Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wieczna dziewica
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-04-07, 21:07   

krzych67 napisał/a:
W takich sytuacjach piszesz, że gdyby miało być wszystko zapisane, to zabrakło by miejsca w Biblii.

Krzych, to nie ja wyznaję sola scriptura, ale Ty. Skoro zaś wierzysz, że "tylko to co w Biblii", to teraz się nie wymiguj i wskaż miejsce gdzie napisano, że Maria "kiedy Jezus miał 12 lat, miała mniejsze dzieci i nimi pewno była zajęta."
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
krzych67 

Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 580
Wysłany: 2010-04-07, 21:11   

Yarpen Zirgin napisał/a:
krzych67 napisał/a:
W takich sytuacjach piszesz, że gdyby miało być wszystko zapisane, to zabrakło by miejsca w Biblii.

Krzych, to nie ja wyznaję sola scriptura, ale Ty. Skoro zaś wierzysz, że "tylko to co w Biblii", to teraz się nie wymiguj i wskaż miejsce gdzie napisano, że Maria "kiedy Jezus miał 12 lat, miała mniejsze dzieci i nimi pewno była zajęta."


Zanim jeszcze 5 razy zadasz to samo pytanie, zajrzyj do słownika i sprawdź, co znaczy słowo "pewno"

Wyjaśnij co znaczy "nie zbliżał się do Niej"

Mt 1:25
25. lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus.
(BT)
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-04-07, 21:17   

Cytat:
Zanim jeszcze 5 razy zadasz to samo pytanie, zajrzyj do słownika i sprawdź, co znaczy słowo "pewno"

Zadam je szósty raz:
Gdzie w Biblii napisano, że Maria "kiedy Jezus miał 12 lat, miała mniejsze dzieci i nimi pewno była zajęta"?

Wers, który podałeś, nie stwierdza, że Maria miała inne dzieci poza Chrystusem.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
and 

Wiek: 73
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 774
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-04-07, 21:21   

Eutychus napisał/a:
and napisał/a:
myślisz, że Maria była taka jak ty?

Gentleman w każdym calu...
Jak zawsze zresztą.

przeczytaj co napisała i pomyśl, rycerzyku.

Anowi, czy Maria była jak wszystkie inne.
 
 
krzych67 

Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 580
Wysłany: 2010-04-07, 21:25   

Cytat:
Wers, który podałeś, nie stwierdza, że Maria miała inne dzieci poza Chrystusem.

A co stwierdza :?:
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-04-07, 21:29   

and napisał/a:
Eutychus napisał/a:
and napisał/a:
myślisz, że Maria była taka jak ty?

Gentleman w każdym calu...
Jak zawsze zresztą.

przeczytaj co napisała i pomyśl, rycerzyku.

Anowi, czy Maria była jak wszystkie inne.


była jak wszystkie inne w jej i dzisiejszych czasach - dziewice.

Dlaczego Jezus we własnym domu był znieważany - przez kogo? matkę czy ojca?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
krzych67 

Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 580
Wysłany: 2010-04-07, 21:39   

Anowi napisał/a:
Dlaczego Jezus we własnym domu był znieważany - przez kogo? matkę czy ojca?


Bracia.
Jan. 7:5
5. Bo nawet bracia jego nie wierzyli w niego.
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2010-04-07, 21:43   

and napisał/a:
przeczytaj co napisała i pomyśl, rycerzyku.

Wiesz co RYCERZU?
Gdzie mi tam do Ciebie...
Ty przecież toczysz dyskusje na tak porażająco merytorycznym poziomie, że któż by się z Tobą mógł równać?
Pan Jezus, aby móc zaspokoić Sprawiedliwość Pana Boga, MUSIAŁ być takim jak Adam, NORMALNYM człowiekiem (za wyjątkiem grzechu).
MUSIAŁ więc narodzić się, z NORMALNEJ, a nie "niepokalanie poczętej", różnej od wszystkich innych, ziemskich kobiet.
Cóż więc po RYCERSKU, zarzucasz Anowi?
Ostatnio zmieniony przez Eutychus 2010-04-07, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-04-07, 21:43   

2J 1:1-13 BT „[Ja] prezbiter - do Wybranej Pani i do jej dzieci, które miłuję w prawdzie, i nie tylko ja sam, ale także wszyscy, którzy znają prawdę,(2) [a miłuję] ze względu na prawdę, jaka w nas trwa i pozostanie z nami na wieki.(3) Łaska, miłosierdzie i pokój Boga Ojca i Jezusa Chrystusa, Syna Ojca, [niech] będą z nami w prawdzie i miłości!(4) Ucieszyłem się bardzo, że znalazłem wśród twych dzieci takie, które postępują według prawdy, zgodnie z przykazaniem, jakie otrzymaliśmy od Ojca.(5) A teraz proszę cię, Pani, abyśmy się wzajemnie miłowali. A pisząc to - nie głoszę nowego przykazania, lecz to, które mieliśmy od początku.(6) Miłość zaś polega na tym, abyśmy postępowali według Jego przykazań. Jest to przykazanie, o jakim słyszeliście od początku, że według niego macie postępować.(7) Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem.(8) Uważajcie na siebie, abyście nie utracili tego, coście zdobyli pracą, lecz żebyście otrzymali pełną zapłatę.(9) Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód, a nie trwa w nauce Chrystusa, ten nie ma Boga. Kto trwa w nauce [Chrystusa], ten ma i Ojca, i Syna.(10) Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go,(11) albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów.(12) Wiele mógłbym wam napisać, ale nie chciałem użyć karty i atramentu. Lecz mam nadzieję, że do was przybędę i osobiście z wami porozmawiam, aby radość nasza była pełna.(13) Dzieci twej Wybranej Siostry ślą ci pozdrowienia.”
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
and 

