Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy katolickie wierzenia i praktyki są biblijne?
Autor Wiadomość
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2017-10-10, 15:53   

Bobo napisał/a:
[...]

Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, abyś i ty nie upodobnił się do niego. Prz. Sal 26:4 BW

Ale przede wszystkim:

Oszust nie zamieszka w domu moim, Kłamca nie ostoi się w oczach moich. Ps 101:7 BW

Gdy nie ma drzewa, ogień gaśnie; gdy nie ma oszczercy, zwada ustaje. Prz. Sal 26:20 BW

Inaczej mówiąc EOT - Bobo_KiO
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2017-10-10, 17:45   

Tylko nie spapraj i tego tematu... swoim zwyczajem.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-11, 09:58   

efroni napisał/a:
Posłańcami Dobrej Nowiny byli Apostołowie .
Gdy Apostoł (posłany , posłaniec) przychodził do Żydów to gdzie im głosił Dobrą Nowinę o Jezusie jako Mesjaszu ? W ich prywatnych domach ?

Gdzie miał taki Apostoł głosić Dobrą Nowinę /o Jezusie jako Mesjaszu / nieobrzezanym (domownikom domu Korneliusza i jemu samemu ) ?


Nie zgadzam się z tymi tezami! Apostołami nie było jedynie tych dwunastu wybranych przez Jezusa! Apostołami byli wszyscy Jego uczniowie, którzy brali czynny udział w głoszeniu 'Dobrej Nowiny'!

Cytat:
Rzym 16;7 BT (7) Pozdrówcie Andronika i Juniasa, moich rodaków i współtowarzyszy więzienia, którzy się wyróżniają między apostołami, a którzy przede mną przystali do Chrystusa.


Słowo 'Apostoł' απο'στολος (ap-os'-tol-os - posłaniec, ten, który jest posłany, delegat - Strong G0652), pochodzi etymologicznie od słowa οποστέλλω (ap-os-tel'-lo - wstawić, wysłać, przekazać - Strong G0649).

Szatan też posłał swoich "apostołów", którzy głosili inną ewangelię (2 Kor 11;4), sprzeczną z tą Chrystusową, tak iż stali się 'Antychrystami'. Oni sami siebie nazwali 'Apostołami', lecz nimi nie byli ... byli kłamcami;

Cytat:
Obj 2;2 BT (2) Znam twoje czyny: trud i twoją wytrwałość, i to że złych nie możesz znieść, i że próbie poddałeś tych, którzy zwą samych siebie apostołami [απο'στολος],a nimi nie są, i żeś ich znalazł kłamcami.


Sam Jezus również był 'Apostołem' swego Ojca, ponieważ przekazywał Jego prawdy. Tak też został nazwany w ewangelii Łukasza - οποστέλλω;

Cytat:
Łuk 4;43 BT (43) Lecz On rzekł do nich: Także innym miastom muszę głosić Dobrą Nowinę o królestwie Bożym, bo na to zostałem posłany (G0649 οποστέλλω).


Ale to nie On był pierwszym 'Apostołem' wysłanym przez Jehowę Boga w tym konkretnym okresie dziejów – był nim anioł Gabriel, oznajmiający matce przyszłego króla, Marii, 'Dobrą Nowinę;

Cytat:
Łuk 1;26,27 BW (26) A w szóstym miesiącu Bóg posłał (G0649 οποστέλλω) anioła Gabriela do miasta galilejskiego, zwanego Nazaret, (27) do panny poślubionej mężowi, któremu było na imię Józef, z domu Dawidowego, a pannie było na imię Maria.


W tym sensie, my również jesteśmy 'Apostołami' głoszącymi 'Dobra Nowinę' o nadchodzącym Królestwie, czy to się komuś podoba czy nie! A Ty, efroni, jesteś 'Apostołem' głoszącym wieść o 'Królestwie' Bożym?

efroni napisał/a:
Po co więc dzisiejsi posłańcy głoszą Dobrą Nowinę miedzy chrześcijanami /w ich domach/?


Po to głosimy 'Dobrą Nowinę', aby w pierwszej kolejności uświęcić imię jedynego, prawdziwego Boga Jehowy, lżone przez pseudo naśladowców Jezusa! To najważniejsza rzecz której wymaga od nas Bóg!

Cytat:
Łuk 11;2 BW (2) Wtedy rzekł do nich: Gdy się modlicie, mówcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje,

Kapł 19;12 BW(12) Nie będziecie przysięgać fałszywie na moje imię. Byłoby to zbezczeszczenie imienia Boga twego. Ja jestem Jahwe!

