Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzorcyzm w Kościele Katolickim
Autor Wiadomość
sio 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 583
Skąd: Podhale
Wysłany: 2011-04-21, 16:05   Egzorcyzm w Kościele Katolickim

...tak się zastanawiam dlaczego Egzorcyzmy w KK są skuteczne :) te obrazki, różańce,woda święcona , krzyż, krzyżyk, różaniec, świece it podobne dziwne rzeczy, co o tym myślicie?
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-04-21, 16:06   

sio, może to sztuczka demonów byś uznał,ze są skuteczne hihih :mrgreen:
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2011-04-21, 19:48   Re: Egzorcyzm w Kościele Katolickim

sio napisał/a:
...tak się zastanawiam dlaczego Egzorcyzmy w KK są skuteczne :) te obrazki, różańce,woda święcona , krzyż, krzyżyk, różaniec, świece it podobne dziwne rzeczy, co o tym myślicie?

Nie wiesz?
Potęzna istota duchowa, jaką jest zbuntowany Anioł, boi się drewnianego krzyzyka, posolonej (święconej) wody, koraliki (rózaniec) napawają takiego nieopisanym strachem.
Świeca, obrazek (święty) na papierze, tajemne (sakramentalne) słowa to najskuteczniejsza broń przeciw szatanowi.
No... ale nie dziwny się. Jak taki z rogami, ogonem, posiadający za broń jedynie widły może przeciwstawić się egzorcyście?
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2011-04-21, 20:21   Re: Egzorcyzm w Kościele Katolickim

sio napisał/a:
...tak się zastanawiam dlaczego Egzorcyzmy w KK są skuteczne :) te obrazki, różańce,woda święcona , krzyż, krzyżyk, różaniec, świece it podobne dziwne rzeczy, co o tym myślicie?

Trochę się z ironią Henryka nie zgodzę.
Moim zdaniem, komuś zależy aby uwiarogodnić pewien system...
Pytanie za 100 punktów: komu i jaki system? :roll:
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
natan 


Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 602
Wysłany: 2011-04-21, 22:14   

Henryk napisał/a:
No... ale nie dziwny się. Jak taki z rogami, ogonem, posiadający za broń jedynie widły może przeciwstawić się egzorcyście?

jak się nie wie co to egzorcyzm to się wypisuje takie duby niesmolone. Proszę najpierw sprawdzić co oznacza słowo egzorcyzm a potem zacząć pisać.
_________________

lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-04-21, 22:38   Re: Egzorcyzm w Kościele Katolickim

sio napisał/a:
...tak się zastanawiam dlaczego Egzorcyzmy w KK są skuteczne :) te obrazki, różańce,woda święcona , krzyż, krzyżyk, różaniec, świece it podobne dziwne rzeczy, co o tym myślicie?

Ponieważ działa przez nie Bóg. Bardzo prosta prawda.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-04-21, 22:42   

Mi się wydaje,że działają tylko dlatego,że wypędzane sa w imię Jezusa. :-) a to było zaleceniem.Nie woda,nie szmatki,nie szpargałki żadne a SŁOWA.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Shenwen 
Child of God


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 54
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2011-04-24, 10:12   Re: Egzorcyzm w Kościele Katolickim

sio napisał/a:
...tak się zastanawiam dlaczego Egzorcyzmy w KK są skuteczne :) te obrazki, różańce,woda święcona , krzyż, krzyżyk, różaniec, świece it podobne dziwne rzeczy, co o tym myślicie?


Odkąd żyje nie spotkałem się z egzorcyzmem nie katolika lub nie poganina-tak to ujmę.
Myślę że ta diabelska szopka ma na celu przekonanie katolików aby nie opuszczali KK i nie szli do Jezusa Chrystusa. Całość ma na celu pokazanie zwiedzionym umysłom i sercom katolików jak wielką"magiczną" moc mają sakramenty,obrządki i rekwizyty.Nie można egzorcyzmować mocą Jezusa jeśli się nie wierzy w Niego i nie chodzi w Jego Duchu:
:arrow:
Niektórzy też wędrowni egzorcyści żydowscy próbowali wzywać imienia Pana Jezusa nad tymi, którzy mieli złe duchy, mówiąc: "Zaklinam was na Jezusa, którego głosi Paweł".
Czyniło to siedmiu synów Skewy, żydowskiego arcykapłana.
Zły duch odpowiedział na to: "Znam Jezusa, znam również Pawła, a wy coście za jedni?"
I rzucił się na nich człowiek opętany przez złego ducha, powalił ich i pobił tak mocno, że nadzy i poranieni musieli uciekać z owego domu.
Dowiedzieli się o tym wszyscy Żydzi i Grecy mieszkający w Efezie, a strach padł na wszystkich i wielbili imię Pana Jezusa.
Dap 19:13-17
:prosze: :-) No macie odpowiedź :!:
_________________
http://chomikuj.pl/Vangloi

