Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Imię Boga. Ankieta

Jak zapatrujecie się na kwestię imienia Boga?
Znajomość dokładna imienia Boga jest konieczna do zbawienia
14%
 14%  [ 5 ]
Znajomość przybliżona imienia Boga jest konieczna do zbawienia
8%
 8%  [ 3 ]
Znajomość dokładna lub przybliżona imienia Boga poprawia życie
2%
 2%  [ 1 ]
Wypowiadanie imienia Boga poprawia konto dobrych czynów
0%
 0%  [ 0 ]
Wiedza o imieniu/(imionach) Boga jest równoważna innej wiedzy religijnej lub biblijnej
14%
 14%  [ 5 ]
Wiedza czy wypowiadanie imienia czy imion Boga jest obojętne
11%
 11%  [ 4 ]
Wypowiadanie imienia Boga jest ryzykowne
8%
 8%  [ 3 ]
Wypowiadanie imienia Boga jest niedopuszczalne
0%
 0%  [ 0 ]
Inne
25%
 25%  [ 9 ]
Nie wiem
14%
 14%  [ 5 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
radek 
mężczyzna

Wysłany: 2018-12-22, 21:36   

Iz 29:13-14 eib "(13) I Pan powiedział tak: Ponieważ ten lud zbliża się do Mnie tylko ustami i czci Mnie tylko wargami, jego serce jest daleko ode Mnie, a jego bojaźń przede Mną jest tylko wyuczonym przepisem ludzkim, (14) dlatego Ja będę nadal traktował ten lud nadzwyczajnie, w sposób niepojęty, za pomocą cudów, i na nic zda się mądrość jego mędrców, a rozum jego rozumnych nic nie wskóra."

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2019-01-29, 17:00   

Jah i Allah to imiona tożsame. Litera J to rozpoczęcie imion Jezusa i Jana, a są oni z Ducha. All łatwo się domyślić oznacza zupełność, ah to uzupełnienie imienia Abrama. W Biblii występuje imię Allah(الله) uznawane przez Muzułmanów

J 1:18 لم يره احد من قبل الله. تم الكشف له ، الإله الوحيد الذي هو في حضن الآب

W Quranie występuje imię "Jam jest" uznawane przez Chrześcijan

Quran 27:9
O Mojżeszu! Zaprawdę, Jam jest Bóg, Potężny, Mądry!

Bez wątpienia oba Pisma się uzupełniają i oba dopiero zapowiadają sąd ostateczny

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2019-01-29, 17:41   

Może by tak nie mieszać Koranu z Biblią
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2019-01-29, 18:00   

Mar 9:38-40 eib "(38) Wtedy Jan powiedział do Niego: Nauczycielu! Widzieliśmy kogoś, kto w Twoim imieniu wypędzał demony, ale ponieważ nie dołączył do nas, zabranialiśmy mu. (39) Jezus jednak odparł: Nie zabraniajcie mu, gdyż nie ma takiego, kto by dokonał cudu w moim imieniu i zaraz potem mógł Mnie znieważać. (40) Kto nie jest przeciw nam, ten jest z nami."

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2019-01-29, 18:14   

radek napisał/a:
Jah i Allah to imiona tożsame. Litera J to rozpoczęcie imion Jezusa i Jana, a są oni z Ducha. All łatwo się domyślić oznacza zupełność, ah to uzupełnienie imienia Abrama. W Biblii występuje imię Allah(الله) uznawane przez Muzułmanów

J 1:18 لم يره احد من قبل الله. تم الكشف له ، الإله الوحيد الذي هو في حضن الآب

W Quranie występuje imię "Jam jest" uznawane przez Chrześcijan

Quran 27:9
O Mojżeszu! Zaprawdę, Jam jest Bóg, Potężny, Mądry!

Bez wątpienia oba Pisma się uzupełniają i oba dopiero zapowiadają sąd ostateczny

EMET:
Już niejednokrotnie przekonać się mogliśmy, iż lubisz… fantazjować, Userze o nicku ‘radek’. Mimo post/ów/ poświęconych formie „Allah”, mimo post/ów/ odn. tego, >czy Imię Boga Biblii jest użyte w ‘Koranie’/?/<; nawet było o kwestii frazy „Jam jest” [lub, po prostu: „Ja jestem”].
Już Twoje pierwsze zdanie post/u/: „Jah i Allah to imiona tożsame.” – jest jeno rojeniem Twojej wyobraźni. Dalsze zdania z Twego post/u/... nawet nie są warte tego, „żeby się, jak mawiamy, nad nimi pochylić”.

Dlatego też… ‘nie pochylam się’. :-/ Jak słusznie dostrzegł ‘Jachu’: ‘Nie mieszajmy Koranu z Biblią’ oraz dodałbym [od siebie – E.] → „zwłaszcza przez pryzmat swoich wyobrażeń, jakichś wniosków - w istocie - stricte teologicznych, na bazie błędnych założeń i niepotwierdzonych tez”. :aaa: :bardzo_smutny:

Tyle, jak mawiał R.Pł. [nieżyjący już, kiedyś tutaj Piszący…]. :-|

Stephanos, ps. EMET

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2019-01-29, 18:28   

EMET napisał/a:
(...)Twoje pierwsze zdanie post/u/: „Jah i Allah to imiona tożsame.” – jest jeno rojeniem Twojej wyobraźni(...)

