Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zielonoświątkowcy a medycyna
Autor Wiadomość
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-01-06, 16:44   Zielonoświątkowcy a medycyna

Cytat:
Trzeba przyznać, że jeżeli chodzi o zaufanie Bogu w sprawach zdrowia, był niezwykle konsekwentny, nawet gdy zielonoświątkowcy stopniowo akceptowali współdziałanie modlitwy i medycyny w uzdrawianiu. Smith i Polly zgodzili się nigdy nie szukać pomocy lekarzy, ani nie przyjmować lekarstw, lecz ufać Chrystusowi jako ich Uzdrowicielowi. Według nich cierpienie nie ma miejsca w Bożym planie dla wierzącego. Wigglesworth postrzegał modlitwę za chorych jako pojedynek pomiędzy Bogiem a diabłem: "Nie mam innego określenia na reumatyzm, jak "demoniczne opętanie". Reumatyzm, rak, guzy, lumbago, neuralgia, wszystkie te rzeczy nazywam nie inaczej, jak mocą diabła, działającego wśród ludzi. Kiedy widzę chorobę, widzę moc demoniczną tam się przejawiającą. Wszystkie te rzeczy mogą być usunięte".
Jego pogląd na temat modlitwy o chorych jako elementu duchowej wojny pomaga zrozumieć jego obcesowe zachowanie wobec chorych w pierwszych latach służby. Rozumiał uderzanie chorych miejsc jako bezpośredni atak na diabła. Chociaż niektórzy zaświadczali o doświadczonym uzdrowieniu, inni woleli unikać wskazywania miejsca swojej dolegliwości. Na jednym z nabożeństw trafiła kosa na kamień. W Glad Tidings Tabernacle w Nowym Jorku, gdy uderzył irlandzką imigrantkę, która wyszła do modlitwy, ta natychmiast zacisnęła pięści i zawołała: "Uważaj no, jeżeli chcesz się bić, to będziesz się bił!" Na szczęście zwyciężyło opanowanie i nabożeństwo było kontynuowane bez dalszych incydentów.


ŹRÓDŁO

Ciekaw jestem ilu zielonoświątkowców zmarło, z powodu odmowy przyjęcia lekarstw, o dzieciach nie wspomnę?
 
 
IzajaszSobotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-06, 17:22   

To jakaś nowa na forum wojna zieloni vs. ŚJ ?
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-01-06, 17:44   

IzajaszSobotnik napisał/a:
To jakaś nowa na forum wojna zieloni vs. ŚJ ?


hmm, widzisz, ciekawe jest, że zarzuca się innym coś, co da się Biblią udowodnić, a nie widzi swoich błędów, które nijak nie mają poparcia w Biblii.

Cytat:
PNS Matthew 7:1 "Przestańcie osądzać, żebyście nie byli osądzeni; 2 bo jakim sądem osądzacie, takim będziecie osądzeni, i jaką miarą odmierzacie, taką wam odmierzą. 3 Czemu więc patrzysz na słomkę w oku twego brata, a nie bierzesz pod uwagę belki we własnym oku? 4 Albo jak możesz powiedzieć do swego brata: 'Pozwól mi wyjąć słomkę z twego oka', gdy oto w twoim własnym oku jest belka? 5 Obłudniku! Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę z oka swego brata.
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2010-01-06, 17:49   re

problem w tym, ze nia ma jednej organizacji zielonoswiatkowcow.Natomiast u swiadkow odgornie musisz wierzyc we wszystko jak u Kim Ir Sena.
Biblia nigdzie nie naucza, ze nie nalezy brac lekarstw. Zgadzam sie z Jezusem, ze choroba pochodzi od diabla, choc niekoniecznie musi byc spowodowana grzechem jednostkowym.
 
 
IzajaszSobotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-06, 17:53   

Tylko proszę merytorycznie i żeby to wojna nie była. Skoro @ariusie wysunąłeś taki zarzut, to proszę śmiało dyskutować, ale wszelkie wojny od razu utnę i temat zamknę. Bez względu na to, kto zacznie na szabelkę walczyć. Szalom! :-)
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2010-01-06, 17:57   re

zreszta ariusie, ja mam wolnosc. Stawiam Benny Hinnow, Haginow, Cerullow i innych w jednej plejadzie false prophets razem z Russelem, rutherfordem i innymi.
Kazdy, kto naraza poprzez swa nauke innych ludzi na smierc ( z wyjatkiem przesladowan ) jest dla mnie skreslony.

