Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Charyzmaniacy według prof. Waltera Veitha
Autor Wiadomość
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2011-09-30, 13:53   

dlaczego z poza kościoła ? z poza którego ?

22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?"

23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"
.
Wykłady prof Waltera Veitha dla mnie okazały sie BARDZo budujące , nie wnikam w jego osobistą przynależnośc zborową-denominacyjną ,ale wsłuchac sie w to co ma do przekazania jako informacje odkrywczą , to jest SZOK .
Tak ,on mówi o masonach ,ale kto wie wiedział , ze TEGO paskudztwa tak duzo tak sie panoszy tak przesiakło wszystko dookoła ?
Mówi sie masoni ,templariusze ,jezuici ,iluminaci , bnei brith , i jeszcze i jeszcze Kto ma pojęcie ze to tak sie ZAZĘBIA za siebie ,ze jedno wyłazi z drugiego ,ze hinduizm islam
wszystko to - ręka ,ręke myje ...
Baczcie aby was ktos nie zwiódł-nie zbładził ..... prosze on podaje jak na tacy KTO ma uszy niech słucha a jak ma obrzezane to usłyszy .
W tym momencie to ,ze jest Adwentysta , nic mnie nie obchodzi ,to jego sprawa ..
Ja otwieram oczy i spac nie moge z szoku jak Waż przeniknał wszystko .
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-30, 14:26   

Spoza Kościoła, który założył Jezus Chrystus i Apostołowie. Samozwańczy prorocy i charyzmatycy- jakbyśmy dziś powiedzieli- którzy zakładają nowe "kościoły".

Kesja, w innym wątku podałem kim są adwentyści i od kogo się wywodzą. W czym buduje Cię ten profesor? O ile on jest jakimkolwiek profesorem. Od czego? Adwentyści, jak świadkowie Jehowy i mormoni (i im podobni) powstali na gruncie nauk fałszywych proroków i nie powinno się ich słuchać. Pod niektórymi prawdami będą przemycać kłamstwa.
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-30, 14:30   

Kesja napisała:
Kod:
"Baczcie aby was ktos nie zwiódł-nie zbładził ..... prosze on podaje jak na tacy KTO ma uszy niech słucha a jak ma obrzezane to usłyszy"

Jakim prawem ten człowiek śmie takie rzeczy mówić? Ktoś, kto jest w społeczności opartej na fałszach Williama Millera??

"Doktrynalnie, adwentyści są spadkobiercami ruchu Williama Millera z lat czterdziestych XIX wieku.
William Miller – farmer, kaznodzieja, były kapitan armii amerykańskiej – był inicjatorem tzw. „ruchu drugiego adwentu”, który w latach 1831-1844 przetoczył się przez większą część Ameryki w postaci wielkiego ożywienia religijnego. Opierając się na swoich studiach proroctw starotestamentowej Księgi Daniela, Miller wraz ze współpracownikami obliczyli, że Jezus powróci na ziemię 22 października 1844 roku. Kiedy Jezus nie pojawił się, uczestnicy ruchu doświadczyli tego, co nazwano później „wielkim rozczarowaniem”. "

To z oficjalnej strony Adwentystów Dnia Siódmego:
http://www.adwent.pl/historia.php
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2011-10-01, 09:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-09-30, 15:20   

D. R.,
Cytat:
Jakim prawem ten człowiek śmie takie rzeczy mówić? Ktoś, kto jest w społeczności opartej na fałszach Williama Millera??
A jakie prawo ma mówic ktoś kto jest w społeczności opartej na fałszach Konstantyna i innych ciekawych papieży ?
Belki się nie widzi co?
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2011-09-30, 15:44   

D.R
i tym sie różnimy mnie nie interesuje jego denominacja i nie szukam na ten temat info.
bardzo zainteresował mnie temat powiązan masonko -islamsko watykansko -jezuickich
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-30, 16:15   

kesja napisał/a:
D.R
i tym sie różnimy mnie nie interesuje jego denominacja i nie szukam na ten temat info.
bardzo zainteresował mnie temat powiązan masonko -islamsko watykansko -jezuickich


A powinno Cię interesować! Dlatego, że człowiek ten jest niewiarygodny (adwentyści często podawali brednie, które serwowali jako fakty historyczne). I przemyci Ci kłamstwo.

