Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jahshua Hanozrim Wmelech Hjahudim
Autor Wiadomość
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2010-12-24, 20:42   

Jezus Nazareński, król żydowski , jak tłumaczenie Słowa mówi i to przetłumaczyć, ale Emet już pisał o tym
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-12-26, 00:29   

.Dymesja
chyba tak to musiało być napisane.

..ישו של המלך נצרת של היהודים

Jezus z Nazaretu Król Żydowski
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
therapon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-26, 00:50   

nike napisał/a:
.Dymesja
chyba tak to musiało być napisane.

..ישו של המלך נצרת של היהודים

Jezus z Nazaretu Król Żydowski


ישו של המלך נצרתשל היהודים

Nike, prawie ci wyszedł tetragram. To tak powinno być:



Tetragram wygląda tak:

 
 
Essarts 
Sługa Boży


Wiek: 38
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 342
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2010-12-26, 02:19   

therapon, o wooooooooooooow masz fotkę z tamtych czasów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No po prostu MASAKRA :crazy:
_________________
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-12-26, 12:18   

therapon, Przecież to co ty napisałeś to jest to samo co ja, tylko powiększyłeś pierwsze literki. U Żydów wszystko pisze się z małej litery. nie stosuje się liter dużych.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-12-26, 12:27   

nike napisał/a:
therapon, Przecież to co ty napisałeś to jest to samo co ja, tylko powiększyłeś pierwsze literki. U Żydów wszystko pisze się z małej litery. nie stosuje się liter dużych.


Nie zauważyłaś, że on powiększył pierwsze litery z twojego tekstu, a na zdjęciu z 'PALA JEZUSA' ;-) jest całkiem inny tekst?

therapon ma machinę czasu i zrobił zdjęcie, którym teraz się pochwalił, zdradzając się przy okazji.
 
 
Essarts 
Sługa Boży


Wiek: 38
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 342
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2010-12-26, 12:29   

Arius,
Cytat:
therapon ma machinę czasu i zrobił zdjęcie, którym teraz się pochwalił, zdradzając się przy okazji.

No własnie do tego pije,on ma jakiś układ z diabłem,szatan cofnął się w czasie strzelił fotke i dał Theraponowi 8-) i teraz szpanuje :crazy: ile to on wie.
_________________
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2010-12-26, 12:52   

therapon napisał/a:
nike napisał/a:
.Dymesja
chyba tak to musiało być napisane.

..ישו של המלך נצרת של היהודים

Jezus z Nazaretu Król Żydowski


ישו של המלך נצרתשל היהודים

Nike, prawie ci wyszedł tetragram. To tak powinno być:

Obrazek

Tetragram wygląda tak:

Obrazek



Wiesz że nie ma takiego dowodu, tylko Biblia i nie wiem co jeszcze, więc raczej ta fotka to żaden dowód. Wystarczy przetłumaczyć to co mówi Biblia i jest odpowiedź. Dziękuję za tłumaczenia, To teraz wytłumaczcie mi jak baba chłopu, pasuje pod temat tłumaczenie czy nie ? Jest to prawda czy nie ?
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2010-12-26, 12:54   

nike napisał/a:
.Dymesja
chyba tak to musiało być napisane.

..ישו של המלך נצרת של היהודים

Jezus z Nazaretu Król Żydowski


Jahshua Hanozrim Wmelech Hjahudim pasuje to czy nie pasuje do tłumaczenia ? Napisz mi to tak żebym zrozumiał czyli jakimiś angielskimi literami lub innymi.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11184
Wysłany: 2010-12-26, 13:11   

Arius napisał/a:
nike napisał/a:
therapon, Przecież to co ty napisałeś to jest to samo co ja, tylko powiększyłeś pierwsze literki. U Żydów wszystko pisze się z małej litery. nie stosuje się liter dużych.


Nie zauważyłaś, że on powiększył pierwsze litery z twojego tekstu, a na zdjęciu z 'PALA JEZUSA' ;-) jest całkiem inny tekst?

therapon ma machinę czasu i zrobił zdjęcie, którym teraz się pochwalił, zdradzając się przy okazji.



EMET:
Ba, różne hebrajskie wersje "NT" mają niejednakową notację.
Dwie już podałem --
< jeszua' hannac(e)ri melech hajjehudhim > - 'akrostychicznie': JHMH
Inna: < jeszua' minnacereth melech hajjehudhim > - 'akrostychicznie': JMMH.

Oczywiście, co niektórzy sprytnie próbują wpleść spójnik < ve > tak, aby ['akrostychicznie'] było: JHVH.
Bazując jednak na tekście greckim, mamy JHMH, ew. JMMH. Owe < mi > oznacza np. "z, od", czyli: "Jezus z Nazarethu, król Żydów", ew., jak w dwóch pierwszych wersjach: "Jezus ten Nazarejski król tych Żydów".

Ale, oczywiście, jak sam thearpon przyznał: "nie wiemy dokładnie jak było po hebrajsku"... :-)

Tak więc mamy jedynie gorące pragnienia takie, że w napisie po hebrajsku było 'akrostychicznie' per JHVH... :-D


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-12-26, 13:34   

EMET napisał/a:
Arius napisał/a:
nike napisał/a:
therapon, Przecież to co ty napisałeś to jest to samo co ja, tylko powiększyłeś pierwsze literki. U Żydów wszystko pisze się z małej litery. nie stosuje się liter dużych.


