Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Charyzmaniacy według prof. Waltera Veitha
Autor Wiadomość
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 20:03   

Aha, i jak z tą "bestią", "Babilonem" i "nierządnicą" wobec Kościoła Katolickiego ? Nadal tak nas nazywacie, czy nie? Chyba na to nie odpowiedziałeś.
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2011-10-03, 20:05   

D. R. napisał/a:
W książce pt. "Doświadczenia i widzenia" (wyd. polskie 1935 r.), której przedruku dziś się raczej nie wznawia, a stare wydania ukrywa przed nowymi wyznawcami, E. White opisywała swoje widzenia.

Książeczka wyszła w 1990 roku.
Więc znowu próba manipulacji.
Cytat:
Relacjonowała ona, że:

"wkrótce usłyszymy głos Boga jako szum wielu wód, który nas powiadomi o przyjściu Jezusa, z podaniem dnia i godziny. Żyjący święci w liczbie 144 000 zrozumieją ten głos, podczas gdy bezbożni uważać go będą za grzmot i trzęsienie ziemi" s.11 (por. Mk 13:32, Dz 1:7).

:mrgreen:

To jest właśnie argument z magicznej strony.

Kolega nie wie ,że tak właśnie wypowiadali się prorocy ???
Kolega jest słaby w znajomości Pisma chociaż przykłady są na ogół znane :

"A nie chcemy, bracia, abyście byli w niepewności co do tych, którzy zasnęli, abyście się nie smucili, jak drudzy, którzy nie mają nadziei. (14) Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli. (15) A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. (16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, (17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem. "1Tes 4,16

Paweł również wypowiadał się tak,jakby był pewien ,że żywo dożyje do powtórnego przyjścia.
Czy dożył ?
Wiec skłamał ?


Tak właśnie wypowiadali się prorocy .Wypowiadali się w pierwszej osobie liczby mnogiej.
Tak ,jakby ich też proroctwo dotyczyło.

Takie właśnie bzdury czytasz na stronach anty adwentystycznych.

Daj następne rewelacje.Pośmiejemy się.
Ja będę Ci odpowiadał słowem Bożym. ;-)
Ostatnio zmieniony przez adzient 2011-10-03, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
janowski
zbanowany

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 924
Wysłany: 2011-10-03, 20:06   

D. R. napisał/a:
Aha, i jak z tą "bestią"


Nie wiem. Tyson dawno do mnie nie dzwonil.
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2011-10-03, 20:14   

Cytat:
I w wyniku tej silnej krytyki tekstów White co odrzucasz, a co przyjmujesz ? Co na przykład skrytykowałeś i odrzuciłeś?

Powiedz lepiej jakie nauki papieży Ty skrytykowałeś i czy są one tak samo natchnione jak Wasza tradycja ?

Człowieku opanuj się.
Nie interesuje mnie tu E .White i nie mam zamiaru wdawać się z Tobą w dłuższą polemikę odnośnie jej osoby.

Najpierw wciągasz mnie w rozmowę o niej ,a potem wmawiasz ,że żyję jej naukami.
Coś jest z Tobą nie tak. ;-)

Powtarzam nie mam ochoty rozmawiać o E.W.Nie przywykłem do adorowania ludzi jak jest to w zwyczaju katolickim.
Mogę adorować tylko Chrystusa.
Czy masz coś do powiedzenia o Chrystusie ???
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2011-10-03, 20:22   

D. R. napisał/a:
Ty nie musisz nawet czytać jej książek, wystarczy, że organizacja je traktuje jako święte, słowo Boże.


Gadasz bzdury.Podejrzewam ,że zmyślasz celowo.
Po pierwsze mam wolną wolę i umysł i dlatego mogę każde słowo poddać krytyce Pisma.

Po drugie kolejny raz kłamiesz.
Jesteś szydercą i piszesz same oszczerstwa.W tym ,co piszesz nie ma nic prawdy.
Nie wiem za jakich źródeł korzystasz ale musisz zdać Sobie sprawę ,że powielasz kłamstwa.

