Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Imie Boze raz jeszcze
Autor Wiadomość
Bobo 

Wysłany: 2013-03-22, 23:56   

Cytat:
Nowo-narodzenie jest ważniejsze a nie jakie imię nosi Bóg.

No pewnie. Narodzenie jest z Boga, ale... nie musimy znać Jego imienia. Jesteś zwolennikiem tego, aby nie znać imienia Tego, kto Cię zrodził? Dzieci bez znajomości podstawowej informacji o swoim Ojcu? :roll:

DominusEl 

Wyznanie: RA-dawca życia a nie śmierci
Wysłany: 2013-03-22, 23:57   

nowonarodzenie jak to pieknie brzmi..... to ten Bobo to naprawde swiadek? hm.....
czy mozna mu pomoc jeszcze? oczywiscie!

Bobo 

Wysłany: 2013-03-22, 23:58   

DominusEl napisał/a:
czy mozna mu pomoc jeszcze? oczywiscie!

Jak brzmi oferta?

Dżej 
Niosący światło.

Wyznanie: brak
Wysłany: 2013-03-23, 02:51   

Nowo-narodzenie brzmi nieco jak reinkarnacja.
Dla mnie to oznacza stać się innym człowiekiem.
Dla wierzących to pewnie chodzi o nowe narodzenie się np. w Jezusie, odnowienie duchowe w wierze.

Tubtuś 

Wyznanie: Irreligion ( brak religii )
Wysłany: 2013-03-24, 19:14   Re: Imie Boze raz jeszcze

DominusEl napisał/a:
Ehyeh- to imie Boze nie da sie inaczej, ewolucja do 12 wiecznego jahwe czy 17 w jehowa to bajki
wyjscia 3:14 Powiesz im jak na wieki maja mnie nazywac!!!!!!
bez dziewczeco-chlopiecej filozofii czasy ciemnoty mamy za soba

a skad tetragramaton? no wlasnie moge spytac o to samo skad oko RA te z dolara ma swoje miejsce w kosciolach na calym swiecie?
Yhwh to inaczej Baal
a w miejscu Yhwh powinno byc Bog, wtedy nie ma bledu logicznego kiedy Bog Twierdzi ze nie objawil przed Mojżeszem swego imienia a Abraham je wypowiada

Jak można takie wymysły zmyślać : np. YHWH/Jah - a imię Jezusa po hebrajsku to - Jeszua oznacza "Jah zbawia" i jak to wytłumaczysz? czyżby według twojej interpretacji Zbawiciel był "Baal zbawia"

bonhart 
bonhart

Wysłany: 2013-09-23, 14:52   

Tubtuś
Cytat:
Jak można takie wymysły zmyślać : np. YHWH/Jah - a imię Jezusa po hebrajsku to - Jeszua oznacza "Jah zbawia" i jak to wytłumaczysz? czyżby według twojej interpretacji Zbawiciel był "Baal zbawia"

szacun wielki:

Prosty i dobitny argument.

:-)

;-)

bonhart

Kefaz 

Wysłany: 2013-09-23, 16:55   

Jehowa to imię własne Boga „Jam jest Jehowa. To jest moje imię; i chwały mojej nie oddam nikomu innemu ani mej sławy rytym wizerunkom."(Iz 42:8).
Co prawda w Piśmie Świętym bywa On określany takimi tytułami, jak „Bóg”, „Pan Wszechwładny”, „Stwórca”, „Ojciec”, „Wszechmocny” czy „Najwyższy”, ale Jego tożsamość, osobowość i przymioty w pełni wyraża tylko Jego osobiste imię (Ps 83:18).
Tytuł „Bóg” nie jest imieniem własnym ani nie został zastrzeżony dla jednej osoby (dla niektórych bogiem może być nawet brzuch; Flp 3:19). W Pismach Hebrajskich to samo słowo, ʼElohím, określa Jehowę, prawdziwego Boga, a także fałszywych bogów, np. filistyńskiego Dagona (Sdz 16:23, 24; 1Sm 5:7) czy asyryjskiego Nisrocha (2Kl 19:37).

tropiciel 

Wysłany: 2013-09-24, 13:55   

DominusEl

Ehje' Aszer Ehje - to nie Imię Boże, lecz znaczenie Imienia. Zabierasz głos w sprawach, o których nie masz pojęcia.

