Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Eugenika
Autor Wiadomość
Dżej 
Niosący światło.

Wyznanie: brak
Wysłany: 2013-03-11, 23:04   

kmen112 napisał/a:
Dżej napisał/a:
Nie wiem czy to dobrze, lecz to sprzeciwianie się prawom natury przyczyniło się do naszego rozwoju i ewolucji.
Co z tego wyniknie - nie wiem.

Ciężko powiedzieć. Zasadniczo hmmm ewolucja przebiegała podobno z prawami natury. Więc ewolucja jest naturalna. A to że człowiek nie żyje zgodnie z prawem natury. Czemu tak sądzisz? Skąd wiesz czy działa przeciw naturze, czy właśnie zgodnie z nią. Niszczy nature? A erupcja wulkanu też wywala CO2, kiedyś słońce zgaśnie, wszystko dąży do śmierci. Może tak musi działać? Sam nie wiem. A eugenika to raczej taki sztuczny dobór. Inaczej jest gdy np. zabrania się małżeństw wśród biedy, a inaczej gdy to małżeństwo jest i rodzą się dzieci, a one nie przetrwają.
Dżej napisał/a:
Tylko jeszcze wykluczyć aspołeczne zachowania oraz nadmierną agresję i git.
To nam niepotrzebne bo może doprowadzić tylko do zguby.

Imposible. Dopóki człek myśli zawsze będzie działał. Są jednostki które się uspołeczniają i takie które nie i z tych które nie rodzą się new społeczeństwa. Tak samo w ekonomii jak masz konkurencje to jest rozwój, jak nie ma konkurencji to nie ma rozwoju bo po co. Musieliby zamienić nas w zombie.

Ok, a wycinanie lasów, zatruwanie wody(ścieki)?
A czy naturalne jest by zwierzęta chodziły w ubraniach i mieszkały w blokowiskach miast jaskiniach i na drzewach?
Zgodnie z naturą jeśli już to żył jaskiniowiec.
Efekt cieplarniany to dyskusyjna sprawa, ale zdrowie ludzi, którzy muszą wdychać smog chyba już nie bo to oczywiste?
Możliwe - czytałem o tym, że istnieje możliwość rozpoznania czy ktoś będzie aspołeczny już u zarodka. Co za problem takiego zarodka się pozbyć albo pogrzebać w genach by był społeczny?

Odpowiedz do tematu