Powtarzam . Za słowami E.W. Kościół ma uznawać jako słowo Boga TYLKO PISMO ŚWIĘTE.
Ono jest jedyną wykładnia wiary i na JEJ podstawie będziemy sądzeni.
Myśli E.W. są mniej istotnym komentarzem do Pisma.

Czy Ty pojmiesz to ?
D. R. napisał/a:
Tak, tak, skoro ona mówiła -według niej- to, co przekazał jej Bóg, to jak to nazwać?

Nie ma to aż takiego znaczenia jak słowo Boże .
Ma znaczenie jak jakaś myśl poza kanoniczna.Możesz ją przyjąć ale nie musisz.
Jakub np. powoływał się na księgę Henocha i była ona wtórnokanoniczna.
I wszystko O.K..Nie była ona słowem Bożym ,a Jakub skorzystał z niej.


Rozumiesz wreszcie ? ;-)
Ostatnio zmieniony przez adzient 2011-10-03, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2011-10-03, 20:23   

DR , robisz wszystko ,zeby oddwrócic uwage od Wykładów które sa wartościowe ,otwieraja oczy na to co przez wieki krk wyczyniał z 'owieczkami" brał od nich pieniadze
w kazdej postaci dzieciom jedzenie od ust po to by stawiac sobie pomniki smierci dla antychrysta - patrz wykłąd tym razem kogoś innego ...
.
Katedra szatana



./+++
Illuminati vol.4 Bractwo Bestii 6/12 pl
http://www.youtube.com/wa...MTBjZ7-WKs&NR=1

Archeolodzy odkryli magiczny papirus zapisany greką.,który przyzywa duchy do pomocy w leczeniu.Uzyskania wizji świata duchów ,egzorcyzmów. otrzymania piękna i miłości oraz zniszczenia wrogów.
Te greckie zaklecia magiczne wpłynęły na magiczne tradycje w całej Ziemi Świętej i póżneiej wpłyneły na magiczny tekst opoblikowany w średniowiecznej Europie.
imiona duchów przwoływanych w tych magicznych ceremoniach musiały byc wypowiadane dokładnie z prawidłowym wymawianiem.w cleu przyzywania odpowiedniego ducha ,innymi słowy magik musiał byc dobry w gramatyce i te europejskie magiczne zaklecia stały się znane jako Grimoiry co jest starym francuskim określeniem dla gramatyki .Jesli inwokujesz niewłąściwe imię wtedy skonczysz wywołując byc może astralnego trupa,
lub oszukanczego ducha.
W pismach Lactentiusa opisuje on tysiące zagubionych duchów.
"Są to nieczyste i opuszczone demony które błakają sie popowierzchni ziemi szukając pocieszenia w niszczeniu człowieka.
Obalają wszystko swoimi sztuczkami i strategiami ,są zwodnicze i nieokiełznane"

Lactentius odnosił sie do niesamowitej uwodzicielskiej mocy duchów i demonów jesli dobrze wykonałeś magiczny rytuał..wybierając czas który jest najbardziej przyzywający astrologicznie i wezwałes imiona prawidłowo wtedy w oczach umysłu magika lub
co bardziej alarmujące na widoku płaszczyzny fizycznej byc może w refleksach kryształowej kuli lub w twarzy formującej sie z dymów świetych wyziewów zostaniesz w końcu skonfrontowany z obeznościa ducha .
Niektóe z największych bibliotek na swiecie maja kolekcje starozytnych magicznych manuskryptów ,posród tym manuskryptów magii
są osobiste pamietniki kilku magów srednowicza niektóre z Grimoirów opisują ,ze złe
duchy znane jako demony często moga z początku przybierac bardzo uwodzicielski wygląd.
Byc moze ,ze te złe duchy przybiorą kształt małego zagubionego dziecka ,demon może również wyglądac jak stara osoba,lub piekna osoba obojga płci.

Demon może zmienic swój wygląd według woli,i większośc demonów wygląda w rzeczywistości jak groteskowe istoty ,które łaczą twarzowe i fizyczne aspekty zaróno ludzi i zwierząt.
.
Czasami przypominają potwory z aspektami ludzi i zwierząt wszystko połączone w jedna brzydką istotę,.Jeśli chcecie zobaczyc jak wygladaja demony musicie tylko odwiedzic dowolne z katedr i kościołów zbudowanych przez Templariuszy budowali oni kościoły i katedry w całej Europie w XI XII XIII w tak zwane gargulce sa w rzeczywistości przedstawicielami demonicznych duchów opisanych w starożytnej " Księdze Wycia ".
zwanej 'Goecja".