Wiek: 73
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 774
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-04-08, 19:13   

Eutychus napisał/a:

Pan Jezus, aby móc zaspokoić Sprawiedliwość Pana Boga, MUSIAŁ być takim jak Adam, NORMALNYM człowiekiem (za wyjątkiem grzechu).
MUSIAŁ więc narodzić się, z NORMALNEJ, a nie "niepokalanie poczętej", różnej od wszystkich innych, ziemskich kobiet.
Cóż więc po RYCERSKU, zarzucasz Anowi?


Cytat:
Koh 7:28 BT „której nadal szukam, a nie znajduję. Znalazłem jednego prawego mężczyznę pośród tysiąca, ale kobiety prawej w tej liczbie nie znalazłem.”


Cytat:
Wujek 1599 Luk 1:28 I wszedszy Anjoł do niej, rzekł: Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z tobą, błogosławionaś ty między niewiastami!

Luk 1:28 Zbliżywszy się do niej, anioł rzekł: "Szalom, pani obdarzona łaską! Adonai jest z tobą!".


porównaj te wersety. Kaznodzieja nie znalazł lecz Bóg znalazł.


Pozdrawiam Andrzej
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2010-04-08, 21:39   

and napisał/a:
Eutychus napisał/a:

Pan Jezus, aby móc zaspokoić Sprawiedliwość Pana Boga, MUSIAŁ być takim jak Adam, NORMALNYM człowiekiem (za wyjątkiem grzechu).
MUSIAŁ więc narodzić się, z NORMALNEJ, a nie "niepokalanie poczętej", różnej od wszystkich innych, ziemskich kobiet.
Cóż więc po RYCERSKU, zarzucasz Anowi?


Cytat:
Koh 7:28 BT „której nadal szukam, a nie znajduję. Znalazłem jednego prawego mężczyznę pośród tysiąca, ale kobiety prawej w tej liczbie nie znalazłem.”


Cytat:
Wujek 1599 Luk 1:28 I wszedszy Anjoł do niej, rzekł: Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z tobą, błogosławionaś ty między niewiastami!

Luk 1:28 Zbliżywszy się do niej, anioł rzekł: "Szalom, pani obdarzona łaską! Adonai jest z tobą!".


porównaj te wersety. Kaznodzieja nie znalazł lecz Bóg znalazł.

Pozdrawiam Andrzej

Tępy jestem, może jaśniej?
Pozdrawiam,
Eutychus
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-04-08, 21:55   

Cytat:
Eutychus napisał/a:

Cytat:
Koh 7:28 BT „której nadal szukam, a nie znajduję. Znalazłem jednego prawego mężczyznę pośród tysiąca, ale kobiety prawej w tej liczbie nie znalazłem.”


Cytat:
Wujek 1599 Luk 1:28 I wszedszy Anjoł do niej, rzekł: Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z tobą, błogosławionaś ty między niewiastami!

Luk 1:28 Zbliżywszy się do niej, anioł rzekł: "Szalom, pani obdarzona łaską! Adonai jest z tobą!".


porównaj te wersety. Kaznodzieja nie znalazł lecz Bóg znalazł.

Pozdrawiam Andrzej

Tępy jestem, może jaśniej?
Pozdrawiam,
Eutychus


Różnica miedzy kobietą a dziewczyną jest taka, że jedna jest już po defloracji...Ile lat miała Maria gdy urodziła Jezusa?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-04-08, 22:10   

Anowi,
Cytat:
Ile lat miała Maria gdy urodziła Jezusa?


Podobno ok 15-16 lat.

and napisał/a:
Anowi, czy Maria była jak wszystkie inne.


A jaka miałaby być? Normalna panienka jak każda Żydówka.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-04-08, 22:15   

Koh 7:28 BT „której nadal szukam, a nie znajduję. Znalazłem jednego prawego mężczyznę pośród tysiąca, ale kobiety prawej w tej liczbie nie znalazłem.”

zacytowałam ten werset w odpowiedzi na pytanie dlaczego Maria nie uczestniczyła w wieczerzy.
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-04-11, 00:41   

Koh 7:27-28
Oto, do czego doszedłem - powiada Kohelet - jedno z drugim porównując, by znaleźć słuszną ocenę, której nadal szukam, a nie znajduję. Znalazłem jednego prawego mężczyznę pośród tysiąca, ale kobiety prawej w tej liczbie nie znalazłem.


Teraz to już nieco inaczej wygląda.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11