Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2011-11-28, 18:04
Kościół Chrystusowy
Autor Wiadomość
anastasis 

Wysłany: 2009-11-14, 09:20   Kościół Chrystusowy

Witam na forum :-)

Z pierwszym postem zakładam wątek o Kościele Chrystusowym . [proszę nie mylić z Kościołem Zborów Chrystusowych czy też z Uczniami Chrystusa].

Pozdrawiam.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-11-14, 13:20   Re: Kościół Chrystusowy

anastasis napisał/a:
Witam na forum :-)

Z pierwszym postem zakładam wątek o Kościele Chrystusowym . [proszę nie mylić z Kościołem Zborów Chrystusowych czy też z Uczniami Chrystusa].

Pozdrawiam.

EMET:
Kiedyś Maja i Miriam pisywały coś o jakimś 'Zborze...'.

Może jakieś doktryny - przybliżysz nam - owego 'Kościoła Chrystusowego'?
Wszak to dosyć ogólnie brzmiąca fraza.
Nie wszyscy ponadto akceptują formułę "Kościół", powiedzmy. Wolą choćby: "Zbór". "Społeczność", "Wspólnota" itp.

Stephanos, ps. EMET

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-14, 13:24   

niech się Arius wypowie
on ciągle pisze że jest jedna widzialna owczarnia
więc moze ją określi właśnie tu
pozdrawiam

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2009-11-14, 13:44   

Płaskowicki Rys napisał/a:
niech się Arius wypowie
on ciągle pisze że jest jedna widzialna owczarnia
więc moze ją określi właśnie tu
pozdrawiam

Tylko nie tu, to nie jest temat o owczarni, proszę. nike

anastasis 

Wysłany: 2009-11-14, 14:39   

Kościół Chrystusowy wyróżnia się tym, że nie posiada spisanego, sformalizowanego Credo. Wychodzi z założenia, że to Biblia zawiera prawdy wiary i wszelkie jej ujmowanie w obowiązujące Credo będzie uproszczeniem i prowadzić będzie do wtórnego objawienia Bożego [wypychanie Biblii na korzyść nauki ludzkiej].

Szczególny nacisk kładzie na "Nowy Testament", gdyż jest to obowiązujące Prawo dla wyznawców Boga Jahwe.

Ludziom najczęściej kojarzy się z naciskiem na chrzest na odpuszczenie grzechów, cotygodniową Wieczerzą Pańską, naciskiem na święte życie, wyeksponowaniem wolnej woli człowieka i jego odpowiedzialności przed Bogiem i Panem Jezusem Chrystusem.

Kościół Chrystusowy podkreśla naukę o jedynym Bogu objawionym jako Ojciec, Syn i Duch Święty uciekając jednak od nazywania Go "trójcą' [Biblia nie nazywa tak Boga, modlitwy nie są kierowane do "trójjedynego"].

Kościół Chrystusowy jest przeświadczony, że kapłaństwo wierzących jest obecnie powszechne, a każdy lokalny zbór jest częścią jedynego prawdziwego Kościoła, który założył Jezus. Członkowie uważają się za prawdziwych chrześcijan, lecz nie jedynych chrześcijan.

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-11-14, 17:52   

anastasis napisał/a:
Kościół Chrystusowy wyróżnia się tym, że nie posiada spisanego, sformalizowanego Credo. Wychodzi z założenia, że to Biblia zawiera prawdy wiary i wszelkie jej ujmowanie w obowiązujące Credo będzie uproszczeniem i prowadzić będzie do wtórnego objawienia Bożego [wypychanie Biblii na korzyść nauki ludzkiej].

Szczególny nacisk kładzie na "Nowy Testament", gdyż jest to obowiązujące Prawo dla wyznawców Boga Jahwe.

Ludziom najczęściej kojarzy się z naciskiem na chrzest na odpuszczenie grzechów, cotygodniową Wieczerzą Pańską, naciskiem na święte życie, wyeksponowaniem wolnej woli człowieka i jego odpowiedzialności przed Bogiem i Panem Jezusem Chrystusem.

