Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2011-11-28, 18:04
Kościół Chrystusowy
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2009-11-14, 19:51   

Arius napisał/a:
Ja nie wiem o jakim ty kościele mówisz, Jezus nie potrzebuje żadnych budynków.

Po co tak mówisz Ariusz. Doskonale wiesz, co ma na myśli Anastasis, mówiąc kościół.
BG---kościół, BWP---kościół, BT---kościół, BW---kościół, BB---kościół, BP--kościół.
Ja posługuję się najczęściej BG i mi to nie sprawia,żadnych trudności. Wiem,że gdy czytam kościół to mam na uwadze społeczność zbór. bo to jest to samo. Tylko nie zacznicie znowu rozbierać słowo "kościół" bo taki temat juz jest.

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-11-14, 20:18   

nike napisał/a:
Arius napisał/a:
Ja nie wiem o jakim ty kościele mówisz, Jezus nie potrzebuje żadnych budynków.

Po co tak mówisz Ariusz. Doskonale wiesz, co ma na myśli Anastasis

A co ja prorok, czy kto, bym znał czyjeś myśli? Z ciebie za to nie lada prorokini, gdyż doskonale wiesz, co ja myślę o tym, co on myśli :-) .
Ja widzę tylko to, co on napisze.

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2009-11-14, 20:26   

Arius napisał/a:
Z ciebie za to nie lada prorokini

Wiesz co akurat prorokowanie to mi raczej źle wychodzi, nie biorę się za tę dziedzinę w ogóle. :-(

amiko

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2009-11-14, 21:57   

W jeden Kościół Chrystusowy,w jedno Ciało Chrystusowe zostaliśmy wszyscy włączeni przez danie nam przez Chrystusa Jego Ducha Świętego Chrystusowego.Chrystus jako Pierworodny Syn Boży ma do swojej dyspozycji część Ducha Świętego,Bożej energii,dlatego mógł nam ją wszystkim przekazać.Jako Syn Boży jest w Niebie,ale przez swojego Ducha Świętego Chrystusowego,jako prawdziwe Słowo Boże(Kol.1,27-28;Jak.1,21) jest obecny w każdym człowieku.

Nie jesteśmy Kościołem Jezusowym,bo Jezus był śmiertelnym Synem Człowieczym,fizycznym ciałem bez świadomości,którego rodzicami byli Maria i Józef,a w które wcielił się nieśmiertelny Syn Boży Chrystus-Ja Jestem,boska świadomość i wola-Jaźń.

Nie jesteśmy Kościołem Jezusowo-Chrystusowym,bo nie istnieje Bogo-człowiek Jezus-Chrystus z rozdwojeniem jaźni i natur,mimo,że KK w niego wierzy.

1 Kor.12..13.Bo też w jednym Duchu (Chrystusowym) wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno Ciało - czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem...27.Wy zaś jesteście Ciałem Chrystusowym, a z osobna członkami.
Rzym.12,5.Tak my wszyscy jesteśmy jednym Ciałem w Chrystusie, a z osobna jesteśmy członkami jedni drugich.
Gal.4,6.A ponieważ jesteśmy synami,przeto zesłał Bóg Ducha Syna swego do serc naszych...

Ducha Świętego Chrystusowego otrzymaliśmy od Chrystusa zgodnie z Nowym Przymierzem Ducha,zapowiedzianym w ST.Duchem Chrystusowym zostaliśmy wszyscy ochrzczeni w jedno Ciało Chrystusowe,jeden Kościół Chrystusowy,nawet jeśli ludzie o tym nie wiedzą i w to nie wierzą.Obecny w nas Chrystus przez swojego Ducha Świętego jako Słowo Boże,"które może zbawić dusze nasze"(Jak.1,21) jest Panem i Osobistym Zbawicielem każdego człowieka,który "sam wszystko we wszystkich wypełnia"(Efez.1,23),bo "jest wszystkim i we wszystkich"(Kol.3,11).
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

anastasis 

Wysłany: 2009-11-14, 22:58   

Dzieje 4:10-12 nie poniżają tak imienia Jezus na korzyść Chrystusa, czemu więc Ty tak robisz? Nasze zbawienie jest uzależnione od przyznania, że Jezus jest Panem, [Rzym 10:9]
Jezus chrzci Duchem ale i wodą [poprzez swój Kościół].

