Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Raj. Co to takiego? Czy chodzi tu o niebo?
Autor Wiadomość
Jasior 


Wyznanie: Wierzący, Chrześcijanin
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 736
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-09-29, 09:36   Raj. Co to takiego? Czy chodzi tu o niebo?

Skoro Raj był na ziemi to po co wszyscy (no może nie wszyscy) pchają się do nieba?

Cytat:
Według Biblii Raj był ogrodem, który Bóg wydzielił na Ziemi ze względu na jego wspaniałe warunki. Choć idealny i ukształtowany ręką Boską, istniał więc w rzeczywistym świecie. "I zasadził Bóg ogród w Edenie na wschodzie" (Rdz 2,8).
(...)
Następnie Bóg stworzył człowieka: "I wziął Jahwe Bóg człowieka i umieścił go w ogrodzie w Edenie, aby go uprawiał i strzegł" (Rdz 2, 13)
(...)
W ogrodzie wypływała rzeka, nawadniająca go i dzieląca się na cztery odnogi: Piszon, Gichon, Chiddekel (Tygrys) i Perat (Eufrat).
(...)
Tradycyjnie jednak położenie Edenu upatruje się gdzieś na Bliskim Wschodzie na terenach obecnego Iraku (Mezopotamia), Turcji (góry Taurus, dawniej Urartu), czy w północnym Iranie. W ostatnich latach brytyjski archeolog David Rohl twierdzi, że zidentyfikował pierwotne położenie raju w dolinie Tabriz, w północno-zachodnim Iranie. Eden miałby leżeć w obszarze wyznaczonym dziś przez rzeki: Eufrat-Murat, Araks, Kuzył Uzum, Tygrys. Są to okolice na południe od góry Ararat i w pobliżu jezior: Wan, Urmia, Sewan.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Eden_%28raj%29
_________________
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim
 
 
taka prawda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-29, 09:42   

Jasior napisał/a:
Skoro Raj był na ziemi to po co wszyscy (no może nie wszyscy) pchają się do nieba?

Nie wszyscy . :)
I że tak wtrącę po co Bóg mówił że "prochem jesteś i do prochu wrócisz".
Pchają się bo Szatan wmówił pierwszej parze ludzkiej że nie umrą i taki pogląd zaszczepił społeczeństwu.
Bóg powiedział że umrą a Szatan powiedział że nie.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-09-29, 16:30   

dokładnie,nie wszyscy :-) Niektórzy nie widzą nic złego w Ziemi,skoro ona została dana ludziom.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
din 

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 2289
Wysłany: 2011-09-29, 17:34   

Tu chodzi o zrozumienie. Bibljina księga Daniela wskazuje na ziemie.

Niektórzy uznają że życie na ziemi jest testem. Daniel w 7 rozdziale wskazuje na życie wieczne. I Królestwo. Słowo Królestwo odnosi się do ziemi.
 
 
Jasior 


Wyznanie: Wierzący, Chrześcijanin
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 736
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-10-10, 12:39   

(..)"I zasadził Bóg ogród w Edenie na wschodzie" (Rdz 2,8). Gdyby Adam z Ewą nie zgrzeszyli to pewnie żyli by tam do dziś. Jezus oddał życie za nas abyśmy mogli znowu żyć w raju.
Ostrzegam że wszystkim pobożnym znów to grozi.

Więc czemu takie małe zainteresowania tym tematem?
_________________
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim
 
 
din 

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 2289
Wysłany: 2011-10-10, 12:42   

Niektórzy idący do nieba kierują się słowami Pawła które jeśli już to zapewne odnosił do Apostołów lub małej garstki Chrześcijan idących do nieba.
 
 
Jasior 


Wyznanie: Wierzący, Chrześcijanin
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 736
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-10-10, 12:54   

Jeżeli wybiera się ktoś do nieba to myślę, że natychmiast powinien przestać w modlitwie wypowiadać te słowa.
Ew. Mateusza 6:10 Biblia Tysiąclecia Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.