Nie zauważyłaś, że on powiększył pierwsze litery z twojego tekstu, a na zdjęciu z 'PALA JEZUSA' ;-) jest całkiem inny tekst?

therapon ma machinę czasu i zrobił zdjęcie, którym teraz się pochwalił, zdradzając się przy okazji.



EMET:
Ba, różne hebrajskie wersje "NT" mają niejednakową notację.
Dwie już podałem --
< jeszua' hannac(e)ri melech hajjehudhim > - 'akrostychicznie': JHMH
Inna: < jeszua' minnacereth melech hajjehudhim > - 'akrostychicznie': JMMH.

Oczywiście, co niektórzy sprytnie próbują wpleść spójnik < ve > tak, aby ['akrostychicznie'] było: JHVH.
Bazując jednak na tekście greckim, mamy JHMH, ew. JMMH. Owe < mi > oznacza np. "z, od", czyli: "Jezus z Nazarethu, król Żydów", ew., jak w dwóch pierwszych wersjach: "Jezus ten Nazarejski król tych Żydów".

Ale, oczywiście, jak sam thearpon przyznał: "nie wiemy dokładnie jak było po hebrajsku"... :-)

Tak więc mamy jedynie gorące pragnienia takie, że w napisie po hebrajsku było 'akrostychicznie' per JHVH... :-D


Stephanos, ps. EMET


Zawsze jako DOWÓD można podać zdjęcie tabliczki z pala, na którym zginął Jezus.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-12-26, 13:34   

Dymensja,

Jahshua Hanozrim Wmelech Hjahudim pasuje to czy nie pasuje do tłumaczenia ?

Można się domyśleć o co tutaj chodzi w tym tekście. Nie mógł być jednak tak napisany bo ma błędy.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-12-26, 13:54   

Poszukałam w nowym Testamencie w j. hebrajskim dokładny tekst:

ישוע מנצרת מלך היהודים

Jezus z Nazaretu Król Żydowski

jeszua mi nacaret ha jehudim
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
therapon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-26, 14:06   

nike napisał/a:
Dymensja,

Jahshua Hanozrim Wmelech Hjahudim pasuje to czy nie pasuje do tłumaczenia ?

Można się domyśleć o co tutaj chodzi w tym tekście. Nie mógł być jednak tak napisany bo ma błędy.

To powinnaś wskazać, gdzie ma błędy! Bo niestety jest to poprawnie napisany tekst hebrajski. Potwierdził go profesor, którego cytowałem wcześniej jak również na ten temat jest mnóstwo artykułów na sieci. Tutaj na przykład można też zobaczyć tetragram w postaci akrostychu (ten sam napis po hebrajsku co podany w tytule wątku):



Pochodzi z artykułu na sieci:

http://www.angelfire.com/...AHWEH/YHWH.html

Biblia równiez potwierdza, iż JHWH zawisł na krzyżu. Przytaczam dosłownie dwa proroctwa, które odniesiono do JHWH, a które sprawdziły się na Jezusie:

zach 12:10 bw (10) Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym.

zach 11:12-13 bp (12) Powiedziałem tedy do nich: "Jeśli to uważacie za słuszne, dajcie mi moją zapłatę, a jeśli nie, poniechajcie tego". Odważyli mi wtedy moją zapłatę: trzydzieści srebrników. (13) Jednak Jahwe rzekł do mnie: "Tę cenę wspaniałą, na jaką mnie oszacowali, wrzuć do skarbca". Wziąłem więc owe trzydzieści srebrników i wrzuciłem je w Świątyni do skarbca.


Warto odpowiedzieć sobie na pytanie: kto został sprzedany za 30 srebrników? Jezus, ale Pismo Święte twierdzi, iż to sam JHWH. Kto zawisł na krzyżu? Jezus, ale Pismo Święte twierdzi, iż to sam JHWH. A więc proroctwo spełniło się, prawda? Jezus jako JHWH został sprzedany za 30 srebrników i zawisł na krzyżu.


EMET, jakby Strażnica chciała dowodzić na zebraniach, iż Jezus to Jahwe, gwarantuję ci, iż w Strażnicy znalazłby się cytat tego profesora od hebrajskiego, który potwierdził, iż INRI to JHWH po hebrajsku. Skoro Strażnica tylu cytuje teologów, to dlaczego tego akurat nie chce? A takich teologów, którzy potwierdzą, iż taki własnie był napis na tabliczce, znalazłoby się napewno sporo. :lol:
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-12-26, 14:45   

therapon,
therapon napisał/a:
To powinnaś wskazać, gdzie ma błędy!


Teraz się kapnęłam,że wyszukujesz na siłę JHWH, nawet w przedimkach, bez których w końcu tez można napisać.

Ten twój tekst na palu dokładnie brzmi tak:

jeszua [ha--hebrajski przedimek określony, odpowiadający ang. "the"] a tego konkretnego miejsca nazaretu, i król ha--żydowski "ו"--u,i,a
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10