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-15, 08:46   

i ogniem przez wiarę też chrzci
pozdrawiam

anastasis 

Wysłany: 2009-11-15, 12:34   

Też. Chrzest ogniem jest kolejnym doświadczeniem, jakie przeżywają ochrzczeni wodą i Duchem.

amiko

Wysłany: 2009-11-15, 16:07   

anastasis napisał/a:
Dzieje 4:10-12 nie poniżają tak imienia Jezus na korzyść Chrystusa, czemu więc Ty tak robisz? Nasze zbawienie jest uzależnione od przyznania, że Jezus jest Panem, [Rzym 10:9]
Jezus chrzci Duchem ale i wodą [poprzez swój Kościół].

NT był zmieniony przez korektorów papieskich dla uzasadnienia "przerobienia" Chrystusa jako Syna Bożego -Ja Jestem z jedną boską wolą-Jaźnią i naturą-ciałem duchowym,na Bogo-człowieka Jezusa Chrystusa z dwiema wolami i naturami boskimi i ludzkimi.KK dokonał tego na soborach w Chalcedonie i Konstantynopolu.Jeśli piszę prawdę,że Jezus był tylko śmiertelnym Synem Człowieczym,jednorazowym ciałem fizycznym bez świadomości,w które wcielił się nieśmiertelny Syn Boży Chrystus,to jest jakieś poniżenie Jezusa? Jak można wierzyć,że Jezus jest Panem,jak on nigdy nie miał żadnej świadomości,a jako fizyczne ciało umarł i nie zmartwychwstał.

W czasie Starego Przymierza przebywał na Ziemi Chrystus jako Duch-Ja Jestem w swoim ciele duchowym,a w czasie Nowego Przymierza przebywał jako ten sam Duch-Ja Jestem w Jezusie jako fizycznym ciele.Chrystus jako wieczny,nieśmiertelny Syn Boży-Ja Jestem nie mógł stać się Synem Człowieczym Jezusem,ani Bogo-człowiekiem Jezusem Chrystusem tak jak to ustalił KK i w to karze wierzyć swoim wiernym.

Hbr.13,8. Chrystus (nie Jezus) wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.
2 Kor.5,16.Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała,a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała,to już go takiego nie znamy.

Znamy Chrystusa jako Pana,który jest w nas Duchem ożywiającym (1 Kor.15,45).
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

anastasis 

Wysłany: 2009-11-15, 18:34   

Jeśli NT jest pozmieniany, to tracimy wspólną płaszczyznę do rozmowy. Bo zawsze druga stronie może podnieść: "tego tam nie było". To zaś prowadzi do niemożliwości przekonania drugiej strony w sposób merytoryczny. Mnie zaś interesuje tylko taki sposób przekonywania.

Dlatego też odstępuję od dyskusji z osobą, która twierdzi, że Biblię mogą zrozumieć tylko pewne podmioty, np. jakieś Kolegium, czy Ciało czy jakaś Rada Najwyższa.

W Kościołach Chrystusowych wierzy się, że można i trzeba przekonywać na podstawie samego Pisma.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-16, 12:02   

Anastasis
Słusznie na tej drodze i głupi nie zbłądzi ale nieczysty nią nie pójdzie
Błogosławiony jesteś Panie nieba i ziemi ,ze zakryłeś to przed mądrymi tego swiata a objawiłeś prostaczkom.
Bóg objawia się w prostocie tym co Go szukają
Każdemu z poznaniem i na etapie na którym jest
pozdrawiam Cię i zyczę wytrwania w prostym przyjmowaniu Słowa takim jak jest napisane

amiko

Wysłany: 2009-11-16, 14:31   

anastasis napisał/a:
Jeśli NT jest pozmieniany, to tracimy wspólną płaszczyznę do rozmowy. Bo zawsze druga stronie może podnieść: "tego tam nie było". To zaś prowadzi do niemożliwości przekonania drugiej strony w sposób merytoryczny. Mnie zaś interesuje tylko taki sposób przekonywania.

Dlatego też odstępuję od dyskusji z osobą, która twierdzi, że Biblię mogą zrozumieć tylko pewne podmioty, np. jakieś Kolegium, czy Ciało czy jakaś Rada Najwyższa.

W Kościołach Chrystusowych wierzy się, że można i trzeba przekonywać na podstawie samego Pisma.

Nie wiem ile się zajmujesz studiowaniem Biblii,ale jeśli w niej są sprzeczności,to o czymś to świadczy.Różne przekłady też się znacznie różnią między sobą.Nie trzeba daleko szukać.Wystarczy porównać co pisze w nich na temat dobrej nowiny.W jednych jest,że Królestwo Boże i Chrystus jest "w nas",a w drugich,że "pośród nas".Tak więc są dwie różne dobre nowiny,a w rzeczywistości jest ich więcej.

