Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bóg się o nas troszczy
Autor Wiadomość
machabeusz 

Wysłany: 2010-04-24, 16:31   Bóg się o nas troszczy

Witam wszystkich :-)
Siedziałem tak teraz sobie i wprost nie mogę przestać być zdumiony tym jaki Bóg jest wielki i mądry. Powodem tego było pewne zdarzenie , które jest zupełnie świerze , sprzed dwóch , trzech tygodni. Postanowiłem to opisać i podzielić się tym również z Wami , bo po prostu nie mogę wyjść z zachwytu...
Otóż było to tak...
Około dwa miesiące temu miałem pewien sen od Pana. W tym śnie widziałem na pewnej jakiejś budowie pewnego brata w Chrystusie , który tam pracował o imieniu Marcin. Znam go od bardzo dawna i przyjaźnię się. Wspomnę tylko , że obaj pracujemy w tej samej branży i mamy własne działalności gospodarcze , a wykonujemy instalacje centralnego ogrzewania , wentylacje oraz instalacje wod-kan.. Tak więc w tym śnie widziałem nas razem oraz jeszcze kogoś. Ten ktoś to był młody człowiek , który stał do mnie plecami i się modlił z pochyloną głową. Zastanawiałem się gdy się obudziłem co ten sen może oznaczać i cierpliwie oczekiwałem na spełnienie się go.
Wiedziałem , że na pewnej "robocie" będzie razem ze mną pracował Marcin i będzie tam z nami modlący się chłopak. Oczekiwałem na spełnienie się snu i pamiętam , że z Marcinem podzieliłem się podczas spotkania tym co Wam teraz opisuję.
Przyszedł pewien okres , że nie miał on roboty i miał jak to się mówi fachowo "wolne moce przerobowe". Postanowiłem trochę mu pomóc i zleciłem wykonanie instalacji centralnego odkurzanie w pewnym domu jednorodzinnym. W międzyczasie modliłem się do Pana w pewnej sprawie , otóż na własnym rachunku działam razem z moim bratem wspólnikiem od trzynastu lat i zatrudniamy zarówno serwisantów jak i monterów i na brak zleceń od dawna nie narzekamy a wręcz przeciwnie -jesteśmy wręcz "zawaleni robotą". W związku z tym prosiłem Pana aby pokazał mi czy aby nie powienienem zatrudnić jeszcze kogoś , na przykład wierzącego , który nie ma pracy , bo pomoc naprawdę by się przydała. Kryzys gospodarczy o którym wszędzie się trąbi tak jakby nas nie dotyczył (dzięki Panu Bogu) i jakby na przekór wszystkiemu mamy mnóstwo intratnych zleceń. Prosiłem więc Pana o odpowiedź i tak to czas mijał...
Zadzwonił wtem do mnie mój brat wspólnik , który zajmuje się działem serwisu (również wierzący w Jezusa) i zapytał czy nie mamy roboty dla jeszcze jednego człowieka. Mówił , że może być jakakolwiek praca , bo pewien brat szuka od dawna pracy i niemal z płaczem zadzwonił do niego i prosił o pomoc. Odpowiedziałem , że w zasadzie to bardzo dobrze się składa , bo praca jest i zastanawiałem się w duszy nad zatrudnieniem jeszcze kogoś. Ten człowiek , który szukał pracy to mój znajomy brat , młody chłopak , który kiedyś był narokomanem , leżał w szpitalu na schizofrenię i po nawróceniu całkowicie został z tych brzemion uwolniony. Jest to chyba jeden z nielicznych przypadków gdzie lekarz sam przyznał , że ktoś został uleczony ze schizofrenii.
Chętnie przyjęliśmy go do pracy , a on szukał jej od prawie pół roku i strasznie go to osłabiało psychicznie.
Jako to z tym jest wie każdy kto szukał kiedyś przez dłuższy czas pracy. :-|
Radek (tak ma na imię) cieszył się jak mały dzieciak i do pracy poszedł od następnego dnia. Cieszył się niezmiernie , bo nie to że się chwalę ale atmosfera u nas jest wręcz rodzinna i o stresie nie ma nawet mowy.
No i po mniej więcej dwóch tygodniach na pewnej budowie...
...spotkalismy się razem: ja , Marcin i... Radek.
Pan wyraźnie pokazał kto ma u mnie pracować , a dla Radka pokazał gdzie ma pracować. Sen , który mi się przyśnił wypełnił się w 100% , bo Radek w swoim zborze ( ChWZ) jest żartobliwie nazywany "modlitewnikiem zborowym". Zawsze szczerze i z sercem się modli aż gdy się go słyszy to łzy cisną się do oczu. Ten chłopak został wyzwolony z tak wielu pęt i jako jedyny nawrócił się w swojej rodzinie.
Naprawdę , Pan jest wielki :-)
Cieszę się , że mogę odegrać jakąś rolę w dziele Bożym i dziękuję Bogu , że jesetm godny aby móc pomagać dzieciom Bożym. Prosżę też abym miał mądrość i potrafił być dobrym szefem , bratem oraz przyjacielem.