Przestudiuj sobie dobrze artykuł pt. Brzmienie i znaczenie Imienia Bożego zanim coś powiesz

podaję link :

http://biblia.webd.pl/for...der=asc&start=0

Wyrażając się lekceważąco i obraźliwie o Świętym Imieniu Bożym narażasz się Bogu Wszechmocnemu ! Jehowah Bóg nie pozwoli z siebie szydzić !

Wszystkim wrogom Świętego Imienia Bożego Pismo Święte zapowiada : " Nie łudźcie się: Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie ! " Galacjan 6 : 7.

amiko

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2013-09-24, 17:58   

BÓG OCIEC-MATKA,MIŁOŚĆ-MĄDROŚĆ wg "To jest Moje Słowo..."

Ponieważ w NT nasz Bóg Ojciec-Matka,Miłość-Mądrość,został "zmniejszony" o Jego żeńską część Mądrość (Bóg jest miłością),Chrystus w swoim przekazie z 1989r "To jest Moje Słowo...", wyjaśnia kim jest nasz Bóg Ojciec-Matka:

Cytat:
LINK

Zarówno w mężczyźnie jak i w kobiecie zawarte są zawsze obydwie energie, męski i żeński element, zasada Ojca-Matki. Dlatego Ojciec wasz, który jest też Moim Ojcem, jest Bogiem Ojcem-Matką. Obydwie energie są w Nim zjednoczone i działają we wszelkim bycie. To jest bezosobowy Duch Wewnętrznego Życia, ofiarna energia:Miłość i Mądrość.

Bóg, odwieczny Ojciec, stwarzał i stwarza z odwiecznego Ducha (Bożej energii), z zasady Ojca-Matki, męskie i żeńskie zasady, synów i córki Boga, istoty duchowe, które wywodziły się i wywodzą z Jego Miłości i Mądrości, z jednego Źródła, z Boga.

----------
LINK

66.2. Bóg jest energią, Miłością i Mądrością,a te trzy są jednym.

Bóg, Wszech-Jedność, Miłość i Mądrość, wydycha Swoje Ja Jestem w każdy cykl świetlny, w każdy nowy akt stworzycielski. I to, co Odwieczny tchnął w ten świat, znowu jest Nim samym, wszystkim we wszystkim.

O naszym Bogu Ojcu-Matce,pisze na wielu stronach internetowych.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

DominusEl 

Wysłany: 2013-10-12, 20:56   

tropiciel napisał/a:
DominusEl

Ehje' Aszer Ehje - to nie Imię Boże, lecz znaczenie Imienia. Zabierasz głos w sprawach, o których nie masz pojęcia.

Przestudiuj sobie dobrze artykuł pt. Brzmienie i znaczenie Imienia Bożego zanim coś powiesz

podaję link :

http://biblia.webd.pl/for...der=asc&start=0

Wyrażając się lekceważąco i obraźliwie o Świętym Imieniu Bożym narażasz się Bogu Wszechmocnemu ! Jehowah Bóg nie pozwoli z siebie szydzić !

