Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
taksówkowa ewangelizacja :)
Autor Wiadomość
AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-18, 13:24   taksówkowa ewangelizacja :)

Misyjny Klub Taksówkarzy w Busan, w Południowej Korei po 25 latach od powstania, nadal prowadzi swoją misyjną działalność.

450 członków klubu postanowiło grać w swoich taksówkach wyłącznie chrześcijańskie stacje radiowe, z nadzieją, że pasażerowie słysząc programy zostaną zachęceni by szukać Boga. Wydaje się, że ta strategia działa.

Pan Ban, szef FEBC Misyjnego Klubu Taksówkarzy, opowiedział jedną z takich sytuacji, która wydarzyła sie niedawno. Pasażerka, którą przewoził, stwierdziła, że piosenka, którą właśnie wysłuchała była ' wspaniała'. Pan Ban natychmiast odpowiedział, że muzyka w jego kościele jest bardzo podobna. Po krótkiej rozmowie, zaprosił ją do swojego kościoła.
Ten unikalny i niekonwencjonalny sposób prowadzenia misji przez koreańskich taksówkarzy pozwolił na wiele tego typu rozmów z ludźmi, otwierając drzwi do ich życia duchowego.

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2008-11-18, 13:59   Re: taksówkowa ewangelizacja :)

AgnesPavlovski napisał/a:
Misyjny Klub Taksówkarzy w Busan, w Południowej Korei po 25 latach od powstania, nadal prowadzi swoją misyjną działalność.

450 członków klubu postanowiło grać w swoich taksówkach wyłącznie chrześcijańskie stacje radiowe, z nadzieją, że pasażerowie słysząc programy zostaną zachęceni by szukać Boga. Wydaje się, że ta strategia działa.

Pan Ban, szef FEBC Misyjnego Klubu Taksówkarzy, opowiedział jedną z takich sytuacji, która wydarzyła sie niedawno. Pasażerka, którą przewoził, stwierdziła, że piosenka, którą właśnie wysłuchała była ' wspaniała'. Pan Ban natychmiast odpowiedział, że muzyka w jego kościele jest bardzo podobna. Po krótkiej rozmowie, zaprosił ją do swojego kościoła.
Ten unikalny i niekonwencjonalny sposób prowadzenia misji przez koreańskich taksówkarzy pozwolił na wiele tego typu rozmów z ludźmi, otwierając drzwi do ich życia duchowego.

Fajnie, popieram taką formę ewangelizacji !!!
Znam brata który w swojej taksówce w Polsce też tak działa, puszcza audycje radiowe ''boży głos w czasach ostatecznych'' i puszcza pieśni.

A wierzę że Pan Jezus zapisuje wszystko co czynimy dla niego. I to co jest dla ludzi głupstwem wybrał Bóg aby zawstydzić mądre.

Pozdrawiam

Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-18, 14:25   

Mam rozklekotanego Volkswagena i jest tam tak ustawiono, że przy odpaleniu silnika automatycznie się włącza i magnetofon, w którym zawsze się znajduje płytka z chrześcijańską muzyką. A że życzę nie jest łatwe, to dość często ten mój samochód się pożycza licznym sąsiadom i znajomym... jak mi coś trzeba, to i mi pożyczą w razie co... Ale po co o tym mówię? bo ciekawe spostrzeżenie, heheh, że gdy oddają mi z powrotem samochód, to magnetofon zawsze wyłączony, albo zamiast magnetofonu włączone jest radyjko. I zawsze jedno i to samo - jak kto ni weźmie samochód, to magnetofon wyłączony.
Nie lubią ludzie słuchać prawdy, ani nic o Bogu i muzyka chrześcijańska im się nie podoba - a nie słucham byle czego, bo nie wiem jak komu,a mi od takiej muzyki aż dech zapiera, taka piękna :)
Dlatego też szacunek się należy owym taksówkarzom, gdyż łatwo mogą stracić na klienteli, a się tym nie zrażają. Dobry przykład.

machabeusz 

Wysłany: 2008-11-18, 20:51   

Axanna napisał/a:
Ale po co o tym mówię? bo ciekawe spostrzeżenie, heheh, że gdy oddają mi z powrotem samochód, to magnetofon zawsze wyłączony, albo zamiast magnetofonu włączone jest radyjko. I zawsze jedno i to samo - jak kto ni weźmie samochód, to magnetofon wyłączony.

Ja też mam to samo , gdy oddaję samochód do serwisu. Odtważacz celowo ustawiam na płytę z muzyka chrześcijańską , a odbieram z włączonym radiem... :lol:

Axanna napisał/a:

Nie lubią ludzie słuchać prawdy, ani nic o Bogu i muzyka chrześcijańska im się nie podoba - a nie słucham byle czego, bo nie wiem jak komu,a mi od takiej muzyki aż dech zapiera, taka piękna :)

Ja najchętniej słucham "Pomoc Duchowa". :-D

Axanna napisał/a:

Dlatego też szacunek się należy owym taksówkarzom, gdyż łatwo mogą stracić na klienteli, a się tym nie zrażają. Dobry przykład.

Skoro już o tym mowa , to też podzielę się świadectwem. Ewangelizacja z mojej strony polega m.in. na tym , że staram się Ewangelizować taksówkarzy. Czasami korzystam z ich usług , jak chyba każdy.Niejednemu podczas rozmowy dałem do czytania Pismo Święte w prezencie i mogłem opowiedzieć o dobrej Nowinie.
Tylko w jednym przypadku taryfiarz nie chciał takiego prezentu. Cóż , jego strata...
Najczęściej widzę wzruszenie u tych ludzi i radość z otrzymanego prezentu.
Chwała Bogu!

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/

Odpowiedz do tematu