Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dusza nieśmiertelna
Autor Wiadomość
posłanniczka4 

Wiek: 45
Dołączyła: 29 Kwi 2011
Posty: 325
Wysłany: 2011-04-29, 21:14   

Jeszcze dodam coś he he

Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa, który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować.(Flp 3,17-4,1)

A więc naszą ojczyzna jest niebo!!!!! i trzeba się starać by tą ojczyznę osiągnąć I prosze nie pisać że to tylko dla 144000 wybanych gdyz taki pogląd nie jest zgodny z Ewangelią i słowami Jezusa!!!!Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał samego siebie na okup ZA WSZYSTKICH jako świadectwo we właściwym czasie" 1Tm 2:5n. por. 1J 2:2.

Biblia dzieli ludzi tylko na 2 Kategorie

Flp 3:19n. NA POTĘPIONYCH I ZBAWIONYCH!!!! a nie na klasę ziemską czy niebiańską!!!! "Ich losem - zagłada, ich bogiem - brzuch (...). To ci, których dążenia są przyziemne. Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie".

Jeszcze jeden werset ale tym razem z Łukasza20 35-38

Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. JUŻ bowiem UMRZEĆ NIE MOGĄ gdyż SĄ równi aniołom i SĄ dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania. A że UMARLI ZMARTWYCHWSTAJĄ, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa "O krzaku", gdy Pana nazywa Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba. 38 Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją".

Proszę zwrócić uwagę na czas(TERAŹNIEJSZY) tam gdzie napisałam z dużej litery


Tylko proszę nie mówić że szatan mówi "Na pewno nie umrzecie" bo wtedy by wynikało że Jezus jest..S...... bo to sa słowa Jezusa


Jezus nam dopiero objawił życie po śmierci Jemu też niektórzy nie wierzyli że zmartwychwstanie,nie rozumieli tego i tak jest i dziś niektórzy nie potrafią pojąć że po śmierci też istniejemy, nie potrafią pojąć że Jezus jest Synem Boga,istotą boską(pomimo że w biblii jasno jest napisane- że jest w ISTOCIE(nie w osobie) Bogiem) a nie archaniołem
I tak szatan w wielu dobrych sercach,dobrych ludzi miesza by niszczyć jego kościół i Jego Ewangelię

Pozdrawiam
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-04-29, 21:20   

ostatnio zbyt wielu antyświadkowo nastawionych ludzi się loguje,aż przykro jak nienawiśc bije z ich postów :-( Piszcie o Biblii a nie aluzje robicie do wiadomo kogo ;-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
posłanniczka4 

Wiek: 45
Dołączyła: 29 Kwi 2011
Posty: 325
Wysłany: 2011-04-29, 21:28   

Tekst mówi sam za siebie,tam jest użyte słowo WIZJA. ;-)


Gdzie tak pisze WIZJA???????????? Ja nie widzę Pisze "ukazali im sie i"=obaczyli porównaj sobie Łk 9 28-43

Mniej więcej osiem dni po tych słowach wziął Piotra, Jana i Jakuba i wszedł na górę, aby się pomodlić. 29 Kiedy się modlił, inny się stał wygląd Jego twarzy, a Jego szata lśniąco biała. 30 Dwaj mężowie rozmawiali z Nim. Byli to Mojżesz i Eliasz. 31 Ukazali się oni w chwale i mówili o Jego odejściu, którego miał dokonać w Jeruzalem. 32 A Piotr i ci z nim byli snem zmorzeni. Kiedy się ocknęli, zobaczyli tę Jego chwałę, a także owych dwóch mężów, stojących przy Nim. 33 Gdy tamci zaczęli się oddalać od Niego, Piotr rzekł do Jezusa: "Mistrzu, dobrze, że my tu jesteśmy i że możemy tu postawić trzy namioty: dla Ciebie jeden, dla Mojżesza jeden i dla Eliasza jeden", bo on nie wiedział nawet, co mówi. 34 Kiedy on to mówił, pojawił się obłok i zasłonił ich. Strach ich przeniknął, gdy tamci weszli w ten obłok. 35 Potem z obłoku rozległ się głos: "To jest mój Syn, Wybrany. Słuchajcie Go". 36 A kiedy przebrzmiał ten głos, zauważyli, że Jezus jest sam. Utrzymali to w tajemnicy, w tamtych dniach nikomu nie opowiedzieli o tym, co zobaczyli.