Jeśli ktoś z Was modli się o coś i na razie nie ma od Pana odpowiedzi , to zachęcam szczerze aby nie ustawał w prośbach i cierpliwie czekał aż Pan odpowie. Radek czekał około pół roku i gdy tylko go zobaczę to widzę jego szczery i serdeczny uśmiech i radość. Sam mi nieraz mówił , że jest to jedyna praca jaką miał gdzie chętnie do niej idzie. Nauczy się zawodu z czasem , bo na razie niewiele potrafi i nie wychodzi mu wszystko dobrze ale zapewniam go aby się nie zniechęcał i nie stresował z tego powodu. Na pewno do wszystkiego trzeba czasu ;-)
Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję , że to świadectwo będzie pokrzepiające. Pan wszystko dobrze uczynił i upewnił mnie i moich przyjaciół , że troszczy się o nas i jak Pasterz prowadzi tam gdzie trzeba.

Ps. 37:5
5. Powierz Panu drogę swoją, Zaufaj mu, a On wszystko dobrze uczyni.
(BW)

Mach.

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/

tomyo 
tomyo

Wysłany: 2010-04-25, 08:14   

Dzięki Ci machabeuszu za bardzo fajne świadectwo na Niedzielę, zachęcające do modlitwy. Ja dodam że od czasu do czasu modliłem się o jedną parę z Walii, Ona po bardzo ciężkiej chorobie tropikalnej. Modlitwę zacząłem, będzie dwa lata w wakacje najpierw o uzdrowienie, a potem w sercu odczułem aby się modlić o ich dwoje, aby pan im pobłogosławił potomstwem, w głębi serca wiedziałem że to może sprawić Jej całkowite uzdrowienia i około dwa tygodnie temu dostaliśmy wiadomość, że jest w 3 miesiącu ciąży. Bóg jest dobry i troszczy się o nas w imieniu Jezusa Chrystusa.

machabeusz 

Wysłany: 2010-04-25, 18:37   

Dziękuję Tomyo za miłe słowa :-)
Twoje świadectwo jest równie budujące i upewnia nas , że w modlitwie nie możemy ustawać , bo Bóg wszystko dobrze uczyni. Musi po prostu przyjść na to odpowiedni czas ;-)
Pozdrawiam serdecznie.

jaros71 

Wysłany: 2010-04-25, 21:50   

Dzieki machabeuszu. Bardzo jestem zbudowany, kiedy czytam takie doswiadczenia. Zaraz mi sie przypomina werset gdzie jest napisane że "nie pozostawię cię ani nie opuszczę", oraz że jeśli postawimy sprawy Królestwa na pierwszym miejscu, to wszystko inne będzie nam dodane. BOGU CHWAŁA.

ps. zmieniłam tylko "H"na "G"
Ostatnio zmieniony przez Anowi 2010-04-26, 15:19, w całości zmieniany 2 razy  

machabeusz 

Wysłany: 2010-04-27, 19:08   

:-)
Dzięki Jarku ;-)
Bóg chce dla nas chce jak najlepiej i po prostu trzeba poczekać aż przyjdzie odpowiedni czas.
Pamiętam jak kiedyś pewien brat narzekał , że na nic nie ma czasu i praca zawodowa strasznie go gasi i ogranicza , bo długo musi pracować. Bracia, a także on sam modlili się o pomoc dla tego brata. Po jakimś czasie widzą go smutnego i pytają co się stało. On odpowiada: "straciłem pracę :-( "...
Pewien brat odpowiedział: "czego się smucisz , przecież my właśnie o to się modliliśmny" :-)
Dopiero wtedy ten brat zrozumiał , że rozwiązaniem jego problemów jest porzucenie tej pracy i czas poszukać innej. :idea:
Pozdrawiam wszystkich.

Odpowiedz do tematu