Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Imię Boże JHWH - czy chrześcijaństwo je zna ?
Autor Wiadomość
Quster 


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 3475
Wysłany: 2010-08-15, 19:36   Imię Boże JHWH - czy chrześcijaństwo je zna ?

Zapodam utwór muzyczny, który został wykonany na koncercie, przy okazji nagrania płyty na DVD. Tytuł płyty: "A New Hallelujah", a utwór "When I Think of You" - Michael W. Smith (wykonany z African Childrens Choir). Dla mnie jest to ulubiony wykonawca chrześcijański i najpiękniejsza pieśń o JHWH...

( to tak apropo, że chrześcijaństwo nie zna JHWH i nie wysławia JHWH )

To Yahweh jak śpiewają jest Tym, który przewyższa wszystko...



Tutaj są słowa z oknem youtube > www.BEREJCZYCY.org

Inne na www.BEREJCZYCY.org trzeba po załadowaniu strony zmienić rok na 2009 i będą pieśni na dwóch stronach, niektóre z tłumaczeniem, albo opisem...

Cała płyta jest piękna, a koncert poruszający.

Podoba się ? Co myślicie ?
_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).



"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-08-15, 20:00   

mam cały ten koncert, rewelka :!:
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Efraim 

Wiek: 35
Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 1035
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-08-16, 02:22   

"Wysławiajcie Jah"( to ode mnie taka mała wstawka)
zupełnie różna muzyka od tej,która znam(Pieśni) ale Bardzo Mi się podoba.Mi się wszystko podoba co Chwali Naszego Jakże Kochanego Boga. :-)
_________________
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.
 
 
kostek 


Wyznanie: Świadek Jehowy
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 973
Wysłany: 2010-08-16, 09:56   Re: Imię Boże JHWH - czy chrześcijaństwo je zna ?

Quster napisał/a:
Zapodam utwór muzyczny, który został wykonany na koncercie, przy okazji nagrania płyty na DVD. Tytuł płyty: "A New Hallelujah", a utwór "When I Think of You" - Michael W. Smith (wykonany z African Childrens Choir). Dla mnie jest to ulubiony wykonawca chrześcijański i najpiękniejsza pieśń o JHWH...

( to tak apropo, że chrześcijaństwo nie zna JHWH i nie wysławia JHWH )

To Yahweh jak śpiewają jest Tym, który przewyższa wszystko...

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/h1lTdWhi6-g&border=1&color1=0x6699&color2=0x54abd6&hl=pl_PL&feature=player_embedded&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/h1lTdWhi6-g&border=1&color1=0x6699&color2=0x54abd6&hl=pl_PL&feature=player_embedded&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="385"></embed></object>

Tutaj są słowa z oknem youtube > www.BEREJCZYCY.org

Inne na www.BEREJCZYCY.org trzeba po załadowaniu strony zmienić rok na 2009 i będą pieśni na dwóch stronach, niektóre z tłumaczeniem, albo opisem...

Cała płyta jest piękna, a koncert poruszający.

Podoba się ? Co myślicie ?


Efraim napisał/a:
"Wysławiajcie Jah"( to ode mnie taka mała wstawka)
zupełnie różna muzyka od tej,która znam(Pieśni) ale Bardzo Mi się podoba.Mi się wszystko podoba co Chwali Naszego Jakże Kochanego Boga. :-)


Szkoda tylko, że zbijają na tym kasę.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2010-08-16, 11:09   

Osobiście wolę Imię MM tego najważniejszego Boga Ojca-Matki,który jest Miłością i Mądrością,Źródłem,z którego wszyscy pochodzimy:JHWH,Chrystus,itd.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2010-08-16, 16:59   

A podoba się, podoba się. Wreszcie mogę zobaczyć jak się tańczy po afrykańsku i... 'jak zbija kasę w Afryce' ;) . Kiedyś śpiewaliśmy inną: Jave, Jave... itd. nie pamiętam jak tam szło, po angielsku, potem po szwedzku. Z tańcem afr. trochę mi gorzej szło na gospelu bośmy jeszcze próbowali krok do przodu z przytupem i z klaskaniem bez Jahwe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11