Wynika tu Jasno że Jezus rozmawiał z Mojzeszem i Eliaszem a uczniowie spali Ukazali się ale "w chwale"= chwała a nie jako wizja!!!!!!
Gdyby to była tylko wizja Jezus nie kazałby im tego utrzymywać w tajemnicy!!!!!


POWTARZAM WIZJĄ W NT JEST TYLKO APOKALIPSA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-04-29, 21:35   

posłanniczka4, Horama tam jest takie słowo użyte,sprawdź sobie co ono oznacza[pomogę Ci:WIZJA]. ;-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Quster 


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 3475
Wysłany: 2011-04-29, 21:36   

bartek212701 napisał/a:
ostatnio zbyt wielu antyświadkowo nastawionych ludzi się loguje,aż przykro jak nienawiśc bije z ich postów :-( Piszcie o Biblii a nie aluzje robicie do wiadomo kogo ;-)
Bartek a gdzie ty widzisz w tych postach nienawiść i antyświadkowość ? mozesz zacytować ?

bartek212701 napisał/a:
posłanniczka4, Horama tam jest takie słowo użyte,sprawdź sobie co ono oznacza[pomogę Ci:WIZJA]. ;-)

rozmawialiśmy o tym w innym wątku, jest tam słowo wizja, ale to nie oznacza, że to nie byli Mojżesz i Eliasz, poczytaj sobie greckie znaczenie tego słowa, ja podawałem link, w wątku "przemienienie"
_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).



"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB
 
 
posłanniczka4 

Wiek: 45
Dołączyła: 29 Kwi 2011
Posty: 325
Wysłany: 2011-04-29, 21:38   

PRZEPRASZAM ja naprawdę nie mam nic do SJ ale wiem jakich oni/Wy argumentów używają (zawsze takich samych )więc na wszelki wypadek wyprzedzam pytania

RAZ JESZCZE PRZEPRASZAM Na ogół jest tak rozmawiam ze SJ daje argumenty z Biblii np dot Zmartwychwstania to zaraz jestem zasypywana pytaniami w rodzaju a gdzie był Jezus przez 3 dni? albo Dlaczego łotr miałby być w raju skoro Jezus po 3 dniach mówi do Marii nie dotykaj mnie itd Poprostu to jest denerwujce ja wiem o co SJ mnie zapyta i tyle Albo gdzie w Biblii jest słowo czyściec,piekło trójca Św a przeciez wystarczy poczytać katechizm kkk!!! jakbyście dobrze się z religią katolicka zapoznali nie byłoby pytań bo wszystko jest w Biblii Nie byłoby zarzutow że kk jest niebiblijny albo że jest Babilonem


Pozdrawiam kończę na dziś dobranoc :xcalus:
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-04-29, 21:43   

Quster, no takie odniosłem wrażenie,jak złe to przepraszam :-) i w ogóle to witaj na forum posłanniczko4
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2011-04-29, 22:19   

posłanniczka4 napisał/a:
Tekst mówi sam za siebie,tam jest użyte słowo WIZJA. ;-)


Gdzie tak pisze WIZJA???????????? Ja nie widzę Pisze "ukazali im sie i"=obaczyli porównaj sobie Łk 9 28-43

Mniej więcej osiem dni po tych słowach wziął Piotra, Jana i Jakuba i wszedł na górę, aby się pomodlić. 29 Kiedy się modlił, inny się stał wygląd Jego twarzy, a Jego szata lśniąco biała. 30 Dwaj mężowie rozmawiali z Nim. Byli to Mojżesz i Eliasz. 31 Ukazali się oni w chwale i mówili o Jego odejściu, którego miał dokonać w Jeruzalem. 32 A Piotr i ci z nim byli snem zmorzeni. Kiedy się ocknęli, zobaczyli tę Jego chwałę, a także owych dwóch mężów, stojących przy Nim. 33 Gdy tamci zaczęli się oddalać od Niego, Piotr rzekł do Jezusa: "Mistrzu, dobrze, że my tu jesteśmy i że możemy tu postawić trzy namioty: dla Ciebie jeden, dla Mojżesza jeden i dla Eliasza jeden", bo on nie wiedział nawet, co mówi. 34 Kiedy on to mówił, pojawił się obłok i zasłonił ich. Strach ich przeniknął, gdy tamci weszli w ten obłok. 35 Potem z obłoku rozległ się głos: "To jest mój Syn, Wybrany. Słuchajcie Go". 36 A kiedy przebrzmiał ten głos, zauważyli, że Jezus jest sam. Utrzymali to w tajemnicy, w tamtych dniach nikomu nie opowiedzieli o tym, co zobaczyli.

