Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mówienie językami - co mówią 'ojcowie kościoła'
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2010-01-13, 19:35   

Hardi napisał/a:
Nie wiem w jakkim jezyku mowie, moze w anielskim...

Mówisz dosyć głośno, słychać na całym forum ten język anielski.
ciekawy nie powiem i taki dosadny jest.

Bobo 

Wysłany: 2010-01-13, 19:46   

Zacząłem mieć złe skojarzenia z językiem aniołów. :-D
Myślę jednak, że wierzący w dar języków powinni najpierw prosić Boga, aby potrafił dobrze mówić po polsku.
Dziwne byłoby to, że Bóg daje sposobność mowienia w jakimś innym języku a we własnym... klapa.

SUB

Wysłany: 2010-01-13, 20:07   

Hardi napisał/a:
Nie wiem w jakkim jezyku mowie, moze w anielskim...

To bardzo ciekawe. Jak to jest, że nawet ty nie wiesz w jakim mówisz?
Piszesz, że 'może' anielskim... więc sam nie jesteś nawet tego pewien.

Jedno jest zatem pewne, nie są to języki współczesne, zrozumiałe dla zwykłych ludzi.
Norweskiego prawdopodobnie się uczysz, jak to mogłem zinterpretować,
po reakcji gdy wspomniałem o przekładzie biblijnym w tym języku.

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2010-01-13, 22:49   

Ale skąd wziąć tłumacza do j. anielskiego, chyba jakiegoś anioła. :-/

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2010-01-14, 11:20   

agneess napisał/a:
mhm u nas w kościele większość ludzi ma ten dar,nawet niektóre dzieci.

Zważywszy, że nawet w I wieku to nie był powszechny dar, to szczerze wątpię w jego szczerość. Zwłaszcza, że w przypadku kiedy jest to dar niezrozumiałej modlitwy (glosalia), to bardzo łatwo go symulować, a istnieje presja społeczeństwa, aby go posiadać.

Poczytaj sobie trochę o takim darze języków, jaki mieli Apostołowie w dniu Pięćdziesiątnicy, a jaki otrzymał człowiek z XX wieku.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2010-01-14, 11:31   

Yarpen Zirgin napisał/a:
agneess napisał/a:
mhm u nas w kościele większość ludzi ma ten dar,nawet niektóre dzieci.

Zważywszy, że nawet w I wieku to nie był powszechny dar, to szczerze wątpię w jego szczerość. Zwłaszcza, że w przypadku kiedy jest to dar niezrozumiałej modlitwy (glosalia), to bardzo łatwo go symulować, a istnieje presja społeczeństwa, aby go posiadać.

Poczytaj sobie trochę o takim darze języków, jaki mieli Apostołowie w dniu Pięćdziesiątnicy, a jaki otrzymał człowiek z XX wieku.

Pozostaje mi tylko się uśmiechnąć i nie komentować prawdziwości 'darów' Francesco Forgione :-)

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2010-01-14, 11:47   

nike napisał/a:

EMET:
Zdaje się, iż ktoś tu już kiedyś na Forum coś zapodawał w 'języku anielskim'; jakoweś teksty?
Coś jak sanskryt, coś jak pismo z powieści Tolkiena...

Stephanos, ps. EMET

SUB

Wysłany: 2010-01-14, 15:10   

nike napisał/a:

Zastanawia mnie jeszcze sprawa, jak odróżnić język anielski od języka demonów zwłaszcza w niezrozumiałej dla siebie ekstazie?
Czy istnieją różnice w fonetycznej różnorodności między nimi? Demony wszak to upadłe anioły i raczej istnieje duże prawdopodobieństwo, że posługują się tym samym językiem co anioły, które zachowały swój pierwotny byt.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2010-01-14, 15:28   

SUB napisał/a:
Zastanawia mnie jeszcze sprawa, jak odróżnić język anielski od języka demonów zwłaszcza w niezrozumiałej dla siebie ekstazie?
Czy istnieją różnice w fonetycznej różnorodności między nimi? Demony wszak to upadłe anioły i raczej istnieje duże prawdopodobieństwo, że posługują się tym samym językiem co anioły, które zachowały swój pierwotny byt.

jezyk demonow :?: w ekstazie :?: dobra pisz co chcesz, wmawiaj ludzia falszywe prorostwa http://biblia.webd.pl/for...?t=3299&start=0 i zmienna nauke http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=3313 a tych, ktorzy robia to co jest napisane w bibli to wysmiewaj

”Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza.” 1 Kor. 14.2

kazdy z nas zda spraw prze Bogiem, ciekawe co Mu w tedy powiesz... mi nie musisz odpowiadac, to Jemu powiesz

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

SUB

Wysłany: 2010-01-14, 15:52   

Hardi napisał/a:
jezyk demonow :?: w ekstazie :?: dobra pisz co chcesz

Czy nie ty to napisałeś w innym swoim poście?

Hardi napisał/a:
Gdy sie modlil, to cos we mnie szarpalo. Raz zaczal sie niby modlic na jezykach na glos, osoby ktore maja dar wykladania, a sa 3 w zborze, nie byly w stanie zrozumiec, powiedzialy ze nie wiedza co mowi.

