Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Test dla wierzących
Autor Wiadomość
Harry
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 10:13   

sylka napisał:
Duch Swięty nie mowi nic sprzecznego z Biblią.
Duch Swięty daje tez dar rozrózniania duchów, bo czasem jakies słowa mogą pozornie wygladac jak zgodne z Biblia, ale nie ten duch.


Jednak nie kazdy wierzacy posiada ten dar, chociaz mozna sie o niego starac usmiech
A czy ja napisałem, że Duch Święty jest sprzeczny z Pismem, tzn. sprzeczny ze Słowem Bożym, tzn. sprzeczny z Bogiem, tzn. sprzeczny z samym Sobą ??!! Chyba, że to odpowiedź nie na moją wypowiedź...
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 10:13   

Jakie znam slowa Ducha Swietego?
A mam troche pozapisywanych w zeszytach.... wiele sie juz spełniło.
Tzn osobistych słów dotyczących mojego życia.
Sporo jeszcze czeka na wypełnienie.
 
 
Harry
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 10:13   

sylka napisał:
Jakie znam slowa Ducha Swietego?
A mam troche pozapisywanych w zeszytach.... wiele sie juz spełniło.
Tzn osobistych słów dotyczących mojego życia.
Sporo jeszcze czeka na wypełnienie.


No może to ja się mylę, ale nie przypominam sobie w tej chwili ŻADNEGO Słowa, które wypowiedział Duch Święty. Każde Słowo wypowiedziane jest z Mądrością, która pochodzi od Ducha, ale Sam Duch nie przemawia bezpośrednio w Piśmie Świętym [chyba, że się mylę, gdyż nie znam Pisma Świętego albo nie pamiętam] ... Jeżeli się mylę, to byłbym niezwykle wdzięczny, gdybyś mogła Szanowna Sylko napisać mi kilka Słów Ducha z Twoich zeszytów, bym mógł poszerzyć swoją wiedzę o nieznane mi rzeczy.

=> Nie ma w moich słowach sarkazmu - szczerze byłbym wdzięczny za pouczenie odnośnie Słów Ducha. Z góry Dziękuję.
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 10:14   

Duch Swięty przemawia do twojego wnętrza i slyszysz Jego glos.

" Dlatego, jak mówi Duch Święty: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych, jak podczas buntu, w dniu kuszenia na pustyni " Hebr 3:7

Widac tutaj wyraźnie , ze Duch Swięty jednak mowi.
I w wielu miejscach zobaczysz ze On nie milczy.

Biblie spisywali ludzie, ktorzy slyszeli słowa Ducha Swietego.

Kiedy jestes na nowonarodzony z Ducha Bozego- masz otwarte uszy.
Mozesz slyszec Boga.

" Jeśli kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha " Marka 7:16

" Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. " Obj.2:7


( A wypisy z moich zeszytów ?Musialabym sie grubo zastanowic czy je tobie udostepnic
 
 
Harry
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 10:14   

Kod:
( A wypisy z moich zeszytów ?Musialabym sie grubo zastanowic czy je tobie udostepnic usmiech )
Hmm...
=> Co do Słów: Nie do końca tego oczekiwałem...Liczyłem na konkretny przykład Słów Ducha Świętego, które zostały zawarte w Piśmie Świętym. Ja myślę, że nie ma takich Słów, co prowadzi do sprzeczności z tematem=> Bo jeśli Duch Święty nie przekazuje Słow bezpośrednio, jak to czyni Ojciec i Syn, to w jaki sposób człowiek może oceniać czy Duch Święty wypowiedział to zdanie czy też nie. Szanowna Sylko trzymajmy się logiki. Duch Święty błogosławi Darem Mądrości. Mądrość była u Boga zawsze, również, gdy stwarzał Świat. Duch Święty obdarza Nią także i człowieka, by ten przemawiał Jego Słowami, lecz Sam Duch w Piśmie nie wypowiedział żadnego Słowa [chyba, że, jak zaznaczyłem wcześniej, się mylę].
=> Co się tyczy Listu do Hebrajczyków: w cytowanym fragmencie nie występują Jego Słowa...[bynajmniej z moich obserwacji tak wynika]
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 10:14   

Harry napisał:
Bo jeśli Duch Święty nie przekazuje Słow bezpośrednio, jak to czyni Ojciec i Syn


A skąd wziąłeś taką rewelacje, ze Duch Swięty nie przekazuje słów bezposrednio?

