Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2011-10-25, 11:51
Kościół okrada???
Autor Wiadomość
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-05-29, 00:47   

booris,
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-05-29, 00:49   

booris,

– Każda osoba podejmująca pracę na terenie Niemiec musi zapłacić podatek kościelny, jeśli jest członkiem danego kościoła, np. katolickiego albo ewangelickiego. Płatnik pobiera ten podatek wraz zaliczką na podatek dochodowy – mówi Łukasz Dynysiuk z CMS Cameron McKenna.Nie wiadomo dokładnie, ilu Polaków wystąpiło w Niemczech z Kościoła. – Polski episkopat nie dysponuje takimi zbiorczymi danymi – mówi ks. Józef Kloch z Konferencji Episkopatu Polski.Zawiadomienia o wystąpieniu z niemieckiego kościoła spływają bezpośrednio do polskich kurii.
– W ciągu roku trafia do Legnickiej Kurii Biskupiej około 50 zawiadomień – mówi ks. Piotr Duda, rzecznik prasowy diecezji legnickiej.– Do świdnickiej rocznie wpływa kilkanaście takich zawiadomień. Często deklaracja niewiary ma charakter ekonomiczny – potwierdza ks. Łukasz Ziemski, rzecznik prasowy świdnickiej kurii biskupiej.Podatek kościelny wynosi od 8 do 9 proc. w zależności od landu, a jego podstawą nie jest dochód, tylko kwota należnego podatku dochodowego.Zwolnienie od podatku kościelnego jest możliwe jedynie po złożeniu deklaracji o braku przynależności do Kościoła. Należy się jednak liczyć z tym, że taka decyzja będzie miała skutek także w Polsce, co może wiązać się np. z kłopotami w uzyskaniu sakramentów – podkreśla Bartosz Folusiak z Ambasady RP w Berlinie.Polski Kościół nie jest jednak tak surowy. – Oświadczenie złożone przed świeckim urzędnikiem nie ma charakteru wystąpienia z Kościoła – wyjaśnia ks. prof. Józef Krukowski z KUL. Zgodnie ze stanowiskiem Episkopatu aktu odstępstwa można dokonać jedynie w obecności proboszcza miejsca zamieszkania
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-05-29, 08:10   

Krystian

Cytat:
Zgodnie ze stanowiskiem Episkopatu aktu odstępstwa można dokonać jedynie w obecności proboszcza miejsca zamieszkania


I to jest właśnie powód dlaczego statystykom nie można wierzyć. Kler sztucznie utrzymuje liczbę parafian przynależnych do kościoła rzymskiego. Spora ilość społeczeństwa uległa tzw. laicyzacji, a w gruncie rzeczy niewiele dzisiaj ludzi interesuje religia, obrzędy ( o ie nie łączą się z zaspokojeniem ich egoistycznych pragnień w tym spotkań rodzinnych przy suto zastawionym stole z nieodłącznym alkoholem ).

Gdyby przeprowadzono uczciwy spis i bez zbędnych procedur można by było opuścić tą zdemoralizowaną instytucję jaką jest katolicki kościół - to niewielu parafian by pozostało. Oczywiście do tego kiedyś dojdzie, ponieważ z opisów historycznych wynika jasno, że przed upadkiem Babilonu, Cyrus zmienił bieg rzeki opływającej niedające się przeforsować mury miejskie, skutkiem czego wody odpłynęły z Babilonu - ( por. Iz. 17 : 13; Jer. 50 : 34 - 38; 51 : 35 - 37; Ap. 16 : 12; 17 : 15 ).
I tak samo będzie przed upadkiem Wielkiej Nierządnicy. Nie uratuje ją fałszywa statystyka.


