Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Złoty interes na pielgrzymach
Autor Wiadomość
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2012-08-15, 10:20   Złoty interes na pielgrzymach

http://fraube.blog.onet.p...2,ID480418846,n
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-15, 23:52   

Typowe Judaszowe argumenty:

J 12:4-8
Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać: Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim? Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem, i mając trzos wykradał to, co składano. Na to Jezus powiedział: Zostaw ją! Przechowała to, aby /Mnie namaścić/ na dzień mojego pogrzebu. Bo ubogich zawsze macie u siebie, ale Mnie nie zawsze macie.


Żadna inna organizacja w Polsce nie pomaga tak ubogim jak Kościół katolicki. Sądząc po jadowitym, obelżywym i agresywnym tonie artykułu można podejrzewać podobną, Judaszową motywację.
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-08-16, 00:09   

meritus, Nie przesadzaj, jest mnóstwo różnych organizacji, które pomagają biednym. KrK tez pomaga, ale też robi zbiorki np. Caritas w super-markietach., ale złota z Jasnej Góry to nie pamiętam, żeby trochę uszczknął biednym.
Czyli nie daje swojego, tylko to co uzbiera. więc o czym rozmawiamy? Po co obrazowi klejnoty? Urody mu nie doda, bo sam obraz, nic nie jest wart i w dodatku jest bardzo nie ładna postać na tym obrazie. Najładniejsza z matek to jest zielna ma buzię piękną, ładna modelka pozowała do tego obrazu [figury] Częstochowska jest po prostu nie ładna.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-16, 00:35   

Nike, nie powiedziałem, że nie ma innych organizacji, które pomagają ubogim. Stwierdziłem, że Kościół katolicki jest najbardziej zaangażowany i w jego ramach funkcjonują największe organizacje charytatywne. Caritas, niemal cała opieka paliatywna - trudno tu nawet mówić o jakiejś konkurencji dla Kościoła. Świeckie organizacje nie chcą wchodzić w takie działalności jak hospicja i jadłodajnie dla ubogich, prowadzenie świetlic i domów dziennego pobytu dla dzieci dotkniętych patologią. A państwo sprawy nie ułatwia, bo chcąc dokuczyć Kościołowi, próbowano ostatnio zrujnować pomoc paliatywną, usiłując zrównać hospicja ze zwyczajnymi firmami. Bogu dzięki nasze władze nie są jeszcze aż tak durne. Ponadto pomysł by niszczyć dzieła sztuki w celu sprzedaży kruszcu i obdarowania nim ubogich też nie należy do najmądrzejszych. Są to dary polskich królów świadczące o potędze Rzeczpospolitej, wiekowe zabytki.

Wydatki charytatywne i na utrzymanie placówek pomocowych Caritas Polska i Caritas diecezjalnych przekraczają pół miliarda złotych. Do tego należy dodać działalność parafialnych i szkolnych zespołów Caritas, które działają niezależnie na swoim szczeblu. Takich kół jest tysiące w Polsce i każde udzielają pomocy w kwocie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-16, 00:53   

meritus napisał/a:
Świeckie organizacje nie chcą wchodzić w takie działalności jak hospicja i jadłodajnie dla ubogich, prowadzenie świetlic i domów dziennego pobytu dla dzieci dotkniętych patologią.
Unicef między innymi :-) a sporo jeszcze ich jest Caritas to chyba jedyna kościelna i znana tylko z tego,że kościelna.Tak samo znany jest w Lublinie KUL,z którego co miesiąc ktoś się rzuca z okna :lol: az strach tam przechodzić hehe
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-16, 01:31   

A gdzie w okolicy ten UNICEF można znaleźć i jak porównać te 8 mln UNICEF Polska z setkami milionów pomocy Caritas? Poza tym pomoc UNICEF kierowana jest w zdecydowanej większości poza Polskę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11