Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Charyzmaniacy według prof. Waltera Veitha
Autor Wiadomość
adzient 

Wysłany: 2011-10-03, 20:04   

D. R. napisał/a:
To wręcz szatański zabieg! "POMOCNICZE w stosunku do JEDYNEJ REGUŁY WIARY". Czyli TYLKO BIBLIA, ale i Elen White, tylko "pomocniczo". Jak fałszywy prorok może być pomocą w interpretacji Biblii!!

To tak ,jak Wasz katechizm.Też jest pomocniczy.

To też szatański wybieg ? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez adzient 2011-10-03, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  

D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 20:05   

adzient napisał/a:
D. R. napisał/a:
Bóg, albo mówi to, co jej Bóg nakazał, to JAK TO NAZWIESZ ?? Czym się różni w takim razie "Słowo Boże" przekazane przez White, a przez Jana Ewangelistę i innych ?

Czytaj uważnie to ,co ci piszę.
Nie ma sensu abym się powtarzał.
D. R. napisał/a:
Czym się różni w takim razie "Słowo Boże" przekazane przez White, a przez Jana Ewangelistę i innych ?

Słowo Boże przekazane przez Jana NALEŻY DO KANONU PISMA,KTÓRY BĘDZIE CIĘ SĄDZIŁ NA SĄDZIE.
Teksty E.W. są tylko małym komentarzem kierującym do Biblii.

Cytat:
"Nie piszę nic, co wyrażałoby po prostu moje własne idee. One są tym, co Bóg odsłonił przede mną w widzeniu – to drogocenne promienie światła spływające od Tron" -E.White

Podobne przeżycia mogą być udziałem innych wierzących dlatego ,że Duch Święty udziela daru prorokowania.
Proroctwa takie nie są jednak podstawą wiary lecz służą ku pokrzepieniu.

Prościej nie umięm Ci tego wytłumaczyć.

Chłopie! Tak zwany KANON zatwierdził Kościół Katolicki !! Chłopie, opanuj się! To jest uznawane za natchnione, tak, ale tzw. Kanon Biblijny ustalali ludzie, i to ludzie z Kościoła, który Twoja organizacja tak opluwa!
Prościej nie mogę Ci wytłumaczyć.
Ty masz wpojone tezy adwentystów, na przykład o sobocie, i Ellen White, i trudno Ci się wyzbyć poczucia, że "TYLKO Biblia, a reszta to pomocnicze". W takim razie Kościół ma za pomocnicze pisma Ojców Kościoła i nie krzyczy "TYLKO BIBLIA!" A wy krzyczycie, a za pomocnicze macie pisma Ellen White. I to w dodatku te pisma mają tysiąc razy większą rangę niż pisma Ojców Kościoła u nas.

adzient 

Wysłany: 2011-10-03, 20:09   

D. R. napisał/a:
Ty nie masz najmniejszego prawa mówić, że kierujesz się Biblią i Bożą nauką, bo jak mało która organizacja opieracie się na LUDZKICH WYMYSŁACH.

Któż Ty jesteś żeby odbierać mi moje prawa ?

Jako katolikowi brakuje Ci władzy z czasów średniowiecza ?

Opieram swoje nauki na Biblii ponieważ nie mam potrzeby aby siebie oszukiwać.
Nie jesteś w stanie udowodnić mi błędu więc stąd Twoja denerwacja.

Lepiej by było żebyś Swoją agresję zamienił na merytoryczną dyskusję, bo jak na razie jesteś ANTYREKLAMĄ KATOLICYZMU.

D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 20:09   

adzient napisał/a:
D. R. napisał/a:
To wręcz szatański zabieg! "POMOCNICZE w stosunku do JEDYNEJ REGUŁY WIARY". Czyli TYLKO BIBLIA, ale i Elen White, tylko "pomocniczo". Jak fałszywy prorok może być pomocą w interpretacji Biblii!!

To tak ,jak Wasz katechizm.Też jest pomocniczy.

To też szatański wybieg ? :mrgreen:

Ale my nie krzyczymy za każdym razem: "TYLKO BIBLIA!".
A moglibyśmy, bo Katechizm jest jedynie zebraniem wierzeń i nauk Kościoła, zwyczajnie- wykładnią nauki wiary katolickiej, uporządkowaniem, a nie widzeń jakiegoś człowieka nazwanego prorokiem pomocniczym.
Katechizm nie jest jakąś "księgą prorocką" ale UPORZĄDKOWANIEM i wykładnią wiary katolickiej. Poza tym dałeś sobie wmówić, że Katechizm jest czym? Drugą Biblią? W istocie może być, bo tam jest wszystko podparte Biblią. Z komentarzami.
Bardziej ludzkiej nauki niż Twoja NIE MA.

adzient 

Wysłany: 2011-10-03, 20:11   

Cytat:
Nawet jeśli oni nie uznają pism i proroctw White za kanon Biblii, to przecież widzisz, że ta kobieta mówiła W IMIENIU BOGA i rzekomo OD BOGA. A skoro adwentyści uznają ją za natchnioną przez Boga, to POWINNI TO WCIĄGNĄĆ DO KANONU BIBLII. Czy nie chcesz tego pojąć? Dlaczego "słowa Bożego przekazanego Ellen White" nie wciągną do swego kanonu? To mówił do niej Bóg, czy nie?

