Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
23 minuty w piekle ..
Autor Wiadomość
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2009-10-29, 18:41   

Tak, oczywsicie, teraz zalezy jak to sobie wytlumaczymy, bo niektorzy twierdza, ze to miejsce gdzie sa zarowno tzn "dobrzy i zli" bez podzialu. Ja osobiscie uwaza, ze to pol prawdy, jest SZEOL, kraina umarlych, ale jest podzial, bo o tym mowi historia o Lazarzu i bogaczu. Jedni drugich widzieli, bogacz widzial Lazarza i Abrahama i prosil o pomoc o ten mu odpowiedzial ze dzieli ich wielka przepasc. Po zmartwychwstaniu i sadzie jedni pojda do piekla a inni do nieba.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-29, 19:58   

podział w szeolu jest w stanie bliskości Ducha Bożego
innego nie dostrzegam
to na tyle
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2009-10-29, 20:42   

Hardi napisał/a:
Tak, oczywsicie, teraz zalezy jak to sobie wytlumaczymy, bo niektorzy twierdza, ze to miejsce gdzie sa zarowno tzn "dobrzy i zli" bez podzialu. Ja osobiscie uwaza, ze to pol prawdy, jest SZEOL, kraina umarlych, ale jest podzial, bo o tym mowi historia o Lazarzu i bogaczu. Jedni drugich widzieli, bogacz widzial Lazarza i Abrahama i prosil o pomoc o ten mu odpowiedzial ze dzieli ich wielka przepasc. Po zmartwychwstaniu i sadzie jedni pojda do piekla a inni do nieba.


Czyli ten bogacz to gdzie przebywa w tej przypowieści? Nawet w Twojej Biblii nie jest napisane , że w piekle. 8-)

Skoro jak piszesz do piekła pójdzie się po sądzie , to zauważ że on jest na miejscu męki od razu po śmierci. Bogacz zgodnie z językiem greckim poszedł właśnie do hadesu. Czy hades jest piekłem? :-?

Chciałbym abyś wytłumaczył jak rozumiesz to , że ludzie idą do piekła (hades) , potem mają wyjść na sąd i ci co nie są zapisani w księdze życia mają iść znowu do piekła (chyba drugiego).

Bóg skazuje na piekło przed sądem? :shock:
Zgodnie z zasadą "raz umrzeć a potem sąd" , to kara będzie po sądzie a nie przed. Umarli przecież po śmierci śpią:

Dan. 12:2
2. A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzą się, jedni do żywota wiecznego, a drudzy na hańbę i wieczne potępienie.
(BW)

Hańba i wieczne potępienie dla niesprawiedliwych będzie po obudzeniu się. Kiedy to obudzenie nastąpi , hmmm...?
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-29, 20:47   

Machabeuszu
słusznie wskazujesz
Bóg nie przewidział instytucji aresztu śledczego /wydobywczego/przed rozprawą sądową
koncepcja piekła przed sądem Bożym jest odbiciem praktyki ludzkiej a nie interpretacją Biblijną
pozdrawiam
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2009-10-29, 21:25   

Zrobiono całą naukę o piekle zanim nastąpi sąd na podstawie jedynej przypowieści o bogaczu i Łazarzu. Ta nauka zaprzecza ogólnemu zarysowi jaki przedstawia Biblia , czyli śmierć a potem sąd.
A ten bogacz po prostu spał i obudził się bo palił go płomień Pana , czyli miłość o której pisze Pieśń nad Pieśniami:

Pieśń 8:6
6. Połóż mnie jak pieczęć na swoim sercu, jak obrączkę na swoim ramieniu. Albowiem miłość jest mocna jak śmierć, namiętność twarda jak Szeol. Jej żar to żar ognia, to płomień Pana.
(BW)

Ps. 139:8
8. Jeśli wstąpię do nieba, Ty tam jesteś, A jeśli przygotuję sobie posłanie w krainie umarłych, I tam jesteś.
(BW)

Bóg jest wszędzie , czy w niebie czy w szeolu (hadesie). Po tamtej stronie jedni są szczęśliwi bo są w społeczności z Bogiem a inni cierpią bo pali ich miłość -nic dziwnego skoro żyli w grzechu przez całe życie jak ów bogacz.
Niestety po śmierci za późno już na pokutę.Potem sąd i stosowna kara za grzechy.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-30, 07:14   

