Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadkowie
Autor Wiadomość
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-01-30, 15:50   

Dżej napisał/a:
Twierdzą np., że pierwsi chrześcijanie zajmowali się tym czym Oni, nawet tworzą obrazki:


A jak zilustrowałbyś te fragmenty Biblii:

11 „Do któregokolwiek miasta lub wioski wejdziecie, wyszukajcie, kto w tej miejscowości jest godzien, i tam się zatrzymajcie, dopóki nie odejdziecie. 12 Wchodząc do domu, pozdrówcie domowników; 13 i jeśli ten dom jest godzien, niech nań przyjdzie pokój, którego mu życzycie, a jeśli nie jest godzien, niech wasz pokój wróci do was
(Mat 10:11-13)

Następnie Pan wyznaczył siedemdziesięciu innych i posłał ich przed sobą po dwóch do każdego miasta i miejsca, do którego sam miał przyjść
(Łuk 10:1)

Chyba łatwo coś takiego narysować, co...?
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-01-30, 16:14   

Nie ma tam wręczania żadnych pism.
Jest tylko o znalezieniu domu godnego(a świadkowie chodzą do każdego), oczywiście jest pozdrowienie domowników i życzenie pokoju.
Jest też o tym by zostać dopóki się nie odejdzie - to chyba zresztą logiczne, w końcu od czasu do czasu trzeba wyjść na powietrze i raczej domownikom nikt nie będzie siedział na głowie nie wiadomo dokąd.
Narysować łatwo, lecz porównywanie się do pierwszych chrześcijan może być karkołomne.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-01-30, 16:58   

Dżej napisał/a:
Nie ma tam wręczania żadnych pism.
Jest tylko o znalezieniu domu godnego(a świadkowie chodzą do każdego), oczywiście jest pozdrowienie domowników i życzenie pokoju.


Pomyśl logicznie: Jak Jezus kazał wyszukiwać godnych? Ano tak: wejść do domu i pozdrowić. Jeśli to nie byli godni, mieli opuścić to mieszkanie. Jak byli to mieli zostać.

Czyli? Dziecko pojmie, ze Jezus zalecał wejść do KAŻDEGO domu i w ten sposób wyszukać godnych. Bo co innego miałoby oznaczać:

jeśli ten dom jest godzien, niech nań przyjdzie pokój, którego mu życzycie, a jeśli nie jest godzien, niech wasz pokój wróci do was
(Mat 10:13)

Inaczej mówiąc: chrześcijanie wchodząc do domu z góry nie wiedzieli kto tam mieszka. Dopiero wejście i reakcja domownika pokaże czy to dom godny czy nie.

Więc wraca kwestia:

Co na tej ilustracji jest nie tak? Jaki szczegół Biblii zaprzecza tej rycinie?

Dżej napisał/a:
Nie ma tam wręczania żadnych pism.


A ilustracja pokazuje... wręczanie czy cytowanie z Pism?

Nie bądź złośliwy :-P
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-01-30, 17:15   

Godny znaczy każdy?
Ciekawe.
A ja kiedyś się bałem wejść do kościoła sądząc, żem niegodzien.
:-P
No to nie ma tam nic o pismach.
:-)

ps.
Mi to wygląda na wręczanie, gdyby było cytowanie to by ktoś patrzył na litery.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-01-30, 17:27   

Dżej napisał/a:
Godny znaczy każdy?


Chyba udajesz niemądrego.
Przeczytaj sobie dokładnie ten fragment:

Gdzie was ktoś nie przyjmie lub nie będzie słuchał waszych słów, wychodząc z tego domu albo z tego miasta, strząśnijcie proch z waszych stóp (Mat 10:14)

Odpowiedz na proste pytanie: jakim cudem uczeń Jezusa znalazł się w domu, w którym nie chcieli go słuchać, jeśli wcześniej do niego nie wszedł?

Jak wyjść z domu jeśli się do niego wcześniej nie wejdzie? ;-)

Rusz głową... :evil:
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-01-30, 17:29   

No ja to od początku przecież piszę.
:-P
Tymczasem Świadkowie chodzą nawet tam gdzie ich nie chcą.
Znajomy mi nawet podziękował, że poprzez rozmowę ze mną wyszli.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-01-30, 17:33   

Dżej napisał/a:
No to nie ma tam nic o pismach.


Gdzie nie ma o pismach? Chodzi ci o to, że pamięci jechali cytatami? Chyba masz jakieś wykrzywione mniemanie o tym co robili przy drzwiach :roll:

Dżej napisał/a:
Mi to wygląda na wręczanie, gdyby było cytowanie to by ktoś patrzył na litery.


Widać, że nigdy nie głosiłeś. Albo sugerujesz się tym, jak sam reagujesz bo pewnie nie patrzysz.
Reakcje ludzi jak dziś tak i wtedy były różne. Może na tej ilustracji to ktoś właśnie niegodny...?