KATEDRA SZATANA ...
Katedra NARBONNE we Francji

nie pozwalają filmowac - jest to Katedra na południu Francji w miejscu zwanym Narbonne
została zaprojektowana jak wiele innych przez Templariuszy i sympatyków.
Wiemy z zezna Templariuszy ze byli zamieszani w czarna magie i ze mieli idole zwane Bafometami ...wiecie wielkim żartem w tych katedrach jest to ,że ludzie płaca tysiące funtó by tu przyjśc w pielgrzymkach ludzie mysla ze beda miec duchowe chrześcijanskie wakacje A jest to kabalistyczna świątynia i zawiera ona rzeżbienia
większości demonów któe znajdziemy w starozytnych magicznych pismach takich jak "
"Ars Goetia" lub "Testament Salomona" Klavikula Salomona " i wiele magicznych tekstach które utorowały sobie drogę do Europy z Babilonu i starozytnej Chaldei prowincji Babilonu i z Sumeru .Ci co prowadza te katedre oszukuja ludzi bo nie ma tu nic chrześcijanskiego ,trudno znależc krucyfiks który ma prawidłowy wizerunek Jezusa .

Nie ma planów tej Katedry ani szkiców ,które były robione na płytach z mokrego wosku lub z mokrej gliny a potem
niszczone po tym jak zbudowano katedry .W zasadzie jest to miejsce które jest pełne rzeżb diabłów i demonów i wszelkiego rodzaju złych duchów które znajdziemy w magicznych tekstach .Jakies ,5 roku temu ten ołtarz został odkryty i jest pełen demonów
i jest pełen diabłów jedzących ludzi ,teraz zrobili tak ze WYBIELILI wszystkie te demoniczne i diabelskie figóry które wcześniej były pomalowane na pomaranczowy kolor
gryzące żółcie ,czernie i czerwienie i wyglądało to satanistycznie i całkowicie demonicznie .Malowanie zostało wybielone z demonicznych posągów od czasu zdjęc w 2008 .Wybielili cała farbe by stopic to z reszta katedry ..Historia głosi ze nikt nie wiedzia ,ze ten ołtarz,ołtarz Czarnej Mszy ,historia głosi ,że nikt nie wiedział o ten ołtarz istnieje i przy renowacji ,5 roku temu ..i nagle znależli ten ołtarz" pełen diabłów demonów tip rzeczy ,Prawda jest taka ze wielu ludzi ,którzy twierdzą że sa kardynałami i księżmi i członkami KK w rzeczywistości bierze udział w CZARNEJ MAGII ,ze jest coś takiego jak Czarna Msza ...i jest dokłądnie taka sama jak katolicka msza ...
z wyjątkiem tego ze wszystko jest odwrócone
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2011-10-03, 20:28   

D. R. napisał/a:
Skoro Jan Ewangelista w Apokalipsie mówił w imieniu Boga i od Boga, to Ellen White czym się rózni? A teksty Jana uznajesz za Słowo Boże.

Co innego mowa w imieniu Boga,a co innego tekst świętej księgi chrześcijaństwa ,która będzie sądzić Cię przy końcu.
Czy to jest trudne do zrozumienia ?

D. R. napisał/a:
Poza tym podałem Ci fragmenty proroctw o dniu i godzinie, bo mówiłeś, że nie było fałszywych proroctw. Ellen White je podawała.

Nikt jeszcze nigdy nie podał mi żadnego jej fałszywego proroctwa.
Dlatego nie mogę proroctw tych odrzucać.
Jej proroctwa nie można uznawać za fałszywe ponieważ CZAS ICH WYPEŁNIENIA JESZCZE NIE NADSZEDŁ.Nadejdzie przy powtórnym przyjściu.
O tym czasie wypowiadała proroctwa.
:mrgreen:

Jeżeli uznajesz cytowane słowa za fałszywe musisz uznać jednocześnie ,że Paweł też się pomylił gdyż mówił podobnie.