Itaatkar

Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom.
1Sm 15:23
 
 
 
natan 


Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 602
Wysłany: 2011-04-25, 13:27   

jeśli kogoś interesuje ten temat polecam nowy film "Rytuał". Niedawno go widziałem i jest dość dobrym oddaniem tego czym egzorcyzm jest. Pikanterii dodaje fakt że nie jest to fikcja ale opowieść na faktach :) Rozumiem że wielu z was nie uwierzy w prawdziwość owej historii ale i tak zachęcam do obejrzenia tegoż filmu.
_________________

lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701
 
 
herman 

Wyznanie: Rzymsko Katolickie
Wiek: 49
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 78
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-07-05, 20:15   

Mk 3:22-30
"Natomiast uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: "Ma Belzebuba i przez władcę złych duchów wyrzuca złe duchy".
Wtedy przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: "Jak może szatan wyrzucać szatana?
Jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać.
I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać.
Jeśli więc szatan powstał przeciw sobie i wewnętrznie jest skłócony, to nie może się ostać, lecz koniec z nim.
Nie, nikt nie może wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże i wtedy dom jego ograbi.
Zaprawdę powiadam wam: wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone.
Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego".
Mówili bowiem: "Ma ducha nieczystego". "

Zatem ?
 
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-07-05, 22:00   

Byłem kiedyś obecny przy egzorcyzmach ze względu na to, że była konieczność ich przeprowadzenia w zakrystii u osoby opętanej, która utraciła kontrolę nad sobą podczas głoszenia przez kapłana-egzorcystę. Sytuacja była z pewnością niezbyt przyjemna, bo być świadkiem nieludzkich wrzasków na słowa "Jezus jest Twoim Panem", czy na słowa Modlitwy Pańskiej lub Psalmów nie jest miłe. Okrzyki demona wzbudzały też wezwania wstawiennicze do Maryi, czy św. Michała Archanioła. Dla mnie był to dość wymowny dowód nie tylko na istnienie szatana, ale na moc modlitwy kapłańskiej i na wrażliwość demona na modlitwę wstawienniczą św. Michała i Matki Bożej.
 
 
 
sewen 
sewen

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 122
Wysłany: 2011-07-05, 22:37   

Czy ludzie mający w swych świątyniach bałwany, modlący się do swoich "świętych" mogą być wierzącymi zgodnie ze Słowem Bożym?
Wszystkie filmy o egzorcyzmach w KK mają na celu kontynuację niebiblijnej nauki jaką KK wpaja laikom od wieków
Jedyną podstawą wiary jest Słowo Boże nie uznawane przez wielu katolików za autorytet.
Biblia mówi:

A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą, (18) węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją.
W KK robi się to we wszystkich imionach tylko nie Zbawiciela Jezusa Chrystusa.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-07-05, 22:38   

sewen napisał/a:
A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą, (18) węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją.
W KK robi się to we wszystkich imionach tylko nie Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Powiedz mi, sewen, w ilu egzorcyzmach brałeś udział, że wiesz o tym, w czyje imię są one wykonywane?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-07-05, 22:45   

sewen napisał/a:
Wszystkie filmy o egzorcyzmach w KK mają na celu kontynuację niebiblijnej nauki jaką KK wpaja laikom od wieków

Nie ma to jak porządny spisek. Generał jezuitów z przywódcą Opus Dei już na pewno podjudzają papieża do nakręcenia kolejnego filmu.

sewen napisał/a:
W KK robi się to we wszystkich imionach tylko nie Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

A ty składasz fałszywe świadectwo przeciw bliźniemu. Czy ktoś taki może być wierzącym zgodnie ze Słowem Bożym?
 
 
 
sewen 
sewen

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 122
Wysłany: 2011-07-06, 08:22   

Yarpen , brałem udział w wielu egzorcyzmach.
Nie używałem "święconej wody" ,krzyża. i żadnych innych przedmiotów.
Jedyne ,którego prawo do używania" dał mi Jezus Chrystus ,to Jego Imię.


A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą,
Podstawą działania jest zatem wiara w Jezusa Chrystusa i to pozwala zwyciężać moce ciemności.[/b]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10