Wynika tu Jasno że Jezus rozmawiał z Mojzeszem i Eliaszem a uczniowie spali Ukazali się ale "w chwale"= chwała a nie jako wizja!!!!!!
Gdyby to była tylko wizja Jezus nie kazałby im tego utrzymywać w tajemnicy!!!!!


POWTARZAM WIZJĄ W NT JEST TYLKO APOKALIPSA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


EMET:
"A gdy zstępowali z góry, Jezus nakazał im, mówiąc: "Nikomu nie opowiadajcie tej wizji, dopóki Syn Człowieczy nie zostanie wskrzeszony z martwych"." - wg Mateusza 17:9.
katolicka 'Interlinia Vocatio': "[...] Nikomu_(nie) opowiecie — wizji [ po grecku: < to horama >], aż (kiedy) — Syn — Człowieka z martwych podniesie_się.".
Ów termin < horama > [też rdzenny] /< to > rodzajnik od < ho >/], mamy inne miejsca w greckim "NT": Dzieje Apostolskie 7:31; 9:10, 12; 10:3, 17, 19; 11:5; 12:6; 16:9, 10; 18:9.

Co do Ks. Apokalipsy, to mamy takie oznajmienie: "Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby pokazać swym niewolnikom, co ma się stać wkrótce. A on posłał swojego anioła i przez niego przedstawił je w znakach swemu niewolnikowi Janowi," - Objawienie dane Janowi 1:1, PNŚ.
'Interlinia Vocatio' oddaje fragment: "i oznaczył [po grecku: < kai esēmanen >], wysławszy przez zwiastuna Jego".
Oto oddanie katolickiej BW-P: "Objawienie, które Bóg przekazał Jezusowi Chrystusowi, aby zapowiedzieć swoim sługom, co miało się stać niebawem. Poprzez wysłannika swego, anioła, oznajmił wszystko, za pomocą specjalnych znaków, słudze swojemu Janowi." - ks. Romaniuk.


Mamy też dwie takie wypowiedzi --
"Muszę się chlubić. Nie jest to pożyteczne; przejdę jednak do nadprzyrodzonych wizji i objawień Pana." - 2 do Koryntian 12:1, PNŚ.
'Interlinia Vocatio': [...] zaś do widzeń [gr.: < optasias >] i objawień Pana [po grecku: < kai apokalypseis kyriou >].
"A tak ujrzałem w wizji konie i tych, którzy na nich siedzieli: mieli napierśniki ognistoczerwone i hiacyntowoniebieskie, i siarkowożółte; a głowy koni były jak głowy lwów, a z ich pysków wydobywały się ogień i dym, i siarka." - Objawienie dane Janowi 9:17, PNŚ.
'Interlinia Vocatio': "I tak ujrzałem — konie w — widzeniu [po grecku: < en tē horasei >] i siedzących na nich, [...]".

Owe < optasias > z 2 Kor 12:1 - od rdzennego < optasia > - mamy ponadto w gr. "NT": wg Łukasza 1:22; 24:23; Dzieje Ap 26:19.

Owe < horasei > z Apok 9:16 - od rdzennego < horasis > - mamy ponadto w gr. "NT": Dzieje Ap 2:17; Apokal 4:13[2x].

Czyli: jednak wg Mateusza 17:9 używa zwrotu "wizja" [gr.: < horama >]. :-)


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2011-04-29, 22:30   

posłanniczka4 napisał/a:
PRZEPRASZAM ja naprawdę nie mam nic do SJ ale wiem jakich oni/Wy argumentów używają (zawsze takich samych )więc na wszelki wypadek wyprzedzam pytania

RAZ JESZCZE PRZEPRASZAM Na ogół jest tak rozmawiam ze SJ daje argumenty z Biblii np dot Zmartwychwstania to zaraz jestem zasypywana pytaniami w rodzaju a gdzie był Jezus przez 3 dni? albo Dlaczego łotr miałby być w raju skoro Jezus po 3 dniach mówi do Marii nie dotykaj mnie itd Poprostu to jest denerwujce ja wiem o co SJ mnie zapyta i tyle Albo gdzie w Biblii jest słowo czyściec,piekło trójca Św a przeciez wystarczy poczytać katechizm kkk!!! jakbyście dobrze się z religią katolicka zapoznali nie byłoby pytań bo wszystko jest w Biblii Nie byłoby zarzutow że kk jest niebiblijny albo że jest Babilonem


