Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Córki Babilonu
Autor Wiadomość
adwent1844
Gość
Wysłany: 2006-06-23, 08:33   Córki Babilonu

Chciałbym zadac uczestniom forum pytanie
Wielki Babilon jest 'matką nierządnic'
Jak myślicie, kim są nierządnice?

Ja mysle, ze to Koscioły protestanckie
Dowód-bardzo prosty-po owocach ich poznacie- w tym celu polecam zapoznać się z historią wojny trzydziestoletniej (1618-1648).
 
 
kato
Gość
Wysłany: 2006-06-23, 08:33   

Rozumiem, że Watykan tylko się bronił?
 
 
adwent1844
Gość
Wysłany: 2006-06-23, 08:33   

Katolicy zabijali protestantów i odwrotnie
czym wykazali nazbyt widocznie, ze sa dziecmi diabła (1 J 3:10)
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-23, 08:34   

adwent- to jest grzech generalizacji.

Tym razem wszystko wrzucasz do jednego wora.
 
 
kato
Gość
Wysłany: 2006-06-23, 08:34   

Adwent, zdecyduj się.
Albo protestanci są córkami Babilonu (komu przeszkadza takie pobożne miasto?), albo katolicy :-D
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-23, 08:34   

adwent przyleciał tutaj chybaa prosto z Ulicy Prostej :roll:
Jedyne czego uczy ta stronka to wszędzie dopatrywać się zwiedzeń.
 
 
agent terenowy 

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 519
Skąd: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Wysłany: 2006-09-22, 21:22   

To są organizacje religijne uważające się za jedyne prawdziwe(Kosciół katolik.,Świadkowie, Mormoni, Adwentyści D.S.)Bo tak jak ich Mamusia, chca dojść bo Boga o własnych wysiłkach. A Boga nie da się przekupić dobrymi uczynkami.
_________________
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-09-22, 23:00   

Pojawił się sprawiedliwy...

Babilon to:
- siedziba szatana, misterium nieprawości, cywilizacja śmierci
- związane z powyższym centra antyewangelizacyjne, sekty, państwa totalitarne, wszelkie organizacje promujące ideologie: komunistyczną, liberalną, masońską
- dosłownie Cesarstwo Rzymskie spod znaku Nerona i jemu podobnych
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2006-09-23, 09:56   

adwent1844 napisał/a:
Wielki Babilon jest 'matką nierządnic'
Jak myślicie, kim są nierządnice?

A czy mógłbys podać tekst na ktorym opierasz swoje pytanie?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Teofil
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-23, 19:51   

meritus napisał/a:
organizacje promujące ideologie: komunistyczną, liberalną, masońską

Proszę podać przykłady szkodliwości i bezbożności wolnomularstwa (nie przedstawicieli wolnomularstwa) inaczej będą to zwyczajne pomówienia. Dla ułatwienia dodam, że istnieje racjonalistyczne wolnomularstwo francuskie, gdzieniegdzie przybierające postać ateistyczno-antyreligijnego, oraz wolnomularstwo szkockie, skupiające przeważnie ludzi o chrześcijańsko-zachodniej moralności, gdzieniegdzie nawet silnie chrześcijańskie (np. w Szwecji). A obecnie w większości loże to bardziej towarzystwa wzajemnej adoracji niż stowarzyszenia ideowe.
Dodam, że do wolnomularstwa w sposob tajny należą także niektorzy księża katoliccy, np. w Brazylii...
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-10-01, 16:57   

Masoneria została potępiona w 1738 roku i było to ponawiane wielokrotnie. Przynależność do masonerii jest związana z ekskomuniką. A jak chcesz to przeczytaj sobie np. encyklikę Humanus Genus Leona XIII. Wrogość masonerii wobec Kościoła widoczna była właśnie w Ameryce Północnej, a szczgólnie w Meksyku, gdzie Kościół spotkały straszliwe prześladowania oraz w porewolucyjnej Francji.
 
 
 
Teofil
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-01, 21:02   

meritus napisał/a:
Masoneria została potępiona w 1738 roku i było to ponawiane wielokrotnie. Przynależność do masonerii jest związana z ekskomuniką. A jak chcesz to przeczytaj sobie np. encyklikę Humanus Genus Leona XIII.

