Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: leszed
2011-09-09, 18:36
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Autor Wiadomość
tropiciel 

Wysłany: 2014-04-19, 17:53   

KobietaZMagdali

Cytat:
To jeszcze jeden oczywisty błąd.

To chyba twoje pobożne życzenie. Poprzedni błąd powstał na skutek zwykłego niedopatrzenia. Pisałem późno, a rano wkleiłem nie sprawdziwszy. Każdemu się to zdarzyć może. Oczywiście widzę, że to znakomita okazja do kpin i szyderstw, ale czegóż więcej można się spodziewać ?!

Natomiast jeśli chodzi o inkwizycję i jej metody działania oraz ilość zamordowanych ludzi z inicjatywy katolickiego kleru, to wszystkie dane podawane w podręcznikach są mocno zawężone, bo i czegóż można by się spodziewać po tych, którzy celowo fałszują historię, aby wybielić czarne karty historii papiestwa ?! .

mitryl 

Wyznanie: Aby tylko na Drodze Prawdy do ?ycia.
Wysłany: 2014-04-19, 19:56   

Jeżeli chodzi o inkwizycję i krucjaty to nie ma co tu wybielać sprawy ,a spuszczam głowę i wstyd mi troszkę . Kiedyś bardzo sie interesowałem tym okresem i brałem udział w rekonstrukcjach historycznych początkowo z czerwonym krzyżem na tarczy i hasłem na ustach "Non Nobis Domine Non Nobis Sed Nomini Tuo Da Gloriam" potem krzyż Chrobrego i modlitwy po łacinie, ogółem makabra:( W pewnym sensie byłem dumny z całych tych wypraw i tego całej tej pseudo chrześcijańskiej historii.
Na temat inkwizycji dziś sie dużo słyszy , że to nie do końca tak było , że to nie 1000 ofiar a TYLKO 555 ...

Pozdrawiam Bracia i Siostry :)

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2014-04-21, 19:06   

mitryl napisał/a:
Jeżeli chodzi o inkwizycję i krucjaty to nie ma co tu wybielać sprawy ,a spuszczam głowę i wstyd mi troszkę . Kiedyś bardzo sie interesowałem tym okresem i brałem udział w rekonstrukcjach historycznych początkowo z czerwonym krzyżem na tarczy i hasłem na ustach "Non Nobis Domine Non Nobis Sed Nomini Tuo Da Gloriam" potem krzyż Chrobrego i modlitwy po łacinie, ogółem makabra:( W pewnym sensie byłem dumny z całych tych wypraw i tego całej tej pseudo chrześcijańskiej historii.
Na temat inkwizycji dziś sie dużo słyszy , że to nie do końca tak było , że to nie 1000 ofiar a TYLKO 555 ...

Pozdrawiam Bracia i Siostry :)

prawda mitrylu to co piszesz, ale nie można popadać w drugą jeszcze gorszą skrajność im pisać takie nieprawdziwe bzdury:
Cytat:
wszystkie dane podawane w podręcznikach są mocno zawężone, bo i czegóż można by się spodziewać po tych, którzy celowo fałszują historię,

trzeba żyć w swoim świecie teorii spiskowych i komiksów by coś takiego pisać :-(

ale czy my na pewno piszemy w temacie o Adwentystach D. 7 ?
koniec offtopu - wątków o KK i inkwizycji jest kilkanaście

tropiciel 

Wysłany: 2014-04-25, 15:33   

W nawiązaniu do tematu :

Bluźnierczy papieski Rzym odwrócił uwagę chrześcijan od służby Chrystusa i skierował ją na kapłańską służbę księży. Ustanowiono świątynie na ziemi i zastępcze ziemskie kapłaństwo, oferując przebaczenie poprzez ludzkich pośredników. Na miejsce Ostatniej Wieczerzy wprowadzono mszę, jako stale powtarzaną bezkrwawą ofiarę składaną dla Boga przez ludzkiego kapłana. Dzięki temu uważano, że możliwe stało się uzyskanie łaski również dla zmarłych .
Tym sposobem - jak zauważono - ostatecznie zanegowana została pośrednicząca służbę Chrystusa w niebiańskiej świątyni ( Hebr. 9 : 24 - 28 ) i jak przepowiedział Daniel, a prawda została powalona na ziemię ( Dan.8 : 12 ).

Niektórzy tak jak William Miller sądzili, że 2300 dni i poranków ( liczonych jako lata ) co doprowadziło ich do roku 1843 ( później datę poprawił Samuel Snow na rok 1844 jako, że nie było roku zerowego ), kiedy to miało nastąpić widzialne powtórne przyjście Chrystusa i oczyszczenie. Ale kiedy się to nie sprawdziło - następni adwentyści wpadli na pomysł, że data była dobrze wyliczona tylko odniesienie złe, bo tyczyło się nie tego co ziemskie tylko tego co niebiańskie - czyli niebiańskiej świątyni duchowej, a Chrystus już przyszedł tylko, że niewidzialnie.

Inna wpadka to rok 538 n.e., który miał być początkiem supremacji papieskiej trwającej 1260 lat do roku 1798. Ten okres miał być szczególną częścią 2300 lat. Od roku 1798 odjęto 1260 dni ( Ap.11 : 2 - 3 ) liczonych jako lata według zasady " dzień za rok " i wyszedł im rok 538. Ale w tym roku nic się nie wydarzyło. Niektórzy twierdzili, że w tym roku przestali istnieć Ostrogoci jako ostatnie państwo ariańskie, a Justynian wydał dekret ( Novela 131 ) na mocy której papież w Rzymie miał stać się głową całego kościoła. Ale prawda jest taka, że Ostrogoci nie zostali pokonani w 538 r., odstąpili tylko od oblężenia Rzymu, ale kiedy Totyla objął władzę stali się potęgą w Italii, najechali Rzym jeszcze w 546 r. i zdobyli go, a papież ze strachu uciekł do Konstantynopola, gdzie był marionetką w rękach cesarza oraz tamtejszego kleru. Nie było więc żadnej supremacji papieskiej od 538 r. Ponadto Novela nr 131 została wydana w roku 545 jak to pokazują dzisiejsze badania. Więcej o tym :

http://jeszcze7000.org/st...data-publikacji

Ostrogoci nie byli też ostatnim państwem ariańskim, bo po nich przyszli Longobardowie, którzy władali Italią ponad 100 lat. W tym czasie papież Sylweriusz ( syn papieża Hormizdasa ) zaledwie kilka miesięcy po swej elekcji w 536 r. został usunięty przez Belizariusza dowódcę wojska cesarskiego, a jego następcą ustanowił cesarz Justynian - Wigiliusza. Ten zaś nie miał właściwie żadnej większej władzy, nie cieszył się popularnością, a na soborze w Konstantynopolu w 553 r. odwołano go z urzędu papieskiego.
A więc rok 538 nie świadczy o żadnym początku supremacji papieskiej. Stąd mały, osobliwy “ róg ” wspomniany w proroctwie Daniela ( Dan. 7 : 8, 11, 20 - 22, 25 ) nie zaczął wtedy wyrastać na rzymskiej bestii. Historia temu zdecydowanie przeczy.

Ani Miller, ani reszta adwentystów nie zauważyła, że wizja ( hebr. mareh ) dotyczy okresu tyranii " małego rogu " ( Dan.8 : 9 - 13 ), a nie okresu władzy symbolicznego barana, kozła i małego rogu. Wszystkie elementy z pytania zawartego w Dan. 8 : 13 występują w opisie " małego rogu " ( Dan. 8 : 10 - 12 ) : zastęp ( cawa ) niebios , podeptać ( ramas - pochodne słowo od mirmas z Dan. 8 : 13 ), codzienna ( hat-tamid ), przestępstwo ( pesza ), świątynia ( miqdasz ).
Gdyby to zauważyli wiedzieliby, że ustalenie początku okresu 2300 lat na rok 457 pne. jest niemożliwe. Ponadto okres 2300 wieczorów i poranków to okres działalności małego rogu, a nie okres działalności barana, kozła i małego rogu - co wynika z tekstu hebrajskiego - a to uderza w datę 1844 r.

Wypowiedź jaka pada w Dn 8,14 (okres 2300 wieczorów i poranków), dotyczy wyłącznie działalności małego rogu. Okres 2300 wieczorów i poranków jest okresem działania małego rogu, który wielce urósł. Stąd też niemożliwe jest, aby prawdziwa była data 457 r. p.n.e., jaką wyznacza adwentyzm za początek okresu 2300 wieczorów i poranków, albowiem wtedy nie było papiestwa ani jego supremacji, które widziane jest przez adwentyzm jako mały róg.

W 1799 r. nie nastąpił kres papieskiego panowania nad narodami. Wkroczenie wojsk napoleońskich do Rzymu i uwięzienie papieża Piusa VI przez Napoleona nie stało się końcem ery Antychrysta, ani wtedy ani później w 1844 r. kiedy już w Watykanie od co najmniej od 30 lat rządzili zakulisowo jezuici, którzy aż do chwili obecnej sterują polityką papieską, a teraz już nawet oficjalnie.
Aktualnie papiestwo jest potężne jak nigdy przedtem. Dzięki traktatom laterańskim z faszystowskim rządem Mussoliniego i zawarciu konkordatu z Hitlerem, a po wojnie związaniu się z Białym Domem w Waszyngtonie - papiestwo zaczęło sięgać po coraz większą władzę. Obecnie stało się inicjatorem utworzenia jednego ogólno-światowego rządu i wszystko wskazuje, że polityka Watykanu do tego właśnie zmierza. Żądza podporządkowania sobie takiego ogólno-światowego rządu jest dosyć dobrze widoczna.
Do czego to wszystko zmierza - nie trudno jest odgadnąć, gdy się zna 17, 18 i 19 rozdział księgi Apokalipsy, gdzie kres Wielkiej Nierządnicy " strojnej w purpurę i szkarłat " został wyraźnie przepowiedziany.

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

Odpowiedz do tematu