Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Byle się nie nudzić
Autor Wiadomość
pannazwilka 

Wysłany: 2010-10-30, 22:40   Byle się nie nudzić

Gdy miałam 11 lat wylądowałam na imprezie dla dorosłych, na którą uciekłam. Bawiłam się w najlepsze do białego rana. Od tamtej pory zaczęłam chodzić na imprezki co weekend. Przez całe lato wymyślałam rodzicom coraz to inne wymówki. W końcu przyszła szkoła i trochę mnie przystopowała. Mój świat stał się nagle pusty i nijaki. Czegoś mi brakowało więc stworzyłam swój własny-pełen kłamstw. Często sama się w nim gubiłam nie pamiętając co komu powiedziałam. Mimo moich „starań” życie wydawało się nudne-w kółko tylko szkoła , gdzie nie za bardzo mi wychodziło, treningi, w sobotę dyskoteki, potem lanie od ojca za szwędanie się. Pomiędzy tymi wypełniaczami czasu nic się nie działo. Byłam sama, nie miałam prawdziwych przyjaciół. Moje relacje z innymi opierały się na zasadzie: „coś za coś”.
Mając 16 lat, słysząc wciąż, że jestem do niczego i sama mając wszystkiego dość, postanowiłam szukać czegoś nowego. Przypomniałam sobie o Bogu, o którym mówiła mi babcia, mój największy autorytet.. Od tego momentu zaczęłam codziennie chodzić do kościoła-nawet dwukrotnie-przed i po szkole. Modliłam się przed każdym ołtarzykiem, lecz nic się nie działo. Nadal życie było takie same tyle, że znajomi zaczęli się śmiać z mojej „pobożności”. To im zupełnie do mnie nie pasowało. Jednak trwałam gorliwie przy swoim aż do momentu gdy poszłam na uliczne przedstawienie, gdzie usłyszałam, że jest Ktoś, kto mnie kocha i akceptuje taką jaka jestem. Pomyślałam, że warto Go poznać bo ludzie którzy Go znaleźli byli naprawdę inni. Byli przepełnieni miłością i dobrocią. Tak na pierwszy rzut oka naiwniacy ale powiedziałam sobie w sercu, że też chcę taka być. Wtedy po raz pierwszy modliłam się do Boga własnymi słowami płynącymi z serca, z potrzeby jaką odczuwałam a nie z książeczki do modlitwy. I coś się wydarzyło.
Ludzie których poznałam z dnia na dzień stali się moją rodziną i wsparciem. Każdego dnia poznawałam Jezusa czytając Biblię, modląc się a właściwie rozmawiając z Nim. Bóg zaczął mnie zmieniać, prostował mój świat, moje myślenie. W nim stałam się wartościową osobą. Tak naprawdę ocalił mnie od samozniszczenia dając nowe życie w Chrystusie. Odzyskałam radość życia i potrzebę dzielenia się dobrem. Moje dni nabrały sensu. Nie potrzebowałam już zmyślać aby wypełnić pustkę bo ta gdzieś zniknęła.
Dziś jestem szczęśliwą i spełnioną osobą. Mam rodzinę i pasję... ;-) . Większą pasją jest jednak to by dzielić się Jezusem. Chciałabym by moi znajomi też mogli go poznać i iść z Nim przez życie nie udając nikogo, kim nie są. Chciałabym by przyznali, że są słabi i grzeszni, by Bóg mógł ich wyzwolić od tego. By mogli tak jak ja stać się mocni w Chrystusie Jezusie. Dziś już nie muszę się niczego bać bo wiem, że o każdej porze dnia i nocy Bóg jest ze mną i pokarze mi wyjście z każdej sytuacji. Wystarczy, że Go poproszę. Więc jeśli nawet Bóg i wszystko co z nim związane wydaję się tobie dziś czymś nudnym i kojarzy się z ograniczeniami, to uwierz mojemu 20-letniemu doświadczeniu. Po latach spędzonych z Nim wiem, że jest zupełnie odwrotnie. Spróbuj poznać Jezusa, a zobaczysz jak cię zaskoczy :-)

leszed 
a/zrozumiały

Wyznanie: biblijne.com
Wysłany: 2010-10-30, 22:56   

Naprawdę fajne świadectwo. Może i ja coś napiszę? Tytuł "Byle się nie nudzić", tak trochę może nie pasuje. Prawda z tego świadectwa jest prosta i oczywista. Jezus jest super.
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Odpowiedz do tematu