Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Film "Objawienia Maryjne"
Autor Wiadomość
smokeustachy 

Wysłany: 2010-11-02, 11:37   Film "Objawienia Maryjne"

Zamieszczony filmik:
http://video.google.com/v...48420510190200#
jest źródłem wiedzy o sposobie myślenia protestantów, będących jego zwolennikami. (dlatego wątek zakładam tutaj)
00:00-2:53
Dla człowieka mającego pojęcie wydawałoby się, że początek będzie o Lourdes, Fatimie itp. Że zdefiniują temat. Tymczasem pokazali jakieś pierdoły, światła itp. Przypuszczalnie se to wszystko autorzy wymyślili, a zaczęli od tego, bo ni mają pomysłu na nawiązanie do tematu, który ich przerasta.
Typowa metoda manipulacyjna polegająca na zmianie znaczenia terminów.
Żenua.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2010-11-02, 12:53   

Ja zaś przypuszczam, że zaczęli od tego, aby stworzyć skojarzenie z ludźmi widzącymi UFO i wywołać negatywną reakcję na samym początku: "Ot, kolejne przypadki widzenia tego, co nie istnieje."

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

smokeustachy 

Wysłany: 2010-11-02, 13:43   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Ja zaś przypuszczam, że zaczęli od tego, aby stworzyć skojarzenie z ludźmi widzącymi UFO i wywołać negatywną reakcję na samym początku: "Ot, kolejne przypadki widzenia tego, co nie istnieje."

Tzn udało im się podważyć własną wiarygodność w 3 minuty co jest sporym osiągnięciem. Dajmy im jednak jeszcze jedną szansę:
Jak wiadomo objawienia dzielą się na:
1. Potwierdzone przez Kościół.
2. Niepotwierdzone przez Kościół.
3. Zdementowane przez Kościół.

Nas interesuje głównie punkt jeden, a 3 w ogóle nie interesuje. Czy ten podział znalazł czytelne odzwierciedlenie w filmie?
Teraz zanim przejdziemy dalej wykonajmy pracę koncepcyjną i spróbujmy przedstawić w kilku zdaniach najważniejsze, podstawowe, fundamentalne przesłanie tych potwierdzonych przez Kościół objawień. Czekam szczególnie na syntezę zwolenników filmiku.

PS: Obawiam się, że całego nie zmęczymy, padniemy gdzieś okolo 20 minuty.

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2010-11-03, 08:49   

smokeustachy napisał/a:
PS: Obawiam się, że całego nie zmęczymy, padniemy gdzieś okolo 20 minuty.
Wytrzymałem do trzydziestej minuty. Później już jechałem po łebkach. Uważam go o tyle za wiarygodny, że ja go nie oglądałem w kontekście nauczania KK, ale powszechnej wiary w objawienia Matki Boskiej.
Jakieś dwadzieścia lat temu w okolicach mojego miasta też jednemu człowiekowi rzekomo ukazała się Matka Boska, jednak bodajże nikt z duchowieństwa KK nie zainteresował się tą sprawą, więc tę okazję wykorzystali duchowni starokatoliccy i odprawiali msze w specjalnie zbudowanej kaplicy w których uczestniczyli członkowie KK. Z powyższego widać, że dla wielu wiernych mało jest ważne, iż KK oficjalnie nie uznaje wielu objawień, ale najważniejsze, że są objawienia Matki Boskiej, i jest jakiś ksiądz, który z tej okazji odprawia mszę. Jeśli nie wierzysz to wygogluj o objawieniach Matki Boskiej w Okoninie koło Grudziądza; na pewno coś znajdziesz na ten temat, bo u nas o tym było dosyć głośno jakieś kilkanaście lat temu, często na ten temat lokalna prasa pisała, ale ostatnio od jakichś dobrych dziesięciu lat coś wyraźnie zamilkło.

smokeustachy 

Wysłany: 2010-11-04, 14:00   

W tym szaleństwie jest metoda.
Niestety wprowadzony przeze mnie podział na objawienia uznane i nieuznane wywala całą konstrukcję tego filmu. Opiera się on na uproszczeniu jednoznaczności owych objawień, czyli opiera się na przepełnieniu bufora. Mizerię poznawczą widać już na początku, gdzie są jakieś cięcia dziwne, tu niby Gwadelupa a zaraz jakieś ziutki. Dokładnie opiszę to wieczorem. Nawet Medzugorie jest starannie przycięte z najważniejszych treści. Skoro tną, to wiedzą, jak jest i świadomie manipulują.
2. Dalej nie ma streszczenia podstawowego przesłania objawień. Czyli koncepcyjna praca zwolenników filmików leży.
3. Natomiast jeśli mówimy o wiernych to nie można pomijać ich podatności na zwątpienie. Jakiś czas temu spora grupa popadła w znacznie gorsze niż msza u starokatolików. Się to nazywa Reformacją.
4. Znamienna wymiana zdań z boxa:
Kod:
e [Wto 23:53] smokeustachy:  no i akcja z filmikiem sie skonczyla.
[Wczoraj 8:24] wit:  filmik przez pierwsze dobre dwie minuty jest ciekawy czyli sprawia wrażenie mało wiarygodnego natomiast później jest już nieco nudny czyli prawdziwy
[Wczoraj 8:31] Yarpen Zirgin:  Wit, ciekawe kryterium rozpoznawania, czy materiał jest poprawny merytorycznie.