Przekazuje jak najbardziej bezposrednio Słowo Boże ludziom.

Przykładowo:

" A gdy oni odprawiali służbę Pańską i pościli, rzekł Duch Święty: Odłączcie mi Barnabę i Saula do tego dzieła, do którego ich powołałem. "

Dz.Ap 13:2

" To mówi Duch Święty: Męża, do którego ten pas należy, tak oto zwiążą Żydzi w Jerozolimie i wydadzą w ręce pogan " Dz.Ap 21:11
 
 
Debora Anna
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 10:15   

Sylka
bardzo słusznie zauważyłaś. Do mnie wielokrotnie mowil Duch Świety - bezpośrednio i przez inne osoby. Ale z pewnością nie bedę przekazywać tego na forum, chyba, że bedą to słowa dotyczące spraw ogólnych.
Dla każdego, dla kogo Duch Świety jest osobą, będzie On tez słyszalny w jego duchu - jako cichy łagodny głos.
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 10:15   

Potwierdzam- cichy, łagodny głos.
 
 
Harry
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 10:15   

Cytat:
Przybył do nas, wziął pas Pawła, związał sobie ręce i nogi i powiedział: «To mówi Duch Święty: Tak Żydzi zwiążą w Jerozolimie męża, do którego należy ten pas, i wydadzą w ręce pogan».


Właściwie to jest werset 11. => Mowa zależna ? Natomiast co do drugiego fragmentu to nie do końca Słowa Ducha jako Osoby Boskiej. "...do którego ich powołałem" => Powołał uczniów Chrystus Jezus, a więc można uznać, iż to Chrystus przemawia przez Ducha, a nie sam Duch jako Osoba Boska. Duch pochodzi od Ojca i Syna, a więc jest Bogiem, jednakże nie wchodzi w takowy kontakt z człowiekiem, lecz przekazuje Słowa Ojca i Syna. Mówiąc klarowniej: Duch jest Bogiem, ale pochodzącym od Boga Ojca i Jezusa Chrystusa Syna Bożego, a więc jest jakoby Darem dla ludzi, który oświeca, a nie Stworzycielem, który poucza, ani nie Zbawicielem, który nawraca. Jeszcze inaczej: Duch jest dla Nas, a my dla Ojca i Syna. Słowa cytowane pochodzą od Ojca i Syna i skierowane są do nas za pośrednictwem Ducha.
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 10:16   

Harry, dzielisz włos na czworo i komplikujesz sobie prostą rzecz.
 
 
nieskonczonosc
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 10:16   

sylka napisał:
Proroctwa należy badać i przyjmować tylko te, ktore pochodzą od Ducha Swiętego.

Czy usłyszawszy poniższe słowa przyjąłbys je jak od Ducha Swiętego? Czy odrzucił?

1.Do męzczyzn:

" Stworzony jesteś do działania, aby być kimś, do czego nie jest stworzony nikt inny. Zajmujesz swoje miejsce w świecie Boga: miejsce nie zajęte przez nikogo innego. Mało znaczy, czy jesteś bogaty, czy biedny, poniżany czy szanowany przez ludzi: Bóg Ciebie zna i wzywa po imieniu. On powierzył Ci pracę, której nie przydzielił nikomu innemu. Posiadasz swoją misję. W pewien sposób jesteś niezbędny w Jego zamiarach, tak niezbędny na swoim miejscu, jak archanioł na swoim. On nie stworzył Cię przypadkowo. Czynić masz dobro, wykonując Jego pracę. Będziesz aniołem pokoju, głosicielem prawdy w miejscu, które On Ci wyznaczył, nawet jeżeli do końca tego nie rozumiesz... Obyś jedynie śledził Jego przykazania i służył swemu powołaniu... "


