Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lekcje wiary
Autor Wiadomość
jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-06-08, 07:14   Lekcje wiary

Witajcie drodzy,

Pozwolcie sie podzielic tym, co wydarzylo sie w moim zyciu w zeszly piatek. Niech bedzie to dla mnie powtorka ze sprawdzianu wiary, a dla Was mam nadzieje czyms pomocnym gdy staniecie w podobnej sytuacji. Dla tych z Was co jeszcze nie znaja mocy Bozej w zyciu osobistym, lub nie poznali Pana i nadal wachaja sie czy w tym cos jest, niech ten epizod bedzie pomocny w podjeciu decyzji i niech pokaze Wam jak praktyczna jest nasza wiara w zyciu codziennym.

Otoz w pracy stoje na czele dwuletniego projektu badawczego, ktory ma za zadanie wdrazanie jezyka angielskiego w Tokijskich szkolach podstawowych. Projekt ten pomalu juz dobiega konca i czekalo mnie powazne sympozjum na ktorym to mialem dac prezentacje dla specjalistow w tej dziedzinie zebranych z calej Japonii. To sympozjum wlasnie odbylo sie w zeszly piatek.

Oczywiscie do prezentacji przygotowywalem sie juz od paru miesiecy i wszystko mialo odbyc sie zgodnie z planem. W czwartek, na jeden dzien przed prezentacja mielismy probe generalna, wiec zaprezentowalem to co przygotowane mialem. Jednak nie podobala sie moja prezentacja ludziom z ministerstwa oswiaty i powiedzieli mi abym dal prezentacje nie po angielsku, ale po japonsku!!!

Bylem w szoku. Mialem okolo 16 godzin czasu na przygotowanie japonskiej wersji. Mieszkajac w Japonii juz od siedmiu lat wladam jezykiem dosc dobrze jesli chodzi o codzienne sytuacje, jednak ta prezentacja to zupelnie inna para kaloszy. Pozno sie zrobilo, wrocilem do domu i napisalem pare emaili do znajomych braci i siostr w Panu aby sie o mnie modlili. Sam tez oddalem sie Jego woli, bo jak wiadomo nic w tym co sie wydarzylo nie bylo przypadkiem. Pan dal mi pokoj w duszy i postanowilem dobrze sie wyspac, bo nastepny dzien z pewnoscia pelen bedzie stresow.

Nastepnego dnia przybylem na miejsce wczesnie i zaczalem cwiczenie prezentacji, ale nic mi nie wychodzilo. Platalem sie i mylilem pojecia, brzmialo to okropnie. Nawet moi wspolpracownicy mieli blade twarze i wygladali na zaklopotanych moimi kiepskimi rezultatami. No coz, wiecej czasu nie mialem, zaczeli zchodzic sie ludzie i wkrotce sala napelnila sie ponad 500 goscmi. Mozecie sobie wyobrazic, ze w tym momencie zaczalem sie denerwowac. Rozbolal mnie zoladek jakby mi srube ktos w niego wkrecal i zaczely sie zimne poty, niedobry to znak. Prezentacje rozpoczely sie i ja bylem drugi w kolejce.

Ogloszono moje ime i wdrapalem sie na scene. Nagle cos sie stalo. Cale zdenerwowanie zniklo, zrobilo mi sie cieplo i zaczalem mowic. Doprawdy nie wiem skad te slowa wzialem, ale wszystko poszlo gladko, jak z platka. Powiedzialem wszystko to co mialem powiedziec, bez zajakniec, klarownie, i poprawna japonszczyzna. Moim wspolpracownikom tym, ktorzy sluchali mnie wczesniej, szczeki opadly. Wspomnialem im wczesniej, ze sie ludzie za mnie modla, ale mysleli moze, ze zartuje.

Prezentacja zakonczyla sie sukcesem. Po mnie prezentowali takze i inni Japonczycy trzesac sie i czytajac z kartki. Moze dzieki temu moja prezentacja brzmiala jeszcze lepiej z powodu tego kontrastu. Ja nie mialem kartki, a slowa dane mi byly w danym czasie. Nie sadze abym mogl teraz to o wlasnych silach powtorzyc. Czulem specjalna obecnosc Boza podczas mojej prezentacji i niesamowity pokoj, przekonanie, ze On o wszystko sie zatroszczy. Bog dal mi zwyciestwo na oczach wszystkich zebranych.

Jesli dzis stoisz przed czyms niemozliwym, wiedz ze mury Jerycha byly twardsze, a jednak runely. Wiedz, ze Goliat byl zaprawiony w walce, poteznie uzbrojony, naprawde niezwyciezony, a jednak Bog sprawil, ze zwykly wiejski chlopiec pozbawil go zycia jednym malym kamieniem. Wiedz, ze ten sam Bog ktory dal slowa Mojzeszowi, aby ten negocjowal losy ludu z Faraonem, ten sam Bog zyje i dzis i jest w stanie dac Ci zwyciestwo w jakiejkolwiek sytuacji. Dla Niego nie ma rzeczy niemozliwych. Tu przytocze slowa Pawla z Tarsu, ktore nabraly dla mnie glebszego znaczenia w zeszy piatek:

"Do not be anxious about anything, but in everything, by prayer and petition, with thanksgiving, present your requests to God. And the peace of God, which transcends all understanding, will guard your hearts and your minds in Christ Jesus." - z listu do Filipian 4:6,7

i jeszcze:

"I have learned to be content whatever the circumstances. I know what it is to be in need, and I know what it is to have plenty. I have learned the secret of being content in any and every situation, whether well fed or hungry, whether living in plenty or in want. I can do everything through Him Who gives me strength." - Filipian 4:11-13

Nastepnym razem postaram sie przypomniec te wersety wczesniej, aby zaoszczedzic sobie bolu zoladka.

Wasz na drodze Zycia,

jyakkudesu
 
 
esther
Gość
Wysłany: 2006-06-08, 07:14   

Jack, a może Ty się w językach na tej prezentacji modliłeś Smile, ważne ze skutecznie

Pamiętaj, kim Pan Cię uczynił:
Deutr 28:13 And the LORD shall make thee the head, and not the tail; and thou shalt be above only, and thou shalt not be beneath; if that thou hearken unto the commandments of the LORD thy God, which I command thee this day, to observe and to do them.

więc da Ci zawsze przewagę na tymi, co są ze świata..

Luke 12:11 And when they bring you unto the synagogues, and unto magistrates, and powers, take ye no thought how or what thing ye shall answer, or what ye shall say:
12 For the Holy Ghost shall teach you in the same hour what ye ought to say.


In Him,

Esther
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-08, 07:15   

acek, dziekuję za to swiadectwo :-D
Piekne :-)
Niech cie Bog błogosławi w tej Japonii :-D

z miłością Chrystusową - sylka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11