Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dwa pytania
Autor Wiadomość
wizart608112

Wysłany: 2010-01-22, 09:30   

Hardi napisał/a:
ja widzwe to tak, aby byc zbawionym wystarczy wierzyc

Mat. 4:21-23
21 „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’ 23 Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.

Ci mężowie, którzy owego dnia przyszli do Jezusa myśleli dokładnie tak jak Hardi:WYSTARCZY WIERZYĆ. Oni z pewnością byli wierzący, poparli to nawet argumentami, które miały wskazać na ich wiarę. Niestety to okazało się zbyt mało.
Wiele kościołów głosi taka tezę, że nic nie trzeba praktycznie robić. Wystarczy wierzyć.
Niektórzy twierdzą nawet, że raz zbawiony - na zawsze zbawiony. To też kłamliwa teoria.
NIE WYSTARCZY WIERZYĆ.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2010-01-22, 10:38   

"Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz." Rzymian 10.9

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny." Jana 3.16

wizart608112, mowienie "Panie, Panie" to jeszcze nie wiara. Dzisja jest wielu ludzi, ktorzy mowia "Panie, Panie" ale nie wykonuja woli Ojca, bo odrzucaja Jezusa, odrzucaja Go jako Pana, nie czcza Syna tak jak Ojca.

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

wizart608112

Wysłany: 2010-01-25, 10:20   

podałeś dwa czynniki, które są elementami zbawienia, ale nie gwarantują niczego. Wspomniani ludzie byli wierzący. Oni w imieniu samego Jezusa robili wielkie rzeczy, więc nie mozna im zarzucić, że nie czcili Jezusa. Zabrakło im tego co stanowi istotę zbawienia - postępowania zgodnie z wolą Stwórcy. Nie ma żadnego zamiennika, który będzie stanowił o zbawieniu. Wyłącznie pełnienie woli Ojca jest gwarancją, a wszystko ponadto to bajki opowiadane przez różne religie...

Ja bym nawet powiedział, że ci ludzie to mogli być np. Zielonoświątkowcy lub poodbne ugrupowanie które tak gloryfikuje osobę Jezusa pomijając Stwórcę, bo sami podkreślali, ze jednoczą się z Jezusem, dla niego i w jego imieniu wypędzali demony i czynili wiele potężnych dzieł. Ani razu nie pojawiła się wzmianka w konwersacji na tmat Stwórcy. Oni byli zachwyceni Jezusem i uwazali się za wyjatkowo "natchnionych" skoro mieli taką "moc" by wypędzać demony i inne rzeczy. Zakładali, że ich deklaracja spotka się z uznaniem ze strony Jezusa, który poklepie ich po ramieniu i powie: No to fajnie chłopaki. Wypędzaliście demony, mówiliście językami, uzdrawialiście w moim imieniiu. To gwarantuje wam zbawienie. Nie musicie nic więcej robić. Troszkę czasem sobie pouzdrawiajcie, albo co innego. Nic poza tym. I chociaż szamani w Afryce też uzdrawiają i mówią jakimś niezrozumiałym językiem, a czasem wypędzają złe duchy, to tylko wy zasługujecie na zbawienie, bo te wasze "wielkie" czyny to taki znak wyjątkowości...

Ale Jezus ich pogonił, bo sama znajomość imienia Jezusa nikogo nie czyni "wierzącym" czy podobającym się Bogu. Dla mnie ten fragment jest oczywisty, klarowny i dobitny.

Sądzisz, że wystarczy "uwierzyć"? Diabeł też wierzy. Jest bardziej "wierzący" od niejednego "wierzącego". Zna całą Biblię. Przebywał wśród aniołów i służył Bogu, więc on z pewnością "wierzy" i nie wątpi. Nawet przybiera postać "anioła światłości"..

Odpowiedz do tematu