Oba imiona dotyczą Najwyższego

Mat 7:21 eib "Nie każdy, kto się do Mnie zwraca: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios. Wejdzie tam tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie."

Mat 12:30 eib "(30) Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie, a kto ze Mną nie gromadzi — rozprasza."

Mat 25:26 eib "(26) Wtedy pan odpowiedział: Zły i leniwy sługo! Byłeś świadom, że żnę, gdzie nie siałem, i zbieram, gdzie nie rozsypałem."

Mat 5:20 eib "(20) Powiem więcej: Jeśli w swej sprawiedliwości nie posuniecie się dalej niż znawcy Prawa i faryzeusze, nie wejdziecie do Królestwa Niebios."

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2019-01-29, 18:29   

EMET napisał/a:
Tyle, jak mawiał R.Pł. [nieżyjący już, kiedyś tutaj Piszący…

Oooo.! Tego nie wiedziałem :bardzo_smutny:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2019-05-07, 16:38   

Wzywać imienia Bożego nie tyle znaczy wypowiadać je, lecz raczej prosić by zostało objawione, a jeśli nie ma potrzeby należy starać się by było uświęcane, a nie objawione, bo o objawienie prosimy w trudnych momentach, a uświęca się Ono gdy jesteśmy w pełni szczęśliwi

Mat 6:9 eib "(9) Wy módlcie się w taki sposób: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech świętość otacza Twe imię."

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2019-06-01, 15:18   

Jehowa to Ten, co się nie zmienił

Ml 3:6 nwt-pl "(6) "Ja bowiem jestem Jehowa; ja się nie zmieniłem. A wy jesteście synami Jakuba; nie doszliście do swego kresu."

Allah to Ten, co jest ponad to, co się Jemu przypisuje

Quran 4:171
O ludu Księgi! Nie przekraczaj granic w twojej religii i nie mów o Bogu niczego innego, jak tylko prawdę! Mesjasz, Jezus syn Marii, jest tylko posłańcem Boga; i Jego Słowem, które złożył Marii; i Duchem, pochodzącym od Niego. Wierzcie więc w Boga i Jego posłańców i nie mówcie: "Trzy!" Zaprzestańcie! To będzie lepiej dla was! Bóg- Allah - to tylko jeden Bóg! On jest nazbyt wyniosły, by mieć syna! Do Niego należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. I Bóg wystarcza jako opiekun!

Wg Quranu do Niego należy wiele pewnych imion("uchwytów", "przywitań", itd.)

Quran 7:180
Do Boga należą imiona najpiękniejsze! Wzywajcie Go wiec nimi, a pozostawcie tych, którzy bluźnią Jego imionom! Oni niebawem otrzymają zapłatę za to, co czynili.

Pewność tych imion powoduje, że wierni są gotowi wiele, nawet dla jednego z Nich poświęcić. O źródle progresji wyglądu imienia Pismo mówi

Mat 21:43 eib "(43) Dlatego mówię wam, że Królestwo Boże zostanie wam zabrane. Otrzyma je naród, który wyda jego owoce."

Ga 5:22 eib "Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,"

Mat 7:21 eib "Nie każdy, kto się do Mnie zwraca: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios. Wejdzie tam tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie."

Czas po Szabacie, czyli dzień ósmy, to czas gdy nasz Owoc przynosi Owoc. W tym sensie dzień ósmy można nazwać tygodniem, bo jest to czas wypełniania Bożej woli przez Synów, czyli symboliczny tydzień wypełniania Bożej woli. Gdy otrzymujemy Owoc Ducha, jest to "radosna wieść w tym życiu", gdy nasze "życie ostateczne", czyli potomstwo wydaje Owoc, jest to radosna wieść w życiu ostatecznym

Quran 10:63-64
63. Ci, którzy uwierzyli i byli bogobojni, 64. otrzymają radosną wieść w tym życiu i w życiu ostatecznym. Nie ma zmiany w słowach Boga: to jest osiągnięcie ogromne!

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2019-06-01, 15:19   

Przestań mieszać Pismo Święte z Koranem.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2019-06-01, 15:22   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Przestań mieszać Pismo Święte z Koranem.

To jest synteza

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-06-01, 15:23   

To jest coś, czego się nie robi, bo nie miesza się Słowa Bożego z tekstem, który je neguje.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2019-06-01, 15:28   

Yarpen Zirgin napisał/a:
To jest coś, czego się nie robi, bo nie miesza się Słowa Bożego z tekstem, który je neguje.

Mógłbyś przedstawić argumenty dla tej tezy?

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-06-01, 15:39   

Proszę bardzo: Koran neguje Bóstwo Chrystusa.

radek 
mężczyzna

Wysłany: 2019-06-01, 15:47   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Proszę bardzo: Koran neguje Bóstwo Chrystusa.

Podaj proszę Surę i Ajat, bo nie zauważyłem tego po przeczytaniu całości

Odpowiedz do tematu