Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Eliot
2013-07-02, 17:46
Rok 1975?
Autor Wiadomość
android

Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 353
Wysłany: 2006-07-12, 09:02   

Wojtku.. a moze powiesz mi kogo wybrał Bóg? Ghandiego? Ben Ladina?
A moze Machometa? Nie? Buddę?

Znów chyba mnie nie rozumiesz.. zachowujesz się jak typowa opozycja.. krytykowac kazdy umie..

Więc uprzejmie proszę po raz KOLEJNY.. pokaz mi alternatywę... czemu sam sie nie przyznasz przed sobą ze nie umiesz napisac co moze byc alternatywą...
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2006-07-12, 21:23   

android napisał/a:

Więc uprzejmie proszę po raz KOLEJNY.. pokaz mi alternatywę... czemu sam sie nie przyznasz przed sobą ze nie umiesz napisac co moze byc alternatywą...


Kościół założony przez Chrystusa. Czy taka alternatywa będzie wystarczajaca?
 
 
Wojtek37 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 686
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-07-13, 08:28   

android napisał/a:
Wojtku.. a moze powiesz mi kogo wybrał Bóg? Ghandiego? Ben Ladina?
A moze Machometa? Nie? Buddę?

Znów chyba mnie nie rozumiesz.. zachowujesz się jak typowa opozycja.. krytykowac kazdy umie..

Więc uprzejmie proszę po raz KOLEJNY.. pokaz mi alternatywę... czemu sam sie nie przyznasz przed sobą ze nie umiesz napisac co moze byc alternatywą...


A Ty masz wątpiwości ?. Bo ja nie - zacząłem studiować piczątki chrześcijaństwa i na 100% jestem pewny iż pierwotnym Kościołem kierował Bóg przez apostołów. I dalej Jego atencja spoczywa na KRzK. Wszystkie inne kościoły, (bez obrazy) to odłamy.

A ŚJ to bardzo daleki odprysk kościołów protestanckich. :aaa:
_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan
 
 
 
android

Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 353
Wysłany: 2006-07-13, 09:15   

Ten kosciół który wymordowal tyle ludzi w srednioweczu? Ten który zakazywal czytać biblie? ten który wczesnych protestantów wysyłał na galery? A moze ten który dopiero w dziewiętnastym wieku uznał ze kobieta to chyba jednak ma duszę?
A moze ten który walczyl i morodwal w imie polityki?
Czy ten który uwaza się za jedynego spadkobiercę poprzez MIT o sukcesji apostolskiej, której jak się przyjzymy... to nawet byla tam kobieta - przy czym one wtedy przeciez duszy nie miały, i byly najczesciej siedliskiem diabła?

Kosciół w którym roi się od poganskich symbolil?

Skoro SJ są w błedzie .. bo pomylili się z datą, bo zmienil swoj stosunek do krwii, - to w jakim jest kosciol katolicki?

Wlasnie pokazaliscie jak obludni jestescie..
wedlug was SJ MUSZĄ SIE MYLIC BO POPELNILI PARE BLEDÓW - ale KRK JEST BLOGOSLAWIONY PRZEZ BOGA Z TYM CALYM M A G A Z Y N E M BŁĘDÓW, którego półki az sie od nich uginają..
LOL..

Teraz was rozumiem.. chocby skladano ofiary z ludzi - to zostaniecie w krk - bo on jest najstarszy.. a chcialbym wam przypomniec ze są starsze koscioly od rymskokatolickiego...
 
 
Wojtek37 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 686
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-07-13, 10:43   

Po pierwsze nie Kościół mordował, lecz "nadgorliwcy" których wszędzie pełno, inna sprawa iż wyżynano się wtedy wzajemnie. No i najważniejksze, KRzK przepraszał za swe błędy. A jak narazie nie słyszałem przeprosin ŚJ.

Pamiętaj - fanatyzm jest gorszy od hitleryzmu. :crazy:
_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan
 
 
 
android

Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 353
Wysłany: 2006-07-13, 14:19   

Fanatycy wydawali zakaz czytania lub nawet palenia biblii? A ja myslalem ze to biskupowie kazali..
Fanatycy wysylali na galery "heretyków" ? A ja myslalem ze to inkwizytorzy mianowani przez watykan..
Fanatycy nie dopuscili do ogloszenia wczesniej tego ze kobieta to chyba jednak ma duszę?

Fanatycy wciągneli na tron papieski kobietę, i caly zastę morderców i innych?

Fanatycy sa kapelanami? czy ksieza?

Fanatycy nawolują do kultu maryjnego? A nie czasem papieze?

W jakiej ty rzeczywistosci zyjesz...

Fanatyk to moze co najwyzej skopać innowierce na ulicy, uderzac glowa o chodznik gdy papiez umieral, czy ciąl się w imie cierpien Chrystusa.. Fanatyk nie ustala regół i dogmatów - bo wtedy to HERETYK - a tych przeciez kosciól wciąz obkłada ekskomuniką
 
 
Wojtek37 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 686
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-07-13, 16:38   

Wiesz skoro swoją bracie wiedzę czerpiesz ze wątpliwej jakiści periodykow, to nie dziwię się , że takie banailuki wypisujesz, nawet nie chce mi się w tej materii z Tobą dyskutować.

Co do Watykanu to "siedzieli" tam ludzie, którzy wykożystywali swą pozycję do niecnych czynów, lecz były to jednostki, jak wszędzie, o czym już pisałem. Co do rzeczonej "papieżycy" to ciekawe bo jest to historyczny gniot, nie poparty żadnymi poważnymi dowodami. Takie wieści są dobre dla czytelkików "Faktów i Mitów" a nie dla poważnego czytelnika, ktry może zawsze sprawdzić prawdę historyczną.