Iz 48;11 BW (11) Przez wzgląd na siebie, przez wzgląd na siebie czynię to, bo jakże zbezczeszczone było moje imię; a przecież mojej chwały nie oddam innemu.


Kościół, powołując się przez 1600 lat, na imię jedynego Boga, 'fałszywie' przysięgał na to imię Boże, że jest tym jedynym Chrystusowym, kłamiąc i wprowadzając niebiblijne nauki! A czy Ty, efroni, czcisz imię jedynego Boga Jehowy?
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2017-10-11, 11:13   

eksplorator napisał/a:
efroni napisał/a:
Posłańcami Dobrej Nowiny byli Apostołowie .
Gdy Apostoł (posłany , posłaniec) przychodził do Żydów to gdzie im głosił Dobrą Nowinę o Jezusie jako Mesjaszu ? W ich prywatnych domach ?

Gdzie miał taki Apostoł głosić Dobrą Nowinę /o Jezusie jako Mesjaszu / nieobrzezanym (domownikom domu Korneliusza i jemu samemu ) ?


Nie zgadzam się z tymi tezami! Apostołami nie było jedynie tych dwunastu wybranych przez Jezusa! Apostołami byli wszyscy Jego uczniowie, którzy brali czynny udział w głoszeniu 'Dobrej Nowiny'!


EMET:
Wykaz wszystkich miejsc z greki NP odnośnie formy rdzennej "apostolos" - pomieściłem w post --
http://biblia.webd.pl/for...ighlight=#48291

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2017-10-11, 18:30   

eksplorator napisał/a:
efroni napisał/a:
Posłańcami Dobrej Nowiny byli Apostołowie .
Gdy Apostoł (posłany , posłaniec) przychodził do Żydów to gdzie im głosił Dobrą Nowinę o Jezusie jako Mesjaszu ? W ich prywatnych domach ?

Gdzie miał taki Apostoł głosić Dobrą Nowinę /o Jezusie jako Mesjaszu / nieobrzezanym (domownikom domu Korneliusza i jemu samemu ) ?


1. Nie zgadzam się z tymi tezami! Apostołami nie było jedynie tych dwunastu wybranych przez Jezusa! Apostołami byli wszyscy Jego uczniowie, którzy brali czynny udział w głoszeniu 'Dobrej Nowiny'!

2. A Ty, efroni, jesteś 'Apostołem' głoszącym wieść o 'Królestwie' Bożym?

efroni napisał/a:
Po co więc dzisiejsi posłańcy głoszą Dobrą Nowinę miedzy chrześcijanami /w ich domach/?


3. Po to głosimy 'Dobrą Nowinę', aby w pierwszej kolejności uświęcić imię jedynego, prawdziwego Boga Jehowy, lżone przez pseudo naśladowców Jezusa! To najważniejsza rzecz której wymaga od nas Bóg!


Ad.1
Nie zgadzam się na taką manipulację, że postawiłem tezy, że Apostołów było jakoby tylko 12 !
Wskaż miejsce gdzie tak napisałem !
Apostołami nie było jedynie tych dwunastu wybranych przez Jezusa!
(trzynastym np. apostołem wybranym przez Jezusa był Szaul z Tasu )
Apostołami byli wszyscy Jego uczniowie, którzy brali czynny udział w głoszeniu 'Dobrej Nowiny'!

Ad.2
Nie, nie jestem Apostołem głoszącym wieści o Królestwie Bożym .
Przecież między sobą /miedzy chrześcijany/wieści o Królestwie Bożym nie ma sensu zwiastować
/ sam tak napisałeś cytuję : Przecież między sobą 'Dobrej Nowiny' nie musieli zwiastować! / .
To tak jakby głosić wieści o dobroci HaSzem między Żydami .

Ad. 3
Dobra Nowina, nie polega na tym aby uświęcić Imię jedynego, prawdziwego Boga / które jest jakoby lżone przez pseudo naśladowców Jezusa /
Natomiast jeżeli jest to najważniejsza rzecz której wymaga od Was Bóg , to musicie tak czynić .
Nie macie innego wyjścia , ale zasłanianie się przy tym Ewangelią jest i nie na miejscu i nie uprawnione .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-13, 09:23   

efroni napisał/a:
Przecież między sobą /miedzy chrześcijany/wieści o Królestwie Bożym nie ma sensu zwiastować
/ sam tak napisałeś cytuję : Przecież między sobą 'Dobrej Nowiny' nie musieli zwiastować! / .