Sam to napisałeś... więc bądź konsekwentny!

......

Hardi napisał/a:
”Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza.” 1 Kor. 14.2

Wszak ty sam tłumaczysz podobno z języków demonów na polski.
Czyż to nie twoje słowa?

Hardi napisał/a:
A ja walczylem sam ze soba, albo raczej z Duchem Sw. aby nie wykrzyczes na glos: "milcz bluznierco, milcz szatanie". Cos mnie zmuszalo aby to wykrzyczec, a ja walczylem i tego nie zrobilem.

Więc Hardi masz dar tłumaczenia języka demonów? :-/
Rozumiesz ich mowę?

Hardi napisał/a:
kazdy z nas zda spraw prze Bogiem, ciekawe co Mu w tedy powiesz... mi nie musisz odpowiadac, to Jemu powiesz

Zapewne Hardii tak będzie.

To co napisałem miało uzasadnienie w twoich wypowiedziach,
więc Hardii nie nadymaj się aż tak bardzo.

Źródło:
http://biblia.webd.pl/for...p=108042#108042

ps. Jeśli nie zrozumiałeś pytania Hardi,
przeczytaj jeszcze raz mój wcześniejszy post, powoli i ze zrozumieniem.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2010-01-14, 17:07   

Gdzie ja napisalem ze tlumacze jezyki demonow :?: Masz jakies problemy z czytanie czy ze rozumieniem :?: Czy po prostu naciagasz wszystko tak aby pasowalo do teorii :?: Ale co sie dziwic, ze robisz to z moimi slowami, skoro to samo robisz z biblia...

SUB

Wysłany: 2010-01-14, 17:15   

Hardi napisał/a:
Gdzie ja napisalem ze tlumacze jezyki demonow :?: Masz jakies problemy z czytanie czy ze rozumieniem :?: Czy po prostu naciagasz wszystko tak aby pasowalo do teorii :?: Ale co sie dziwic, ze robisz to z moimi slowami, skoro to samo robisz z biblia...

Nic nie muszę naciągać.
Każdy może przeczytać, link podałem.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2010-01-14, 17:35   

Nie, ja nie rozumialem tego co ten gosc mowil, ani tez nikt z tych, ktorzy maja dar wykladania jezykow. To Duch Swiety, rozumial i dlatego chcial, abym powiedzial: "milcz bluznierco, milcz szatanie". Ale ty tego nie potrafisz pojac i zrozumiec, ty odrzucasz nawet to co mowi biblia o darach itd. bo tak naucza TS, ale za to potrafia podawac daty o jakich biblia nie wspomina.

SUB

Wysłany: 2010-01-14, 19:07   

Hardi napisał/a:
Nie, ja nie rozumialem tego co ten gosc mowil, ani tez nikt z tych, ktorzy maja dar wykladania jezykow. To Duch Swiety, rozumial i dlatego chcial, abym powiedzial: "milcz bluznierco, milcz szatanie". Ale ty tego nie potrafisz pojac i zrozumiec, ty odrzucasz nawet to co mowi biblia o darach itd. bo tak naucza TS, ale za to potrafia podawac daty o jakich biblia nie wspomina.

To co naucza TS to jedno, to co zaś mówi Hardii i KZ to też inna rzecz. Wierzycie w dary ducha, ale jakoś strasznie wybiórczo wam to idzie. Dar modlitwy językami... ok fajnie "szabadaba", dar mówienia językami by głosić... "nie dziękuję", tym to się już nie zajmujemy! Dziwna ta mentalność człowieka.

Więc jak z tymi darami języków i głoszeniem za ich pomocą podobnie jak to czynili obecni w dniu pięćdziesiątnicy I wieku? Nie dziękuję, nie otrzymałem daru?

To co widzę to potrafisz zasłaniać się jednym wersetem by pokazać, że owy dar 'nieweryfikowalny' jest zlany na ciebie. A co z darami nadrzędnymi? Nie ma... patrzę i nie widzę. Czy po darze modlitwy w zamkniętej komnacie mieli być poznawani wyznawcy Boga i Chrystusa? Owoce miały być dostrzegalne, KZ owych owoców mi nie pokazał, a ty osobiście wplatasz się bardzo mocno w pokazywanie, że nie jesteś osobą która jest znakiem dla mnie: -> "tak to ci, poznaję ich po dobrych owocach".

Petroniusz 

Wysłany: 2010-01-14, 23:38   

"[Ireneusz:] 'Zgola juz nie moga wskrzesic umarlego modlitwa, jak wskrzeszal Pan i apostolowie, i jak sie czesto dzialo wsrod braci'" (Euzebiusz/HE)

"Dzialaly bowiem przez nich [nastepcow apostolskich] jeszcze wowczas rozliczne, a przedziwne sily Ducha Bozego" (Euzebiusz/HE)

"Panuje powszechne przekonanie, ze Duch Swiety oposcil Zydow wowczas, gdy popelnili ciezki grzech przeciw Bogu i osobie zapowiedzianej przez prorokow. Pojawily sie liczne znaki Ducha Swietego, gdy Jezus zaczynal nauczac i gdy zmartwychwstal, potem juz nie bylo ich wiele" (Orygenes)

Odpowiedz do tematu