Wypowiedzi papieży wobec masonerii nie są dla mnie żadnym autorytetem. Kościół rzymskokatolicki ogólnie nie lubił/nie lubi samodzielnie myślących ludzi. A papieże potępiali nie tylko loże wolnomularskie, ale i towarzystwa biblijne.
Poza tym według nowego prawa kościlnego obowiązującego od czasow niedługo po soborze watykańskim II przynależność do masonerii nie wiąże się z ekskomuniką, ale z grzechem ciężkim, uniemożliwiającym przystąpienie do komunii i w niczym się nie różni od życia w niesakramentalnym związku czy popieraniem prawa do aborcji.

Cytat:
Wrogość masonerii wobec Kościoła widoczna była właśnie w Ameryce Północnej, a szczgólnie w Meksyku, gdzie Kościół spotkały straszliwe prześladowania

Tak... Na początku Kościół rzymskokatolicki walczył z wprowadzeniem świeckiego systemu szkolnictwa, później po wprowadzenie represji katolicy rozzpoczeli nieadekwatne do stopnia represji działania zbrojne podczas których zabito 60 000 zwolenników rządu (co z nakazanym przez list do Rzymian posłuszeństwem wobec rządu, co z nakazanym przez Ewangelie znoszeniem prześladowań?), student seminarium zabił prezydenta-elekta (arcychrześcijańska postawa...).
Poza tym masoneria meksykańska miała charakter ateistyczny i antyklerykarny, co jest sprzeczne z podstawowymi zasadami masonerii, to jest wiarą w Istotę Najwyższą, nieśmiertelność duszy, przynależność do uznanej przez ogół religii i tolerancję religijną (co niestety jest lekceważone przez loże "liberalne").

Cytat:
oraz w porewolucyjnej Francji.

Masoneria podczas rewolucji reprezentowana była przede wszystkim w frakcji umiarkowanych żyrondystów, należał do niej też Danton, uważany za radykała, bedący mediatorem między radykałami i umiarkowanymi. Słynny Robespierre nie był masonem.

Co ciekawe, w państwach protestanckich nigdy nie rozwinęła się antyreligijna masoneria, jak to jest w państwach katolickich typu Francja, Belgia czy Mekskyk. Przeciwnie, często zrzesza ona tam chrześcijańskie elity. Wolomularzami byli ojcowie-założyciele Stanów Zjednoczonych, często bardzo bgobojni ludzie. zresztą do dzisiaj podczas rytuału inicjacji przysięga się na Biblię.
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-02, 09:32   Re: Córki Babilonu

adwent1844 napisał/a:
Chciałbym zadac uczestniom forum pytanie
Wielki Babilon jest 'matką nierządnic'
Jak myślicie, kim są nierządnice?

Ja mysle, ze to Koscioły protestanckie
Dowód-bardzo prosty-po owocach ich poznacie- w tym celu polecam zapoznać się z historią wojny trzydziestoletniej (1618-1648).
Matka wszetecznic to ogólnoświatowa religia na przestrzeni 3500 lat. Córki tej wszetecznicy to poszczególne religie w dziejach ludzkości. Wszystkie religie współpracowały z rządami tego świata, czyli uprawiały wszeteczeństwo.
Ezech. 23:2-5
2. Synu człowieczy! Były dwie kobiety, córki jednej matki.
3. Uprawiały w Egipcie w swojej młodości nierząd. Tam ściskano ich piersi i tam obmacywano ich dziewicze łono.
4. A ich imiona to: starszej Ohola, a jej siostry Oholiba. Należały do mnie, rodziły synów i córki. Ich imiona to: Ohola, czyli Samaria, a Oholiba to Jeruzalem.
5. Ohola cudzołożyła, choć jeszcze była pod moją władzą mężowską, i zapałała namiętnością do swoich kochanków Asyryjczyków, którzy do niej przychodzili,
(BW)
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-10-05, 13:16   

Cytat:
Kościół rzymskokatolicki ogólnie nie lubił/nie lubi samodzielnie myślących ludzi.

Samodzielnie myślący człowiek nie rzuca takimi sloganami.