Ja nie twierdzę,że Biblię mogą zrozumieć tylko pewne podmioty, np. jakieś Kolegium, czy Ciało czy jakaś Rada Najwyższa.Zgodnie z NT we wszelką prawdę wprowadza nas Duch Prawdy,którego nam Chrystus podarował.Co nie znaczy,że wszyscy będziemy ja jednakowo rozumieli.

Cytat:

W Kościele Chrystusowym Chrystus jest jego Głową.Tak jak przez swojego Ducha Świętego jest Głową każdego człowieka,naszym Panem i Osobistym Zbawicielem,Drogą,Prawdą i Życiem.

Kościoły,dla których Biblia jest ważniejsza od Chrystusa i nie kieruje wiernych do obecnego w nich Chrystusa,nie są Kościołami Chrystusowymi tylko Biblijnymi.Biblie mają różne przekłady i się zmieniają,a Chrystus cały czas pozostaje ten sam.Bóg dał wszystkim wolną wolę i Chrystusa ,a nie Biblię.Czy Chrystus gdzieś nauczał,że Jego można poznać jedynie przez Biblię? To kto ogranicza wolną wolę wiernych,aby poznawać Chrystusa tylko z Biblii? Tak jak Chrystus nikogo nie ogranicza w jego wolnej woli,tak samo każdy Kościół nie może nikogo do niczego ograniczać.A jeśli Kościół ogranicza wolną wolę wyznawców,to nie jest to Kościół Chrystusowy.Gdzie Chrystus nauczał,że prawda jest ograniczona tylko do Biblii i kto tego będzie przestrzegał,będzie w Jego Kościele? Komu z przedstawicieli Kościoła Chrystusowego Chrystus dał upoważnienie,aby Jego poznanie ograniczyć wyłącznie do Biblii?

anastasis 

Wysłany: 2009-11-17, 07:19   

Biblia sprzeczna-więc zła.
Nawet osoby posiadające Ducha-mogą mieć różne zrozumienie... [obie tezy: wg Ciebie].

W jaki sposób jest więc możliwa jedność i wspólna, jednolita wiara dzieci Bożych ? :mrgreen:
Bo wychodzi na to, że nie ma obiektywnego źródła objawienia, a decydujące jest to, co ktoś "czuje". Tylko co zrobić, jeśli ja czuję zupełnie inaczej niż Ty? Dlaczego Ty masz rację? Jak mnie przekonasz?

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-17, 07:42   

Słusznie
Pisze nie każdemu duchowi wierzcie
dla mnie jedynym kryteiu prawdziwości Ducha od Boga jest to ,że wskazuje na Słowo i je objaśnia-objawia zawarte w Słowie informacje i przystosowuje mnie do posłuszeństwa Słowu Bożemu tu i tera
pozdrawiam

Rachela Ketura
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-17, 17:50   

jeśli człowiek ma objawienie Jeszuy w życiu swoim życiu , objawienie Syna Bożego, to też i ludzie znający Jeszuę będą umieli się porozumieć i dogadać, lub mieć wspólny udział w Duchu w duchowej społeczności i relacjach , to tak jak nikogo się nie zna , spotykasz osobę wierzącą i od razu zaskoczy bo to jednak obudzony duch jednej osoby wierzącej przez Mistrza Jeszua Syna Bożego i drugi się wyczują i jest rozmowa a inaczej jak jest to się albo pogryzą albo będą unikać jeśli jest zagrożenie, to lepiej się wyposażyć w miecz i tarcze i zbroję i walczyć o te druga osobę , przekonuje chyba Duch Święty. Choć czasami jest tak ze jak jeden król Jozafat zdaje się poszedł do walki wspólnie z Achabem choć nie powinien się z nim bratać i wrogowie wzięli tego króla za Achaba i omal nie zginął gdy nie zaczął krzyczeć i tamci zorientowali się ze to nie jest Achab- to tak trudno wsiąść do rydwanu wroga bożego jeśli nie pokutował i nie zrobił teszuwy ryzykując życie w końcu król je uratował, drugi król Achab zginał według zamysłu woli bożej,..zależy kto się z kim brata , jeśli jest bratanie się tylko z Jeszua to tak jak też na pewno Duch Święty nam pomaga i pomoże ale też Jonatan był taki ze został w obozie swego ojca Saula i zginął choć zrobił przymierze z Dawidem , lepiej idz do obozu Dawidowego :-)
szalom alechem
Rachela Ketura

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-18, 08:13   

Słusznie przyjazń ze światem jest nieprzyjaznią z Bogiem
nie mozna dwum panom służyć
pozdrawiam

Odpowiedz do tematu