Kościół Chrystusowy podkreśla naukę o jedynym Bogu objawionym jako Ojciec, Syn i Duch Święty uciekając jednak od nazywania Go "trójcą' [Biblia nie nazywa tak Boga, modlitwy nie są kierowane do "trójjedynego"].

Kościół Chrystusowy jest przeświadczony, że kapłaństwo wierzących jest obecnie powszechne, a każdy lokalny zbór jest częścią jedynego prawdziwego Kościoła, który założył Jezus. Członkowie uważają się za prawdziwych chrześcijan, lecz nie jedynych chrześcijan.

Coś ala 'róbta co chceta, czyli wierzta w co chceta', inaczej światowe 'wash & go'.
Jakże różne to od nauczania Jezusa i apostołów o jednej OWCZARNI.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-14, 18:23   

Arius
Pokaż w Słowie kiedy i jaki apostoł nauczał o jednej owczarni a jak nauczał to co ?
i dokczaj na wstępie temu nowemu uczestnikowi a wyjaśnij mu co uważasz za jedną owczarnię Jezusa współcześnie
który zbór ?
czy kzk czy organizację SJ czy moze Baptystów czy Adwentystów czy zbór Badaczy
wiem ,ze nie zielonoświatkowców
ale który uważasz ?
powiedz to wyraznie bez sloganu w stylu ze kto owcą to sam znajdzie
dobry pasterz idzie po zabłonkana owce i ja przyprowadza
więc jezeli jesteś w tej owczarni to pokaż ją jak się do niej dostać
tyle

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-11-14, 18:32   

Arius
Pokaż w Słowie kiedy i jaki apostoł nauczał o jednej owczarni a jak nauczał to co ?
i dokczaj na wstępie temu nowemu uczestnikowi a wyjaśnij mu co uważasz za jedną owczarnię Jezusa współcześnie
który zbór ?
czy kzk czy organizację SJ czy moze Baptystów czy Adwentystów czy zbór Badaczy
wiem ,ze nie zielonoświatkowców
ale który uważasz ?
powiedz to wyraznie bez sloganu w stylu ze kto owcą to sam znajdzie
dobry pasterz idzie po zabłonkana owce i ja przyprowadza
więc jezeli jesteś w tej owczarni to pokaż ją jak się do niej dostać
tyle

DOKCZAĆ to chyba ty potrafisz, ja się tym nie zajmuje. Co do OWCZARNI, to OWCE nie maja problemu ze znalezieniem drogi, wystarczy, że znaja głos swojego pasterza i za nim idą. Dla nie znających głosu Jezusa, nic nie da wskazanie drogi i tak uciekną. NAJPIERW POZNAJ JEZUSA, a później drogę sam znajdziesz. Ja mogę jedynie pomóc w poznawaniu Jezusa i BOGA JHWH.
A twoje słowa w stylu:
Matthew 4:6 i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień».
Wcale mnie nie dziwią.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2009-11-14, 18:33   

No patrzcie ile to się owczarni porobiło, a już zwierzchnicy tych ziemskich(czyt. ludzkich)
owczarni strzygą owieczki równo - do skóry, pozbawiając je samodzielnego myślenia,
zniewalając je w okowach denominacyjnych dogmatów. (nie dotykaj,nie kosztuj).
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2009-11-14, 18:38   

O owczarni proszę pisać tutaj: nike

http://biblia.webd.pl/for...=1671&start=240

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-14, 18:43   

Arius ja znam Jezusa on jest moim Zbawicielem
on zabrał mi moje grzeszne życie a dał nowe w Jego łasce
więc o czym piszesz ? Codziennie proszę Boga przez Jezusa o pokarm prowadzenie .
Dziele sie Słowem z braćmi w jednocie
Bóg potwierdza swija obecność i darzy łaską
Dziękuje więc za dobre chęci
pokaż Jezusa i Jego owczarnię temu kto szuka
Ten młody człowiek szuka właściwej owczarni/kościola/ty pono wiesz która to więc pomóż mu on prosi ja cie o nic nie proszę
pozdrawiam

