Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co musiałbym robić żebym (gdybym) został Adwentystą
Autor Wiadomość
Incognito
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-29, 11:06   

aras napisał/a:
agneess po prostu się męczy i pewnie szuka kogoś do przejęcia tego 'bajzlu'. A że nie dostrzega zarazem tego, jak odbierany jest YZ pewne też nie będzie widziała powodu, dla którego nie miałaby tego zrobić.
Wtedy będzie exodus z forum i Yarpen doprowadzi kolejne forum do wymarcia.


agness jeśli to prawda to daj mi to forum a obiecuję ci, że nie upadnie. Ja nie będę musiał męczyć się z konfiguracją nowego.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-06-29, 20:41   

Za to forum się płaci i to nie małe pieniądze.Roboty na forum nie są darmowe,płaci sie informatykom za usprawnianie działania forum itd. :-D kiedyś Agneess pisała,że płaciła za serwer [jak dobrze pamiętam] {chyba składek nie ma,więc wszystko z jej kieszeni idzie}
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Incognito
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-29, 20:47   

bartek212701 napisał/a:
Za to forum się płaci i to nie małe pieniądze.
Pieniądze to nie problem a w rodzinie mam informatyka
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-06-29, 21:34   

Incognito, to pisz do Agneess ;-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-06-29, 21:55   

bartek212701 napisał/a:
Incognito, to pisz do Agneess ;-)


Ale co ma pisać... jak zostać Adwentystą? :-D
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-06-29, 22:03   

Bobo, jak zostać właścicielem forum :-P
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-06-29, 22:07   

bartek212701 napisał/a:
Bobo, jak zostać właścicielem forum :-P


Jak zostać właścicielem forum dla Adwentystów??? ;shock:
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-06-29, 22:14   

Bobo, tak :-P nie znasz go :lol: ? szok
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-06-29, 22:19   

A TY czemu nie jesteś adwentystą? ;-)
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-06-29, 22:24   

Bobo, bo nie wierzę, w Trójcę.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Incognito
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-30, 04:00   

bartek212701 napisał/a:
bo nie wierzę, w Trójcę.

A wiecie że gdyby Adwentyści przejrzeli na oczy i odrzucili tą pogańską trójcę to nawet całkiem przyzwoite wyznanie by się zrobiło? Tak sobie myślę. Ale to chyba nie możliwe.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2011-06-30, 06:55   

Incognito napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
bo nie wierzę, w Trójcę.

A wiecie że gdyby Adwentyści przejrzeli na oczy i odrzucili tą pogańską trójcę to nawet całkiem przyzwoite wyznanie by się zrobiło? Tak sobie myślę. Ale to chyba nie możliwe.

Są przecież Adwentyści Dnia Sobotniego, ktorzy odrzucili E.White, trójcę, dusze nieśmiertelną oraz pieklo. Właściwie poza sobotą i wieprzowiną mamy wspólne poglądy.
Mnie bliżej od nich niz do SJ.
 
 
Incognito
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-30, 07:38   

Henryk napisał/a:
Są przecież Adwentyści Dnia Sobotniego, ktorzy odrzucili E.White, trójcę, dusze nieśmiertelną oraz pieklo. Właściwie poza sobotą i wieprzowiną mamy wspólne poglądy.
Mnie bliżej od nich niz do SJ.


Ciekawe, poszukam. O sobote bym się nie spierał ale wieprzowina? tu musiałbym sprawdzic.
 
 
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2011-07-11, 13:00   

Jasior
Cytat:
Czekam na podpowiedzi a ja tymczasem idę szukać w necie.


Najważniejszą nauka ADS7 - jak wskazuje nazwa wyznania, jest sabat.

ADS 7 generalnie obstaje przy ‘czczeniu’ sabatu biblijnie. E.G.White w swoim 2 widzeniu (w tym temacie) określiła wyraźnie to, że sabat nie należy obchodzić od 18,00 do 18.00 następnego dnia, tylko biblijnie, od zachodu słońca do następnego zachodu lub (wieczora).

Zadałem kiedyś pytanie ADS 7 czy ta nauka jest prawdziwa i obowiązująca – odpowiedzieli twierdząco ze TAK!

Zadałem pytanie precyzyjniej, czy należy bardziej trzymać się tu zasady, ,, Sola scriptura” i wizji prorokini E.G.White, dotyczące tego dnia, czy raczej innym (...). :-P

Odpowiedź była konkretna ‘tylko Pismo’!

Skoro tak to pozostaje zasada od ‘wieczora do wieczora’ lub (zachodu słońca).

Może przytoczę kilka słów skierowanych do ADS 7 w tedy, w tym temacie. kropkując pomijam funkcje Quote.

.............................................................................................
,, Ewangelia miała być głoszona po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom- czyli miała być globalna, tak elastyczna i jasna, aby każdy mógł z niej skorzystać i być zbawionym.

Dam ci prosty przykład nie wypełniania szabatu dziś ( a przecież sabat miał nie być uciążliwy dla wiernych) - Są ludzie mieszkający np: w Norwegii – wielkim i dziwnym Norylsku w Rosji , Irkucku, Syberii czy na Grenlandii albo pół. Kanadzie gdzie słońce nie wschodzi i nie zachodzi przez trzy miesiące – pomijam celowo bazy badawcze i żyjących tam dookoła Eskimosów, zarówno na biegunie Północnym jak i Południowym gdzie słońce nie wschodzi przez pół roku...”
;-)

...................................................................................................

