Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy przyjdzie Jezus?
Autor Wiadomość
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2013-09-09, 09:44   Kiedy przyjdzie Jezus?

Biblia nie tylko obiecuje, że nastąpi powtórne przyjście Chrystusa, ale opisuje sposób, w jaki ono nastąpi.
Podaje także wyraźnie cel Jego przyjścia.
O tzw. końcu głoszą ŚJ i szczerze mówiąc tylko oni mówią ludziom o tym co zapowiadał Jezus.
Jeśli uważacie inaczej to oczywiście mnie poprawcie ;-)


Przykłady:
Jana 14:1-3: Jezus przychodzi, by zabrać swoich wiernych do siebie.
Obj. 14:14-16: Jezus przychodzi, by zebrać żniwo ziemi.
Mat. 13:39-40: Jezus przychodzi, by oddzielić pszenicę od kąkolu.
I Tes. 4:14-18: Jezus przychodzi, by wzbudzić sprawiedliwych do życia.
I Kor. 15:51-53: Jezus przychodzi, by obdarzyć nieśmiertelnością tych, którzy Go oczekują.
II Tes. 1:7-10: Jezus przychodzi, by ukarać bezbożnych.
Obj. 22:12: Jezus przychodzi, "by oddać każdemu według jego uczynku".
I Jana 3:8: Jezus przychodzi, "aby zniweczyć dzieła diabelskie".
II Piotra 3:10-13: Jezus przychodzi, by stworzyć nowe niebo i nową ziemię.

Czy możemy wiedzieć coś więcej w kwestii bliskości powtórnego przyjścia naszego Pana, czy też jest to okryte wielką tajemnicą jak twierdzą różne kościoły?
Skoro mamy wyczekiwać to dlaczego mówi się powszechnie, że tylko ŚJ o tym głoszą?
Inni chrześcijanie nie uważają tego za ważne wydarzenie?
Biblia przepowiadała proroctwa, które się spełniły, ludzie czekali na nie, bądz nie, ale bez względu na to zawsze się spełniły.
Dlaczego KK mówi o wędrówce chrzescijan do nieba pomijając fakt tego co ma się wydarzyć i co przepowiadał Jezus.

Dla nas wiadomo, że najważniejsze jest to, co o powtórnym przyjściu Chrystusa jest napisane w Biblii.
W Nowym Testamencie znajduje się mnóstwo tekstów bezpośrednio opisujących sposób w jaki Chrystus przyjdzie powtórnie.
Teksty te jednoznacznie świadczą, iż będzie to rzeczywiste, widzialne, osobiste i publiczne pojawienie się.
Będzie tak rzeczywiste i widzialne, jak Jego pierwsze przyjście, z tą różnicą, że za drugim razem Jezus nie przyjdzie jako człowiek, ale jako Pan i Król.

Oto kilka przykładów takich biblijnych opisów:

Dz. 1:9-11: "Ten Jezus, który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak go widzieliście idącego do nieba".

Obj. 1:7: "Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko".

Mat. 24:24-27: "Jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego".

Mat. 24:31: "Z wielkim głosem".

Łuk. 21:27: "Z mocą i wielką chwałą".

Mat. 25:31: "Przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim".

I Tes. 4:16: "Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba".

I Kor. 15:52: "Trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną".

Jeśli słowa Nowego Testamentu należy pojmować dosłownie i bezpośrednio, a tak właśnie wierzę, to powtórne przyjście Chrystusa będzie niesamowitym publicznym wydarzeniem, na oczach całego świata....
Na to proroctwo powinniśmy czekać.
Na świecie jest tylu chrześcijan, dlaczego więc o tym się milczy, albo mówi, że to tajemnica, skoro Jezus nakazał nam wyczekiwać tego?
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-09-09, 10:18   

Nikt o tym nie mówi, bo... nie ma śmiałości ;-)
Było bowiem parę wpadek z zapowiedziami końca i teraz każdy się zasłania zdaniem "nikt nie zna dnia ani godziny".
A uważasz, ze żyjemy w "dniach końca"?
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Bob 

Pomógł: 187 razy
Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 1165
Wysłany: 2013-09-09, 10:22   

O ile dobrze zrozumialem Mannę, to zastanawia się nad oberwacją: co sprawia, ze kwestia powtórnego przyjścia Jezusa jest marginalizowana w nauczaniu wielu denominacjia Akurat u ŚJ jest to sprawa mocno akcentowana.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-09-09, 11:05   

Manna z nieba napisał/a:
Będzie tak rzeczywiste i widzialne, jak Jego pierwsze przyjście, z tą różnicą, że za drugim razem Jezus nie przyjdzie jako człowiek, ale jako Pan i Król.


