Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co musiałbym robić żebym (gdybym) został Adwentystą
Autor Wiadomość
Jasior 

Wyznanie: Wierzący, Chrześcijanin
Wysłany: 2011-06-27, 13:44   Co musiałbym robić żebym (gdybym) został Adwentystą

Czekam na podpowiedzi a ja tymczasem idę szukać w necie.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2011-06-27, 14:11   

Chcesz być ŚJ, katolikiem, adwentystą i kim jeszcze :?: :aaa:

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

Jasior 

Wysłany: 2011-06-27, 14:31   

Hardi napisał/a:
i kim jeszcze

Skąd mogę wiedzieć która religia jest najbliżej Boga jeśli nie sprawdzę co która proponuje?

Tak trudno się tego domyśleć? A ty swoją jak wybrałeś?

a przy okazji bo w koszu nie da się odpisać i zostaje tylko twój komentarz.

Cytat:
że nie potrafisz edytować bo nie widzisz "cytuj", a gdy ci napisałem jak się to robi, to zaczynasz jeździć po mnie i atakować personalnie. Zastanów się nad sobą...

a tym czasem ląduje to do kosza..
.

Jeśli nie widzę żadnych przycisków to wymagasz bym pamiętał który się kiedy naciska?

Myślę, że gdybyś w każdym nie dopatrywał się wroga.
Przeczytał i chwilę pomyślał bo jak na razie to odnoszę wrażenie że odpisujesz zanim przeczytasz tak na pierwszy rzut oka odpowiedź i albo się zastanawiasz albo pooooleciało.

Nie szukaj wrogów tam gdzie ich nie ma.
Ostatnio zmieniony przez Jasior 2011-06-27, 14:42, w całości zmieniany 1 raz  

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2011-06-27, 14:33   

Jasior napisał/a:
Skąd mogę wiedzieć która religia jest najbliżej Boga jeśli nie sprawdzę co która proponuje?

Jasiorze, Ty nie szukasz religii, która jest najbliżej Boga. Szukasz takiego wyznania chrześcijańskiego, które wyznaje to, w co Ty wierzysz.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Bobo 

Wysłany: 2011-06-27, 14:41   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Jasiorze, Ty nie szukasz religii, która jest najbliżej Boga. Szukasz takiego wyznania chrześcijańskiego, które wyznaje to, w co Ty wierzysz.

Mądralińskie to... zdaje się, że to ci, co już znaleźli powinni szukać. A ja tu nie widzę aby ktoś cokolwiek Jasiorowi proponował... jak to było, Yarpen, dobry pasterz szuka czy patrzy czy zagubiona owca sama znajdzie...?

Znaszli ty prawdę? Więc wal a nie śmiej się 'samolubnie' z boku... ;-)

Bobo 

Wysłany: 2011-06-27, 14:49   

Hardi napisał/a:
Chcesz być ŚJ, katolikiem, adwentystą i kim jeszcze :?: :aaa:

Jeszcze prawosławnym.

Jasior napisał/a:
Czekam na podpowiedzi a ja tymczasem idę szukać w necie.

A więc.... z grubsza rzecz biorąc: musisz obchodzić sabat (baaardzo ważne), oddawać pastorowi dziesięcinę (jeeeeszcze ważniejsze), wierzyć, że na 1000 lat zrobisz sobie wycieczkę-exodus do nieba, bo ziemia się spali. No i wierzyć w pisma prorokini...

Aa! I wieprzowiny nie wolno... więc: Pa pa! szyneczce :-D

aras 

Wyznanie: Brak denominacji\kiedyś katolik
Wysłany: 2011-06-27, 16:02   

bobo powtarzasz głupoty za innymi.

http://www.adwent.pl/zasady_wiary.php

Nie ma obowiązku we wszystkich Kościołach adwentystycznych płacić, ani nikt nie karze Ci wierzyć w proroctwa Ellen White. Nie ma takiego obowiązku.

Co do sabatu, jesli mam wybierać nabożeństwo w niedzielę czy sobotę , zdecydowanie wybieram sobotę, bo to znak Boży. :-)

Święcenie niedzieli ustanowił kościół katolicki. A Panu powinno się oddawać cześć każdego dnia.

aras 

Wyznanie: Brak denominacji\kiedyś katolik
Wysłany: 2011-06-27, 16:06   

Poza tym wszystkie dzisiejsze zbory i Kościoły nie należą do Boga, a do Watykanu i nie widzę powodu aby wchodzić do jakiegokolwiek.

bartek212701 

Wysłany: 2011-06-27, 16:41   

Przecież Jasior jest Świadkiem,a pyta tutaj tak zwyczajnie z ciekawości :-) [tak mi się wydaje]

Jasior 

Wysłany: 2011-06-27, 17:24   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Masz rację na pewno musi być chrześcijańskie. I dopóki mi na każde pytanie nie odpowie z Biblią w ręku to zostanę tu gdzie jestem. Ojcom Kościoła już dziękujemy. Za długo łudziłem się że to KK tylko ja czegoś nie rozumiem.

wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Wysłany: 2011-06-27, 19:42   

Też chciałabym wiedzieć kim jestem.Jasior,ja juz nie szukam przynależności. Modlę się,czytam Biblię,wierzę Jezusowi i ufam Mu bezgranicznie. Na razie widocznie tak musi być.

bartek212701 

Wysłany: 2011-06-27, 20:24   

Berian, a wykorzystuj do woli,jak do takich celów to praw autorskich nie ma ;-) hih [choć to właściwie słowa z Pisma nie moje ;-) ]

Bobo 

Wysłany: 2011-06-27, 21:50   

A Jasior czeka na odpowiedź, co trza czynić by być Adwentystą Dnia Siódmego!
Co mu napiszecie? Czy wciąż skupienia na sobie sobie gruchacie???
Może jakiś AD7 mu coś zaproponuje!

Gaduły... :-D

PS. Faktycznie, chyba wyznawcy kościołów chrześcijaństwa nie są zainteresowane drugim człowiekiem tylko uzewnętrznianiem swoich wierzeń i przelewania ich na monitor... taka to ewangelizacja? Ehhh... dziwić się, że potem SJ piszą, że nie chcą mieć nic wspólnego z takim chrześcijaństwem...

bartek212701 

Wysłany: 2011-06-27, 21:54   

Bobo,
Cytat:
Faktycznie, chyba wyznawcy kościołów chrześcijaństwa nie są zainteresowane drugim człowiekiem tylko uzewnętrznianiem swoich wierzeń i przelewania ich na monitor
I pisze to ten,który w temacie o Limbusie założonym przeze mnie pisze:
Cytat:
Ale to też nieprawda.
W piekle nie ma ludzi tylko są dusze ludzkie i... nie one zmartwychwstaną, tylko ciało które jest w prochu (!) a nie w piekle. To ciało zmartwychwstanie i dołączy do tych dusz wiecznie będących w piekle. Yarpen... co ty wymyślasz...? :shock:
inne posty też są nie na temat,odezwałeś się gdy temat zszedł na boczne tory ;-) Więc Bobo,więcej pokory.Troszkę obiektywizmu,też nie jesteś doskonały i też w danym temacie potrafisz zejść z tematu.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2011-06-28, 06:46   

Wycięte posty trafiły do tematu: Dyskusje wszelakie z wątku Jasiora wycięte

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Odpowiedz do tematu