Co do reszty - to pomyliły Ci się nieco fakty, wiara nie jest pochodną fanatyzmu, i odwrotnie.
_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan
 
 
 
Czesiek 


Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 77
Wysłany: 2006-07-13, 18:28   

BRAWO
Zamiast dyskusji na temat proroctw WTS o roku 1975, mamy dyskusje na temat KRK
I o to pewnie chodziło Androidowi, aby odsunąć dyskusję od "organizacji"
A może jeszcze w zamian dyskusja, dlaczego to KRK ma być główną linią chrześcijaństwa a nie Kościoły Prawosławne?
 
 
kristoforus
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 19:52   

Czesiek napisał/a:
BRAWO
Zamiast dyskusji na temat proroctw WTS o roku 1975, mamy dyskusje na temat KRK
I o to pewnie chodziło Androidowi, aby odsunąć dyskusję od "organizacji"
A może jeszcze w zamian dyskusja, dlaczego to KRK ma być główną linią chrześcijaństwa a nie Kościoły Prawosławne?


To jest po prostu redukowanie dysonansu poznawczego na korzyść nauk Organizacji.
Złodziej się usprawiedliwia że nie jest taki zły, bo wokół są mordercy(oczywiście to tylko metafora, nikogo nie uwazam za złodzieja)

Zawsze mnie uczyli że trzeba równac do najlepszych ;-) a nie uspokajać się żę się jest lepszym niz ci najgorsi...
 
 
android

Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 353
Wysłany: 2006-07-14, 08:49   

Nie, nie uciekam... Podalem swoją tezę której nikt jakoś nie obalił.
W przeszlosci "szafarze" tez poszukiwali wlasciwej drogi, tez bładzili..
Chociazby ustanowienie ze nie trzeba sie obrzezywać.. kiedy mieli blogoslawienstwo Ducha? Przed czy po zmianie swojego stanowsika..
Jak juz pisalem wczesniej to jest moje sumienie, i wasze tez są wasze..
Dla mojego sumienia jest róznica pomiedzy podawaniem bzdurnej daty, choc byla podawana w domyslach, niz np. inkwizycja..

Czytam pseudonaukowe ksiązki.. a podajcie mi te naukowe? Te które watykan wydaje?
Pytam sie jeszcze raz.
Skoro TS popelnilo blędy to priosze o kazanie mi choć jednej religii kiedyś - bądz dziasiaj - która nie popelnila zadnego błedu..
 
 
diakonos 


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 567
Wysłany: 2006-07-17, 15:00   

Wojtek37 napisał/a:
Po pierwsze nie Kościół mordował, lecz "nadgorliwcy" których wszędzie pełno, inna sprawa iż wyżynano się wtedy wzajemnie. No i najważniejksze, KRzK przepraszał za swe błędy. A jak narazie nie słyszałem przeprosin ŚJ.
Aha... Czyli wszystko rozchodzi się o przeprosiny... WTS nie przeprosiło tzn. są źli, a Krk przeprasza już od stuleci i to za tysiące morderstw i nie jakichś "nadgorliwców", a zwierzchników Kościoła, którzy przyzwolili i dokładnie opracowali inkwizycję - to ten jest oki, bo przeprasza. Gdzie wolisz być tam gdzie wciąż ktoś przeprasza bo się myli, czy tam gdzie choć przeprosin nie ma (ale nie znaczy, że jeszcze ich nie będzie), ale pomyłki są drobne (nie prowadzą do rzezi tysięcy) i można je policzyć na palcach jednej dłoni?
_________________
Ty jesteś ATEISTĄ!, wszak nie wierzysz w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti.
Ja po prostu poszedłem o jednego boga dalej.
 
 
kristoforus
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-21, 15:19   

android napisał/a:
Nie, nie uciekam... Podalem swoją tezę której nikt jakoś nie obalił.
W przeszlosci "szafarze" tez poszukiwali wlasciwej drogi, tez bładzili..
Chociazby ustanowienie ze nie trzeba sie obrzezywać.. kiedy mieli blogoslawienstwo Ducha? Przed czy po zmianie swojego stanowsika..
Jak juz pisalem wczesniej to jest moje sumienie, i wasze tez są wasze..
Dla mojego sumienia jest róznica pomiedzy podawaniem bzdurnej daty, choc byla podawana w domyslach, niz np. inkwizycja..

Czytam pseudonaukowe ksiązki.. a podajcie mi te naukowe? Te które watykan wydaje?
Pytam sie jeszcze raz.
Skoro TS popelnilo blędy to priosze o kazanie mi choć jednej religii kiedyś - bądz dziasiaj - która nie popelnila zadnego błedu..


przestan porównaywać sie do KK, zacznij się porównywać do NT... ja widzę potyężną róznicę miedzy błedami szafarzy z NT a błedami Organizacji...

Przestań myślec że skoro wszyscy są wkoło tacy ble a Organizacja jest taka cool, to to oznacza że ona jest wspaniała i jedyna bo nabierasz się na propagandę...
 
 
android

Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 353
Wysłany: 2006-07-21, 15:26   

w NT popelniono bład ze przed pieciesiatnica nie gloszono poganom,
w NT popelniono bląd ze najpierw bylo ok byc pobrzeywanym a potemnie,
itd..
 
 
kristoforus
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-21, 15:52   

Ne widzisz różnicy :shock: :?:
 
 
android

Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 353
Wysłany: 2006-07-21, 15:54   

nie mieli krawatów :crazy:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11