Ty nie masz pojęcia co to jest kanon i jak go ustalali.

Kończę z Tobą dyskusję.
To jest Żenada.

Przynosisz wstyd Kościołowi Katolickiemu ,który ja szanuję.

Żegnam.

taka prawda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 20:14   

D. R. napisał/a:

I tu jest pies pogrzebany.
Apostołowie tylko ze zwoju nauczali .
Masz w NT jakiś cytat z katechizmu czy innego wymysłu?

janowski
zbanowany

Wysłany: 2011-10-03, 20:16   

D. R. napisał/a:
Katechizm jest czym? Drugą Biblią? W istocie może być, bo tam jest wszystko podparte Biblią.

Zastosujmy alegorie.

Jesli Biblia to 'stol z litego drewna o solidnych nogach, nieprzewracalny' to KKK to 'stol z plyty pilsniowej z powylamanymi nogami'

D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 20:17   

adzient napisał/a:
D. R. napisał/a:
Ty nie masz najmniejszego prawa mówić, że kierujesz się Biblią i Bożą nauką, bo jak mało która organizacja opieracie się na LUDZKICH WYMYSŁACH.

Któż Ty jesteś żeby odbierać mi moje prawa ?

Jako katolikowi brakuje Ci władzy z czasów średniowiecza ?

Opieram swoje nauki na Biblii ponieważ nie mam potrzeby aby siebie oszukiwać.
Nie jesteś w stanie udowodnić mi błędu więc stąd Twoja denerwacja.

Lepiej by było żebyś Swoją agresję zamienił na merytoryczną dyskusję, bo jak na razie jesteś ANTYREKLAMĄ KATOLICYZMU.

Ale jaką merytoryczną dyskusję ? Najpierw trzeba zacząć od spraw podstawowych, a potem zabierać się za Biblię. A sprawą podstawową u Ciebie, w Twojej organizacji jest to: 1. Spadek po Millerze- fałszywym proroku. 2. Widzenia Ellen White rzekomo pochodzące od Boga i będące według was w istocie słowem Bożym. I byłoby nawet w porządku, ale ona prorokowała fałszywie. Zatem nie jest to prawdziwy prorok.

My w Kościele też mamy tzw. widzące, choćby s. Faustynę, ale po pierwsze- nie obowiązuje nas wiara w prawdziwość tego, po drugie- to jej widzenia badano na zgodność z Objawieniem, czy nie przeczy, a nie odwrotnie. A u was Biblię bada się tak, aby była zgodna z widzeniami White. I w Kościele mamy "Pisma i Tradycja". a u Ciebie: "Biblia i Ellen White". Choć powinno być właściwie: "Ellen White i Biblia".

I co z tym nazywaniem Kocioła prostytutką, Babilonem i bestią z ks. Apokalipsy? Nazywacie? A czasem to nie White wysuwała takie pomysły? Dowiedz się.

adzient 

Wysłany: 2011-10-03, 20:18   

D.R.
Chciałbym Cię zapytać czy Ty chodziłeś do szkoły ?
Wybacz ale ma mam wrażenie ,że rozmawiam z dzieckiem.
D. R. napisał/a:
Opisując zmartwychwstanie mające odbyć się za jej życia (zmarła w 1915 r.) pisała:
"Gdy 144 000 poznało swych przyjaciół, których śmierć im zabrała zawołali: Alleluja i w tym momencie byliśmy przemienieni i podjęci wraz z nimi w powietrze na spotkanie Pana". (s.12).
"lecz teraz już prędko czas się wypełni i to, czego myśmy się nauczyli w przeciągu kilku lat, muszą inni się nauczyć w przeciągu kilku miesięcy",(s.52)."

Przecież ona opisywała widzenie.Taki sen.
Opisując sen mówisz w czasie teraźniejszym.
Nie wiem w czym widzisz problem.

D. R. napisał/a:
A po wtóre, KAŻDA organizacja religijna wywodząca się od tak zwanych proroków (Russel, Smith- mormoni, Szakersi) powołuje się na widzenia i rzekome objawienia jakiegoś ich proroka-widzącego. Pytam: Dlaczego mam uznać za prawdę widzenia Amerykanki Ellen White, a nie na przykład Smitha od mormonów? Kto im powiedział, że White ma te widzenia od Boga? Sama White!

