Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pionierzy przebudzenia - Ruch "POLSKA DLA JEZUSA"
Autor Wiadomość
Lash

Wysłany: 2008-04-15, 15:25   Re: Pionierzy przebudzenia - Ruch "POLSKA DLA JEZUSA&am

marek c napisał/a:
Jak myślicie czy ten ruch pomoże rozbudzić przebudzenie w Polsce?
Nie! To moze Zrobic Tylko Duch Bozy :)
Duch moze zrobic to uzywajac tego ruchu, ale moze tez inaczej :)

krzybar34 
krzybar34

Wysłany: 2008-04-20, 10:40   

Tylko,że Duch Święty działa przez ludzi,ruchy które są pokorne,nie mają w sobie ducha oskarżenia.Duża częsc kościołow , niestety uważa ,że tylko ona ma prawdę i sie wogóle nie ewoluje ( trzyma się tylko prawd które objawił ich założycielowi Bóg -a co dalej to bee)

Lash

Wysłany: 2008-04-21, 09:54   

krzybar34 napisał/a:
Tylko,że Duch Święty działa przez ludzi,ruchy które są pokorne,nie mają w sobie ducha oskarżenia.Duża częsc kościołow , niestety uważa ,że tylko ona ma prawdę i sie wogóle nie ewoluje ( trzyma się tylko prawd które objawił ich założycielowi Bóg -a co dalej to bee)

Znasz Trzesienie zeimi w Kosicole Petera Wagnera?

krzybar34 
krzybar34

Wysłany: 2008-04-28, 19:42   

Nie czytałem , ale jednej osobie pożyczyłem książkę Wolfanga Simsona " Domy które zmieniają świat " , to po przeczytaniu paru rozdziałów powiedziała mi , że o tym samym jest w książce Wagnera

Lash

Wysłany: 2008-04-29, 09:01   

krzybar34 napisał/a:
Nie czytałem , ale jednej osobie pożyczyłem książkę Wolfanga Simsona " Domy które zmieniają świat " , to po przeczytaniu paru rozdziałów powiedziała mi , że o tym samym jest w książce Wagnera
Nie do konca
Wagner jest badaczem kosciolow - opisuje trendy itp
Wolfgang Simson jest raczej liderem kosciola

krzybar34 
krzybar34

Wysłany: 2008-05-13, 21:29   

Właśnie zamówiłem tę książkę,za 3-4 dni powinienem ją dostac.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-12, 09:47   

Chciałbym opisac i podac pod osad wszystkich pewna sytuacje dotyczaca jednej z osob podpisujacych sie pod manifestami tego ruchu.
jakies 16-17 lat temu bylem bardzo zywym czlonkiem zboru Anastasis w Legnicy.
Chociaz niedawno sie nawrocilem pastor zrobil mnie prezesem zborowej fundacji,ktora miala pomagac ludziom uzaleznionym.
Uczynil tak bo chcialem dzialac ,a los uzaleznionych lezal mi na sercu bo Bog wyprowadzil mnie z arkoholu.
Fundacja miala male pieniadze,wiec stworzylismy sklep gdzie sprzedawalismy odziez uzywana.Nie szlo najlepiej -bylem bardzo slabym biznesmenem,a pracownicy sklepu tez nie byli najlepsi.
Jednego razu przyszedl do zboru list z Charlote/mam gdzies jeszcze kopie/,w liscie tym ST Gils Presbiterian Church ofiarowal nam zebrane przez czlonkow ubrania.
Pastor zadecydowal by nasza fundacja przyjela dar.
Przyjelismy i tu nastapilo szereg wydarzen bardzo niekorzystnych.
1 transport nie przyszedl do Polski a do Bremenhaven
2 zle odczytalismy list bylo na nim 10000 funtow odziezy,a pastor twierdzil ze 10000 kg
3 Zrobilismy zla kalkulacje zawyzajac spodziewana ilosc odziezy i ewentualne zyski
3 Nie przewidzielismy problemow granicznych-odziez do Polski odbierana w Niemczech.
Pozyczylem ze zboru pieniadze i pojechalem po odziez,nie bede opisywal trudnosci w wydobyciu transportu z Niemiec-Bog sie zlitowal i jakos wreocilem.
Po sprzedaniu rzeczy okazalo sie ze zabraklo okolo 1000 dolarow by oddac dlug zborowi/musialem zaplacic koszty transportu z USA i na terenie Niemiec/
Nie mialem tych pieniedzy,pastor wezwal mnie do oddania zapozyczylem sie ,ale poniewaz bylem biedny z zona i jednym dzieckiem zylem z jednej nauczycielskiej pensji nie udalo mi sie oddac okolo 300 dolarow.
Przyszedl do domu i zarzadal dymisji z prezesa fundacji zrobilem to.Moja zona plakala znajac moja wrazliwosc by nie robic na demna sadu przed zborem-obiecal ze nie bedzei-nastepnego dnia byl sad.
Gdy zon a powiedziala przeciez obiecales -powiedzial-wydawalo ci sie kobieto.
Tego dnia odeszlismy ze zboru.
Ojciec dziewczynki,ktora uczylem w szkole jest dobrym adwokatem.
przedstawilem mu sytuacje bo pastor grozil sadem za te 300 dolarow.
Adwokat zadzwonil do niego i ostrzegl przed konsekwencjami znieslawieniia.
pastor przestraszyl sie.
Ja nie potrafilem odejsc od boga wciaz chcialem dzialac trafilem do ruchu Branhamowskiego
i ochrzcilem sie w Imie Mesjasza,jakis rok potem,ktos powiedzial mi ze zostalem wylaczony ze zboru za herezje.
Dlaczego o tym pisze,bo ten sam czlowiek w zeszla niedziele wywabil po spotkaniu mego goscia Biskupa Melvina Brooksa i pod oslona nocy bez mego udzialu zaczal go ostrzegac by sie ze mna nie zadawal ,bo okradlem zbor.
On sam juz nie jest w tym zborze bo gdy kosciólł zielonoswiatkowy odwolal go z funkcji pastora,wyszedl ze zboru i zabral ludzi tworzac nowy zbor,ale nie przeszkodzilo mu to zle mowic o mnie pod moja nieobecnosc i ostrzegac .
Czy tak ma wygladac przebudzenie w PolsceW 1992 roku o malo sie nie zalamalem tylko laska Boga i bracia z poselstwa W>M Branhama ocalili mnie przed powrotem do arkoholu.
Nie jestem juz w tym ruchu ale ich szanuje moze maja zla idee ale dobre zycie,do czego przebudzac Polske do nieprzebaczenia przez 16 lat.
Uczylem w szkole wszystkie niemal jego dzieci odwiedzal szkole usmiechal sie do mnie zapraszal mnie zlodzieja do domu,ale nie skorzystalem,bo ja szanuje decyzje o wylaczeniu,a teraz po tylu latach chcial zrazic do mnie moich przjaciol poco,jako antytrynitarianie i tak do niego nie zajda,poto tylo ze ma zawisc ze nie bedac z nim nie pije i mam dobre zycie.
uczestnikow tego ruchu pozdrawiam i przepraszam ze pisze ,nie jest moja intencja dyskredytowanie waszej wiary,ale powinniscie wiedziec ,ze nie wszystko jest zlotem co sie swieci
pozdrawiam