Jak mają wypełniać go poprawnie chrześcijanie tam dziś żyjący?

Otrzymałem odpowiedź; Zapewne według kalendarza.


Nic dodać , nic ująć.

Sola scriptura
:-D

bonhart
_________________
ss
 
 
dabieniek 
dabieniek

Wiek: 59
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 54
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-07-25, 20:59   

bonhart napisał/a:
Jasior
Cytat:
Czekam na podpowiedzi a ja tymczasem idę szukać w necie.


Najważniejszą nauka ADS7 - jak wskazuje nazwa wyznania, jest sabat.

ADS 7 generalnie obstaje przy ‘czczeniu’ sabatu biblijnie. E.G.White w swoim 2 widzeniu (w tym temacie) określiła wyraźnie to, że sabat nie należy obchodzić od 18,00 do 18.00 następnego dnia, tylko biblijnie, od zachodu słońca do następnego zachodu lub (wieczora).

Zadałem kiedyś pytanie ADS 7 czy ta nauka jest prawdziwa i obowiązująca – odpowiedzieli twierdząco ze TAK!

Zadałem pytanie precyzyjniej, czy należy bardziej trzymać się tu zasady, ,, Sola scriptura” i wizji prorokini E.G.White, dotyczące tego dnia, czy raczej innym (...). :-P

Odpowiedź była konkretna ‘tylko Pismo’!

Skoro tak to pozostaje zasada od ‘wieczora do wieczora’ lub (zachodu słońca).

Może przytoczę kilka słów skierowanych do ADS 7 w tedy, w tym temacie. kropkując pomijam funkcje Quote.

.............................................................................................
,, Ewangelia miała być głoszona po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom- czyli miała być globalna, tak elastyczna i jasna, aby każdy mógł z niej skorzystać i być zbawionym.

Dam ci prosty przykład nie wypełniania szabatu dziś ( a przecież sabat miał nie być uciążliwy dla wiernych) - Są ludzie mieszkający np: w Norwegii – wielkim i dziwnym Norylsku w Rosji , Irkucku, Syberii czy na Grenlandii albo pół. Kanadzie gdzie słońce nie wschodzi i nie zachodzi przez trzy miesiące – pomijam celowo bazy badawcze i żyjących tam dookoła Eskimosów, zarówno na biegunie Północnym jak i Południowym gdzie słońce nie wschodzi przez pół roku...”
;-)

...................................................................................................

Jak mają wypełniać go poprawnie chrześcijanie tam dziś żyjący?

Otrzymałem odpowiedź; Zapewne według kalendarza.


Nic dodać , nic ująć.

Sola scriptura
:-D

bonhart


Pomimo tego, że sobota występuje w nazwie: "Kościół adwentystów dnia siódmego", nie możemy twierdzić, że sabat (szabat) jest najważniejszą nauką w tym wyznaniu. Nie, zdecydowanie nie. Pierwsza jest nauka o zbawieniu poprzez przelanie krwi Jezusa - soteriologia, cześć nauki o Chrystusie - chrystologia, gdyż przyjmując naukę o sabacie wraz
z dekalogiem i Prawem Bożym - nauka o moralności (nomologia) zanim nie przyjmie się, że "bez przelania krwi nie ma odpuszczenia" i że "wszyscy zgrzeszyli" oraz,że "krew zwierząt nie oczyszcza, ale krew niewinnego Jezusa Chrystusa - jedynego pośrednika, to takie przyjęcie sabatu będzie podobne "ofierze kainowej". Tak samo jest z każdą inną nauką, która nie jest ugruntowana na chrystocentryzmie.

Słowo "kościół" w nazwie - nauka o kościele - eklezjologia - wskazuje na założyciela religii chrześcijańskiej i jej głowę - Jezusa Chrystusa, ja wskazuje nazwa - chrześcijaństwo, chrystianizm.

Drugi człon nazwy - "adwentyści" - nawiązuje do drugiego adwentu - eschatologia - czasu oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa, który nie ma być biernym, ale poświęconym na byciu gotowym na to wydarzenie.

Stąd ostatni człon nazwy "dnia siódmego" w odróżnieniu od "dnia pierwszego" wskazuje na pełne przygotowanie przez zaakceptowania całej woli Bożej, w tym 10 przykazań, jak również tych zapomnianych, jak drugie i czwarte o dniu siódmym,

a co do mieszkańców Norwegi - ich położenie uderza nie tylko w sabat - sobotę, ale również niedzielę, jako dzień święty, a co do tego pytanie, jak sobie radzą chrześcijanie święcący niedzielę, gdy zostaje zakłócony tydzień (dzień i noc) poprzez położenie geograficzne?

Twoje pytanie, jak widzę ma charakter wymówki - ... skoro Norwedzy nie mogą...
No ale nie będę oceniał wnikliwie Twoich intencji. Nie sądzisz, że Pan Bóg, albo adwentyści będą kogokolwiek uszczęśliwiać szabatem wbrew jego woli na siłę.

Tak więc "tylko pismo" ale również "tylko Chrystus" i "tylko łaska".

Z pozdrowieniem chrześcijańskim: "Szczęść Boże".
Dariusz Bieniek
http://chrystus.com.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10