Napisałaś m.innymi tak,jak wyżej.

Jak sobie zatem to wyobrazasz,skoro Jezus nie jest już człowiekiem materialnym,a wręcz posiada naturę boską,a więc taką,której nikt z ludzi nie moze zobaczyć "aby żyw został",jest to natura podobna naturze Boga Najwyzszego. mało,-również Jego Kościół wybrany spośród ludzi przez Ojca,też ma naturę Boską,a więc i owych 144000 to też istoty o Boskiej naturze. Kogo zatem można się spodziewać jako widzialnych przedstawicieli duchowej władzy Królestwa Chrystusowego? Może ŚJ wiedzą i podpowiedzą?
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Bob 

Pomógł: 187 razy
Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 1165
Wysłany: 2013-09-09, 11:28   

Jachu napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:
Będzie tak rzeczywiste i widzialne, jak Jego pierwsze przyjście, z tą różnicą, że za drugim razem Jezus nie przyjdzie jako człowiek, ale jako Pan i Król.


Napisałaś m.innymi tak,jak wyżej.

Jak sobie zatem to wyobrazasz,skoro Jezus nie jest już człowiekiem materialnym,a wręcz posiada naturę boską,a więc taką,której nikt z ludzi nie moze zobaczyć "aby żyw został",jest to natura podobna naturze Boga


To proste Jachu:

I Jehowa przemówił do Mojżesza: „Uczynię również to, co powiedziałeś, gdyż znalazłeś łaskę w moich oczach i znam cię po imieniu”. Na to rzekł: „Daj mi, proszę, zobaczyć twoją chwałę”.19 Lecz on powiedział: „Sprawię, że cała moja dobroć przejdzie przed twoim obliczem, i oznajmię przed tobą imię Jehowa; i obdarzę łaską tego, dla kogo będę łaskawy, i okażę miłosierdzie temu, dla kogo będę miłosierny”. I dodał: „Nie możesz zobaczyć mego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może mnie zobaczyć i pozostać przy życiu.
(Wyjścia 33:17-20)

Jezus to nie jest Jehowa, więc rozważania, że nie bedzie można literalnie ujrzeć Jezusa powtórnie "przchodzącego w chwale", opierające się na zacytowanym fragmencie, są bezprzedmiotowe :->
Ostatnio zmieniony przez Bob 2013-09-09, 11:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-09-09, 11:34   

Bob napisał/a:
O ile dobrze zrozumialem Mannę, to zastanawia się nad oberwacją: co sprawia, ze kwestia powtórnego przyjścia Jezusa jest marginalizowana w nauczaniu wielu denominacjia Akurat u ŚJ jest to sprawa mocno akcentowana.


Rowniez inne denominacje miałem na myśli. Dla mnie zaskoczeniem było, kiedy swego czasu zapytałem moją swiatobliwa koleżankę w pracy (katoliczka jest) czy uważa ze żyjemy w dniach ostatnich? Odpowiedziała, ze tak.
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-09-09, 11:37   

No nie zupełnie masz rację,a nawet śmiem twierdzić,że jej nie masz,bowiem Bóg najwyższy ma naturę Boską,a więc wyższą niż anielska,chociaż ta i pokrewnwa ( serafini,cherubinowie),też są istotami duchowymi,nie materialnymi.

2 Piotr. 1:4
4. Przez które darowane nam zostały drogie i największe obietnice, abyście przez nie stali się uczestnikami boskiej natury, uniknąwszy skażenia, jakie na tym świecie pociąga za sobą pożądliwość.
(BW)

Uzupełnie nieco:

Efez. 1:17-23
17. Aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu jego,
18. I oświecił oczy serca waszego, abyście wiedzieli, jaka jest nadzieja, do której was powołał, i jakie bogactwo chwały jest udziałem świętych w dziedzictwie jego,
19. I jak nadzwyczajna jest wielkość mocy jego wobec nas, którzy wierzymy dzięki działaniu przemożnej siły jego,
20. Jaką okazał w Chrystusie, gdy wzbudził go z martwych i posadził po prawicy swojej w niebie
21. Ponad wszelką nadziemską władzą i zwierzchnością, i mocą, i panowaniem, i wszelkim imieniem, jakie może być wymienione, nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym;
22. I wszystko poddał pod nogi jego, a jego samego ustanowił ponad wszystkim Głową Kościoła,
23. Który jest ciałem jego, pełnią tego, który sam wszystko we wszystkim wypełnia.