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2010-11-04, 18:44   

Czyli co, ma się rozumieć, że problem objawień zasadniczo nie istnieje, bo dokumenty Kościoła oficjalnie milczą na ten temat, lub mówią co innego niż wierzą miliony zwiedzonych owieczek, które nie są posłuszne władzom kościelnym...?

smokeustachy 

Wysłany: 2010-11-05, 00:28   

wit napisał/a:
Czyli co, ma się rozumieć, że problem objawień zasadniczo nie istnieje, bo dokumenty Kościoła oficjalnie milczą na ten temat, lub mówią co innego niż wierzą miliony zwiedzonych owieczek, które nie są posłuszne władzom kościelnym...?

Nieuważnie oglądłeś film. Miliony to są w Gwadelupe a tu to paru gostków. Widać skutki niemetodologicznego podejścia.
2:57-9.13
"Wszystko badajcie, a co szlachetne, zachowujcie" - badają? nie.zachowują? nie.
Zasadniczo schemat myślowy tego fragmentu oparty jest na podobnej zasadzie, jak reklama: "Internet od 50 zł do 50 Megabitów".
Gostek, który się pyta, jak zwyczajna osoba ma reagować na objawienia? Lekturę Biblii proponuje jak Gabriel przybył.... Może kartki mu sie skleiły.
Kolejna tendencja manipulacyjna to nieodróżnianie realności objawienia jako takiego od prawdziwości tego czy innego wydarzenia. To rozróżnienie przekracza moce intelektualne znacznych kręgów protestantów.
Zapomniał dodać, że miliony przyciągają te objawienia, które Kościół pełen Ducha Świętego potwierdził. A te przekreślone już mniej.
Potem jest filmik znowu z bezosobowymi, lakonicznymi twierdzeniami: mówi się itp itd. Kim jest Maria Gracia Jabrin?
Na pewno nie jest jasnowidzem z Gwadelupy. A może jest?
Potem Medjugorie yest. Wizjonerzy podczas objawień. Nie ma już tłumaczenia, że odmawiają Chwała Ojcu.
Potem jeszcze jakaś farma i wypowiedzi ale dalej nie wiemy o co chodzi. brak syntezy.
9 minuta 13 sekunda - przechodzimy do Lourdes

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2010-11-05, 07:06   

Ja już nawet do filmu się nie odnosiłem, ale do rzeczywistości.
Ludzie wierzą w objawienia Matki Boskiej, bo tak zostali wychowani. Kościół katolicki, nawet do końca nieświadomie, im na to przyzwolił za sprawą swojej doktryny, gdzie Matka Boska odgrywa wielką rolę. Taka już panuje atmosfera duchowa w katolicyzmie, że mówienie o Bogu i Chrystusie bez wspomnienia Matki Boskiej należy do rzadkości, więc nie ma się co dziwić reakcji zwykłego ludu.
U takich protestantów i im podobnych objawień Matki Boskiej raczej nie uświadczysz, bo oni odrzucili jej kult. Proste.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2010-11-05, 08:06   

wit napisał/a:
Ja już nawet do filmu się nie odnosiłem, ale do rzeczywistości.

Tyle, że temat jest o filmie.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2010-11-05, 08:28   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Tyle, że temat jest o filmie.
Hm, a film zdaje się o rzeczywistości... No chyba, że zupełnie zostanie tu obalona teza o wydarzeniach w nim przedstawionych, jako nieprawdziwych, i całkowicie wyssanych z palca. Ale zobaczymy co ostatecznie napisze Smok, bo on się podjął szczegółowej recenzji filmu.
Jeżeli KK dalej będzie rozwijał duchowość maryjną, to i zapotrzebowania na objawienia maryjne będą nadal duże. A jeśli będą nadal występować rzekome czy faktyczne objawienia, to i będą powstawać podobne filmiki ze strony adwersarzy, zwłaszcza z kręgów protestanckich. Tego rodzaju sytuacja powinna być zrozumiała.

smokeustachy 

Wysłany: 2010-11-05, 12:08   

O widzę, że mój temat wywołał kontrę jak zwykle niezorganizowaną. Na razie dokonując dalszej refleksji zauważam, że nie ma konkretów. Schemat jest prosty: Ktoś coś mówi, jakieś obrazki, obrazki, ktoś stwierdza, że mu się podoba. Z jednej strony wynika takie podejście z nieumiejętności zadawania pytań. Z drugiej - niemożności jasnego przedstawienia, o co tam chodzi.

