Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ZapisaniSobie.pl - darmowy serwis dla samotych chrześcijan
Autor Wiadomość
pawels

Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-02-15, 14:05   ZapisaniSobie.pl - darmowy serwis dla samotych chrześcijan

randki dla chrześcijan - http://www.ZapisaniSobie.pl - serwis jest BEZPŁATNY - istnieje od 2007 roku -
aktywnych jest tam ok 20 tyś użytkowników - serwis jest moderowany
moze Wam sie przyda...;)
P.S.
http://interia360.pl/arty...-zapisani,31769
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-02-15, 15:16   

hehe dobre sobie :lol:
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
pawels

Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-10-08, 13:33   

komuś sie to przydało? :)
 
 
pawels

Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 6
Wysłany: 2013-03-21, 10:18   

http://biznes.pl/wiadomos...news-detal.html
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2013-03-21, 10:50   

Mnie się przydało ;-) Na portalu poznałam obecnego narzeczonego, z którym ślub biorę w maju tego roku. Jest to o tyle zdumiewające, że portal jest ściśle Katolicki. Ja natomiast jestem, jak to mówią niektórzy Katolikiem-heretykiem, a mój narzeczony fascynuje się między innymi filozofią wschodu. :-D

Co mnie skłoniło do zarejestrowania się na portalu? Wbrew pozorom prozaiczne powody. Miałam już ustalone ścisłe grono przyjaciół i znajomych, a brak czasu związany z ciężkimi studiami ograniczał mi możliwość zawierania nowych znajomości. Stwierdziłam, że można poznać kogoś przez internet. Chciałam znaleźć portal, w którym nie odstanę od razu 100 wiadomości z propozycją "kolacji ze śniadaniem". Stwierdziłam, że taki portal jak Zapisani Sobie wyeliminuje takie ryzyko (jak się potem okazało nie zawsze do końca, bo i amatorzy przygody na jedne wieczór też tam się rejestrowali).

Korespondencje ze swoim narzeczonym rozpoczęłam w zasadzie 2 tygodnie po rejestracji, zostaliśmy parą po około pół roku. Niedługo miną nam 4 lata naprawdę udanego związku. I jak tu nie wierzyć w Bożą opatrzność? ;-) Jak oceniam portal? Otóż założyciele zrobili kawał dobrej roboty. Portal był darmowy, fajnie skonstruowany. Ludzie spotykali się w "prawdziwym świecie", z niektórymi osobami spotykam się po dziś dzień (jedna jest nawet zaproszona na ślub). Ludzie różni. Są Katolicy bardzo mocno związani z Kościołem, akceptujący każdy dogmat i każdą naukę bez żadnych wątpliwości, Katolicy poszukujący, wojujący politycy, poszukiwacze dziewic, ludzie samotni i zagubieni, szukający rozmów, wyznawcy innych religii, oraz ludzie zwyczajnie szukający drugiej połówki z wartościami.
Obecnie portal według mnie uległ lekkiemu zepsuciu. Od tego roku wprowadzili opłaty. Niewielkie, ale nie podjęłam się ponownej rejestracji.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-03-21, 11:50   

ShadowLady86 napisał/a:
Mnie się przydało ;-) Na portalu poznałam obecnego narzeczonego, z którym ślub biorę w maju tego roku. Jest to o tyle zdumiewające, że portal jest ściśle Katolicki. Ja natomiast jestem, jak to mówią niektórzy Katolikiem-heretykiem, a mój narzeczony fascynuje się między innymi filozofią wschodu. :-D
gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!! :-D wspaniała wiadomośc,wszystkiego dobrego :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-03-22, 02:46   

Również gratuluję choć coś takiego możliwe jest na każdym dowolnym portalu.
Znajomy poznał swoją żonę na Gronie.
;-)
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Parmenides


Pomógł: 73 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 2012
Wysłany: 2013-03-22, 08:11   

Gratulacje ShadowLady! Oby wszystkie cienie pozostały tylko w Twoim nicku.
_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski
http://wydaje.pl/e/genesi...ersja-pogladowa
http://wydaje.pl/e/genesi...rzeszlosci-cz-2
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2013-03-22, 09:12   

Jak miło, dziękuje wszystkim za życzenia ;-) Tam gdzie jest cień, wpierw musi być światło ;-)

