Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Li 31 15-18
Autor Wiadomość
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2017-04-05, 00:55   Li 31 15-18

Eutychus napisał/a:
Nie, nie na wszystko. Zauważ proszę, że do Ciebie go nie użyłem.


Nie rozumiem dlaczego robisz taki wyjątek.
Myślę, że jeżeli dokładnie czytasz posty na forum to powinieneś zauważyć, że odrzucam wiarę w takiego Boga, którego wymyślili przed tysiącami lat ludzie.

Mieli oni oczywiście do tego prawo, jednak są to wyłącznie ich wyobrażenia.
Wiele z nich stworzonych zostało typowo na konkretne potrzeby człowieka.
Na przykład kiedy chcieli na kogoś napaść i go okraść to pisali w swoich księgach, że Bóg Jahwe potrzebuje do skarbca drogocennych kosztowności i nakazał im tą lub inną wojnę.
Jahwe mówił im wtedy, że mają wszystkich zabić, ale dziewice mogą dla siebie zatrzymać.
Jahwe kazał im mordować starców, dzieci kobiety ciężarne, zwierzęta.

Dzisiaj wielu ludzi coś twierdzi i pisze książki.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
Ostatnio zmieniony przez ShadowLady86 2017-04-06, 17:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2017-04-05, 01:14   

Manna z nieba napisał/a:
Eutychus napisał/a:
Nie, nie na wszystko. Zauważ proszę, że do Ciebie go nie użyłem.

Nie rozumiem dlaczego robisz taki wyjątek.

Wyjątek? Napisałem przecież [...] "Ani do nikogo innego."

Manna z nieba napisał/a:
Myślę, że jeżeli dokładnie czytasz posty na forum to powinieneś zauważyć, że odrzucam wiarę w takiego Boga, którego wymyślili przed tysiącami lat ludzie.
Mieli oni oczywiście do tego prawo, jednak są to wyłącznie ich wyobrażenia.
Wiele z nich stworzonych zostało typowo na konkretne potrzeby człowieka.
Na przykład kiedy chcieli na kogoś napaść i go okraść to pisali w swoich księgach, że Bóg Jahwe potrzebuje do skarbca drogocennych kosztowności i nakazał im tą lub inną wojnę.
Jahwe mówił im wtedy, że mają wszystkich zabić, ale dziewice mogą dla siebie zatrzymać.
Jahwe kazał im mordować starców, dzieci kobiety ciężarne, zwierzęta.
Dzisiaj wielu ludzi coś twierdzi i pisze książki.

Masz oczywiście prawo wierzyć (nie wierzyć) jak uważasz. Jednak są to wyłącznie Twoje wyobrażenia.
Ani Ty mnie, ani ja Tobie swojej racji nie udowodnimy. Bo wiara to nie kwestia dowodu. Kto miał rację, kiedyś się okaże. A ja zyczę Ci wszystkiego najlepszego. I na tym poprzestańmy.
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-04-05, 14:36   

Manna z nieba napisał/a:

Jahwe mówił im wtedy, że mają wszystkich zabić, ale dziewice mogą dla siebie zatrzymać.


Trudno, żeby łączyli się z nierządnicami. Jeśli kobieta była dziewicą to mogła zostać ich żoną. Po prostu nie mamy tu żadnych wyjątków. Wszystkie zalecenia Boże są spójne i logiczne.


Eutychus napisał/a:

Masz oczywiście prawo wierzyć (nie wierzyć) jak uważasz. Jednak są to wyłącznie Twoje wyobrażenia.
Ani Ty mnie, ani ja Tobie swojej racji nie udowodnimy. Bo wiara to nie kwestia dowodu. Kto miał rację, kiedyś się okaże. A ja zyczę Ci wszystkiego najlepszego. I na tym poprzestańmy.


A w odniesieniu do moich przekonań zupełnie inaczej się zachowywałeś. Byłeś napastliwy i próbowałeś je zwalczać.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2017-04-05, 15:57   

Eutychus napisał/a:
Wyjątek? Napisałem przecież [...] "Ani do nikogo innego."


Wyjątek co do RNa.

Eutychus napisał/a:
Ani Ty mnie, ani ja Tobie swojej racji nie udowodnimy. Bo wiara to nie kwestia dowodu. Kto miał rację, kiedyś się okaże. A ja zyczę Ci wszystkiego najlepszego. I na tym poprzestańmy.