Gdyż może się minąć z Królem i królestwem w drodze z nieba na ziemię. A nie wiem czy będzie mógł zawrócić.
_________________
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-10-10, 16:12   

Jasior,
Cytat:
Gdyż może się minąć z Królem i królestwem w drodze z nieba na ziemię. A nie wiem czy będzie mógł zawrócić.
hahah w dziale Humoru kiedyś opisałem sytuacje z takim małym chłopcem jak zadawał pytanie,dobre :-D bardzo podobnie powiedział.
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=5926
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Jasior 


Wyznanie: Wierzący, Chrześcijanin
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 736
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-10-10, 17:21   

ale co prawda to prawda
_________________
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim
 
 
Berian 
Student Biblii


Wyznanie: Wierzę w Jezusa
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 686
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-10-10, 19:03   

Cytat:
1 Kor. 15:44-51
44. Sieje się ciało cielesne, bywa wzbudzone ciało duchowe. Jeżeli jest ciało cielesne, to jest także ciało duchowe.
45. Tak też napisano: Pierwszy człowiek Adam stał się istotą żywą, ostatni Adam stał się duchem ożywiającym.
46. Wszakże nie to, co duchowe, jest pierwsze, lecz to, co cielesne, potem dopiero duchowe.
47. Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi, ziemski; drugi człowiek jest z nieba.
48. Jaki był ziemski człowiek, tacy są i ziemscy ludzie; jaki jest niebieski człowiek, tacy są i niebiescy.
49. Przeto jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka, tak będziemy też nosili obraz niebieskiego człowieka.
50. A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie oddziedziczy tego, co nieskażone.
51. Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni
(BW)


Więc o czym tu pisze?
_________________
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Gość miłujesz nieprzyjaciół?
 
 
din 

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 2289
Wysłany: 2011-10-10, 19:13   

W tym tekście nie jest mowa o wszystkich.... Lecz zapewne o nielicznej grupie lub samych apostołach.
 
 
Gilgamesz 


Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 172
Wysłany: 2011-10-10, 19:40   

W ST bylo takie swieto - swieto namiotow sie zwalo.
Na czym ono polegalo? Izraelici opuszczali swoje domy i budowali szalasy aby w nich przez jakis czas zamieszkac.
Pytam sie: czy swieto to dotyczylo wszystkich Izraelitow, czy tylko kasty krolewskiej, moze tylko kaplanskiej, czy tez moze jakiejs blizej nieokreslonej malej garstki?
Bo z tego co wiem to dotyczylo to wszystkich.

Swieto to bylo tylko cieniem tego co ma niebawem nastapic, a wiec zabrania wierzacych przez Jezusa do Nowego Jeruzalemu. Wierzacy opuszcza swoj dom Ziemię i udadzą sie na jakis czas do tego miasta ktore jest w Niebie. Jaki to czas?
1000 lat. Bedzie to ten sabat opisany w liscie do Hebrajczykow.
I tak jak w ST wszyscy Izraelici ktorzy przeszli wczesniej Yom Kipur czyli dzien sądu mieli sie udac do szalasow, tak teraz wszyscy wierzacy zbawieni udadzą sie do Nowego Jeruzalemu, nie zadna mala trzódka czy jacys królowie, tylko wszyscy.
 
 
din 

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 2289
Wysłany: 2011-10-10, 20:50   

Z tym że Daniel opisuje Królestwo na ziemi, zaraz po 3,5 czasu.
 
 
Berian 
Student Biblii


Wyznanie: Wierzę w Jezusa
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 686
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-10-10, 21:40   

Gilgamesz napisał/a:
Bo z tego co wiem to dotyczylo to wszystkich.

Oczywiście że wszystkich, ale wszystkich Izraelitów. :-> Trzeba sobie odpowiedzieć kogo przedstawia Izrael.I czy tylko ten symboliczny Izrael będzie żył.
_________________
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Gość miłujesz nieprzyjaciół?
 
 
Jasior 


Wyznanie: Wierzący, Chrześcijanin
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 736
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-10-11, 08:28   

Gilgamesz napisał/a:
W ST bylo takie swieto - swieto namiotow sie zwalo.


Ja o Raju na ziemi a ty mi namioty stawiasz. Ciągle wjeżdżacie w krzaki jak moja teściowa kiedy ją uczyłem na rowerze jeździć.

Czy Raj był w niebie że tak sie do niego katolicy pchają?
_________________
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10