Oczywiście, że poznać można kogoś także na portalach nie-matrymonialnych (swoją drogą, są jakieś pary poznane na forum Biblijnym? :mrgreen: ). Natomiast portal ZapisaniSobie.pl jest ukierunkowany ściśle na poznanie kogoś w celu zawarcia małżeństwa sakramentalnego w Kościele Katolickim. Poza ekstremalnymi sytuacjami (wszędzie zdarzają się wyjątki), ludzie z tego portalu są nastawienie na zalezienie kogoś w celu założenia rodziny i dalszego wspólnego życia. Dlatego jeśli komuś zależy na trwałym związku a nie przelotnym flircie czy przygodzie na jedną noc, to polecam ten portal.

Choć muszę przyznać, że czasem byłam zawiedziono zachowaniem niektórych przedstawicieli płci brzydkiej tam zarejestrowanych. Może to co powiem jest zabrzmi subiektywnie, ale na portalu jest wiele wspaniałych kobiet. Wykształconych, zadbanych, wierzących i z "wielkim sercem". Niestety, jest sporo mężczyzn mocno zagubionych na portalu, którzy właściwie nie wiedzą, jakiej kobiety szukają. Boją się konfrontacji. Korespondują wirtualnie z kobietami miesiącami, a gdy ma dojść do spotkania to się wycofują, tłumacząc, że np. są wciąż zranieni po poprzednim związku (który rozpadł się 10 lat temu!), albo nie wiedzą, czy właśnie z nią chcą zawrzeć małżeństwo (jeszcze się nawet nie spotkali!). Skąd to wiem? Z relacji samych panów wypowiadających się na forum tego portalu lub z relacji koleżanek z portalu. Tym samym na portalu znajduje się wiele osób 35+, którzy żyją samotnie, a jakoś nie umieją się odnaleźć....

Tym bardziej, choć minęły już prawie 4 lata nie umiem uwierzyć, że "wyłowiłam najlepszą rybkę z tego portalu" (no dobra, było na odwrót ;-) ). To jest dopiero dziwne zjawisko: dwoje "heretyków" odnalazło się na katolickim portalu.

Mimo wszystko, jakby ktoś był zainteresowany, to gorąco polecam. Portal jest katolicki, ale osobiście spotkałam na nim przynajmniej dwóch protestantów. Mimo wszystko trzeba się nastawić na to, że poznana osoba będzie chciała zawrzeć sakrament małżeństwa Kościele Katolickim.
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-03-22, 10:47   

Małżeństwo to żadna gwarancja.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2013-03-22, 13:13   

No tak, nic nie połączy dwoje ludzi ściślej, niż wspólny kredyt ;-)

Małżeństwo nie jest gwarancją, że wszystko będzie ładne i różowe. Natomiast ludzie decydujący się zalegalizować swój związek, czy to cywilnie czy w jakimś obrzędzie religijnym, jeśli robią to szczerze, biorą na siebie pewną odpowiedzialność. A o odpowiedzialność trudno w świecie, który promuje łatwe i lekkie życie bez zobowiązań oraz to, że trefny towar zawsze można zwrócić lub kupić nowy.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-03-22, 13:50   

Mogą robić szczerze, ale potem może się okazać, że nie znamy tak na prawdę danej osoby.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2013-03-22, 13:58   

Oczywiście. Można wyjść za mąż za Anakina Skywalkera, a potem się okazuje, że żyje się z Darthem Vaderem (miłośnicy Gwiezdnych Wojen wiedzą o co chodzi ;-) ) Nie ma ryzyka, nie ma zabawy :-D
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-03-22, 14:52   

Jasne, ale ślub i rozwód to sporo zabawy z papierkami itp.., no i to nieco kosztuje - tak więc ryzyko i upierdliwość większa.
:-P
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-03-22, 15:36   

ShadowLady86 napisał/a:
No tak, nic nie połączy dwoje ludzi ściślej, niż wspólny kredyt ;-)

Tak sobie przeglądam z kanapką w ręku... :animrumru:
Jak bardzo to zdanie jest prawdziwe.
Szkoda, że niejednokrotnie wspólne dzieci nie łączą z taką siłą... :-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10