Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktos kto nie jest protestantem może być zbawiony?

Czy ktos kto nie jest protestantem może być zbawiony?
Tak
100%
 100%  [ 10 ]
Nie
0%
 0%  [ 0 ]
Nie mam zdania
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 10
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wysłany: 2009-12-18, 11:55   Czy ktos kto nie jest protestantem może być zbawiony?

Czy ktoś kto nie jest z kościoła protestanckiego, ktoś kto nie zgadza sie z poglądami protestantów może być zbawiony i iść do nieba? Czy dla protestantów jest możliwe, aby ktoś, kto nie zgadza się z nimi i będąc w KrzK czy będąc ŚJ itd. był zbawiony?

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2009-12-18, 12:10   

Oczywiscie, ze TAK :!: :-)

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

SUB

Wysłany: 2009-12-18, 12:56   

Hardi napisał/a:

A jak postrzegacie tych, którzy nie przyjmują waszego "wyznania Wiary" i odrzucają je w zasadniczej części? Zarówno pkt. 2, 3, 5, 6, 9, zapis wyznania nicejskiego, jak i wielu innych pomniejszych elementów "wyznania wiary" KZ? Oczywiście postrzegacie w kontekście przytoczonego pytania?

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-12-18, 13:21   

SUB napisał/a:
Hardi napisał/a:

A jak postrzegacie tych, którzy nie przyjmują waszego "wyznania Wiary" i odrzucają je w zasadniczej części? Zarówno pkt. 2, 3, 5, 6, 9, zapis wyznania nicejskiego, jak i wielu innych pomniejszych elementów "wyznania wiary" KZ? Oczywiście postrzegacie w kontekście przytoczonego pytania?

EMET:
Tak faktycznie, to o byciu zbawionym - co jest oczywistą oczywistością - decyduje Bóg oraz Jego Syn.

Jednak po to dano Księgę ksiąg, żeby jednak jakieś wskazówki ktoś w owej znajdował.
Także: cóż znaczyło by określenie 'być winnym czyjejś krwi' [por. Dzieje Ap 20:26 - por. w. 20], skoro tak skwapliwie zbawienie przyznawano by przeróżnym ludziom - różnie wierzącym i różnie postępującym?

Skoro zbawienie zależy od 'spełniania woli Ojca', tak też nie spełniający owej woli...

Uważam, że najczęściej ma miejsce tzw. "wspaniałomyślne przydzielanie" różnym ludziom tego, iż zbawieni będą: bez względy na wyznawane poglądy i bez względu na to, gdzie przynależą bądź nie przynależą.
Jest to tzw. 'tolerancja' i 'poprawność' w stylu owej 'politycznej'; tzw. 'nie obrażanie nikogo'.

Reasumując: decyzja, kto konkretnie będzie zbawionym, należy nie do ludzi, ale jednak nie pozostawiono owej kwestii "wedle uważania".
Tak też np. w wg Jana 17:3 czytamy o zależności między życiem wiecznym a poznawaniem...
W Jakuba 1:12 mamy m.in.: "przyjmujcie zaszczepianie słowa, które może wybawić wasze dusze.".
Zatem: nie przyjęcie 'słów Bożych' coś jednak oznacza, nie zaś, że obojętnie, jakie ktoś 'słowa' uznaje, to i tak życie wieczne od Boga miał będzie.
Ciekawa też wypowiedź z 2 do Tessaloniczan 1:8, 9.

Stephanos, ps. EMET

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2009-12-18, 15:27   

W biblii nie pisze, ze aby byc zbawionym trzeba wyznawac to co KZ i inni. Ja wiem, ze do zbawienia jest potrzebna tylko wiara w Jezusa (Jana 3.16). Lotr na krzyzu tylko uwierzyl i to wystarczylo, ze Jezusa mu obiecal raj.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2009-12-18, 15:37   

Hardi napisał/a:
Ja wiem, ze do zbawienia jest potrzebna tylko wiara w Jezusa (Jana 3.16).

Fajna ta nauka... Zgodnie z nią wszyscy katolicy wierzący w Chrystusa są zbawieni. KK do tego opuszczać nie trzeba. :)

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2009-12-18, 16:00   

Problem polega na tym, kto faktycznzie wierzy :?:

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-12-18, 16:05   

Hardi napisał/a:
Problem polega na tym, kto faktycznzie wierzy

To wie Bóg. My nie musimy.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Bobo 

Wysłany: 2009-12-18, 16:06   

Hardi napisał/a:
Lotr na krzyzu tylko uwierzyl i to wystarczylo, ze Jezusa mu obiecal raj.

Zarazem też całe to gadanie o mowieniu jezykami cudach też jest funta kłaków warte... skoro mozna tak jak łotr...
Tak stawiając sprawę to... ŚJ już dawno są zbawieni.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-12-18, 16:07   

Bobo, z tego co pamiętam, to żaden ŚJ nie powie o Chrystusie: "Pan mój i Bóg mój".

Bobo 

Wysłany: 2009-12-18, 16:22   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Bobo, z tego co pamiętam, to żaden ŚJ nie powie o Chrystusie: "Pan mój i Bóg mój".

Łotr też.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2009-12-18, 17:22   

Hehe... Łotr, Bobo, już jest z Panem. Ty nie. Pytanie brzmi:
Czy powiesz o Chrystusie: "Pan mój i Bóg mój"?

izraelita 
www.unitarianie.pl

Wysłany: 2009-12-18, 17:23   

Dlaczego żaden protestant nie oburza się na moją "podstepną" ankietę?

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-18, 18:23   

Zbawienie to nie sprawa religii a osobistej wiary
i przyjęcie ofiary Jezusa
więc oczywiście nie protestant bywa zbawiony również
pozdrawiam

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-12-18, 18:59   

Bobo napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Łotr też.

EMET:
My też Bobo - wg Jana 20:31; 17:3. Zaledwie trzy wersety poniżej wypowiedzi Tomasza; rozmaicie zresztą interpretowanego wersetu [20:28].

Jakoś tego typu wypowiedzi pewni ludzie nie akcentują, a jedynie wg Jana 1:1, 18; 20:28...
Czyżby swoją wiarę budowali na pojedynczych wersetach, skoro w Biblii nie brak wykładni co do tego, kim jest zarówno Bóg jak i Jego Syn...
Ale u owych tzw. skwapliwość jest niemal automatyczna jedynie co do wg Jana 20:28. Inne wersety omija się 'dalekim łukiem'...
wg Jana 20:28 jest to wręcz ulubiony tekst trynitarystów; nawet, kto wie, czy nie bardziej ulubiony aniżeli wg Jana 1:1, 18...

Stephanos, ps. EMET

Odpowiedz do tematu