Na przykład: "powiązan masonko -islamsko watykansko -jezuickich"

A gdzie dodał, że papież to Belzebub, a Kościół to świątynia diabła?
Już Ci zatruł umysł ten myśliciel za dwa grosze.
Poza tym, czy takie gadki wobec innych to jest w ogóle postawa chrześcijańska??? Temu ma służyć lektura Pisma Świętego? Oczernianiu braci?? Szok.
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-30, 16:21   

bartek212701 napisał/a:
D. R.,
Cytat:
Jakim prawem ten człowiek śmie takie rzeczy mówić? Ktoś, kto jest w społeczności opartej na fałszach Williama Millera??
A jakie prawo ma mówic ktoś kto jest w społeczności opartej na fałszach Konstantyna i innych ciekawych papieży ?
Belki się nie widzi co?


Widzi się belkę, nie w belce jednak tutaj sedno, ale w PRAWDZIE. Najpierw trzeba spojrzeć na przyziemne fakty, historyczne, żeby zacząć słuchać kogokolwiek o sprawach niebieskich. Jak coś powstało na gruncie fałszów farmera i wojskowego z USA (który zarobił majątek na "szatach wniebowstąpienia"), to NIE MOŻE być PRAWDĄ i od Boga pochodzić.
I zostaw teraz KK w spokoju. Porównywanie nie jest argumentem. Najpierw trzeba zajrzeć do historii własnej organizacji. A historia adwentystów i świadków Jehowy ściśle się ze sobą łączy.

PS Konstantyn nie był papieżem. Niemal przez całe życie był pod wpływem arianizmu.

Papieże NIE GŁOSILI FAŁSZYWYCH PROROCTW.
 
 
taka prawda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-30, 16:31   

D. R. napisał/a:
zostaw teraz KK w spokoju. Porównywanie nie jest argumentem. Najpierw trzeba zajrzeć do historii własnej organizacji. A historia adwentystów i świadków Jehowy ściśle się ze sobą łączy.

Jakim prawem rozkazujesz komuś by nie zajmował się twym KK skoro ty cały czas obrzucasz błotem adwentystów i SJ?

D. R. napisał/a:
Widzi się belkę, nie w belce jednak tutaj sedno, ale w PRAWDZIE.


Że co? Polska mowa trudna mowa. :-)
D. R. napisał/a:
PS Konstantyn nie był papieżem. Niemal przez całe życie był pod wpływem arianizmu.

To jeszcze gorzej bo przyznałeś w tym momencie że wszelkie dogmaty ustanowił ktoś kto nie był zwierzchnikiem KK.
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2011-09-30, 16:56   

D. R. napisał/a:
kesja napisał/a:
D.R
i tym sie różnimy mnie nie interesuje jego denominacja i nie szukam na ten temat info.
bardzo zainteresował mnie temat powiązan masonko -islamsko watykansko -jezuickich


A powinno Cię interesować! Dlatego, że człowiek ten jest niewiarygodny (adwentyści często podawali brednie, które serwowali jako fakty historyczne). I przemyci Ci kłamstwo.

Na przykład: "powiązan masonko -islamsko watykansko -jezuickich"

A gdzie dodał, że papież to Belzebub, a Kościół to świątynia diabła?
Już Ci zatruł umysł ten myśliciel za dwa grosze.
Poza tym, czy takie gadki wobec innych to jest w ogóle postawa chrześcijańska??? Temu ma służyć lektura Pisma Świętego? Oczernianiu braci?? Szok.