Dobra Nowina, nie polega na tym aby uświęcić Imię jedynego, prawdziwego Boga / które jest jakoby lżone przez pseudo naśladowców Jezusa /


Dobra nowina mówiąca o 'Królestwie Bożym', pod panowaniem którego ludzie dostąpią życia wiecznego, jest ściśle uzależniona od poznania prawdziwego Boga;

Cytat:
Jan 17;3 PNŚ "To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa"


Chwilę dalej, w 6 wersecie, Jezus powiedział; "Ujawniłem twoje imię ludziom, których mi dałeś ze świata", dobrze więc stwierdziłeś, że "jeżeli jest to najważniejsza rzecz której wymaga od Was Bóg, to musicie tak czynić".

Zgadza się! Nasz jedyny, prawdziwy Bóg Jehowa i Jego Syn, tego od nas wymagają!

Od poznanie prawdziwego, jedynego Boga, jak jest napisane, zależy "życie wieczne", które jest wpisane w 'Dobrą Nowinę' o nadchodzącym 'Królestwie Bożym'.

Jeżeli ktoś czci bezimiennego boga, to z całą pewnością czci tego, który jest "bogiem tego świata" i zwany jest diabłem i szatanem ... bo jakie jest Jego imię? Nie jest znane, gdyż Jehowa Bóg upokorzył go w ten sposób, ale wiadomo wszem i wobec, że to właśnie owo stworzenie zostało nazwane przez Jezusa "bogiem tego świata" i to tym ludziom "Ujawnił Jego imię, których dał mu ze świata";

Cytat:
2 Kor 4;4 BT "dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga"


Zauważ, że ci ludzie zostali nazwani "niewiernymi" lub, gdzie indziej, "niewierzącymi". To tym ludziom ze "świata", nawet jeżeli uważają siebie za chrześcijan, głosimy imię prawdziwego Boga, tak jak Jezus rozgłaszał je Żydom, którzy powinni byli je znać!

Jezus powiedział bardzo wyraźnie; "ciebie, jedynego prawdziwego Boga", czym dał dobitnie wyraz temu, że sam nie jest Bogiem, ale 'posłańcem' "jedynego prawdziwego Boga ... któregoś posłał, Jezusa Chrystusa".

Dlatego to, prawdziwi czciciele prawdziwego Boga Jehowy podkreślają na każdym kroku, którego Boga czczą;

Cytat:
1 Kor 8;6 BT "dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy.


Jednym, jedynym Bogiem jest Ojciec, którego imię kazał czcić Jego Syn, którego posłał, wyrażając to w modlitwie do swojego Boga; "Święć się imię Twoje", ale ... początek kolejnego wersetu z 1 Listu do Koryntian mówi; "Lecz nie wszyscy mają wiedzę" ... i tak właśnie jest! Nie wszyscy wiedzą dziś, w XXI wieku, że imię które kazał święcić w modlitwie Jezus, to imię Jego i naszego Boga Jehowy;

Cytat:
Jan 20;17b "Ale idź do moich braci i powiedz im: ‚Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego”
 
 
luko

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 163
Wysłany: 2017-10-13, 10:11   

eksplorator napisał/a:

To tym ludziom ze "świata", nawet jeżeli uważają siebie za chrześcijan, głosimy imię prawdziwego Boga, tak jak Jezus rozgłaszał je Żydom, którzy powinni byli je znać!


Co wg Ciebie oznacza głoszenie/uświęcanie Bożego imienia?
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2017-10-16, 20:13   

eksplorator napisał/a:
efroni napisał/a:
Przecież między sobą /miedzy chrześcijany/wieści o Królestwie Bożym nie ma sensu zwiastować
/ sam tak napisałeś cytuję : Przecież między sobą 'Dobrej Nowiny' nie musieli zwiastować! / .

Dobra Nowina, nie polega na tym aby uświęcić Imię jedynego, prawdziwego Boga / które jest jakoby lżone przez pseudo naśladowców Jezusa /


Dobra nowina mówiąca o 'Królestwie Bożym', pod panowaniem którego ludzie dostąpią życia wiecznego, jest ściśle uzależniona od poznania prawdziwego Boga;



Nie zgadzam się na taką manipulację !
Jeszcze raz .
Nie jestem Apostołem głoszącym wieści o Królestwie Bożym .
Przecież między sobą /miedzy chrześcijany/wieści o Królestwie Bożym nie ma sensu zwiastować
(...)
To tak jakby głosić wieści o dobroci HaSzem między Żydami .

