Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiara, która zmienia naszą rzeczywistość
Autor Wiadomość
Debora Anna
Gość
Wysłany: 2006-06-08, 07:03   Wiara, która zmienia naszą rzeczywistość

Witaj sylka, witajcie czytelnicy tego forum!

Szkoda, że tak mało jest tu informacji o świadectwach działania Bożego.
Trzeba to nadrobic, bo to nie przystoi aby dyskusje teologiczne zajmowały w rankingu pierwsze miejsce. A przeciez nasza wiara bierze sie nie z dyskusji teologicznych, ale Słowo Boże mówi wyraznie , że wiara bierze sie ze słuchania... oraz " A oni zwyciezyli go przez krew baranka i przez słowo świadectwa swojego ..."
Cieszę się, że nie będzie tu polemiki, ale wierzę , że odpowiedzi byc mogą i czekam na takie, jeśli ktos bedzie chciał do mnie napisać lub zwrócic się z jakims pytaniem.
Ostanio Bóg zachęca mnie ponownie do rozważań na temat wiary. Dlaczego?
"Bez wiary nie mozna podobać sie Bogu, kto bowiem przystepuje do Boga musi wierzyc , że On istnieje i że nagradza tych, którzy do niego przychodzą."
Wszystko cokolwiek otrzymujemy od Boga, otrzymujemy przez wiarę.
Po pierwsze Zbawienie. "Zbawieni tedy jestescie z łaski przez wiarę...".
Po drugie Ducha Świętego. " Jeśli wy, ktorzy jestescie żli umiecie dawac dobre dary dzieciom swoim, o ileż bardziej Bóg, ktory jest dobry - da Ducha Świętego tym, ktorzy go proszą.." "A jesli ktoś prosi, niech prosi z wiarą, bez powątpiewania.." " A wszystko o cokolwiek byście prosili - tylko wierzcie, że otrzymacie - a stanie sie wam."
Nie przytaczam tu odnośnikow, celowo gdyz zachecam każdego aby sam sprawdzil i poszukal w Biblii gdzie znajduja sie powyższe fragmenty.
Jesli masz trudności - kup konkordancję.
Każdy może miec wiarę - nawet jak ziarnko gorczycy. To jest całkiem wystarczające aby przenosic góry, poniewaz nasza wiara jest w Nim, w Bogu, nie w nas samych. To nie wiara sama w sobie zmienia cokolwiek, ale wiara w Tego, który jest wierny i prawdziwy.
Abraham wbrew nadziei - uwierzył nadziei. Abraham widząc obumarle łono Sary, nie zwątpił z niedowiarstwa, ale wzmocniony wiarą oddał chwalę Bogu i poczytane zostalo mu to za sprawiedliwość. Wierzył bowiem
że Bóg ,to czego nie ma powołuje do życia.

W moim zyciu równiez nie było nadziei. Byla ciemność, smutek i rozpacz.
Ale pewnego dnia usłyszałam glos w swoim sercu:" Czytaj Biblie. Otwórz Biblie i czytaj Ewangelie Mateusza".
Uwierzyłam, że z pewnościa cos w tym musi być i poczytam.
Moja uwagę zwróciły słowa Jezusa: "Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy
jestescie spracowani i obciażeni (.......) a ja dam wam ukojenie."
Tylko to - nic więcej. Uwierzyłam, że jest nadzieja na zmiane mojego zycia. Tak zaczęła się moja wędrówka z Bogiem 17 lat temu.

Od tej pory wydarzylo sie wiele, bardzo wiele cudów i znakow w moim zyciu i w życiu mojej rodziny oraz znajomych. O tym wszystki m opowiem wam w kolejnych odcinkach.

Pamietaj cie kochani ; Wiara zmienia wszystko. To jest dopiero poczatek.
Czekajcie na ciag dalszy. Debora Anna
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-08, 07:03   

Debora, bardzo się cieszę , ze uwierzyłaś w Jezusa 17 lat temu
Bardzo prosze napisz tutaj jakie cuda wydarzyły sie w twoim zyciu :-D
 
 
wit
Gość
Wysłany: 2006-06-08, 07:03   

Jak organizm ludzki pozbawiony podstawowych potrzeb do normalnego funkcjonowania takich jak pożywienie, woda, tlen itp. itd. zamiera, tak samo wiara bez uczynków zanika. Żeby wiara była żywa, czyli skuteczna, musi być poparta wykonywaniem dobrych uczynków i przestrzeganiem przykazań Chrystusa. Dobrze by było, gdybyś opisała co zmieniło się w Twoim życiu na lepsze, czy zostałaś uwolniona od jakiś swoich słabości.
 
 
Debora Anna
Gość
Wysłany: 2006-06-08, 07:03   

Hej wit
przestałam palić papierosy i obgryzać paznokcie :-D :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11