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2010-11-05, 13:55   

smokeustachy napisał/a:
O widzę, że mój temat wywołał kontrę jak zwykle niezorganizowaną. Na razie dokonując dalszej refleksji zauważam, że nie ma konkretów. Schemat jest prosty: Ktoś coś mówi, jakieś obrazki, obrazki, ktoś stwierdza, że mu się podoba. Z jednej strony wynika takie podejście z nieumiejętności zadawania pytań. Z drugiej - niemożności jasnego przedstawienia, o co tam chodzi.
Jeżeli wspominając kontrę na Twój temat masz na myśli równoległy wątek, to zaznaczam, iż został ona założony niespełna pół roku temu przez Hardiego, naszego forumowego konesera filmików z YouTube; a więc tamten wątek powstał nieco wcześniej niż niniejszy. Przeniosłem się na niego, bo faktycznie tu nie odnosiłem się bezpośrednio do tytułowego filmiku. Chociaż z drugiej strony uważam, że nie odbiegłem zasadniczo od głównego wątku.
Podtrzymuję to co napisałem najpierw w shoutboxie, a później uzasadniałem w niniejszym wątku, jak i w wątku równoległym. Filmik zapowiada się ciekawie, bo z cała pewnością ma sprawiać skojarzenie z UFO i wizytą kosmitów. Świadczy o tym wzmianka już na samym wstępie filmu o jakiś zjawiskach na niebie, które miały być widoczne konkretnej nocy, co dało mi do zrozumienia, że autorzy filmu zamierzali zagrać na uczuciach widzów. Później jest już nudno, bo filmik przedstawia prawdę, tzn. zapotrzebowanie przez wielu katolików na cuda i objawienia dokonane przez Matkę Boską, co zasugerowano około 18 minuty filmu.
O ile więc film jest w miarę merytoryczny, to Twoja jego recenzja czy wręcz krytyka jest mniej merytoryczna, bo odnosisz się dosyć ogólnie wspominając coś o jakichś ziutkach, gostkach i nic nie mówiących mi reklamach chyba telewizyjnych. To co napisałeś bardziej przypomina scenariusz skeczy dla kabaretu 'Nikt Nic Nie Wie' niż poważną recenzję filmu.
Dobrze byłoby, aby na temat filmiku coś nieco więcej napisali ci, którym on się spodobał, np. Hardi czy Essarts, i odpowiedzieli dlaczego film im przypadł do gustu.

smokeustachy 

Wysłany: 2010-11-06, 00:04   

wit napisał/a:
[Jeżeli wspominając kontrę na Twój temat masz na myśli równoległy wątek, to zaznaczam, iż został ona założony niespełna pół roku temu przez Hardiego, naszego forumowego konesera filmików z YouTube; a więc tamten wątek powstał nieco wcześniej niż niniejszy. Przeniosłem się na niego, bo faktycznie tu nie odnosiłem się bezpośrednio do tytułowego filmiku. Chociaż z drugiej strony uważam, że nie odbiegłem zasadniczo od głównego wątku.

też piknie
Cytat:

Podtrzymuję to co napisałem najpierw w shoutboxie, a później uzasadniałem w niniejszym wątku, jak i w wątku równoległym. Filmik zapowiada się ciekawie, bo z cała pewnością ma sprawiać skojarzenie z UFO i wizytą kosmitów. Świadczy o tym wzmianka już na samym wstępie filmu o jakiś zjawiskach na niebie, które miały być widoczne konkretnej nocy, co dało mi do zrozumienia, że autorzy filmu zamierzali zagrać na uczuciach widzów.

I tak se grają jak na cymbałkach
Cytat:

Później jest już nudno, bo filmik przedstawia prawdę, tzn. zapotrzebowanie przez wielu katolików na cuda i objawienia dokonane przez Matkę Boską, co zasugerowano około 18 minuty filmu.
O ile więc film jest w miarę merytoryczny, to Twoja jego recenzja czy wręcz krytyka jest mniej merytoryczna, bo odnosisz się dosyć ogólnie wspominając coś o jakichś ziutkach, gostkach i nic nie mówiących mi reklamach chyba telewizyjnych.

To co napisałeś bardziej przypomina scenariusz skeczy dla kabaretu 'Nikt Nic Nie Wie' niż poważną recenzję filmu.

No synchroniczne oglądanie. Po kolei wymieniam, co się dzieje. Jedna wielka kultura obrazkowa.
Cytat:

Dobrze byłoby, aby na temat filmiku coś nieco więcej napisali ci, którym on się spodobał, np. Hardi czy Essarts, i odpowiedzieli dlaczego film im przypadł do gustu.

Początkowe minuty to minimum informacji maximum kłapania. A to pokaża jakiś tłum, a to 2 gości, co są za. A to wymienią. Najpierw farma, potem papież. Wszelakie relacjie i sensy pominięte.

Odpowiedz do tematu