Cytat:
Poza tym według nowego prawa kościlnego obowiązującego od czasow niedługo po soborze watykańskim II przynależność do masonerii nie wiąże się z ekskomuniką, ale z grzechem ciężkim

Kodeks Prawa Kanonicznego nie wymienia przynależności do masonerii jako związanej z karą ekskomuniki, mowa jest o organizacjach wrogich Kościołowi. Stosowna kongregacja w latach 80-tych wobec wątpliwości sprawę wyjasniła: przynależność do sekty masońskiej związana jest z ekskomuniką.

Cytat:
popieraniem prawa do aborcji.

Samodzielnie myślący człowiek nie nazwie bezprawia prawem.
 
 
 
Teofil
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-05, 18:28   

Cytat:
meritus napisał/a:
Kościół rzymskokatolicki ogólnie nie lubił/nie lubi samodzielnie myślących ludzi.

Samodzielnie myślący człowiek nie rzuca takimi sloganami.

Stwierdzenie, "nie lubi" jest tylko alternatywne (nie mam pojęcia co w ukryciu lubi a co nie Kościół rzymskkatolicki), ale jak dowodzą wypowiedzi papieży:

Pius VII:
Nowym źródłem silnego bólu zadanego Naszemu sercu, który przyznajemy, sprawia Nam najwyższą udrękę, przygnębienie i mękę, jest dwudziesty drugi artykuł konstytucji. Nie tylko zezwala się na wolność wyznania i sumienia, by użyć słów samego artykułu, ale obiecuje wsparcie i ochronę tej wolności, oraz sług tego, co nazywa się kultami. (...) Jest to wyraźnie tragiczna i zawsze godna potępienia herezja". (post tam diuturnitas, list z 1814 r)

Grzegorz XVI:
"Z tego to zatrutego źródła indyferentyzmu pochodzi owa fałszywa i absurdalna maksyma, albo raczej majaczenie, że wolność sumienia winna być nadana i zagwarantowana każdemu. Błąd ten należy do najbardziej zaraźliwych,..." (encyklika Mirari vos, z 15 sierpnia 1832 r).

Leon XIII:
...nigdy nie wolno domagać się, bronić albo przyznawać wolności myśli, wolności prasy, wolności nauczania, ani też nie różnicującej wolności religii, jak gdyby wszystko to były prawa, dane człowiekowi od natury"

Pius XI
"...w państwie katolickim nie może być mowy o swobodzie sumienia" (list otwarty do kardynała Gasparriego z 30 maja 1929 roku.)

Wprawdzie ściągnięte z ateistycznego "Racjonalisty", ale bądź co bądź to cytaty z wypowiedzi papieży, nie antyklerykałów.

Cytat:
Cytat:
Poza tym według nowego prawa kościlnego obowiązującego od czasow niedługo po soborze watykańskim II przynależność do masonerii nie wiąże się z ekskomuniką, ale z grzechem ciężkim

Kodeks Prawa Kanonicznego nie wymienia przynależności do masonerii jako związanej z karą ekskomuniki, mowa jest o organizacjach wrogich Kościołowi. Stosowna kongregacja w latach 80-tych wobec wątpliwości sprawę wyjasniła: przynależność do sekty masońskiej związana jest z ekskomuniką.

Oficjalna wykładnia stosunku do wolnomularstwa jest deklaracja Kongregacji do Spraw Nauki Wiary, ktora stwierdza jedynie: "Wierni, którzy należą do stowarzyszeń masońskich, są w stanie grzechu ciężkiego i nie mogą przystępować do Komunii Świętej". Nie jest to ekskomunika, ani nawet interdykt wykluczający przyjmowanie wszelkich sakramentów.

Cytat:
Cytat:
popieraniem prawa do aborcji.

Samodzielnie myślący człowiek nie nazwie bezprawia prawem.

Nie mówiłem, ze popieram prawo do aborcji, ale to, że w KRK masonów spotykają takie same konsekwencje jak polityków popierających prawo do aborcji. Oczywiście, że aborcja jest rzeczą okropną i zakazaną przez Pismo Św., lecz z punktu widzenia świeckiego, neutralnego światopoglądowego, państwa nie jest bezprawiem - jest nim to, co jest sprzeczne z Konstytucją i innymi ustawami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10