pawelm 
Czytam

Wyznanie: Świadek J.
Wysłany: 2008-08-14, 17:06   

Płaskowicki Rys, To chłopie się trochę nacierpiałeś. Szkoda ale dzięki Bogu trzymasz się. Pozdr

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-21, 18:22   

Dopiero przeczytałem Twoją wypowiedż.
Dzięki za życzliwośc pozdrawiam

kesja 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-09-23, 13:14   

Tak ,wiele miałeś doświadczen ale YHVH wyciągnie sprawiedliwego z każdego .

Cieszy mnie ,ze znlazł sie ktoś kto ci pomógł ,i wiesz co ,Polsce potrzebne jest
takie OSTRE SŁOWO jakie Głosił Branham .
Nie można iść na kompromisy z tym światem i utykac na obie nogi.
A potem nawoływać Boga by Przebudził Polske ,to jakiś dziwny kraj ? :-D
Ale i tu Duch Jego Wieje.

Duch wieje jako Ona chce
http://www.radio.zapraszamy.pl/

baaardzo sie ucieszyłam ,ze mogę słuchać dobrej zdrowej nauki

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-10-29, 11:11   

Jak możecie tego nie widzieć ? Branham glosił Słowo ostre a ludzie, którzy naśladują to Poselstwo żyją świętym życiem ? To jest poselstwo nie człowieka , posłane od Boga ! Aby przygotować oblubienicę na zachwycenia, to Słowo ożywia i zmienia. Gdyby dziś ktoś głosił ostre słowo i tak zostanie odrzucony. To słowo jest nadal głoszone. Gdy Jezus głosił Słowo ; jeśli nie będziecie jeść ciała i krwi mojej nie będziecie mieli żywota: a ci co go słuchali odeszli od niego po tym słowie, już z nim nie chodzili, choć to była prawda Boże Słowo. Nasienie węża też Boże Słowo, a jednak ludzie się gorszą i odchodzą. Był ktoś bliższym naszym krewnym, niestety.

kesja 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-10-29, 13:53   

Dymensja
nie wiem czy cie rozumiem ,ale np ja widzę poco Branham Głosił Ostre Słowo.
Masz racje ,ze takich głosicieli sie nie poważa ,oni sa jak ościen , sa zawadą sa sumieniem
dla każdego ,kto chciał by utykac na obie nogi.
Nie kazdemu jest w smak ,trzymanie sie Kotwicy Słowa i życie świętym zyciem .

Tak jest , to jest POZELSTWO BOGA DO CZŁOWIEKA a nie człowieka do człowieka .

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-10-29, 14:58   

Piszę w ten sposób aby zachęcić do szukania odpowiedzi w Biblii. Jeśli to Poselstwo jest od Boga nie może być dodatkiem do Biblii lecz, pochodzić z Biblii, To jest życie dla mnie, to tak jak ż żydami co pisałaś że zostaną zwiedzeni ale dlaczego? co oni widzieli prawdziwego ? Coś musiało być co na nich podziałało? Mojżesz popełnił błąd, ale czy zakon przez to został odrzucony ? Abraham kłamał, a Bóg go bronił i potępił drugiego. To jest wybór Boży, że Bóg zanim się urodzili mówi że Jakuba umiłowałem a Ezawa wzgardziłem, przecież Jakub był oszustem a Ezaw taki doskonały, ale w oczach ludzi, nie Boga

Odpowiedz do tematu