Pozdrawiam
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-01-06, 18:37   Re: Zielonoświątkowcy a medycyna

makabi napisał/a:
problem w tym, ze nia ma jednej organizacji zielonoswiatkowcow.Natomiast u swiadkow odgornie musisz wierzyc we wszystko jak u Kim Ir Sena.
Biblia nigdzie nie naucza, ze nie nalezy brac lekarstw. Zgadzam sie z Jezusem, ze choroba pochodzi od diabla, choc niekoniecznie musi byc spowodowana grzechem jednostkowym.

amen :!:

makabi napisał/a:
zreszta ariusie, ja mam wolnosc. Stawiam Benny Hinnow, Haginow, Cerullow i innych w jednej plejadzie false prophets razem z Russelem, rutherfordem i innymi.
Kazdy, kto naraza poprzez swa nauke innych ludzi na smierc ( z wyjatkiem przesladowan ) jest dla mnie skreslony.

Pozdrawiam

amen :!:

Arius napisał/a:
Cytat:
nawet gdy zielonoświątkowcy stopniowo akceptowali współdziałanie modlitwy i medycyny w uzdrawianiu. Smith i Polly zgodzili się nigdy nie szukać pomocy lekarzy, ani nie przyjmować lekarstw, lecz ufać Chrystusowi jako ich Uzdrowicielowi. Według nich cierpienie nie ma miejsca w Bożym planie dla wierzącego.

Ciekaw jestem ilu zielonoświątkowców zmarło, z powodu odmowy przyjęcia lekarstw, o dzieciach nie wspomnę?

nie wiem czy widzisz to co jest tam napisane :!: :-) to byla decyzja tych 2 gosci Smith i Polly a nie np. KZ :mrgreen: pewnie i dzisiaj znajdza sie ludzie, ktorzy odmawiaja przyjecia lekow, ale to nie jest nauka tego kosciola tylko dobrowolna i glupia (ostrzegam - inwektywy i oceny do kieszeni proszę schować - Izajasz) decyzja tych ludzi ;-)

nie wyszlo Ci :!: :crazy:
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
Ostatnio zmieniony przez 2010-01-06, 18:44, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-06, 18:42   

Hardi, Ostatnio na forum ŚJ,został dodany artykuł,w którym pewna rodzina oświadcza,że 95% nauk ŚJ nie jest naukami biblijnymi.
Do czego zmierzam....Zauważ że mowa tu o rodzinie,5 osób więc nie wiele więcej niż owa dwójka.
Pozdrawiam. 8-)
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-01-06, 18:49   

makabi napisał/a:
problem w tym, ze nia ma jednej organizacji zielonoswiatkowcow


O zielonoświątkowcach mówi się, jakby byli jedną organizacją tylko wtedy, gdy się podlicza ile ich jest na całym świecie. :-) Jak to ich dużo, jak szybko się rozwijają, a jak co do czego, to się okazuje, że ich liczba może się wąchać w granicy 100 osób, bo przecież każdy zbór jest autonomiczny.

Co by nie być gołosłownym :-) cytat z Wikipedii

Cytat:
Oblicza się, że jeśli przyrost będzie postępować nadal w takim tempie, to ok. roku 2025 kościoły pentekostalne staną się najliczniejszym wyznaniem chrześcijańskim, wyprzedzając Kościół Rzymskokatolicki.
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2010-01-06, 19:46   re

Cytat:
makabi napisał/a:
problem w tym, ze nia ma jednej organizacji zielonoswiatkowcow


O zielonoświątkowcach mówi się, jakby byli jedną organizacją tylko wtedy, gdy się podlicza ile ich jest na całym świecie. Jak to ich dużo, jak szybko się rozwijają, a jak co do czego, to się okazuje, że ich liczba może się wąchać w granicy 100 osób, bo przecież każdy zbór jest autonomiczny.


rozwijaja sie jak grzyby po deszczu, jak pierwszy kosciol. Nie potrzeba marnowac za duzo papieru. dzieki nim ja uslyszalem Ewangelie.
Ale tam , gdzie jest praca Ducha sw, tam ze wzmozona sila uderza szatan. Stad wiele zlych nauk. Jednak od swiadkow rozni ich to, ze nie uwazaja sie za JEDYNA I JEDYNOZBAWCZA ORGANIZACJE, KANAL JEHOWY. wiec gdy jakiemus pastorkowi w koziej wolce odbije sodowka, to nauka nie rozpowszechni sie na caly kosciol.
Natomiast, gdy jakis prezes TS i jego ludzie zaczna glosic zwyrodniale nauki, to od razu Arius MUSI WIERZYC WE WSZYSTKO.
To rozni zielonych i swiadkow.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12