Ilustracja jest jak najbardziej realistyczna. Nie ma tam nic co byłoby sprzeczne z Pismem. Raczej Twoje spojrzenie jest dość złośliwe, jak dostrzegam. A to już inna 'mańka'...
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-01-30, 17:37   

Dżej napisał/a:
Znajomy mi nawet podziękował, że poprzez rozmowę ze mną wyszli.


A co... myślisz, że wpakowaliby mu się do łóżka i siedzieli pięć dni? :roll:

No i pytanie: jak sprawdzić/ocenić, że ktoś nie jest godzien? Samo otwarcie drzwi wystarczy?
Czasem trochę czasu na rozmowie upłynie, zanim człowiek odkryje swoją głupotę...

A Ty jak sprawdzasz kto jest godzien? jak ich wyszukujesz? Masz jakiś 'wykrywacz potencjalnego ucznia Jezusa'? Czy po prostu w ogóle nic nie robisz?
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-01-30, 18:08   

W cytatach jakie zapodałeś nie ma nic o pismach.
Na początku słowo boże właśnie było przekazywane ustnie - proponuję poczytać na ten temat.
Z Twoich wpisów można by wnioskować, ze powinni mu się wpakować do łózka na 5 dni a z drugiej strony skoro ich nie chciał to mogli szybciej opuścić mieszkanie.
Tylko w tym akurat wypadku musiał zrozumieć, że ich obecność jest mu zbędna.
Przez godzinę nie potrafili odpowiedzieć na Jego pytanie a ja mimo, że mówiłem bardzo spokojnie i wyważenie chyba ich zdenerwowałem.
Wyszli wściekli a znajomy został bez odpowiedzi choć mieli dość czasu.
Potencjalny uczeń Jezusa sam może go odnaleźć, gdyż(Jezus) jest to już celebryta w sieci i nie sposób o nim nie czytać, nie słyszeć.
Jak go zainteresuje osoba Jezusa może poszukać Jego nauk i albo je przyjmie albo nie.
Teoretycznie też mógłbym być potencjalnym uczniem, gdyż piszę sobie tu na forum.
Wiara ponoć jest łaską a więc na kogo spłynie(kto uwierzy) ten jest godzien.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2013-01-30, 18:56   

Dżej napisał/a:
W cytatach jakie zapodałeś nie ma nic o pismach.


A o głoszeniu we dwójkę jest? Jest.
O wchodzeniu do domów jest? Jest.
Czy mieli uczyć z Pism? Mieli. Podobnie jak Jezus, który cytował: Napisano, czyż nie czytaliście itp. itd.
Czy to byłoby złe, gdyby trzymali zwoje w rękach? :roll: Masz chyba jakieś czepialstwo w sobie...
Cytat:

Na początku słowo boże właśnie było przekazywane ustnie - proponuję poczytać na ten temat.


A ilustracja jaki okres pokazuje? ;-)
Cytat:

Z Twoich wpisów można by wnioskować, ze powinni mu się wpakować do łózka na 5 dni a z drugiej strony skoro ich nie chciał to mogli szybciej opuścić mieszkanie.
Tylko w tym akurat wypadku musiał zrozumieć, że ich obecność jest mu zbędna.
Przez godzinę nie potrafili odpowiedzieć na Jego pytanie a ja mimo, że mówiłem bardzo spokojnie i wyważenie chyba ich zdenerwowałem.
Wyszli wściekli a znajomy został bez odpowiedzi choć mieli dość czasu.


Jak rozmawiałeś tak jak teraz tu na forum, to pewnie wyszli widząc beznadzieję takiej dyskusji.

Dżej napisał/a:
Potencjalny uczeń Jezusa sam może go odnaleźć, gdyż(Jezus) jest to już celebryta w sieci i nie sposób o nim nie czytać, nie słyszeć.


Jeśli sam to... po co ewangelizować? :roll:
Od kiedy to czytając w Internecie ktoś sam został uczniem Jezusa? :roll:
Chyba że takim internetowym... ale to jakieś oszukiwanie samego siebie.

Rozumiem, że Ty uczniem Jezusa nie jesteś?
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-30, 19:30   

Bobo napisał/a:


Następnie Pan wyznaczył siedemdziesięciu innych i posłał ich przed sobą po dwóch do każdego miasta i miejsca, do którego sam miał przyjść
(Łuk 10:1)

Chyba łatwo coś takiego narysować, co...?
Tu akurat Jezus wysłał uczniów by poszukali mu domów w których mógłby się zatrzymać. Mieli tam zostać do jego przyjścia, nie mieli się przenosić z domu do domu.
Łuk. 10:1-7
1. A potem wyznaczył Pan innych, siedemdziesięciu dwóch, i rozesłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam zamierzał się udać.
2. I powiedział im: Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, aby wysłał robotników na żniwo swoje.
3. Idźcie! Oto posyłam was jako jagnięta między wilki.
4. Nie noście z sobą sakiewki ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.
5. A gdy do jakiegoś domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój domowi temu,
6. A jeśli tam będzie syn pokoju, spocznie na nim pokój wasz, a jeśli nie, wróci do was.
7. W domu tym pozostańcie, jedząc i pijąc to, co u nich jest; godzien bowiem robotnik zapłaty swojej. Nie przenoście się z domu do domu.
(BW)