Pozdrawiam kończę na dziś dobranoc :xcalus:



EMET:
Po 4 - zaledwie - post/ach/ na Forum takie generalizowanie... :bardzo_smutny:

Proszę uwzględnić np. to, co w moim post... ;-)


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
posłanniczka4 

Wiek: 45
Dołączyła: 29 Kwi 2011
Posty: 325
Wysłany: 2011-04-30, 09:33   

witam raz jeszcze
Emet nie chodzi mi tu o słowo "wizja" ale o to że takie wydarzenie faktycznie było że Jezus rozmawiał z Mojżeszem i Eliaszem

co do Apokalipsy to jest zawarte w niej to co ma nastąpić tak jak piszesz jest tam mnóstwo symboli,liczb i dlatego nie można jej interpretować po własnej myśli bo tym niczego sie nie osiągnie

Ja znam kilku Sj osobiście więc wiem jak przeprowadzacie rozmowy
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2011-04-30, 09:48   

posłanniczka4 napisał/a:
witam raz jeszcze
Emet nie chodzi mi tu o słowo "wizja" ale o to że takie wydarzenie faktycznie było że Jezus rozmawiał z Mojżeszem i Eliaszem

co do Apokalipsy to jest zawarte w niej to co ma nastąpić tak jak piszesz jest tam mnóstwo symboli,liczb i dlatego nie można jej interpretować po własnej myśli bo tym niczego sie nie osiągnie

Ja znam kilku Sj osobiście więc wiem jak przeprowadzacie rozmowy



EMET:
Ja też znam kilku [a może i więcej]... i wiem jak przeprowadzacie rozmowy. :-)

Brak merytorycznego odniesienia się do argumentów biblijnych w moim post; bardziej dostrzegam uskoki typu ad personam [też przenoszenie emocjonalnie niechętne na ŚJ...].

Jeśli już, to proszę najpierw odnieść się do racji przedłożonych w moim post; nie zaś jakieś uskoki i tzw. 'cierpkie uwagi'. :cry:

Nie zwykłem reagować na tego typu post/y/ kogokolwiek; znany jestem z tego, iż unikam re:postowania na takim poziomie i w takim stylu. :-|


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
posłanniczka4 

Wiek: 45
Dołączyła: 29 Kwi 2011
Posty: 325
Wysłany: 2011-04-30, 11:43   

Oj Emet ja o wozie Ty o kozie tematem jest dusza(życie wieczne,życie po śmierci ) a Ty mi tu robisz wywody dot słowa wizja--nie dogadamy się i tyle

Jeszcze coś o życiu po śmierci w sumie jest to przypowieść ale jak wiadomo Jezus głównie przemawiał przez przypowieści a jakże one były mądre ...

Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu. Lecz Abraham odrzekł: Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać. Tamten rzekł: Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki. Lecz Abraham odparł: Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają. Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą. Odpowiedział mu: Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą. (Łk 16,19-31)


Jaka lekcja wynika z tej opowieści o bogatym i biednym, z tego opisu ich życia i położenia na ziemi i ich losu zaraz po śmierci? Po pierwsze taka, że bogactwo i ubóstwo, zdrowie i choroby, wesołość i smutek – wszystko to co ziemskie szybko przemija i znika, ale uczynki ludzi, ich wady (ułomności) i cnoty nie umierają, lecz przechodzą razem z nimi do wieczności i tam albo ich obronią, albo potępią przed Sędzią wszelkich myśli i czynów ludzkich, i albo wprowadzą ich do raju, albo wtrącą do otchłani piekieł, skąd nie będzie wyjścia.


i proszę przeczytać co to znaczy otchłań,piekło w nauce kk żeby nie było nieporozumień

Tak ze Biblia w wielu miejscach mówi ze po śmierci jednak jest życie....

a co mówią chrześcijanie z pierwszych wieków Chrześcijaństwa?



Św.Ignacy ( 107) "Łamiąc jeden chleb, który jest pokarmem nieśmiertelności, lekarstwem pozwalającym nam nie umierać, lecz żyć wiecznie w Jezusie Chrystusie" ("Do Kościoła w Efezie" 20:2). "Wolę umrzeć by połączyć się z Chrystusem (...) Moje narodziny się zbliżają" ("Do Kościoła w Rzymie" 6:1). "Dostąpiliście wtajemniczenia razem z Pawłem (...) godnym by go zwać błogosławionym. Obym szedł po jego śladach, gdy spotkam się z Bogiem" ("Do Kościoła w Efezie" 12:2) por. Flp 1:21nn.