______________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-05-30, 07:21   

Krystian napisał/a:
booris,

– Każda osoba podejmująca pracę na terenie Niemiec musi zapłacić podatek kościelny, jeśli jest członkiem danego kościoła, np. katolickiego albo ewangelickiego. Płatnik pobiera ten podatek wraz zaliczką na podatek dochodowy – mówi Łukasz Dynysiuk z CMS Cameron McKenna.Nie wiadomo dokładnie, ilu Polaków wystąpiło w Niemczech z Kościoła. – Polski episkopat nie dysponuje takimi zbiorczymi danymi – mówi ks. Józef Kloch z Konferencji Episkopatu Polski.Zawiadomienia o wystąpieniu z niemieckiego kościoła spływają bezpośrednio do polskich kurii.
– W ciągu roku trafia do Legnickiej Kurii Biskupiej około 50 zawiadomień – mówi ks. Piotr Duda, rzecznik prasowy diecezji legnickiej.– Do świdnickiej rocznie wpływa kilkanaście takich zawiadomień. Często deklaracja niewiary ma charakter ekonomiczny – potwierdza ks. Łukasz Ziemski, rzecznik prasowy świdnickiej kurii biskupiej.Podatek kościelny wynosi od 8 do 9 proc. w zależności od landu, a jego podstawą nie jest dochód, tylko kwota należnego podatku dochodowego.Zwolnienie od podatku kościelnego jest możliwe jedynie po złożeniu deklaracji o braku przynależności do Kościoła. Należy się jednak liczyć z tym, że taka decyzja będzie miała skutek także w Polsce, co może wiązać się np. z kłopotami w uzyskaniu sakramentów – podkreśla Bartosz Folusiak z Ambasady RP w Berlinie.Polski Kościół nie jest jednak tak surowy. – Oświadczenie złożone przed świeckim urzędnikiem nie ma charakteru wystąpienia z Kościoła – wyjaśnia ks. prof. Józef Krukowski z KUL. Zgodnie ze stanowiskiem Episkopatu aktu odstępstwa można dokonać jedynie w obecności proboszcza miejsca zamieszkania


I w związku z tym dość powszechna jest sytuacja, że Polacy mieszkający w Niemczech nie są tam katolikami ( bo złożyli stosowne oświadczenie, wg niemieckiego prawa ), a w Polsce są.
Sam znam parę przypadków, że osoby takie urządzały dzieciom tzw. "I komunię" w Polsce, po czym wracały do Niemiec i przestawały przejmować się KK :lol:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-05-31, 19:09   

BoaDusiciel napisał/a:
I w związku z tym dość powszechna jest sytuacja, że Polacy mieszkający w Niemczech nie są tam katolikami ( bo złożyli stosowne oświadczenie, wg niemieckiego prawa ), a w Polsce są.
Sam znam parę przypadków, że osoby takie urządzały dzieciom tzw. "I komunię" w Polsce, po czym wracały do Niemiec i przestawały przejmować się KK


To jest dość częsta sytuacja.
Podatek kościelny w Niemczech dla pracujących Polaków jest dość wysoki jak wykazałem w postach powyżej.
Gdyby byli prawdziwymi katolikami to by płacili.
Boorisowi generalnie odpowiedziałem, ponieważ twierdził, że nie mam racji.
Mam znajomego ateistę co od 11 lat pracuje w Niemczech i jak się takim zadeklarował nikt mu na żadne dodatkowe cele społeczne nie pobiera jak twierdzi booris.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-05-31, 19:13   

tropiciel napisał/a:
I to jest właśnie powód dlaczego statystykom nie można wierzyć. Kler sztucznie utrzymuje liczbę parafian przynależnych do kościoła rzymskiego.


Oczywiście.
Wystarczy wprowadzić taki podatek kościelny jak jest w Niemczech to byśmy zobaczyli jak statystyka spada. :-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-07-07, 15:42   

Ale po co taki podatek? Nikomu do niczego nie jest potrzebny. Rozumiem, że troszczysz się o kościelny trzos, ale już nie przesadzaj, bo aż to mdłe jest. Fuj.
 
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-07-07, 16:24   

meritus napisał/a:
Ale po co taki podatek? Nikomu do niczego nie jest potrzebny. Rozumiem, że troszczysz się o kościelny trzos, ale już nie przesadzaj, bo aż to mdłe jest. Fuj.