Właśnie tacy jak Ty zakładają strony i naśmiewają się z Adwentystów ,którzy znają Pismo przy czym objawiacie tylko zupełną nieznajomość elementarnych prawd Pisma.
Żenujące.

Przecież Wy się tylko kompromitujecie. :mrgreen:
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 20:42   

adzient napisał/a:
Cytat:
I w wyniku tej silnej krytyki tekstów White co odrzucasz, a co przyjmujesz ? Co na przykład skrytykowałeś i odrzuciłeś?

Powiedz lepiej jakie nauki papieży Ty skrytykowałeś i czy są one tak samo natchnione jak Wasza tradycja ?

Człowieku opanuj się.
Nie interesuje mnie tu E .White i nie mam zamiaru wdawać się z Tobą w dłuższą polemikę odnośnie jej osoby.

Najpierw wciągasz mnie w rozmowę o niej ,a potem wmawiasz ,że żyję jej naukami.
Coś jest z Tobą nie tak. ;-)

Powtarzam nie mam ochoty rozmawiać o E.W.Nie przywykłem do adorowania ludzi jak jest to w zwyczaju katolickim.
Mogę adorować tylko Chrystusa.
Czy masz coś do powiedzenia o Chrystusie ???


Chłopie, nie zjeżdżaj na tory papieża. Papież jeśli wypowiadał i wypowiada: "Oto Słowo Boże", to ZAWSZE I WSZĘDZIE unosił Biblię. Ale to tak na marginesie.

Czy zechcesz pomyśleć logicznie? Odnoszę się już do innego postu. Jeśli niejaka Ellen White twierdziła, że przemawia do niej Bóg, albo mówi to, co jej Bóg nakazał, to JAK TO NAZWIESZ ?? Czym się różni w takim razie "Słowo Boże" przekazane przez White, a przez Jana Ewangelistę i innych ? Żadne wykręty tutaj nic nie dadzą, tylko sam siebie oszukujesz.

"Nie piszę nic, co wyrażałoby po prostu moje własne idee. One są tym, co Bóg odsłonił przede mną w widzeniu – to drogocenne promienie światła spływające od Tron" -E.White

Chłopie, każdy rozsądny fryzjer Ci powie, że pisma White są dla was drugą Biblią. Wy czytacie Biblię, tak, aby się zgadzało z książkami Ellen White. Zrozum to wreszcie. Zostaw teraz KK i papieża w spokoju. Na razie patrz pod nogi bo w błoto wszedłeś.
Tylko tam Ci tego wprost nie mówią! Wymyślili sobie wybieg taki, że książki Ellen White są "pomocnicze w stosunku do Pisma Świętego jako jedynej reguły wiary". To wręcz szatański zabieg! "POMOCNICZE w stosunku do JEDYNEJ REGUŁY WIARY". Czyli TYLKO BIBLIA, ale i Elen White, tylko "pomocniczo". Jak fałszywy prorok może być pomocą w interpretacji Biblii!!

Ty nie masz najmniejszego prawa mówić, że kierujesz się Biblią i Bożą nauką, bo jak mało która organizacja opieracie się na LUDZKICH WYMYSŁACH.
Ostatnio zmieniony przez D. R. 2011-10-03, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
taka prawda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 20:43   

bartek212701 napisał/a:
zero wersetów z Pisma,no jasne ważniejsza tradycja

Bo on coś zacznie i nigdy nie kończy jak się go przyciśnie .
Od razu zmienia temat lub udaje że nie widzi.
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 20:46   

Nawet jeśli oni nie uznają pism i proroctw White za kanon Biblii, to przecież widzisz, że ta kobieta mówiła W IMIENIU BOGA i rzekomo OD BOGA. A skoro adwentyści uznają ją za natchnioną przez Boga, to POWINNI TO WCIĄGNĄĆ DO KANONU BIBLII. Czy nie chcesz tego pojąć? Dlaczego "słowa Bożego przekazanego Ellen White" nie wciągną do swego kanonu? To mówił do niej Bóg, czy nie?
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-10-03, 20:50   

D. R., bo to co mówiła już w Piśmie jest,Masz problemy z rozumowaniem czy jeszcze z czymś innym ?
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2011-10-03, 20:55   

D. R. napisał/a:
Bóg, albo mówi to, co jej Bóg nakazał, to JAK TO NAZWIESZ ?? Czym się różni w takim razie "Słowo Boże" przekazane przez White, a przez Jana Ewangelistę i innych ?


