Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Film "The Chronicles of Narnia"
Autor Wiadomość
wyznawca_
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 11:09   Film "The Chronicles of Narnia"

Niedawno chrzescijanin o nicku "jyakkudesu" namawial mnie na obejrzenie filmu "The Chronicles of Narnia" ktory rzekomo mowi o chrzescijasntwie. Totalnie nie moge pojac jak film ktory w hasle ma "Lew, Czarownica i Ubranie" moze miec cos wspolnego z chrzescijanstwem. Jezeli jyakkudesu chce zaminic Jezusa na bajki o czarownicach i lwach to niech to czyni ale niech nie omamia w ten sposob ludzi praganacych poznac PRAWDZIWEGO JEZUSA gdyz prawdziwy Jezus nie potrzebuje bajek tylko PRAWDY. Jezus jest Jeden i nie wolno pod zadnym pozorem zamieniac Go na zadne bajki.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-20, 11:09   

Wyznawco?
Czytałeś ksiązke Lewisa "Opowieści z Narnii"?. Ogladałes film?
Oscar C. Lewis - był chrześcijaninem. Jest to super alternatywa dla Harry Pottera.
Kroniki Narnii, zawierają w sobie ukrytą Ewangelie. Może ja zobaczyc jedynie człowiek , ktory ma duchowe wejrzenie.
Powiem Ci, że moje dzieci wychowały sie na "Opowieściach z Narnii" i tylko przyblizyło ich to do Boga. Nawet takie osoby jak dzieci - potrafią odczytać sens ewangeliczny ukryty w ksiażce Lewisa. Stań się jak dziecko i zobacz, że Lew - to symbol Chrystusa. Nie wylewj dziecka z kapielą. A Jacek - jakudessu - to wspaniały Boży brat, który własnie odwiedził mnie w Polsce, po swoim przyjeżdzie na święta z Japonii i mogę powiedzieć o nim tylko same dobre rzeczy.
Zna Boga i żyje niezakłamanym życiem. Very Happy Nie głosi jednego , a żyje inaczej.
Pozdrawiam
Debora Anna
 
 
Yarpen_Zirgin
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 11:09   

Wyznawca przypomina mi mojego ojca... On też skreśla książki/filmy na podstawie samego tytułu, bez zapoznania się z treścią.
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 11:09   

Wyznawco , polecam ci książkę " Opowiesci z Narnii" tak samo jak Debora Smile
O wiele lepsza niz " Harry Potter"
Jak przeczytasz ksiazkę to pogdamy. Wink)

A swoją drogą zapytam jak mozna swiętowac Halloween, a mieć odrzut do " Opowiesci z Narni " ?
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-20, 11:10   

widze ze wy potrzebujecie zastepstwo harry pottera zamiast PRAWDZIWEGO JEZUSA. Jezus wam nie wystarcza? ewangelie trzeba ukrywac? czy tak kazal nauczac Jezus i apostolowie? mowil "idzcie w swiat i gloscie ukryta ewangelie w basniach" ? dziwi mnie troche takie myslenie.. ba.... nawet wiecej niz troche. zamiast bajek gloscie PRAWDZIWA EWANGELIE taka jaka zostala nam przekazana !

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-20, 11:10   

Wyznawco!
Nasuwa mi się powiedzenie":
"Dziad swoje, a baba swoje!"
A dla Ciebie Wyznawco mam specjalne słowo z nieukrytej "ewnangelii" Św. Pawła:

1 List do Koryntian 9;27
"Ale umartwiam ciało swoje i ujarzmiam, bym przypadkiem, będąc zwiastunem dla innych , sam nie był odrzucony."

Weź je sobie głeboko do serca i pamiętaj: żarty się skończyły!
Można się pięknie ukryć za wersetami biblijnymi, podczas gdy nasze własne życie
pozostawia wiele do życzenia!

I jeszcze jedno: Miłość nie jest uczuciem!
Miłość jest ofiarą, której konsekwencją jest życie w Prawdzie!

Ubolewam nad tym, że Ci , którzy znają prosty, niczym niesfaszowany przekaz ewangelii - bywają jej nieposłuszni, a dzieci, które wyczytują sens z ukrytej Ewangelii - są jej posłuszne.
Tym ostanim postem - mocno przegiąłeś i nie zastosowałes się sam do zasad obowiązujacych na tym forum.
Pozostawiam to ocenie Twojego własnego sumienia.
"kto mieczem wojuje - od miecza ginie" - to nie moje, to Jezus powiedział.
Pozdrawiam
Debora Anna
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-20, 11:10   

debora,
moze bys cos powiedziala na temat? dajesz mi wersety nie na temat? sama sie najpierw do nich dostosuj i ubolewaj najpierw nad soba a potem nad innymi. tak czy inaczej pisz na temat bo sie znowu zrobi chaos Very Happy

