Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ustały dary Ducha Świętego?
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2010-05-21, 18:15   

Anowi napisał/a:
jakiś błąd Nike, bo strona już nie istnieje, albo link źle skopiowany?

Poprawiłam, coś się zacięło chyba hehehe. :-)

http://biblia.webd.pl/for...r=asc&start=120

[ Dodano: 2010-05-21, 19:23 ]
Cytat:
Hardi napisał/a:
I mam pytanie do zwolennikow tezy, ze dary ustal w momencie skompletowania sie Nowego Testamentu

Ap 22.7,,A oto niebawem przyjdę. Błogosławiony, kto strzeże słów proroctwa tej księgi..,,

Ap 1.3,,Błogosławiony, który odczytuje, i ci, którzy słuchają słów proroctwa, a strzegą tego, co w nim napisane, bo chwila jest bliska...,,

Ap.22:7---O jakich tutaj proroctwach Jan pisze? Czy o tych co sobie ktoś usłyszał i zaprezentował? Czy o proroctwach zawartych w tej księdze?
Warto odróżnić to co napisane z tym co wymyślone.

Podobnie traktuje ten drugi werset.
W twoim pytaniu nie mogę znaleźć konkretnego pytania, nie rozumiem go.

tomyo 
tomyo

Wysłany: 2010-05-21, 20:10   

To inaczej nike czy „wiedzy” już też nie ma, tak samo jak proroctw, języków?

nike 

Wysłany: 2010-05-21, 20:27   

Wiedza nie jest darem ducha świętego, tylko słuchania, czytania uczenia się.

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2010-05-21, 20:50   

nie ma wiedzy na Ziemi, powielamy stereotypy z Babilonu, Egiptu,

Jr 33:20-21 Bw „Tak mówi Pan: Jeżeli zdołacie zerwać moje przymierze z dniem i moje przymierze z nocą, by nie było ani dnia, ani nocy w ich właściwym czasie,(21) to będzie też zerwane moje przymierze z Dawidem, moim sługą, że nie będzie miał syna panującego na jego tronie, i z kapłanami lewickimi, moimi sługami.”

to jak myślicie jest zerwane czy nie?

wyznawca_ 

Wysłany: 2010-05-21, 23:00   

Nike, czy mozesz sie ustosunkowac do tego wersetu?

"Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie. (9) Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy. (10) Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe." 1 Kor 13:8-10

Wedlug mnie tutaj pisze wyraznie ze dary ustana dopiero wtedy gdy przyjdzie to co jest doskonale. Czyzby juz nastalo to co jest doskonale?

Wasz w Chrystusie,

wyznawca_

makabi 

Wysłany: 2010-05-22, 00:34   

http://www.apologetyka.ka...unc=select&id=3

nike 

Wysłany: 2010-05-22, 01:56   

wyznawca_ napisał/a:

"Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie.

Z tego tekstu ja rozumiem,że Miłość nie jest Darem Ducha Św.bo dary ustaną a miłość nigdy nie ustanie. Miłość jest owocem Ducha.Św.
wyznawca_ napisał/a:
9) Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy. (10) Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe." 1 Kor 13:8-10

Wstawiam mój post z tematu który był już rozbierany na tym forum.

Powinniśmy wyraźnie odróżniać Ducha Świętego od różnych cudownych darów. Udzielanych wczesnemu Kościołowi.. Tak jak wyjaśnia Apostoł 1Kor.12:4-5
Istnieje zatem różnica, w udzielaniu świętego Ducha Bożego w dzisiejszym czasie.
Chociaż wymienione dary były powszechne w pierwotnym Kościele, nadszedł czas, który Apostoł w naszym wersecie przepowiedział, kiedy ustał [zniszczył] dar prorokowania pod wpływem mocy Św.Ducha Bożego, ustał cudowny dar mówienia językami i przeminęła ta niezwykła umiejętność.
Wszystkie te dary były niezbędne we wczesnym Kościele, kiedy to kościół był w okresie dzieciństwa 1Kor.13:11 a Biblia nie była jeszcze kompletna.
Po ugruntowaniu Kościoła i skompletowaniu kanonu natchnionych pism, dary owe stały się zbyteczne- gdyż jak oświadcza Apostoł pisma te są wystarczające „Aby człowiek Boży był doskonały [zupełny], ku wszelkiej sprawie dobrej dostatecznie wyćwiczony 2Tym.3:16-17

wyznawca_ 

Wysłany: 2010-05-22, 04:32   

Nike pisze:
Cytat:
Z tego tekstu ja rozumiem,że Miłość nie jest Darem Ducha Św.bo dary ustaną a miłość nigdy nie ustanie. Miłość jest owocem Ducha.Św.

Zgadzam sie. Milosc nie jest darem Ducha lecz owocem.