Tak Machabeuszu Jezus chrzci i Duchem Sw i Ogniem
Dwaj ze spotkania na drodze do Emaus pytają się siebie -czy nasze serca nie pałały/nie płonęły/
Bóg kogo miłuje to smaga i doświadcza -to jest właśnie ogień miłości Bożej
zgadzam się z tym co piszesz
pozdrawiam
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2009-10-30, 12:01   

Opowiesc o Lazarzu i bogaczu mowi wyraznie. Jesli chcesz to sobie interpretowac, ze oni tylko spali to juz twoja brocha, ja sie z biblia klocic nie mam zamiaru.
Pieśń 8:6 to fragment zupelnie wyrwany z kontekstu, ktory nie ma nic wspolnego z tym bogaczem, totalnie mieszasz. Szukasz cytatow totalnie wyrwanych z kontekstow, aby miec na czym podeprzec swoja teologie. Problem polega na tym, ze stwarzasz sobie teologie i szukasz teraz jakis cytatwo, ktore moge niby pomoc tej teologi, a ja uwazam, ze nalezy czytac cala biblie i z calosci wynosic wnioski, a nie odwrotnie. Cale pisamo jest przez Boga natchnione, CALE, a nie tylko fragmenty te ktore odpowiedaja, a inne juz nie. Ja przytoczylem cala opowiesc, a nie tylko fragmenty, wiec rob to samo.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-30, 19:08   

Moderatorzy proszę o zwrócenie uwagi stwierdzenie to już twoja brocha jest co najmniej wulgarne
post Machabeusza nie usprawiedliwia takiej dozy werbalnej agresji
Machabeusz tylko podkreśla złożoność natury Boga -który Jest
wszędzie i będzie wszystkim we wszystkim
widać to wyraznie w Trenach 3 wers 38
tyle
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-10-30, 19:59   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Moderatorzy proszę o zwrócenie uwagi stwierdzenie to już twoja brocha jest co najmniej wulgarne
post Machabeusza nie usprawiedliwia takiej dozy werbalnej agresji
Machabeusz tylko podkreśla złożoność natury Boga -który Jest
wszędzie i będzie wszystkim we wszystkim
widać to wyraznie w Trenach 3 wers 38
tyle



EMET:
Znakomity tekst - Treny 3:38.
NŚ daje odsyłkę do Jakuba 3:11.

"Z ust Najwyższego nie wychodzą rzeczy złe oraz to, co dobre.".
hebr.: < mippi 'eljon lo' thece' hara'oth vehattow >.
Hebr. < 'eljon > = "Najwyższy" [53 razy w BH].


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-31, 09:11   

Słusznie Emet
ten werset jest właśnie takim
my ludzie nie możemy sądzić Boga
a jedynie ufać,że wszystko co dla nas czyni nawet jak wydaje się trudnym do akceptacji
czy zrozumienia -czyni on dla naszego dobra bo jest Dobry
jest dobrym zródłem
pozdrawiam
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2009-10-31, 11:06   

Zdanie: "to juz Twoja brocha" oznacza "to juz Twoja sprawa" - to wyjasnienie dla tych ktorzy wszystko czego nie rozumia biora za wulgaryzm, brak szacunku itd. :shock:
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-31, 13:15   

W jakim języku ?
bo moi uczniowie / w szkole gdzie uczę/słowo brocha z przymiotnikami identyfikują z damskimi zewnętrznymi narządami płciowymi
a używanie potocznie nazw organów płciowych jest wulgaryzmem
tyle
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-10-31, 14:10   

Hardi napisał/a:
Zdanie: "to juz Twoja brocha" oznacza "to juz Twoja sprawa"


dla świętej zgody zmień styl :-)
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
tomyo 
tomyo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 869
Wysłany: 2009-10-31, 14:46   

Hardi pewne sprawy trzeba przemilczeć, lub przyznać osobie starszej, że ma rację i że więcej tak nie będziesz pisał, zgadzam się z nike. A temat nie jest o slangu, tylko o piekle.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2009-10-31, 14:51   

tomyo napisał/a:
A temat nie jest o slangu, tylko o piekle


No to właśnie pasuje! Jak myślisz, tomyo, jaki język dominuje w... piekle? 8-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10