Popatrz na zakonczenie twojego pisania - czy nie taką postawe reprezentujesz ?
Dla mnie jest wiarygodne to co przedstawia a przedstawia z KSIĄZEK a nie od siebie
cos juz słyszałm o Blawatski i tych innych a i sam mozesz posłuchac czym jest kk
Co powiesz jesli np we Francji w Katedrze jest ołtarz pełen demonów czy to tez uznasz za bałamuctwo lJuz sie nie da ukryc jest internet i w ciemnosc wkracza Światło i wydobywa na jaw to co ukrywali ..
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2011-09-30, 17:00   

Fałszywi Mesjasze cz.3 10z17

http://www.youtube.com/wa...mYq7PdpdE8&NR=1tu
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-30, 17:21   

Kesja,

Nie, to nie jest postawa nienawiści z mojej strony. Czy jeśli św. Paweł powiedział, że "ktokolwiek głosi inną Ewangelię niż ta, którą on głosi, niech będzie przeklęty!" to był nienawistnikiem?? W żadnym razie. Pewne sprawy trzeba mówić w prawdzie, choć wygląda to i brzmi ostro. Jeżeli ja zapoznaję się z czymś i widzę, że dany człowiek czy dana organizacja głosi kłamstwa, i z Ewangelią w ręku oczernia blizniego, to ja o tym mówię! I ostrzegam, upominam innych. To mój obowiązek! I żadnym mesjaszem nie jestem. Jestem członkiem Kościoła Chrystusowego i kocham ten Kościół, jak kocha się Matkę, która czasem zachowuje się niezbyt dobrze, ale ją Kocham bo innej nie mam. Akurat ta Matka nigdy mnie nie zawiodła, ale tak po ludzku mówię, ze kocha się kogoś, mimo... Człowiek człowieka. Jeśli ja mówię o faktach, podaję przykład, że coś jest oparte na kłamstwie, to dostaję odpowiedzi, że jestem zły i nienawistny. Pamiętaj: "szatan przychodzi czasem pod postacią anioła światłości". Podają Ci coś pod pozorem prawdy i miłości blizniego, a dopiero w odpowiednim momencie ukazuje się prawdziwe oblicze, prawdziwy chichot fałszu.
Adwentyści NIE SĄ od Boga. Nie mówię tu o poszczególnych ludziach, szarych członkach, ale o ideologii, postawie i naukach.

"Strzeżcie się fałszywych proroków!"
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-30, 17:25   

Ci fałszywi uwodziciele, samozwańczy prorocy oszukujący ludzi są od początku Kościoła, a USA są tymi zasypane. Polecam utwór Collinsa ironizujący na ten temat:

http://www.youtube.com/watch?v=EprQGmZ3Imw
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-30, 17:29   

taka prawda napisał/a:
D. R. napisał/a:
zostaw teraz KK w spokoju. Porównywanie nie jest argumentem. Najpierw trzeba zajrzeć do historii własnej organizacji. A historia adwentystów i świadków Jehowy ściśle się ze sobą łączy.

Jakim prawem rozkazujesz komuś by nie zajmował się twym KK skoro ty cały czas obrzucasz błotem adwentystów i SJ?

D. R. napisał/a:
Widzi się belkę, nie w belce jednak tutaj sedno, ale w PRAWDZIE.


Że co? Polska mowa trudna mowa. :-)
D. R. napisał/a:
PS Konstantyn nie był papieżem. Niemal przez całe życie był pod wpływem arianizmu.

To jeszcze gorzej bo przyznałeś w tym momencie że wszelkie dogmaty ustanowił ktoś kto nie był zwierzchnikiem KK.


To, że podałem fakty, tekst zapisany na OFICJALNEJ stronie Adwentystów Dnia siódmego, nazywasz obrzucaniem błotem? Mam przyklasnąć albo milczeć i niech sobie dziewczyna słucha "profesora" od fałszu? Zgrzeszyłbym.
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2011-09-30, 18:56   

D.R cos mi się czuje ,ze tobie nie o prof chodzi a o to co on UJAWNIA , i faktycznie to moze byc co nie ktorym niewsmak.
On nawet wie ze jego zycie jest w zagorożeniu ..
jeszcze raz powiem nic a nic nie interesuje mnie ani jego denominacja ani żadna inna .
Miło że sie troszczysz jednak dziewczyna sobie poradzi bo nie jest sama ,ale Duch Prawdy prowadzi ...

Nie chce sie wdawac w ideologie dogmaty , to martwa litera .
 
 
D. R.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-30, 19:44   

Ja nawet tych bzdur nie czytałem kochana. Wystarczy mi tytuł i kto to opowiada. Równie dobrze mogę czytać śmieci Dana Browna. Sorry.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 1,53 sekundy. Zapytań do SQL: 12