Cytat:
Nike pisze:
Wstawiam mój post z tematu który był już rozbierany na tym forum.

Powinniśmy wyraźnie odróżniać Ducha Świętego od różnych cudownych darów. Udzielanych wczesnemu Kościołowi.. Tak jak wyjaśnia Apostoł 1Kor.12:4-5
Istnieje zatem różnica, w udzielaniu świętego Ducha Bożego w dzisiejszym czasie.
Chociaż wymienione dary były powszechne w pierwotnym Kościele, nadszedł czas, który Apostoł w naszym wersecie przepowiedział, kiedy ustał [zniszczył] dar prorokowania pod wpływem mocy Św.Ducha Bożego, ustał cudowny dar mówienia językami i przeminęła ta niezwykła umiejętność.
Wszystkie te dary były niezbędne we wczesnym Kościele, kiedy to kościół był w okresie dzieciństwa 1Kor.13:11 a Biblia nie była jeszcze kompletna.
Po ugruntowaniu Kościoła i skompletowaniu kanonu natchnionych pism, dary owe stały się zbyteczne- gdyż jak oświadcza Apostoł pisma te są wystarczające „Aby człowiek Boży był doskonały [zupełny], ku wszelkiej sprawie dobrej dostatecznie wyćwiczony 2Tym.3:16-17

Wybacz ale nie widze sensu w tym co napisalas. Werset bowiem brzmi:

"Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy. (10) Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe." 1 Kor 13:8-10

Z tego wynika ze prorokowanie (to jest bez watpienia DAR Ducha Swietego) zniknie DOPIERO jak przyjdzie to co jest doskonale. Mozesz mi wyjasnic wiec gdzie ty widzisz doskonalosc ktora przyszla? Podalas werset o tym aby "czlowiek bozy byl doskonaly" co jak wiesz jeste niemozliwe albowiem nie ma nikogo doskonalego oprocz Jezusa. Nawet jesli by byl to przeciez nie jest tam mowa o nadejsciu kogos doskonalego tylko o przyjsciu "tego co jest doskonale". Skompletowanie biblii bylo nadejsciem doskonalosci? Czy masz na to jakies dowody? Czy biblia o tym cos mowi? Doskonalosc przyjdzie wtedy jak Jezus wroci na ziemie. Abowiem "Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany. " 1 Koryntian 13:12.Powiedz mi rowniez dlaczego ustal dar uzdrawiania? Czy on tez juz nie jest potrzebny?

Wasz w Chrystusie,

wyznawca_

Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Wysłany: 2010-05-22, 07:30   

Moim zdaniem dary Ducha Świętego nie ustały w tym sensie,że:
doskonałość oczywiście nie nadeszła co wcale nie oznacza że dary są obecne w tej chwili.
Myślę,że jest to kwestia przyszłości bardzo już bliskiej.
Dz 2:17-21 Bw „I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny;(18) Nawet i na sługi moje i służebnice moje Wyleję w owych dniach Ducha mego I prorokować będą.(19) I uczynię cuda w górze na niebie, I znaki na dole na ziemi, Krew i ogień, i kłęby dymu.(20) Słońce przemieni się w ciemność, A księżyc w krew, Zanim przyjdzie dzień Pański wielki i wspaniały.(21) Wszakże każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie.”
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.

amiko

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2010-05-22, 10:40   

wyznawca napisał do Nike:
Cytat:
Mozesz mi wyjasnic wiec gdzie ty widzisz doskonalosc ktora przyszla?

Doskonałość jeszcze nie przyszła.
Cytat:
Skompletowanie biblii bylo nadejsciem doskonalosci? Czy masz na to jakies dowody? Czy biblia o tym cos mowi? Doskonalosc przyjdzie wtedy jak Jezus wroci na ziemie.

Biblia była zmieniana i ma wiele sprzeczności,więc nie można zaliczyć jej do doskonałości.

Cytat:
Powiedz mi rowniez dlaczego ustal dar uzdrawiania? Czy on tez juz nie jest potrzebny?

Dar uzdrawiania nie zanikł,a dlaczego uważasz,że on zanikł? Uzdrawianie jest związane z działaniem Ducha Świętego jako Bożej energii,która powoduje uzdrowienia.Codziennie korzystam z Bożej energii zgodnie z obietnicą Boga,który zapewnił,że da Ducha swojego Świętego wszystkim tym,którzy go o niego proszą.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Henryk 

Wysłany: 2010-05-22, 11:56   

wyznawca_ napisał/a:

Drogi "wyznawco"...
A może... ktoś już doszedł do tej doskonałości? :roll:
Mat 5:48 bw Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest.
2Co 13:9 BW Cieszymy się bowiem, gdyśmy słabi, a wy mocni; o to też się i modlimy, o doskonałość waszą.
- Jest możliwe osiągnąć ją w tym życiu.
Oni nie potrzebują, ani nie oczekują "znaków", cudów, znajomości nieziemskich języków, "płaczących" krzyży, ani zabrudzonych szyb...
Mają już całkowitą społeczność.
1Jo 1:3 bw co widzieliśmy i słyszeliśmy, to i wam zwiastujemy, abyście i wy społeczność z nami mieli. A społeczność nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem jego, Jezusem Chrystusem.

amiko

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2010-05-22, 14:02   

Henryk napisał/a:
wyznawca_ napisał/a:

Drogi "wyznawco"...
A może... ktoś już doszedł do tej doskonałości? :roll:
Mat 5:48 bw Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest.
2Co 13:9 BW Cieszymy się bowiem, gdyśmy słabi, a wy mocni; o to też się i modlimy, o doskonałość waszą.
Oni nie potrzebują, ani nie oczekują "znaków", cudów, znajomości nieziemskich języków, "płaczących" krzyży, ani zabrudzonych szyb...
1Jo 1:3 bw co widzieliśmy i słyszeliśmy, to i wam zwiastujemy, abyście i wy społeczność z nami mieli. A społeczność nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem jego, Jezusem Chrystusem.

Nie widać,aby ktoś obecnie doszedł do doskonałości,o której piszesz.Społeczność nie jest doskonałością.Zwłaszcza,że kto z wierzących wie,że Ojcem jest obecny w nich Duch Boży,a Synem obecny w nich Duch Chrystusowy?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Henryk 

Wysłany: 2010-05-22, 14:23   

angelo napisał/a:
Zwłaszcza,że kto z wierzących wie,że Ojcem jest obecny w nich Duch Boży,a Synem obecny w nich Duch Chrystusowy?

Nie chodzi tu Angelo, o Twoją definicję doskonałości...

Szata sprawiedliwości, którą niektórzy otrzymywali od Jezusa – zakrywa wszystkie niedoskonałości.
Od tego momentu mają przystęp do samego Ojca,
Jak wiemy – Ojciec nie ma do czynienia z niczym i nikim, co jest niedoskonałe!

1Co 2:6 bt A jednak głosimy mądrość między doskonałymi, ale nie mądrość tego świata ani władców tego świata, zresztą przemijających.
1Pe 5:10 bg A Bóg wszelkiej łaski, który nas powołał do wiecznej chwały swojej w Chrystusie Jezusie, gdy maluczko ucierpicie, ten niech was doskonałymi uczyni, utwierdzi, umocni i ugruntuje;
2ti 3:17 bw aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.
phi 3:15 bw Ilu nas tedy jest doskonałych, wszyscy tak myślmy; a jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi;

wyznawca_ 

Wysłany: 2010-05-22, 15:44   

Elihu napisal:

Cytat:
Moim zdaniem dary Ducha Świętego nie ustały w tym sensie,że:
doskonałość oczywiście nie nadeszła co wcale nie oznacza że dary są obecne w tej chwili.
Myślę,że jest to kwestia przyszłości bardzo już bliskiej.
Dz 2:17-21 Bw „I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny;(18) Nawet i na sługi moje i służebnice moje Wyleję w owych dniach Ducha mego I prorokować będą.(19) I uczynię cuda w górze na niebie, I znaki na dole na ziemi, Krew i ogień, i kłęby dymu.(20) Słońce przemieni się w ciemność, A księżyc w krew, Zanim przyjdzie dzień Pański wielki i wspaniały.(21) Wszakże każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie.”

Wybacz ale jezeli dary nie ustaly to jak to jest mozliwe ze nie sa obecne w tej chwili? I dlaczego mialyby byc nieobecne? Dlaczego np. dar uzdrawiania mialby zaniknac teraz a pozniej pojawic sie znowu?

Wasz w Chrystusie,

wyznawca_

wyznawca_ 

Wysłany: 2010-05-22, 15:47   

Henryk napisal:

Cytat:
Drogi "wyznawco"...
A może... ktoś już doszedł do tej doskonałości?

Napisalem w poscie wyzej ze "doskonalosc" nie oznacza osoby, chyba ze ty rozumiesz slowa "przyjdzie doskonalosc" jako "przyjdzie doskonala osoba". Inny sens twojej wypowiedzi bylby taki ze tylko u niektorych osob (doskonalych) nie sa juz potrzebne dary Ducha bo doszly do doskonalosci. Jednak jezeli tylko niektorzy doszli do doskonalosci to czemu dary Ducha mialyby ustac wsrod wiekszosci niedoskonalych? No chyba ze ty uwazasz ze juz wiekszosc jest doskonalych, ale to juz inny temat.

wasz w Chrystusie,

wyznawca_

Odpowiedz do tematu