Czytaj uważnie to ,co ci piszę.
Nie ma sensu abym się powtarzał.
D. R. napisał/a:
Czym się różni w takim razie "Słowo Boże" przekazane przez White, a przez Jana Ewangelistę i innych ?

Słowo Boże przekazane przez Jana NALEŻY DO KANONU PISMA,KTÓRY BĘDZIE CIĘ SĄDZIŁ NA SĄDZIE.
Teksty E.W. są tylko małym komentarzem kierującym do Biblii.

Cytat:
"Nie piszę nic, co wyrażałoby po prostu moje własne idee. One są tym, co Bóg odsłonił przede mną w widzeniu – to drogocenne promienie światła spływające od Tron" -E.White

Podobne przeżycia mogą być udziałem innych wierzących dlatego ,że Duch Święty udziela daru prorokowania.
Proroctwa takie nie są jednak podstawą wiary lecz służą ku pokrzepieniu.

Prościej nie umięm Ci tego wytłumaczyć.
Ostatnio zmieniony przez adzient 2011-10-03, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 20:57   

bartek212701 napisał/a:
D. R., bo to co mówiła już w Piśmie jest,Masz problemy z rozumowaniem czy jeszcze z czymś innym ?


To jest?

"W książce pt. "Doświadczenia i widzenia" (wyd. polskie 1935 r.), której przedruku dziś się raczej nie wznawia, a stare wydania ukrywa przed nowymi wyznawcami, E. White opisywała swoje widzenia.

Relacjonowała ona, że:

"wkrótce usłyszymy głos Boga jako szum wielu wód, który nas powiadomi o przyjściu Jezusa, z podaniem dnia i godziny. Żyjący święci w liczbie 144 000 zrozumieją ten głos, podczas gdy bezbożni uważać go będą za grzmot i trzęsienie ziemi" s.11 (por. Mk 13:32, Dz 1:7).

Opisując zmartwychwstanie mające odbyć się za jej życia (zmarła w 1915 r.) pisała:
"Gdy 144 000 poznało swych przyjaciół, których śmierć im zabrała zawołali: Alleluja i w tym momencie byliśmy przemienieni i podjęci wraz z nimi w powietrze na spotkanie Pana". (s.12).
"lecz teraz już prędko czas się wypełni i to, czego myśmy się nauczyli w przeciągu kilku lat, muszą inni się nauczyć w przeciągu kilku miesięcy",(s.52)."

A po wtóre, KAŻDA organizacja religijna wywodząca się od tak zwanych proroków (Russel, Smith- mormoni, Szakersi) powołuje się na widzenia i rzekome objawienia jakiegoś ich proroka-widzącego. Pytam: Dlaczego mam uznać za prawdę widzenia Amerykanki Ellen White, a nie na przykład Smitha od mormonów? Kto im powiedział, że White ma te widzenia od Boga? Sama White!
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2011-10-03, 21:02   

D. R. napisał/a:
Chłopie, każdy rozsądny fryzjer Ci powie, że pisma White są dla was drugą Biblią.


Chłopie każdy frajer powie Ci ,że słowo papieża jest drugą Biblią.
Chłopie każdy frajer powie Ci ,że tradycja jest dla Was ważniejsza niż biblia
Chłopie każdy frajer powie Ci ,że macie urojonego boga człowieka Marię- Kybelę .

Chłopie każdy frajer powie Ci ,że papież jest dla Was ważniejszy niż Bóg bo przyjmuje Jego hołd.
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2011-10-03, 21:03   

D. R. napisał/a:
Wy czytacie Biblię, tak, aby się zgadzało z książkami Ellen White.

Wy słuchacie papieża tak aby się słowa zgadzały z biblia.
Każdy frajer Ci to powie.

Wy czytacie pismo tak ,aby się zgadzało z tradycją.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10