(BW)

Kol. 1:15-18
15. On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
16. Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.
17. On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,
18. On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,

(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-09-09, 13:45   

Mt 24:30 bt "Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą."

Mt 26:64 bt "Jezus mu odpowiedział: Tak, Ja Nim jestem. Ale powiadam wam: odtąd ujrzycie Syna Człowieczego, siedzącego po prawicy Wszechmocnego i nadchodzącego na obłokach niebieskich."

Mk 13:26 bt "Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą."

Dz 7:56 bt "I rzekł: Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga."


Będzie to Jezus w ciele chwalebnym.

I Kor.15, (42) Podobnie rzecz się ma ze zmartwychwstaniem. Zasiewa się zniszczalne - powstaje zaś niezniszczalne; (43) sieje się niechwalebne - powstaje chwalebne; sieje się słabe - powstaje mocne; (44) zasiewa się ciało zmysłowe - powstaje ciało duchowe.


O Jezusie mówi Bóg przez prorokaŁ
Izajasz 42,(1) Oto mój Sługa, którego podtrzymuję. Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na Nim spoczął; On przyniesie narodom Prawo. (2) Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze. (3) Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zagasi knotka o nikłym płomyku. On niezachwianie przyniesie Prawo. (4) Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a Jego pouczenia wyczekują wyspy.

Jezus utrwali Prawo Boze na ziemi.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
Ostatnio zmieniony przez Listek 2013-09-09, 14:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2013-09-09, 13:59   

A może już przyszedł i Manna z nieba zostanie zawiedziona, też tak może być przecież. :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-09-09, 15:11   

AEliot napisał/a:
Nikt o tym nie mówi, bo... nie ma śmiałości
Było bowiem parę wpadek z zapowiedziami końca i teraz każdy się zasłania zdaniem "nikt nie zna dnia ani godziny".
A uważasz, ze żyjemy w "dniach końca"?


ejze,,ejze AEliocie a czy przypadkiem Waszym zdaniem czyli S.J..,,Jezus juz nie powrocil..w 1914 r..w sposob niewidzialny..?

i wcale nie oczekujecie powrotu Jezusa w sposob widzialny..?
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-09-09, 15:15   

ata333 napisał/a:
AEliot napisał/a:
Nikt o tym nie mówi, bo... nie ma śmiałości
Było bowiem parę wpadek z zapowiedziami końca i teraz każdy się zasłania zdaniem "nikt nie zna dnia ani godziny".
A uważasz, ze żyjemy w "dniach końca"?


ejze,,ejze AEliocie a czy przypadkiem Waszym zdaniem czyli S.J..,,Jezus juz nie powrocil..w 1914 r..w sposob niewidzialny..?

i wcale nie oczekujecie powrotu Jezusa w sposob widzialny..?



Dyć mówię, że "parę wpadek było" ;-)
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-09-09, 15:18   

Bob napisał/a:

O ile dobrze zrozumialem Mannę, to zastanawia się nad oberwacją: co sprawia, ze kwestia powtórnego przyjścia Jezusa jest marginalizowana w nauczaniu wielu denominacjia Akurat u ŚJ jest to sprawa mocno akcentowana.
_________________


wsrod kosciolow ewangeikalnych..jest to sprawa wrecz histerycznie postzregana..:)
np..w USA..:)
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-09-09, 15:20   

AEliot napisał/a:
Dyć mówię, że "parę wpadek było"


Uwazasz ze rok 1914 byl wpadka..?

ale to chyba Twoje tylko zdanie..
nie organizacji..? :-P
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-09-09, 15:21   

ata333 napisał/a:
AEliot napisał/a:
Dyć mówię, że "parę wpadek było"


Uwazasz ze rok 1914 byl wpadka..?

ale to chyba Twoje tylko zdanie..
nie organizacji..? :-P



Nie wypowiadam się kategorycznie, bo w sumie nikt tego do końca nie wie ale wygląda mi na to, że owszem, to wpadka :->
(podkreślam - to mój prywatny głos w tej sprawie)
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-09-09, 15:25   

AEliot napisał/a:

Nie wypowiadam się kategorycznie, bo w sumie nikt tego do końca nie wie ale wygląda mi na to, że owszem, to wpadka
(podkreślam - to mój prywatny głos w tej sprawie)

no wlasnie..to wytlumacz to Mannie..bo ona chyba tego nie wie..iz S.J jako organizacja nie wyczekuja widzialnego przyjscia Jezusa.. :-P
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12