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-11-14, 19:14   

Arius ja znam Jezusa on jest moim Zbawicielem
on zabrał mi moje grzeszne życie a dał nowe w Jego łasce
więc o czym piszesz ? Codziennie proszę Boga przez Jezusa o pokarm prowadzenie .
Dziele sie Słowem z braćmi w jednocie
Bóg potwierdza swija obecność i darzy łaską
Dziękuje więc za dobre chęci
pokaż Jezusa i Jego owczarnię temu kto szuka
Ten młody człowiek szuka właściwej owczarni/kościola/ty pono wiesz która to więc pomóż mu on prosi ja cie o nic nie proszę
pozdrawiam

Cytat:
Matthew 7:21-23 21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

Oni też BYLI PEWNI, ŻE ZNAJĄ JEZUSA i czynią jego dzieła. Czego im brakowało?
Jezus powiedział: "wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie"

anastasis 

Wysłany: 2009-11-14, 19:30   

Arius napisał:

Cytat:
Coś ala 'róbta co chceta, czyli wierzta w co chceta', inaczej światowe 'wash & go'.

Nie bez powodu na początku zwróciłem uwagę, aby nie mylić Kościoła Chrystusowego z Uczniami Chrystusa. Ci ostatni właśnie są bardzo podzieleni doktrynalnie. Ich zdaniem jedność zapewnia im miłość i wspólne spożywanie Wieczerzy. W Kościołach Chrystusowych jest zupełnie inaczej. Poglądy są bardzo ujednolicone.

Nie wiem o jakiej owczarni mówisz, ale owczarnia Jezusa nie potrzebuje "wyznania wiary" aby być jedno.

tomyo 
tomyo

Wysłany: 2009-11-14, 19:35   

Mam wrażenie że Arius jest w społeczność zwana „Owczarnia” prowadzona przez kierownika (pasterza) Jezusa i jego głosu słucha, a zdawało mi się że tylko jedyny Bóg JHWH. Coś plączesz, czasem mówisz że nie wierzysz w trzy-osobowego Boga, a piszesz o Bogu, Duchu Świętym i Jezusie. To w kogo tak naprawdę wierzysz, przypisujesz wszystkim tym osobą ich działanie. Czy spełniasz wolę swojego Ojca, bo do tej pory nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie, więc zadam je jeszcze raz:
Czy Arius spełnia wolę swojego Ojca który jest w niebie zobaczmy:

Rz 10: (9) Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. (10) Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.

J 5: (23) aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał. (24) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.

Rz 14: (11) Napisane jest bowiem: Na moje życie - mówi Pan - przede Mną klęknie wszelkie kolano. a każdy język wielbić będzie Boga.

Fil 2: (9) Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, (10) aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. (11) I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca.

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-11-14, 19:39   

anastasis napisał/a:
Arius napisał:

Cytat:

Nie bez powodu na początku zwróciłem uwagę, aby nie mylić Kościoła Chrystusowego z Uczniami Chrystusa. Ci ostatni właśnie są bardzo podzieleni doktrynalnie. Ich zdaniem jedność zapewnia im miłość i wspólne spożywanie Wieczerzy. W Kościołach Chrystusowych jest zupełnie inaczej. Poglądy są bardzo ujednolicone.

Nie wiem o jakiej owczarni mówisz, ale owczarnia Jezusa nie potrzebuje "wyznania wiary" aby być jedno.

Ja nie wiem o jakim ty kościele mówisz, Jezus nie potrzebuje żadnych budynków. Jedynym budynkiem, który posiadał JHWH, była zawsze Świątynia, tym razem jest to Świątynia duchowa, w której Jezus jest arcykapłanem.

Owczarnia to zbór kierowany przez Jezusa, gdzie są UCZNIOWIE Jezusa, którzy JEDNOMYŚLNIE służą BOGU JHWH, a nie ludzie, którzy wyznają co im się podoba i robią co im się podoba.

Odpowiedz do tematu