"Do Diogneta" (IIw.) "Dusza choć nieśmiertelna mieszka w namiocie śmiertelnym" 6:8 por. 2P 1:13, 2Kor 5:1, Mt 10:28.

Justyn Męczennik (ur.100) "Dialog z Żydem Tryfonem" (5,3) "Dusze ludzi pobożnych w lepszym miejscu przebywają, w gorszym zaś dusze niesprawiedliwych" por. Ap 6:9. "Dusze nawet po śmierci czucia nie są pozbawione" ("Apologia" I:18,3).

Polikarp ( 155) "List do Kościoła w Filippii" (9:1) "A jesteście przecież pewni, że oni wszyscy (św.Paweł i inni) nie biegli na próżno, lecz istotnie w wierze i w miłości i że są teraz w należnym im miejscu przy Panu, gdyż z Nim także razem cierpieli" por. Rz 8:17.

"Męczeństwo św.Polikarpa" (ok.156) "Razem z Apostołami i wszystkimi sprawiedliwymi w przeogromnej radości wielbi teraz Boga Ojca wszechmogącego i błogosławi Pana naszego Jezusa Chrystusa" (19:2).

Meliton z Sardes (ok.160) "On Król Niebios (...) ukazał się zarówno umarłym w hadesie jak i śmiertelnikom na świecie." (Fragm. VIII b 4) por. 1P 3:18n.

"Męczeństwo Lucjusza" (ok.160) "kazał jego odprowadzić na stracenie. On zaś powiedział, że jest mu wdzięczny, bo pozbywa się złych panów, a idzie do Boga" (cytowane w "Apologii" II:2,19-20 Justyna Męczennika [ur.100]).

"Akta Męczenników" ( 180) "Nartzalus rzekł: dziś jako męczennicy będziemy w niebie" por. Ap 6:9n., 14:13, Łk 23:43.

Ireneusz (ur.130-40) "Trwają (dusze zmarłych) jednak dalej na długie wieki według woli Boga Stwórcy, który dał im początek i daje im następnie dalsze trwanie" (Adversus haereses 2:34,2); "Człowiek (...) jest istotą złożoną z duszy i ciała" ("Wykład Nauki Apostolskiej" 2). Itd itd


pozdrawiam i miłego weekendu życzę :xhehe:
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-04-30, 11:55   

posłanniczka4, Kazn. 9:10-Wszystko, co przedsięweźmie ręka twoja do czynienia, czyń według możności twojej, albowiem niemasz żadnej pracy, ani myśli, ani umiejętności, ani mądrości w grobie, do którego ty idziesz.
nie trzeba komentować.
Mat. 2:19-20-A gdy umarł Herod, oto Anioł Pański ukazał się we śnie Józefowi w Egipcie,
20. Mówiąc: Wstawszy, weźmij dzieciątko i matkę jego, a idź do ziemi Izraelskiej; albowiem pomarli ci, którzy szukali duszy dziecięcej.
A skoro pomarli,to już nie mogą zagrozić dziecięciu.
Ps. 146:4-Wynijdzie duch jego, i nawróci się do ziemi swojej; w onże dzień zginą wszystkie myśli jego. :-)
Prz 2:18-18 Albowiem dom jej ku śmierci się chyli, a jej szlaki — ku tym, którzy są bezsilni w śmierci
bezsilni w śmierci,czy to nie oznacza tego,że nie mogą nic zrobić?
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
posłanniczka4 

Wiek: 45
Dołączyła: 29 Kwi 2011
Posty: 325
Wysłany: 2011-04-30, 12:20   

Bartek ale podaj jakiś cytat z NT cytujesz stary już pisałam że w ST występuje szeol-jako grób

przeczytaj raz jeszcze to co napisałam w pierwszym poście

Ja wiem co pisano w ST -wszyscy szli do grobu,czy to dobrzy czy źli DOPIERO JEZUS NAM TO OBJAWIŁ żE MAMY ŻYCIE WIECZNE!!!!!!!!!!!!!! SŁUCHAJ JEZUSA!!!!!!!!!!!!!!
 
 
natan 


Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 602
Wysłany: 2011-04-30, 13:40   

czy dusze 144tys. wybranych są śmiertelne czy nieśmiertelne?
_________________

lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10