Wszystkim wrogom Świętego Imienia Bożego Pismo Święte zapowiada : " Nie łudźcie się: Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie ! " Galacjan 6 : 7.

dzieki za link interesujacy tylko wiesz pokore trzeba miec w sercu i przyjac ze ten Bog ktory niby nie objawil swego Imienia przed Mojzeszem byl nazywany jako El , a El to bog cannanu wiedziano to juz w 1928 jak wykopano tabliczki w Ugarit,smiejesz sie z Muzulmanow ze maja wymyslona religie a na swoja krytycznym okiem nie umiesz zerknac? Oni czcza Boga ksiezyca a Jahwe to nie od ksiezyca?

tropiciel 

Wysłany: 2013-10-13, 07:07   

Forma Jahwe NIE WYSTĘPUJE W ŻADNYM MANUSKRYPCIE HEBRAJSKIM !

http://biblia-odchwaszczo...oria-ujawniona-

efroni 

Wysłany: 2013-10-13, 10:13   

bonhart napisał/a:
Tubtuś
Cytat:

szacun wielki:

Prosty i dobitny argument.

:-)

;-)

bonhart

Jeszua to hebrajskie imie i po hebrajsku znaczy "zbawienie"
Jahszua to imie Mistrza po aramejsku i znaczy "IHVH zbawia " z racji tego że pobożni Żydzi
nie wymawiali IHVH więc to imie tłumaczono; Bóg zbawia lub Bóg zbawieniem .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2013-10-13, 13:16   

efroni napisał/a:

Jahszua to imie Mistrza po aramejsku i znaczy "IHVH zbawia " z racji tego że pobożni Żydzi

EMET:
Imię własne -- „Jeszua” -- יֵשׁוּעַ -- < jēszuă´ >
Forma -- < jǝszu´ā(h) > -- יְשׁוּעָה = „pomoc; obrona; ratunek; zbawienie.” [‘Podręczny Briksa’, Vocatio, str. 156, ed. 1999r., 8 hasło od dołu]. Mamy też zapis -- < jǝsză´ > -- יֵשַׁע = „pomoc; ratunek; zbawienie; szczęście” [‘Briks’, str. 157, j.w.]. Także na bazie rdzenia -- < j sz ´ > -- ישׁע w znaczeniu: „być uratowanym; doznać pomocy; dać sobie pomóc; hosanna!; uratować; uwolnić; pomóc; ratunek; zbawienie; szczęście.” [‘Briks’, str. 157, j.w.].

Polecam też np. moje post/y/ --
http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#220801
http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#233496

Proszę o wskazanie, gdzie mamy zapis per „Jahszua”?

Stephanos, ps. EMET

DominusEl 

Wysłany: 2013-10-13, 15:55   

http://www.yahwehism.com/html/yahweh-samaria.html
masz jahwe z 8wpne

efroni 

Wysłany: 2013-10-13, 16:52   

EMET napisał/a:
efroni napisał/a:

EMET:
Imię własne -- „Jeszua” -- יֵשׁוּעַ -- < jēszuă´ >
Forma -- < jǝszu´ā(h) > -- יְשׁוּעָה = „pomoc; obrona; ratunek; zbawienie.” [‘Podręczny Briksa’, Vocatio, str. 156, ed. 1999r., 8 hasło od dołu]. Mamy też zapis -- < jǝsză´ > -- יֵשַׁע = „pomoc; ratunek; zbawienie; szczęście” [‘Briks’, str. 157, j.w.]. Także na bazie rdzenia -- < j sz ´ > -- ישׁע w znaczeniu: „być uratowanym; doznać pomocy; dać sobie pomóc; hosanna!; uratować; uwolnić; pomóc; ratunek; zbawienie; szczęście.” [‘Briks’, str. 157, j.w.].

Polecam też np. moje post/y/ --
http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#220801
http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#233496

Proszę o wskazanie, gdzie mamy zapis per „Jahszua”?

Stephanos, ps. EMET

Nie mam słownika ks. Briksa a takie wytłumaczenie Jeszua - Jahszua znalazłem na jednej
ze stron dotyczących Żydów mesjańskich .
Z tego co pamiętam z tamtej wypowiedzi to w czasach rebe Jeszuy posługiwano sie j. aramejskim a po hebrajsku czytano tylko Torę .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Odpowiedz do tematu