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_

p.s. pawel nie napisal zadnej ewangelii Very Happy a "milosc nie jest uczuciem" to inny temat w innym dziale.
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-20, 11:10   

Wyznawco,
daję Ci werset jak najbardziej na temat. I to na temat niezwykle ważny dla Ciebie.
Poza tym nie zauważyłes, że słowo ewangelia w odniesieniu do św Pawła napisałam w cudzysłowie.
A Paweł oczywiście wszystko co pisał w swoich listach apostolskich - pisał w oparciu o ewangelię, którą objawił mu Jezus bezpośrednio. Takim też sługą ewangelii stał się.
Ewangelia - znaczy - dobra nowina!
I w takim sensie napisałam "ewangelia" - wg. Św. Pawła.
A Ty dobrze wiesz - dlaczego napisałam Ci to co napisałam.
Jeżeli chodzi o mnie - to ubolewałam nad soba w taki sposób , którego skutkiem była twarda i jednoznaczna - POKUTA

Czego i Tobie zyczę z całego serca - dla Twojego własnego dobra.
Nie mam nic więcej do powiedzenia na ten temat.
Myślę, że ten temat zostal wyczerpany!
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-20, 11:11   

debora, temat jest o filmie "the chronicles of narnia"... czy mozesz mi wytlumaczyc jak ten werset ma sie do tego tematu?

wasz sluga w Chrystusie

wyznwaca_
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 11:11   

Ja tam sie cieszę ze jest NArnia i daję ja synowi do czytania zamiast Harry Pottera Smile
A czy ty wyznawco kazesz dzieciom swoim czytać tylko Biblie?
Czy zadnych bajek im nie pozwalasz ogladac?
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-20, 11:11   

sylka,
moje dzieci wiedza kto to jest Jezus i napewno nie pomyla Go z harry potterem ani inna bajka. a bajki moim zdaniem maja byc swieckie a jak nie to maja obrazowac PRAWDZIWEGO JEZUSA a nie w postaci krasnoludka, lwa czy kogokolwiek innego.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_
 
 
pawel2505
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 11:11   

Wyznawca_ taki juz jest Wink
Wyznawca nie może pojąć że chrześcijanie typu Jan, Paweł i chrześcijanie współczesni, to ci sami, i mogą pisać przeróżnego rodzaju "pozycje".

Jeśli odnajdujemy w nich Jezus niczym nie ustepuja od ksiag Piotra, Pawła czy Jana.
Wg mnie lepiej pokazać dziecku dobre zachowanie na przykładzie bajki niz tłumaczyc przykazanie "nie zabijaj" na przykładzie ST

Pzdrawiam.
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 11:12   

wyznawco, moje dzieci tez wiedza kto to jest Jezus, a posrod wszystkich tzw.swieckich bajek wole im dac Narnie Smile

wyznawco- a Matrix ogladales?
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-20, 11:12   

pawel2505 pisze:

Cytat:
Wyznawca nie może pojąć że chrześcijanie typu Jan, Paweł i chrześcijanie współczesni, to ci sami, i mogą pisać przeróżnego rodzaju "pozycje".



co to znaczy "ci sami" i "pozycje"?


Cytat:

Jeśli odnajdujemy w nich Jezus niczym nie ustepuja od ksiag Piotra, Pawła czy Jana.


odnajdujemy Jezusa jako lwa, wilka czy krasnoludka?

Cytat:

Wg mnie lepiej pokazać dziecku dobre zachowanie na przykładzie bajki niz tłumaczyc przykazanie "nie zabijaj" na przykładzie ST


ze skrajnosci w skrajnosc? Very Happy moim zdaniem wiekszosc bajek dla dzieci jest o zwyciestwie dobra nad zlem i nie o tym jest tu mowa. mowa jest o tym ze ze Jezusa zamienia sie na lwy, czarownice i krasnoludki i mowi sie "to jest Jezus". moim zdaniem jest to zle.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-20, 11:12   

Wyznawco, drogi, miły bracie!
Ja juz nie w kwestii "Opowieści z Narnii" - ale w kwestii tego jak Jezus jest przestwiany w Biblii.
Zapewne wiesz że :

Jezus jest nazwany Lwem z pokolenia Judy!
Jezus jest nazwany Barankiem bez skazy!
Jezus jest nazwany Synem człowieczym!
Jezus jest nazwany Synem Bożym!
Jezus jest nazwany Słowem , które stało się ciałem!

Na razie tyle, ale myslę, że warto zrobic na ten temat studuim bibijne.
Pozdrawiam
Debora Anna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11