Dobra nowina mówiąca o 'Królestwie Bożym', pod panowaniem którego ludzie dostąpią życia wiecznego, jest ściśle uzależniona od poznania prawdziwego Boga
Tak to prawda
Ale /powtórzę jeszcze raz/ Dobra Nowina, nie polega na tym aby uświęcić Imię jedynego, prawdziwego Boga
Natomiast , aby uświęcić Imię jedynego prawdziwego Boga, Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy musi to robić chodząc po domach,
bo jest to najważniejsza rzecz której wymaga od tego związku wyznaniowego i Bóg i jak rozumiem kierownictwo organizacji , to musicie tak czynić ,
nie macie innego wyjścia , ale zasłanianie się przy tym Ewangelią jest i nie na miejscu i nie uprawnione .

Poznanie prawdziwego Boga nie polega na głoszeniu Waszej interpretacji wymowy Tetragramu .
Biblia Hebrajska objawiła Boga IHVH nie jako dobrego, miłosiernego, łaskawego , nie skorego do gniewu Ojca ,
ale jako surowego, ale sprawiedliwego Sędziego , który za posłuszeństwo , wierność , wynagradza i błogosławi
a za nieposłuszeństwo , odstępstwo, surowo każe i przeklina .
Na czym miałaby polegać Dobra Nowina głoszona grzesznikowi, który jako grzesznik jest i nieposłuszny i jest przestępcą ?
Co zrobi z nim Bóg który jest surowy, ale sprawiedliwy, który za nieposłuszeństwo i odstępstwo surowo każe i przeklina ?

Jezus zupełnie odmiennie objawił IHVH , niż nauczali tego ówcześni rabini .
Dzisiejsi rabini objawiają IHVH jako dobrego, miłosiernego Boga , jako Ojca .
Ale im potrzeba było do ok. 2000 lat studiów nad Torą i Tetragramem / z poziomu kabały /
by dojść do takiego samego wniosku co Jezus .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-18, 09:44   

luko napisał/a:
Co wg Ciebie oznacza głoszenie/uświęcanie Bożego imienia?


W tej kwestii przez całe tysiąclecia nie zmeniło się nic. Czynimo to, co robili chwalcy Jehowy przed wiekami, np. Szadrak, Meszak i Abed-Nego;

Cytat:
Dan 3;52 "Błogosławiony jesteś, Jahwe, Boże naszych ojców - pełen chwały i wywyższony na wieki. Błogosławione niech będzie Twoje imię pełne chwały i świętości - chwalebne i wywyższone na wieki"


Czynił to król Dawid wraz z Asafem i Zachariaszem;

Cytat:
1 Kron 16;31, 35 BT (31) Niech cieszy się niebo i ziemia raduje. Mówcie wśród pogan: Jahwe jest królem. (35) Mówcie: Ratuj nas, Boże zbawienia naszego, zgromadź nas i wybaw spośród narodów, abyśmy wielbili święte imię Twoje i dumni byli z Twej chwały. (36) Błogosławiony Jahwe, Bóg Izraela, od wieków na wieki. A cały naród odpowiedział: Amen i chwalił Jahwe.


Imię Jehowy rozgłaszali i uświęcali Nehemiasz, Jozue i całe zastępy aniołów;

Cytat:
Neh 9;5,6 BT (5) i lewici: Jozue, Kadmiel, Bani, Chaszabnejasz, Szerebiasz, Hodiasz, Szebaniasz, Petachiasz rzekli: Wstańcie! Błogosławcie Jahwe, Boga naszego! Błogosławiony jesteś, Jahwe, Boże nasz, od wieku do wieku. Niech ludzie błogosławią wspaniałe imię Twoje, wyższe ponad wszelkie błogosławieństwo i chwałę. (6) Ty, Jahwe jesteś jedyny. Ty uczyniłeś niebiosa, niebiosa niebios i całe ich wojsko; ziemię i wszystko, co na niej; morza i wszystko, co w nich. Ty ożywiasz to wszystko, a wojsko niebios oddaje Ci pokłon.


Wreszcie, największy z ludzi, jaki kiedykolwiek stąpał po naszym globie, Jego syn Jezus, rozgłaszał i uświęcał imię swego Ojca;

Cytat:
Jan 17;6 BW (6) Objawiłem imię twoje ludziom, których mi dałeś ze świata; twoimi byli i mnie ich dałeś, i strzegli słowa twojego.