Instrukcja Jezusa dla uczniów była prosta, mieli wyszukać takich domów w których Jezus mógłby się zatrzymać, tam mieli jeść i nie przenosić się z domu do domu.
Świadkowie Jehowy nie mogą się powoływać na te wersety o głoszeniu bo tam chodziło o coś zupełnie innego.
A głosić Ewangelię można w różny sposób byle był skuteczny a nie wałęsać się z domu do domu.
Jer. 14:9-10
Przecie Ty, Panie, jesteś pośród nas, a twoim imieniem jesteśmy nazwani, nie opuszczaj nas!
10. Tak mówi Pan o tym ludzie: Tak lubią się wałęsać, swoich nóg nie oszczędzają, ale Pan nie ma w nich upodobania, wspomina teraz ich winę i nawiedza ich grzechy.
(BW)
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-01-30, 19:40   

Lucyfer napisał/a:
Jer. 14:9-10
Przecie Ty, Panie, jesteś pośród nas, a twoim imieniem jesteśmy nazwani, nie opuszczaj nas!
10. Tak mówi Pan o tym ludzie: Tak lubią się wałęsać, swoich nóg nie oszczędzają, ale Pan nie ma w nich upodobania, wspomina teraz ich winę i nawiedza ich grzechy.
(BW)
Kurcze :-/ wypisz wymaluj Świadkowie Jehowy,masakra nie zwróciłem wcześniej na niego az w takim stopniu uwagi...
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-01-30, 20:03   

Bartuś, tu chodzi o to, że Żydzi zamiast odpoczywać w szabat szwendali się

Wj 16:29 W dniu siódmym żaden z was niech nie opuszcza swego miejsca zamieszkania.
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-01-30, 20:04   

Bobo napisał/a:


A o głoszeniu we dwójkę jest? Jest.
O wchodzeniu do domów jest? Jest.
Czy mieli uczyć z Pism? Mieli. Podobnie jak Jezus, który cytował: Napisano, czyż nie czytaliście itp. itd.
Czy to byłoby złe, gdyby trzymali zwoje w rękach? :roll: Masz chyba jakieś czepialstwo w sobie...

Gdybym się nie czepiał to by znaczyło, ze mnie temat nie interesuje i nie chcę go zgłębić.
Nic złego, jedynie skojarzenie ze Świadkami Jehowy.
Czy ja pisałem, że to coś złego?
Rozdawanie papieru na opał?
Bobo napisał/a:

Na początku słowo boże właśnie było przekazywane ustnie - proponuję poczytać na ten temat.

Piszemy o tym samym, więc?
Bobo napisał/a:

Jak rozmawiałeś tak jak teraz tu na forum, to pewnie wyszli widząc beznadzieję takiej dyskusji.

Beznadzieję gdyż?
Gdyż nie ma szans na nawrócenie mnie?
Ja tylko mówiłem o Biblii to co wiem bez żadnego sakrazmu.
I chyba z nimi raczej dyskusja była beznadziejna skoro wierzący katolik przez godziny nie był wstanie od nich uzyskać odpowiedzi a w tym celu ich zaprosił(a nie by mnie nawracali).
Nie osiągnął celu a poza tym nie ma się co wściekać jeżeli jest się otwartym na poglądy i punkt widzenia innych np. w sprawie biblii.
Forum dyskusyjne w sumie też jest dla ludzi jeżeli nawet nie otwartych to nie mających nic przeciw odmiennemu zdaniu.
W sumie na tym polega dyskusja, jakby wszyscy mieli ten sam pogląd i punkt widzenia nie byłoby o czym rozmawiać.
Swoją drogą na forach islamskich jest dyskusja bardzo mało ożywiona - odpowiedź raz na miesiąc, rok.
Czyżby byli aż tak zgodni do tego co głosi Koran?
Bobo napisał/a:

Dżej napisał/a:
Potencjalny uczeń Jezusa sam może go odnaleźć, gdyż(Jezus) jest to już celebryta w sieci i nie sposób o nim nie czytać, nie słyszeć.


Jeśli sam to... po co ewangelizować? :roll:
Od kiedy to czytając w Internecie ktoś sam został uczniem Jezusa? :roll:
Chyba że takim internetowym... ale to jakieś oszukiwanie samego siebie.

Rozumiem, że Ty uczniem Jezusa nie jesteś?

Z tego co mi wiadomo, misja Jezusa wypełniona i od tamtej pory każdy ma bezpośredni kontakt z Bogiem i nie potrzebuje pośredników.
Jeszcze poszukam na ten temat, lecz wiem, że tak podobno jest.
A skoro tak to może sam uwierzyć.

ps.
Z tego co napisałeś wynika, że Świadkowie Jehowy ewangelizują samych siebie bo na rozmowę z kimś o odmiennych poglądach nie są gotowi.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
Ostatnio zmieniony przez Dżej 2013-01-30, 20:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-01-30, 20:04   

Anowi, dziękować :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11