2. Do kobiet:

" Stworzona jesteś do działania, aby być kimś, do czego nie jest stworzony nikt inny. Zajmujesz swoje miejsce w świecie Boga: miejsce nie zajęte przez nikogo innego. Mało znaczy, czy jesteś bogata, czy biedna, poniżana czy szanowana przez ludzi: Bóg Ciebie zna i wzywa po imieniu. On powierzył Ci pracę, której nie przydzielił nikomu innemu. Posiadasz swoją misję. W pewien sposób jesteś niezbędna w Jego zamiarach, tak niezbędna na swoim miejscu, jak archanioł na swoim. On nie stworzył Cię przypadkowo. Czynić masz dobro, wykonując Jego pracę. Będziesz aniołem pokoju, głosicielem prawdy w miejscu, które On Ci wyznaczył, nawet jeżeli do końca tego nie rozumiesz... Obyś jedynie śledziła Jego przykazania i służyła swemu powołaniu... "



Brak trzeciej alternatywy , ktora tez powinna byc uwzgledniona.
Oto ona. nie wiem
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 10:17   

Chodzi ci o trzecią opcję ankiety?

No nie wpadlam na to ze mozna nie wiedziec
 
 
nieskonczonosc
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 10:17   

Debora Anna napisał:

Sylka
bardzo słusznie zauważyłaś. Do mnie wielokrotnie mowil Duch Świety - bezpośrednio i przez inne osoby. Ale z pewnością nie bedę przekazywać tego na forum, chyba, że bedą to słowa dotyczące spraw ogólnych.
Dla każdego, dla kogo Duch Świety jest osobą, będzie On tez słyszalny w jego duchu - jako cichy łagodny głos.

No i wlasnie tak samo ja myslie i czynie , a wy sadzicie ,ze brak u mnie tego Ducha sw. wiec gdzie lezy problem?
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 10:17   

a nie zauwazyłam, zeby ktokolwiek osądził cię,ze brak ci Ducha Bożego.
 
 
wyznawca_
Gość
Wysłany: 2006-05-20, 10:18   

sylko,
pozwol ze wytlumacze ci o co mi chodzilo z pytaniem DO KOGO i W JAKICH OKOLICZNOSCIACH te slowa zostaly wypowiedziane gdyz od tego zalezy czy beda one zgodne z biblia i nauczaniem Chrystusa... najprostszy przyklad zeby wyjasnic o co mi chodzi to slowa: "Stworzony jesteś do działania, aby być kimś, do czego nie jest stworzony nikt inny. Zajmujesz swoje miejsce w świecie Boga: miejsce nie zajęte przez nikogo innego.."

jezeli po tym stwierdzeniu nastapiloby wyjasnienie DO CZEGO BOG MNIE POWOLAL i naprawde NIKT INNY nie bylby do tego powolany to mogloby to byc prawda.. jednak nie ma w tym tekscie dalej wyjasnienia w jaki UNIKALNY sposob bede Bogu sluzyl.. sa jedynie ogolne slowa ktore pasuja do wszystkich ludzi i nie sa niczym unikalnym...slowa: "Czynić masz dobro, wykonując Jego pracę. Będziesz aniołem pokoju, głosicielem prawdy w miejscu, które On Ci wyznaczył" nie sa niczym UNIKALNYM. KAZDY CZLOWIEK ma takie zadnie wiec nie jestem w tym momencie NICZYM UNIKALNYM. innymi slowy w tym kontkscie uwazam slowa skierowane DO MNIE jako klamstwo ktore nie pochodzi od Ducha. Inne slowa tego tekstu tez rodza duzo pytan i moim zdaniem sa nienatchnione.. prostym przykladem sa slowa: "W pewien sposób jesteś niezbędny w Jego zamiarach, tak niezbędny na swoim miejscu, jak archanioł na swoim. ". Nikt nie jest NIEZBEDNY w zamiarach Boga. Jezeli Bog zechce to wzbudzi z kamieni swoich wyznawcow tak ze ja nie jestem niezbedny.. gdybym byl niezbedny to by znaczylo ze Bog nie moze sie beze mnie obejsc wiec w pewnym sensie jest zalezny ode mnie co jest absolutna bzdura i klamstwem. oczywiscie jezeli te slowa bylyby skierowane do mnie z wyjasnieniem DLACZEGO jestem UNIKALNY i NIEZBEDNY to by moglo zmienic troche sprawe... ale jezeli takiego wyjasnienia nie ma to stwierdzam z calym przekonaniem ze te slowa nie pochodza od Ducha Swietego i nie maja z Nim nic wspolnego.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11