Heb 2;11 BW (11) Bo zarówno ten, który uświęca, jak i ci, którzy bywają uświęceni, z jednego są wszyscy; z tego powodu nie wstydzi się nazywać ich braćmi, (12) mówiąc: Będę opowiadał imię twoje braciom moim, będę cię chwalił pośród zgromadzenia;

"... święć się imię Twoje"



Jakże zatem my, naśladowcy wszystkich tych mężów Bożych, mielibyśmy czynić inaczej? Dlatego właśnie ŚJ rozgłaszają po obliczu całej ziemi wieść o nadchodzącym Królestwie Bożym, wysławiając Tego, który to Królestwo powołał do istnienia - Jehowę Boga i Jego syna, jako zamianowanego króla.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-18, 10:10   

efroni napisał/a:
Nie jestem Apostołem głoszącym wieści o Królestwie Bożym .
Przecież między sobą /miedzy chrześcijany/wieści o Królestwie Bożym nie ma sensu zwiastować


Dlaczego nie ma sensu? Przecież ludzie, którzy uważają siebie za chrześcijan mają w wielu kwestiach zgoła odmienne stanowisko aniżeli Biblia, np. oddają cześć 'Trójcy' wywodzącej się w prostej linii z Babilonu (Trójca, czy ma coś wspólnego z Biblią? ), wierzą w nieśmiertelność duszy, co jest zaprzeczeniem Biblijnego punktu widzenia na tę sprawę (Dusza - czy naprawdę nieśmiertelna?), uwikłani są w bałwochwalcze kulty potępiane przez JHVH w całym Słowie Bożym (Krzyż - cała prawda!, Różaniec - pochodzenie) ... więc, jest o czym głosić i "prostować ścieżki Boże", dla tych, którzy nie kroczą drogą Stwórcy;

Iz 30;9-11 BT (9) Że jest to naród buntowniczy, synowie kłamliwi, synowie, którzy nie chcą słuchać Prawa Jahwe, (10) którzy mówią do jasnowidzów: Nie miejcie widzeń! i do proroków: Nie prorokujcie nam nagiej prawdy! Mówcie nam pochlebstwa, prorokujcie złudzenia! (11) Ustąpcie z drogi, zboczcie ze ścieżki, oddalcie sprzed nas Świętego Izraela!

Tu nie jest mowa o ludziach nie znających Prawa Bożego, ale o łamiących Jego przepisy Prawa. To samo dotyczy ludzi uważających się za chrześcijan, którzy wolą zmyślone przez demony bajki i temu oddają cześć;

Cytat:
2 Tym 4;3 BW (3) Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, (4) i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.


Poznanie drogi Stwórcy miało być udziałem "niewielu", z czego wniosek, że "wielu" kroczyć zupełnie inną, szeroką, łatwą drogą;

Cytat:
Mat 7;13,14 BW (13) Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. (14) A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.


efroni napisał/a:
Na czym miałaby polegać Dobra Nowina głoszona grzesznikowi, który jako grzesznik jest i nieposłuszny i jest przestępcą ?


... ano na ty, żeby przestrzegać najważniejszego przykazania danego ludziom przez Jezusa, związanego z oddawaniem czci TYLKO i włącznie Jego Ojcu;

Cytat:
Mat 22;37 BT (37) On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. (38) To jest największe i pierwsze przykazanie.


... na tym, że od poznania jedynego, prawdziwego Boga JHWH zależy życie wieczne;

Cytat:
Jan 17;3 BT (3) A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.


... oraz od tego, żeby to imię uświęcać, ponieważ z Nim, związane jest bezpośrednio Jego Królestwo, które wnet opanuje ziemię. To nie jest 'Królestwo' Jezusa, ale Jego Ojca, który zamianował Jezusa na króla w tymże 'Królestwie', co wynika jasno ze słów samego mistrza;

Cytat:
Łuk 11;2 BT (2) A On rzekł do nich: Kiedy się modlicie, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo!
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2017-10-18, 19:28   

eksplorator napisał/a:
efroni napisał/a:
Nie jestem Apostołem głoszącym wieści o Królestwie Bożym .
Przecież między sobą /miedzy chrześcijany/wieści o Królestwie Bożym nie ma sensu zwiastować

(...)
To tak jakby głosić wieści o dobroci HaSzem między Żydami .



Dlaczego nie ma sensu?


...ano dlatego, że to tak jakby głosić wieści o dobroci HaSzem między Żydami .

... ano dlatego, że eksplorator napisał :Przecież między sobą 'Dobrej Nowiny' nie musieli zwiastować!

http://biblia.webd.pl/for...r=asc&start=510
(posty z dn. 2017-10-10, 08:50 i 09:23 )

eksplorator napisał/a:
efroni napisał/a:


Poznanie prawdziwego Boga nie polega na głoszeniu Waszej interpretacji wymowy Tetragramu .
Biblia Hebrajska objawiła Boga IHVH nie jako dobrego, miłosiernego, łaskawego , nie skorego do gniewu Ojca ,
ale jako surowego, ale sprawiedliwego Sędziego , który za posłuszeństwo , wierność , wynagradza i błogosławi
a za nieposłuszeństwo , odstępstwo, surowo każe i przeklina .
Na czym miałaby polegać Dobra Nowina głoszona grzesznikowi, który jako grzesznik jest i nieposłuszny i jest przestępcą ?
Co zrobi z nim Bóg który jest surowy, ale sprawiedliwy, który za nieposłuszeństwo i odstępstwo surowo każe i przeklina ?



... ano na ty, żeby przestrzegać najważniejszego przykazania danego ludziom przez Jezusa, związanego z oddawaniem czci TYLKO i włącznie Jego Ojcu;

... na tym, że od poznania jedynego, prawdziwego Boga JHWH zależy życie wieczne;

... oraz od tego, żeby to imię uświęcać, ponieważ z Nim, związane jest bezpośrednio Jego Królestwo, które wnet opanuje ziemię. To nie jest 'Królestwo' Jezusa, ale Jego Ojca, który zamianował Jezusa na króla w tymże 'Królestwie', co wynika jasno ze słów samego mistrza;


... ano na pewno nie na tym . :-/ ... ale to już było

Ile jeszcze razy eksplorator
(badacz, człowiek intelektu, człowiek nauki, człowiek wielkiego umysłu, eksperymentator, erudyta, filozof, humanista, intelektualista, jajogłowy, mędrzec, mózgowiec, myśliciel, naukowiec, poszukiwacz, pracownik nauki, pracownik naukowy, uczony, badaniołowca, łowca, szperacz, tropiciel, odkrywca, penetrator, zgłębiacz,) będzie robić podobne "nawroty" ?

Jakie korzyści odnosi badacz, człowiek intelektu , nauki jak i wielkiego umysłu z takich manipulacji ?
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-19, 08:56   

efroni napisał/a:
...ano dlatego, że to tak jakby głosić wieści o dobroci HaSzem między Żydami .

... ano dlatego, że eksplorator napisał :Przecież między sobą 'Dobrej Nowiny' nie musieli zwiastować!



Równie dobrze mógłbyś powiedzieć Jezusowi; "po co głosisz wśród Żydów, sam będąc Żydem? ... idź do pogan",

albo; "dlaczego oznajmiasz wśród Izraela imię Stwórcy, skoro jest ono zapisane w Torze? ... bez sensu!". Takie jest Twoje bezzasadne rozumowanie!

Skoro apostołowie, czyli "posłańcy" zostali skierowani przez Jezusa (również posłańca, apostoła Jehowy) do Żydów, do swoich współwyznawców, a dopiero później do pogan, to nie powinno dziwić nic, że i dzisiejsi posłańcy głoszą również wśród tych, których życie znacznie odbiega od standardów Biblijnych, choć uważają siebie za gorliwych chrześcijan.

Wśród takich ludzi, uważających się za chrześcijan, aż nadto widać; "wszeteczeństwo, nieczystość, rozpustę, bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne", a są to postawy dalekie od tego, co podoba się Bogu. Zadaniem dzisiejszych głosicieli Królestwa jest ostrzeganie takich ludzi, że "ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą".

I to wszystko w temacie ...

Cytat:
Gal 5;19-21 BW (19) Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, (20) bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, (21) zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą.


To nie są żadne manipulacje, jak sugerujesz, tylko Biblijna prawda, której niektórzy nie mogą ścierpieć, ponieważ prawdopodobnie godzi w nich powyższy werset a kropkę nad "i" stawia poniższy;

Cytat:
2 Tym 4;3 BW "Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce"
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2017-10-19, 20:32   

eksplorator napisał/a:
efroni napisał/a:
...ano dlatego, że to tak jakby głosić wieści o dobroci HaSzem między Żydami .

... ano dlatego, że eksplorator napisał :Przecież między sobą 'Dobrej Nowiny' nie musieli zwiastować!



Równie dobrze mógłbyś powiedzieć Jezusowi; "po co głosisz wśród Żydów, sam będąc Żydem? ... idź do pogan",

albo; "dlaczego oznajmiasz wśród Izraela imię Stwórcy, skoro jest ono zapisane w Torze? ... bez sensu!". Takie jest Twoje bezzasadne rozumowanie!

Skoro apostołowie, czyli "posłańcy" zostali skierowani przez Jezusa (również posłańca, apostoła Jehowy) do Żydów, do swoich współwyznawców, a dopiero później do pogan, to nie powinno dziwić nic, że i dzisiejsi posłańcy głoszą również wśród tych, których życie znacznie odbiega od standardów Biblijnych, choć uważają siebie za gorliwych chrześcijan.

Wśród takich ludzi, uważających się za chrześcijan, aż nadto widać; "wszeteczeństwo, nieczystość, rozpustę, bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne", a są to postawy dalekie od tego, co podoba się Bogu. Zadaniem dzisiejszych głosicieli Królestwa jest ostrzeganie takich ludzi, że "ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą".

I to wszystko w temacie ...



Co za ulga :mrgreen:

Ale myślę, że tą podkreśloną komplikację należy wyjaśnić /aby się nie stała obowiązującą prawdą - nawet w Twoim umyśle /

Jezus głosił Żydom sam będąc Żydem, ponieważ był i czuł się Mesjaszem Żydów /a nie pogan/
i jako Mesjasz czuł się odpowiedzialny za życie każdego Żyda
a szczególnie za tych ostatnich tzn. za grzeszników /przestępców wg. Prawa/
czuł się za nich odpowiedzialny i brał tą odpowiedzialność na siebie .

I dlatego grzesznikom /a wiec wszystkim bo wszyscy zgrzeszyli/ głosił dobrą nowinę o tym,
że Bóg Tory, jest dobrym , miłosiernym , nie skorym do gniewu Ojcem
I w swoim duchu i w mowie i w czynach , całym sobą , z całą mocą swojej wiary głosił,
że Bóg jest Miłością /bezwarunkową / i jednako kocha wszystkie swoje stworzenia .

To jego objawianie Boga było całkowicie odmienne od objawiania Boga ówczesnych przywódców duchowych
którzy objawiali Boga Tory jako surowego /ale sprawiedliwego/ Sędziego ,
który za posłuszeństwo i wierność , wynagradza i błogosławi a za nieposłuszeństwo i odstępstwo, każe i przeklina .
( kazania na temat Boga , dzisiejszych, chrześcijańskich przywódców religijno-wyznaniowych , pod tym względem, są takie same jak "uczonych w Piśmie i faryzeuszy")
I tym kazaniem Jezus zjednywał sobie biednych i opuszczonych , którzy tłumnie ciągnęli za Nim / widząc w Nim nadzieję /
a drudzy / przywódcy duchowi/ stawali się Jego zaciekłymi wrogami i tak jest do dziś .

Jeszcze raz i ostatni ; Poznanie prawdziwego Boga nie polega na głoszeniu Waszej interpretacji wymowy Tetragramu ,
ale na objawianiu Go (całym swoim życiem - mową , myślą , czynami ) jako Boga, który jest Miłością
a który jednako kocha wszystkie swoje stworzenia i pragnie dla nich dobra i pełni szczęśliwości u swego boku .

"wszeteczeństwo, nieczystość, rozpustę, bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne"
Myślisz, że u Was tego nie ma ? :-/

2 Tym 4;3 BW "Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce"

Prorocze słowa, które właśnie się sprawdzają a odnoszą się do członków każdej organizacji religijno-wyznaniowej /Twojej też/ .

I to wszystko w temacie ...
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-30, 09:32   

efroni napisał/a:
Jeszcze raz i ostatni ; Poznanie prawdziwego Boga nie polega na głoszeniu Waszej interpretacji wymowy Tetragramu


Tu nie chodzi przecież o żadną interpretację tetragramu, tylko o wywyższenie imienia Prawdziwego Boga JHVH, a czy będziesz je wymawiał Jehowa, Jahwe, Jah, Jova, nie ma żadnego znaczenia. Ważne aby się z prawdziwym Bogiem o imieniu JHWH utożsamiać, poprzez przestrzeganie Jego zasad.

Izraelici utożsamiali się przecież z Bogiem JHWH, ale byli krnąbrni i "twardego karku", jak napisano w Biblii. Pokazywali przez to ościennym narodom, że choć wierzą w Boga JHWH, to nie oddają mu należnej czci i lekceważą Go. Jeżeli utożsamiam się z prawdziwym Biblijnym Bogiem, wyrażanym Jego imię tetragramem JHWH, to przede wszystkim czczę Jego imię nie sporządzając sobie bałwochwalczych wizerunków pogańskich bóstw i nie oddaję im czci (5Moj 4;15-19). Jeżeli utożsamiam się z Biblijnym Bogiem Jehową, to "miłuję bliźniego jak siebie samego" (Mat 22;39), wszędobylska niemoralność i cudzołóstwo muszą być mi obce (Obj 21;8 Mat 5;27,28), bo tym brzydzi się prawdziwy Bóg JHWH. Nie kradnę, nie oszukuję, nie zatruwam sobie organizmu narkotykami, papierosami czy innym świństwem (2 Kor 7;1), bo nie jestem hipokrytą, jednocześnie modląc się do Jehowy o zdrowie! Przecież to jest chyba logiczne, że Bóg takich modlitw nie wysłucha!

Prawdziwy Bóg przywiązuje wielkie znaczenie do swojego imienia, żeby odróżnić się od bożków tego świata, które wykreowały demony z szatanem na czele;

Cytat:
Ezech 36;21-23 BT Wtedy zatroszczyłem się o święte me imię, które oni, Izraelici, zbezcześcili wśród ludów pogańskich, do których przybyli. (22) Dlatego mów do domu Izraela: Tak mówi Jahwe Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście. (23) Chcę uświęcić wielkie imię moje, które zbezczeszczone jest pośród ludów, zbezczeszczone przez was pośród nich, i poznają ludy, że Ja jestem Jahwe - wyrocznia Jahwe Boga - gdy okażę się Świętym względem was przed ich oczami.

Ps 106;7,8 BT (7) Ojcowie nasi w Egipcie nie pojęli Twych cudów, nie pamiętali ogromu łask Twoich, lecz zbuntowali się przeciw Najwyższemu nad Morzem Czerwonym. (8) Ale ocalił ich przez wzgląd na swoje imię, aby objawić swoją potęgę.


Do dziś kult takiej Królowej Niebios, potępionej przez JHWH w swym spisanym Słowie, nie pozostawia złudzeń (Jer 44;17-23), że należy się od tego odciąć, bo jest to dla Stwórcy obrzydliwością, a jednak ponad miliard ludzi, trzymając w ręku Biblię, pada każdego dnia na kolana przed tym bożyszczem!

Dlatego Jehowa za niedługo okaże swą wielkość i przywróci należną cześć swemu imieniu, jak to było w czasach, gdy właśnie dlatego wyprowadził Żydów z niewoli Egipskiej;

Cytat:
Ez 20;9 PNŚ (9) I zacząłem działać ze względu na swe imię, żeby nie było bezczeszczone na oczach narodów, wśród których się znajdowali, gdyż na ich oczach dałem im się poznać, wyprowadzając ich z ziemi egipskiej.


Tylko lud, który będzie oddawał cześć imieniu JHWH, może liczyć na ochronę Stwórcy w nadchodzącym 'Wielkim Ucisku', którego końcem będzie Boża wojna Armagedon;

Cytat:
1 Sam 12;22 PNŚ (22) Bo Jehowa nie porzuci swego ludu — przez wzgląd na swe wielkie imię, gdyż Jehowa postanowił uczynić was swoim ludem.


Zatem, wszystko co czynimy, musimy robić na chwałę Jehowy i uświęceniu Jego imienia;

Cytat:
1 Kor 10;31 BT (31) A więc: Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą.

Łuk 11;2 BW (2) Wtedy rzekł do nich: Gdy się modlicie, mówcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje,
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2017-10-30, 11:24   

eksplorator napisał/a:
efroni napisał/a:
Jeszcze raz i ostatni ; Poznanie prawdziwego Boga nie polega na głoszeniu Waszej interpretacji wymowy Tetragramu


Tu nie chodzi przecież o żadną interpretację tetragramu, tylko o wywyższenie imienia Prawdziwego Boga JHVH, a czy będziesz je wymawiał Jehowa, Jahwe, Jah, Jova, nie ma żadnego znaczenia. Ważne aby się z prawdziwym Bogiem o imieniu JHWH utożsamiać, poprzez przestrzeganie Jego zasad.


EMET:
Dla przypomnienia mój post --
http://biblia.webd.pl/for...ighlight=#32726

Warto również nadmienić, iż nazwa Tetragrammaton /ew., krócej: Tetragram/ -- jest określeniem technicznym, że tak napiszę, z greki: "Czteroliterowiec; Czterozgłoskowiec"; jako, że w tekście 'BH' mamy "Cztery Litery" w zapisie bezsamogłoskowym: JHVH [ew.: JHWH, YHVH, YHWH].
Mamy przykładowo z początkowym greckim wyrażeniem „tetra” w Apok 21:16: „miasto czwororożne” [‘Interlinia Vocatio’] -- gr.: πόλις τετράγωνος -- < polis tetragōnos >, gdzie człon < gōnos > = od „róg; narożnik” [rdzenny: < gōnia >.

Również nazwa Septuaginta nie jest określeniem greckim, lecz... łacińskim ["70"].

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 11