Mnie jest potrzebny.
Oczywiście przy tej okazji należy znieść spec-ustawę o opodatkowaniu dochodów proboszczów i wikarych, takich jak meritus.
Przepraszam cię, jeśli awansowałeś.
Ale generalnie to wstydź się tej ustawy i nie tylko :mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-07-07, 16:30   

Uważasz więc, że duchowni nie powinni być opodatkowani?
 
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-07-07, 16:44   

meritus napisał/a:
Uważasz więc, że duchowni nie powinni być opodatkowani?


Mylny wniosek, jak zwykle.
Powinni być opodatkowani PITem.
Nie powinni mieć przywilejów podatkowych ( a obecnie mają ), bo niby z jakiego powodu ?
Macie szczególne przywileje podatkowe, czy nie ?
Nie lękaj się, śmiało.
Napisz ile podatku zapłaciłeś w zeszłym roku.
Napisz też ile zapłaciłeś składek emerytalnych i zdrowotnych.
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-07-07, 16:53   

Cytat:
Powinni być opodatkowani PITem.

Są opodatkowani PIT-em... Każdy ksiądz rozlicza PIT-19a, a ci, którzy mają umowy o pracę, czy wykonują pracę na zlecenie rozliczają PIT jak wszyscy.
 
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-07-07, 20:47   

meritus napisał/a:
Cytat:
Powinni być opodatkowani PITem.

Są opodatkowani PIT-em... Każdy ksiądz rozlicza PIT-19a, a ci, którzy mają umowy o pracę, czy wykonują pracę na zlecenie rozliczają PIT jak wszyscy.


Nie mówię o formularzu, tylko o zasadach.
Fakty są takie, że nie płacicie podatku PIT na zasadach ogólnych, tylko załatwiliście sobie żenująco niskie stawki ryczałtu, które w dodatku są obniżane przez US na wasz wniosek :lol:
Ty to dobrze wiesz, ale udajesz żeś nieświadom, bo wydaje ci się, żeś cwaniak nad cwaniaki i że nikt nie wie jak jest naprawdę.
Napisz ile % dochodu oddałeś w 2015 tytułem podatku.
Chyba wiesz ile kasy przeszło przez twoje łapki, a ile oddałeś do US ?
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-07-07, 22:30   

BoaDusiciel napisał/a:
Fakty są takie, że nie płacicie podatku PIT na zasadach ogólnych

Księża płacą podatki od umów o pracę tak jak wszyscy. Trudno się spierać z faktami, bo można wyjść na głupka. Poza tym opodatkowaniem księża opłacają podatek osób duchownych i rozliczają się w formie PIT-19a, gdyż nie prowadzą działalności duszpasterskiej w parafiach na podstawie umowy o pracę i nie otrzymują wynagrodzenia od pracodawcy, jakim jest proboszcz lub biskup.

BoaDusiciel napisał/a:
Napisz ile % dochodu oddałeś w 2015 tytułem podatku.
Chyba wiesz ile kasy przeszło przez twoje łapki, a ile oddałeś do US ?

Zakładając nawet, że jestem księdzem nie mam obowiązku ci się tłumaczyć i pozwalać ci na bezczelne grzebanie w moim portfelu. Grzebać sobie możesz gdzie indziej. Dobry przykład daje trener reprezentacji Niemiec.
 
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-07-08, 06:55   

Wstydzisz się że jesteś księdzem ?
Lękasz się napisać ile % dochodu oddałeś państwu w postaci podatku ?
Przecież nie pytam o kwoty, tylko o %.
A w Boga wierzysz ? Chodzi o tego Boga, którym dilujesz wśród tzw. wiernych.
Choć w sumie wiara nie jest to konieczna w twoim zawodzie, a nawet mogłaby być uciążliwa :lol:
Dla nieświadomych:
http://www.money.pl/gospo...,0,1631566.html
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-07-08, 21:28   

W bardzo uciążliwy sposób próbujesz zaspokoić swoją niezdrową ciekawość. Forum zapewnia daleko idącą anonimowość i nikt nie ma obowiązku publikować tu zeznań podatkowych. Jak byłeś mały mama pozwalała ci w gościnne grzebać po szufladach?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11