Dlaczego nie wymieniłeś tu papieża.Przecież on jest nieomylny ?
A pozabiblijny Katechizm.
Czy nie uprawiasz demagogii ?

Masz uznawać Biblię bo ta księga jest szczególna.
Jeżeli jakiś autor w tekście powołał się na Pismo i przedstawia jego nauki wtedy przyjmujesz tekst.
Jeżeli w tekście przemyca jakieś nieprawdy biblijne odrzucasz je.

"Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości" 2 Tym 3,16

D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 20:20   

taka prawda napisał/a:
D. R. napisał/a:

I tu jest pies pogrzebany.
Apostołowie tylko ze zwoju nauczali .
Masz w NT jakiś cytat z katechizmu czy innego wymysłu?

Bzdury pleciesz. Nawet mi się o tym gadać nie chce. Paweł Ci napisał, aby się trzymać tradycji przekazanej ustnie lub poradom na piśmie. Najpierw dobrze poczytaj Biblię.

janowski
zbanowany

Wysłany: 2011-10-03, 20:24   

D. R. napisał/a:
I w Kościele mamy "Pisma i Tradycja"

Nowa swiecka tradycja ze "Pisma i Tradycja".

D. R. napisał/a:
1. Spadek po Millerze- fałszywym proroku

Leszka Millera? Oj, zostaw chlopine w spokoju. W koncu mowil ze mezczyzne poznaje sie po...

D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 20:25   

Adzient,
Papież nie jest fałszywym prorokiem. Od tego zacznijmy, i na tym zakończmy. Na temat Katechizmu też pisałem.
Jestem magistrem socjologii. Jeśli już pytasz.
Kończę temat, z mojej strony. Czekam na skasowanie mojego profilu.

I jeśli naprawdę cenisz prawdę i chcesz być w prawdzie, to radzę Ci z serca, abyś wnikliwie poczytał o tej White, o adwentystach itd. I naprawdę postaraj się też z innych opracowań, bo adwentyści będą wiele zakrywać i mącić. Świadkom Jehowy też się na tacy pokazuje wielokrotne fałszywe proroctwa, a oni mówią tylko: "Kłamstwo!", "Oszczerstwo!". Bo im w zborach o tym nie mówią.

Jezus to NIE Michał archanioł!

adzient 

Wysłany: 2011-10-03, 20:28   

D. R. napisał/a:
W takim razie Kościół ma za pomocnicze pisma Ojców Kościoła i nie krzyczy "TYLKO BIBLIA!" A wy krzyczycie, a za pomocnicze macie pisma Ellen White. I to w dodatku te pisma mają tysiąc razy większą rangę niż pisma Ojców Kościoła u nas.

Tu się mylisz.
Maja rangę o niebo mniejszą.
Ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć skoro bierzesz wiedzę z nie sprawdzonych źródeł.

Pisma Ojców Kościoła mają u Was większą rangę niż Pismo .Gdy było inaczej mielibyście nauki zgodne z Pismem.

O nieśmiertelności duszy Pismo nic nie wspomina.Orygenes tak.

D. R. napisał/a:
to ludzie z Kościoła, który Twoja organizacja tak opluwa!

Adwentyści mają szacunek do Kościoła Katolickiego.
Ale to ,co Ty tu uprawiasz to jest dopiero opluwanie.Opluwacie wszystkie społecznosci i organizacje ,a Ty jesteś tego przykładem.
D. R. napisał/a:

To co to za wiara?
Czyli przyznajesz ,że nie uznajecie tylko biblii za wykladnie wiary jednocześnie wypominając mi to chociaż jest to ewidentna nieprawda.
D. R. napisał/a:
A moglibyśmy, bo Katechizm jest jedynie zebraniem wierzeń i nauk Kościoła, zwyczajnie- wykładnią nauki wiary katolickiej, uporządkowaniem, a nie widzeń jakiegoś człowieka nazwanego prorokiem pomocniczym.

Nie widzę tu żadnej różnicy.
Demagogia.

D. R. napisał/a:
Poza tym dałeś sobie wmówić, że Katechizm jest czym? Drugą Biblią?

Jest dla was ważniejszy od biblii bo nie pozwalacie owieczkom czytać biblii.
Wcale się ni dziwię.Odkryto by błędne nauki w K.K.

janowski
zbanowany

Wysłany: 2011-10-03, 20:28   

D. R. napisał/a:
Czekam na skasowanie mojego profilu.

Ej, wez...

Ja zloze oficjalne pismo o niekasowanie.

adzient 

Wysłany: 2011-10-03, 20:30   

D. R. napisał/a:
Ale jaką merytoryczną dyskusję ? Najpierw trzeba zacząć od spraw podstawowych, a potem zabierać się za Biblię.

Czyli nie masz nic do powiedzenia na temat biblii.
o Katechiźmie rozmawiał z Tobą nie będę.

Żegnam.

Odpowiedz do tematu