Zgadzam się. Ja również życzę Tobie Eutychusie wszystkiego najlepszego!
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
marta wikluk 

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2015
Posty: 104
Wysłany: 2017-04-05, 18:01   

Manna z nieba napisał/a:
Jahwe mówił im wtedy, że mają wszystkich zabić, ale dziewice mogą dla siebie zatrzymać.

Możesz przetoczyć mówiący o tym fragment z Biblii, bo mam wrażenie jakby koran czytała. :-?
_________________
Wiara nie zwalnia z myślenia.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2017-04-05, 18:24   

marta wikluk napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:
Jahwe mówił im wtedy, że mają wszystkich zabić, ale dziewice mogą dla siebie zatrzymać.

Możesz przetoczyć mówiący o tym fragment z Biblii, bo mam wrażenie jakby koran czytała. :-?


CZWARTA KSIĘGA MOJŻESZOWA 31. 17 - 18. BIZTB

'' Przeto teraz zabijcie wszystkich chłopców wśród dzieci, zabijcie też wszystkie kobiety, które już obcowały z mężczyznami, ale zostawcie przy życiu dla siebie wszystkie małe dziewczęta, które jeszcze nie poznały współżycia z mężczyzną.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-04-05, 21:18   

RN napisał/a:
'' Przeto teraz zabijcie wszystkich chłopców wśród dzieci, zabijcie też wszystkie kobiety, które już obcowały z mężczyznami, ale zostawcie przy życiu dla siebie wszystkie małe dziewczęta, które jeszcze nie poznały współżycia z mężczyzną.


A znasz kontekst "Gościu"? . Wiesz dlaczego Bóg tak uczynić polecił Gedeonowi ??? Wiesz może kogo pokazują dziewczęta,które jeszcze nie współżyły z mężczyznami ??? Poczytałeś może, co Izraelczykom uczynili Madianici i kogo obrazują??? Wiesz na czyje polecenie Gedeon podjął walkę z Madianitami i jakim cudem zwyciężył,mając tylko 300 wojowników, za poleceniem Bożym ???
Wiele jeszcze pytań można by Ci przedłożyć,ale i tak mnie nie zadziwisz. "Chlapnąć językiem" /klikając w klawiaturę,to prawie każdy potrafi,ale coś więcej poznać z Biblii,to nie każdy potrafi, i nawet o tym nie wie.

W Biblii władza duchowa,jest przedstawiana pod postacią niewiast. Nawet wybrańcy Chrytusowi,to Niewiasta,- Panny Czyste. Są też i nieczyste,zwane nierządnicami,o których mówi Biblia, a jedną wręcz nazywa Jezabelą. Są takie Panny,które nie splamiły się współżyciem z "mężczyznami",ich mistrzem jest Jezus. Można by Tobie dużo mówić,ale i tak raczej nie zrozumiesz i nie poznasz,bo to nie fale dla Twojej częstotliwości komunikacjnej. A szkoda,mógłbyś odnieść korzyści niewymierne. No ale tak Ci chyba pisano.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2017-04-05, 22:13   

Jachu napisał/a:
Nawet wybrańcy Chrystusowi,to Niewiasta,- Panny Czyste. Są też i nieczyste,zwane nierządnicami,o których mówi Biblia, a jedną wręcz nazywa Jezabelą. Są takie Panny,które nie splamiły się współżyciem z "mężczyznami",ich mistrzem jest Jezus.

To są właśnie te „głupoty”, o których „mądrzy tego świata” nawet nie śnili.
Nie zrozumieją.
Widzą jedynie "literę", która ich „zabija”.
 
 
marta wikluk 

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2015
Posty: 104
Wysłany: 2017-04-06, 11:36   

RN napisał/a:
'' Przeto teraz zabijcie wszystkich chłopców wśród dzieci, zabijcie też wszystkie kobiety, które już obcowały z mężczyznami, ale zostawcie przy życiu dla siebie wszystkie małe dziewczęta, które jeszcze nie poznały współżycia z mężczyzną.


Teraz rozumiem, dlaczego Chrystus narodził się w społeczności hebrajskiej, a nie na przykład buddyjskiej gdzieś w Azji. Fragment z filmu Pasja; Popatrz Matko, oto czynię wszystko nowe, (słowa z Apokalipsy św. Jana Ap 21, 5) jest teraz bardziej zrozumiały.
_________________
Wiara nie zwalnia z myślenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12