Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Esther
2007-05-28, 14:27
Co robi na Bogu wrażenie?
Autor Wiadomość
Madelaine
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-25, 08:41   Co robi na Bogu wrażenie?

Witam
Kiedy człowiek przechodzi przez "dolinę cienia" czasem dlatego, że sam pobłądził, a czasem dlatego, że inni mu "dołożyli" - to bywa, że zadaje sobie pytania:
"Co mogę zrobić, aby Bóg zwrócil na mnie uwagę, wysłuchał mojej modlitwy i odmienil moj los?"
Czy ktoś był w takim miejscu?
Ja byłam. I wiem, że na Bogu nic nie robi wrażenia. Ani nasze łzy, ani nasze obietnice, ani nasze narzekanie.
Sa z pewnościa tylko dwie rzeczy, które poruszją Boga.
To pokuta i wiara.
Pokuta rozumiana jako zerwanie z grzechem
Tak bowiem napisane jest:
"Nawróćcie się i wierzcie Ewangelii"!
Wtedy przychodzi zmiana. Zmiana serca naszego, zmiana serca innych ludzi wobec nas, zmiana okoliczności.
Wtedy wychodzimy z doliny cienia i juz przestajemy skupiać się na sobie.
Wtedy zaczynamy się cieszyć z tego, że Bóg współdziała we wszystkim z tymi, którzy Go miłują.
Piszę to, bo byłam w takim miejscu.
Ale jest Dobra Nowina. Zawsze jest wyjście z Bogiem. On jest przecież drzwiami.
Kto przez Niego wejdzie - pastwisko znajdzie.
Pozdrawiam

Gwardian
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-26, 14:41   Re: Co robi na Bogu wrażenie?

Madelaine
Cytat:
Sa z pewnościa tylko dwie rzeczy, które poruszją Boga.
To pokuta i wiara.
Pokuta rozumiana jako zerwanie z grzechem
Tak bowiem napisane jest:
"Nawróćcie się i wierzcie Ewangelii"!

A może tak mówi Twój Bóg?
Stworzyłem cię nie po to abyś mnie wychwalał, bił mi pokłony i drżał ze strachu ... ale abyś mógł dobrowolnie, samodzielnie uczyć się swego istnienia ... ponieważ proces uczenia się, doświadczania nierozerwalnie związane jest z bólem i cierpieniem – umarłem i zmartwychwstałem po to aby towarzyszyć ci w twej wędrówce, po to aby stać się częścią ciebie tak w radości jak i w cierpieniu ... nie umierałem za twe grzechy, nie zmartwychwstałem ponieważ jestem wszechmocny ale ponieważ cię kocham ... ponieważ cię kocham – uczyniłem cię wolnym – dałem ci możliwość dobrowolności i samodzielności i bezinteresowności ...
dlatego nic o mnie nie wiesz ... nie wiesz nawet czy rzeczywiście istnieje ...
gdybyś to wiedział byłbyś – niewolnikiem, bezrozumną i bezwolną maszyną ...
brak gwarancji i absolutnej pewności (bezpieczeństwa ) ... stwarzają cię istotą wolną i świadomą, niezależną i samodzielną ... i jednocześnie potwornie cierpiącą, wystawioną na okrutny ból ... tym potworniejszy, tym okrutniejszy im bardziej nieuchronny i niezawiniony ... niewytłumaczalny i niechciany ...
jak chcesz opisać, wytłumaczyć świat jaki stworzyłem ... pełen pożerających się zwierząt, trzęsień ziemi, erupcji wulkanów, pożarów, tsunami i powodzi ? – czy chcesz powiedzieć że to ty zawiniłeś swoją grzesznością ?
Jak chcesz opisać, wytłumaczyć świat jaki stworzyłem pełen przerażającego okrucieństwa dokonywanego przez człowieka na człowieku? – czy chcesz powiedzieć że nie starczyło mi wszechmocy aby stworzyć doskonalszego człowieka?
Powiem ci że wszystkie odpowiedzi są tak samo prawdziwe jak prawdziwi są wszyscy ludzie którzy żyli, żyją i będą żyć i umierać, kochać i nienawidzić, doświadczać przyjemności i cierpienia – nadziei i rozpaczy ...
Powiem ci, że wszystko jest prawdą ... ponieważ to ty jesteś prawdą – jedyną prawdą – twoją prawdą ... Ja Bóg to tylko wasze urojenie. Efekt kapłańskich i szamańskich ogłupień.
To ty jesteś w rzeczywistości swoim własnym bogiem ... który decyduje jak wykorzystać swój potencjał mądrości, miłości i nienawiści ...

CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-28, 13:31   

Gwardian - szyderco, jak znajdę czas, to sobie ciebie poczytam bardziej wnikliwie. A w ogole , to po co przyszedłes na to Forum? Diabeł cie nasłal. żeby odwieśc od wiary prostaczkow?.

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2007-05-28, 13:44   

CZEK0LADA napisał/a:

Gwardian - szyderco, jak znajdę czas, to sobie ciebie poczytam bardziej wnikliwie. A w ogole , to po co przyszedłes na to Forum? Diabeł cie nasłal. żeby odwieśc od wiary prostaczkow?.

Nie ma się co dziwić Czekolado. Przecież Gwardian to Warszawiak. Dlatego też tak się zachowuje, jak przystało na mieszkańca tegoż miasta... Czy może być co dobrego z Warszawy? :-P

CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-28, 13:48   

Oto prawdziwy mąż z Grudziądza, w ktorym nie ma fałszu :xcalus:

agneess 

Wyznanie: Protestantka(KBWCH)
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-05-28, 14:21   

Gwardian :/

„Głupi rzekł w sercu swoim: Nie ma Boga!”

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi