Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: leszed
2011-09-09, 19:36
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Autor Wiadomość
Kika
Gość
Wysłany: 2006-06-23, 08:51   Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

Swerwis Chrześcijański - NADZIEJA.PL
http://www.nadzieja.pl/

Pozdrawiam
 
 
neoarche
Gość
Wysłany: 2006-06-23, 08:51   

serwi ten nie jest oficjalnym nauczaniem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego!!!!!!!!!!!!!!

oto ich oficjalny adres

www.adwent.pl
 
 
Kika
Gość
Wysłany: 2006-06-23, 08:52   

neoarche napisał/a:
serwi ten nie jest oficjalnym nauczaniem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego!!!!!!!!!!!!!!

oto ich oficjalny adres

www.adwent.pl



neoarche, www.adwent.pl jest oficjalną stroną Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Rzeczypospolitej Polskiej.
Tak na marginesie nie pisze się o żadnym kościele "ich".

http://www.nadzieja.pl/ Serwis Chrześcijański - NADZIEJA.PL

I w czym problem :?:
 
 
smutas

Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 262
Wysłany: 2007-02-17, 18:35   

Ja mam pytanie. Na jakiej podstawie dołączono objawienia Elen White jako podstawowe dla kościoła Adwentystów Dnia Siódmego?
 
 
Florianek 
Poprzedni nick - brat_Janek

Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 506
Wysłany: 2007-02-27, 20:02   

na takiej podstawie, że adwentyści doszli do wniosku że duch proroctwa zapowiedziany przez Jezusa w Apokalipsie tak właśnie działa, a że pisze: ,,nie lekceważcie moich prorokó" to se ją dołączyli

oficjalnie Ellen jest poniżej Pisma :crazy:
_________________
,,...łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa" (J 1:17)
 
 
marcin. 
fidei defensor


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 391
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2007-02-27, 21:46   

czytałem jej książki....aż mnie dreszcze przeszły.
Jako katolik nie mam obowiązku wierzyć w prywatne objawienia...ba Kościół jest do nich sceptyczny ale widzę, Tradycja dla protestantów to rzecz święta ale niestety nie ta chrześcijańska tylko ta hm... ogoniasty robi u was zamęt :crazy:
_________________
Christe Eleison
Kyrie Eleison
 
 
 
Florianek 
Poprzedni nick - brat_Janek

Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 506
Wysłany: 2007-03-02, 06:43   

ja Ellen czytałem- i wole jej pisma od katolickich książek o wiecznych mękach :-/ w piekle, wyliczaniu, jak to będA PALIĆ się ludzie itp.

krytyka adwentyzmu w ustach katolika niezbyt dobrze wychodzi
_________________
,,...łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa" (J 1:17)
 
 
nephesh 
mikołaj

Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 277
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-05-04, 19:54   

Florianek napisał/a:
oficjalnie Ellen jest poniżej Pisma

hmmm. Pierwsze słyszę. W ogóle co to znaczy, że poniżej?
Biblia jest jedynym fundamentem i w niej jest wszystko co jest potrzebne człowiekowi do zbawienia. Świadectwa Ducha Proroctwa są jednak specjalnym światłem na czasy ostateczne łaskawie danym nam przez Boga. Nie może być mowy o niższosci ponieważ to, co pisała White nie jest jej własnymi myślami, czy opiniami (poza tymi oczywiście, gdzie wyraźnie to zaznaczono). Źródło natchnienia jest dokładnie takie samo i jest nim Bóg. Ważny jest autor myśli, a nie „narzędzie”. Czy Eliasz, bądź Jan Chrzciciel stali „poniżej Pisma”?
Nie sądzę. Pismo Święte jest zbiorem tekstów inspirowanych przez samego Boga Stwórcę i Zbawiciela. Dokładnie to samo tyczy się Świadectw Ducha Proroctwa. Nie ma proroków, którzy mówią bardziej lub mniej prawdę. Prawda albo jest albo jej nie ma.
Sama Ellen pisała raczej o tym, że jej Świadectwa są „mniejszym światlem” w stosunku do Biblii. Nie znaczy to jednak, że stoją „poniżej Pisma”. Mniejsze nie zawsze znaczy „mniej ważne”, bądź: „mniej prawdziwe”.
Nie można znaleźć w Świadectwach nauk niezgodnych z nauką Biblii – wobec tego nie występuje nigdy konflikt, który potrzebowalibyśmy rozstrzygnąć na korzyść któregoś ze źródeł. Skoro nie istnieje taki problem, nei można powiedzieć, że ktoraś ze stron jest „poniżej”.

pozdrawiam
 
 
Florianek 
Poprzedni nick - brat_Janek

Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 506
Wysłany: 2007-05-18, 18:14   

Jest w świadectwach wiele rzeczy niezgodnych z Biblią, oto krótka ich lista:

http://ellenwhite.dekalog.../spistresci.htm
_________________
,,...łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa" (J 1:17)
 
 
nephesh 
mikołaj

Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 277
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-05-22, 22:22   

Będę bardziej obiektywny niż florianek i zamieszczę argumenty OBU stron. Przestrzegam też ludzi przed wydawaniem sądów o kimś ZANIM z tym kimś się porozmawia. W przypadku literatury rzecz oczywiście dotyczy przeczytania.
kłaniam się
 
 
marcin. 
fidei defensor


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 391
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2007-05-22, 23:12   

adwentyzm to już skraj chrześcijaństwa. Piekło istnieje, kiedy traci się świdomość jego istnienia, szatan odnosi sukces! Kościół ma miejscem zbawiania a nie potępiania. Zostawmy Bogu osąd. Ja czytam duzo książek protestantów ale White nikomu bym nie polecał, bo jest po prostu szkodliwa!
_________________
Christe Eleison
Kyrie Eleison
 
 
 
nephesh 
mikołaj

Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 277
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-05-28, 20:23   

pomyśleć - co też mówiono o Chrystusie i Jego uczniach w jakże chrześcijańskim środowisku jakże wielce pobożnych Żydów.
Adwentyzm jest piękną nauką wypływającą i ugruntowaną na tym dwanym, prawdziwym protestantyźmie. Problem leży jednak w tym, że może sami my - adwentyści nie dorastamy do głoszonych (a coraz częściej wstydliwie przemilczanych) prawd.
Marcinie - szanuję Twoje zdanie co do White, bardzo mi jednak przykro, że tak podchodzisz do tych książek.
kłaniam się
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-08, 21:52   

nephesh napisał/a:
pomyśleć - co też mówiono o Chrystusie i Jego uczniach w jakże chrześcijańskim środowisku jakże wielce pobożnych Żydów.
Adwentyzm jest piękną nauką wypływającą i ugruntowaną na tym dwanym, prawdziwym protestantyźmie. Problem leży jednak w tym, że może sami my - adwentyści nie dorastamy do głoszonych (a coraz częściej wstydliwie przemilczanych) prawd.
Marcinie - szanuję Twoje zdanie co do White, bardzo mi jednak przykro, że tak podchodzisz do tych książek.
kłaniam się
Czy to prawda że Adwentyści uważają dwóch świadków z Apokalipsy za Stary i Nowy testament?
 
 
Esther 


Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 2532
Wysłany: 2007-06-09, 13:22   

chyba nasze adwentystki ci już nie odpowiedzą :-)
 
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-09, 14:12   

Esther napisał/a:
chyba nasze adwentystki ci już nie odpowiedzą :-)
Dlaczego nie!. Czyżby wszyscy przeszli do świadków Jehowy? lub do religii Rzymskiej?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11