Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadectwo nawrócenia Jarosława Bagińskiego do odsłuchania
Autor Wiadomość
Natanael 
Natanael

Wysłany: 2009-10-05, 11:39   

Dobrego dnia
Ef 5:10

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-05, 11:50   

Natanelu
Dziękuję za życzliwość
Do Zielonej Góry nie wybieram się ,ale pozdrawiam braci brata Bagińskiego też
Studiowałem w Ustroniu na seminarium duchownym KZ z jednym bratem ze zboru w Zielonej Górze i wiem ,że jest to zbór solidny i osadzony w Słowie.
Jednakże jako inna denominacja/Jesus Only/ z reguły nie jeżdżę po zborach trynitarnych by nie wprowadzać zamętu -nie pragnę by mi kamień do szyi przywieszono.
Gdybym pojechał musiałbym dać świadectwo -że nie uznaję trójcy ,a ponieważ jestem gorliwym zielonoświątkowcem z przeżycia mogło by to zachwiać wiarą niektórych
a tego nie chcę
pozdrawiam

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-10-05, 16:46   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Natanelu
Dziękuję za życzliwość
Do Zielonej Góry nie wybieram się ,ale pozdrawiam braci brata Bagińskiego też
Studiowałem w Ustroniu na seminarium duchownym KZ z jednym bratem ze zboru w Zielonej Górze i wiem ,że jest to zbór solidny i osadzony w Słowie.
Jednakże jako inna denominacja/Jesus Only/ z reguły nie jeżdżę po zborach trynitarnych by nie wprowadzać zamętu -nie pragnę by mi kamień do szyi przywieszono.
Gdybym pojechał musiałbym dać świadectwo -że nie uznaję trójcy ,a ponieważ jestem gorliwym zielonoświątkowcem z przeżycia mogło by to zachwiać wiarą niektórych
a tego nie chcę
pozdrawiam

Lepiej nie wyprowadzać z niewiedzy i z błędnych nauk.
Prawdziwy uczeń Jezusa, nie powstrzymuje się z dzieleniem PRAWDĄ, z innymi.

Natanael 
Natanael

Wysłany: 2009-10-06, 18:35   

:-> Witaj
napisałeś Ariusie:

"Lepiej nie wyprowadzać z niewiedzy i z błędnych nauk.
Prawdziwy uczeń Jezusa, nie powstrzymuje się z dzieleniem PRAWDĄ, z innymi."

- czy możesz to rozwinąć i wyjaśnić, nie łapie o co chodzi. Proszę podaj odpowiednie wersy.

--------------------------

- czy możesz podać skąd zacytowałeś te dwa wersy z księgi Izajasza
nie mogę znaleźć takiego przekładu, podaję kilka :

Iz 45:21-22 Bw „Zapowiedzcie i przedstawcie sprawę, niech także wspólnie się naradzą! Kto od dawien dawna to przepowiedział, kto od dawien dawna zwiastował? Czy nie Ja, Pan, poza którym nie ma Boga? Oprócz mnie nie ma żadnego boga sprawiedliwego i wybawiciela.(22) Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.”

Iz 45:21-22 Br „Przedłużcie tu i oceńcie dowody wasze, razem trzymajcie się zdania tego samego: Kto to już wszystko dawno przepowiedział, kto objawił to wszystko we właściwym czasie? Czyż Ja nie jestem Panem? Czy jest oprócz Mnie jakiś inny bóg? Jam Bogiem sprawiedliwym i Zbawcą i nie ma oprócz Mnie żadnego.(22) Nawróćcie się do Mnie, a będziecie zbawieni, mieszkańcy wszystkich krańców naszej ziemi, bo Ja jestem Bogiem i nie mam sobie równego!”

Iz 45:21-22 BT „Przedstawcie i przytoczcie dowody, owszem, naradźcie się wspólnie: kto zapowiedział to już od dawna i od owej chwili objawił? Czyż nie Ja jestem Pan, a nie ma innego Boga prócz Mnie? Bóg sprawiedliwy i zbawiający nie istnieje poza Mną.(22) Nawróćcie się do Mnie, by się zbawić, wszystkie krańce świata, bo Ja jestem Bogiem, i nikt inny!”

Iz 45:21-22 NS „Przedstawcie swą sprawę i swój wywód. Owszem, niech się wspólnie naradzą. Kto sprawił, że słyszano o tym od dawien dawna? Kto oznajmia o tym od owego czasu? Czyż nie ja, Jehowa, poza którym nie ma innego Boga ? Bóg prawy i Wybawca, a oprócz mnie nie ma innego?(22) "Nawróćcie się do mnie i bądźcie wybawieni, wy wszyscy na krańcach ziemi; bo ja jestem Bogiem i nie ma nikogo innego.”

http://apologetyka.com/bi...mat=0&strongs=0
Ef 5:10

Odpowiedz do tematu