Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy masz świadomość, że Twoje wypowiedzi czyta wielu ludzi?
Autor Wiadomość
MM 

Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 394
Wysłany: 2008-06-15, 12:48   Czy masz świadomość, że Twoje wypowiedzi czyta wielu ludzi?

Wszyscy uważamy się za inteligentnych i rozsądnych ludzi (chyba nikt się nie obrazi, że tak uogólniam:)). Do tego Biblię uważamy za autorytet. Mam więc pytanie.


Czy bieżemy odpowiedzialność za nasze wypowiedzi na FORUM BIBLIJNYM???
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2008-06-15, 14:10   

MM
Cytat:
Wszyscy uważamy się za inteligentnych i rozsądnych ludzi (chyba nikt się nie obrazi, że tak uogólniam:)). Do tego Biblię uważamy za autorytet. Mam więc pytanie.

Czy bieżemy odpowiedzialność za nasze wypowiedzi na FORUM BIBLIJNYM???


Otóż to... wciąż zachęcam innych aby dbali nie tylko o poprawność merytoryczną ale i o formę, ton i ducha wypowiedzi. Szczególnie nad tym zapanować, gdy ktoś uważa, że Forum i dyskusja musi się zakończyć Jego wnioskiem, albo jakimkolwiek wnioskiem ostatecznym. Nie ma i nie będzie czegoś takiego na Forum. Warto o tym pamiętać i nie irytować się, gdy ktoś uważa inaczej niż my. A już nazywanie kogoś kłamcą to nieporozumienie... tak jakby we własnym imieniu nie można było pisać...
Jasne! Odpowiedzialność... tysiące! Ba! Miliony nas czytają! Aż strach pomyśleć! Może sam prezydent RP czasem rzuci okiem na to Forum...?
 
 
MM 

Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 394
Wysłany: 2008-06-15, 16:31   

Bobo napisał/a:
MM
Cytat:
Wszyscy uważamy się za inteligentnych i rozsądnych ludzi (chyba nikt się nie obrazi, że tak uogólniam:)). Do tego Biblię uważamy za autorytet. Mam więc pytanie.

Czy bieżemy odpowiedzialność za nasze wypowiedzi na FORUM BIBLIJNYM???


Otóż to... wciąż zachęcam innych aby dbali nie tylko o poprawność merytoryczną ale i o formę, ton i ducha wypowiedzi. Szczególnie nad tym zapanować, gdy ktoś uważa, że Forum i dyskusja musi się zakończyć Jego wnioskiem, albo jakimkolwiek wnioskiem ostatecznym. Nie ma i nie będzie czegoś takiego na Forum. Warto o tym pamiętać i nie irytować się, gdy ktoś uważa inaczej niż my. A już nazywanie kogoś kłamcą to nieporozumienie... tak jakby we własnym imieniu nie można było pisać...
Jasne! Odpowiedzialność... tysiące! Ba! Miliony nas czytają! Aż strach pomyśleć! Może sam prezydent RP czasem rzuci okiem na to Forum...?


Hej Bobo, miliony z tysiącami to już nawet przesada, ale prezydent... kto wie ;-)
Rozszerzę trochę pytanie.
Czy mamy świadomość, że poniesiemy kiedyś ciężar naszych słów???
Mat. 12:33-37
33. Zasadźcie drzewo dobre, to i owoc będzie dobry, albo zasadźcie drzewo złe, to i owoc będzie zły: albowiem z owocu poznaje się drzewo.
34. Plemiona żmijowe! Jakże możecie mówić dobrze, będąc złymi? Albowiem z obfitości serca mówią usta.
35. Dobry człowiek wydobywa z dobrego skarbca dobre rzeczy, a zły człowiek wydobywa ze złego skarbca złe rzeczy.
36. A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu.
37. Albowiem na podstawie słów twoich będziesz usprawiedliwiony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony.
(BW)
 
 
tanum01
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-15, 17:18   

Bobo napisał/a:
nazywanie kogoś kłamcą to nieporozumienie... tak jakby we własnym imieniu nie można było pisać...


Najpierw trzeba wyjaśnić sobie co to jest kłamstwo .
Kłamstwo jest to wypowiedź zawierająca informacje niezgodne z rzeczywistością.
Kłamca przekazuje informacje niezgodne z jego przekonaniem o rzeczywistości z intencją, by zostały one wzięte za prawdziwe. Kłamstwem mogą być także wypowiedzi zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy, o ile autor przekazu nie ma świadomości tego faktu.

Jeżeli bronimy jakiegoś wyznania wiary (religii) ,to czy nie czynimy innych przekonań zakłamanymi ?
Tak własnie jest.Kto powie ze na sto procent poznał prawdę ?Wszyscy szukamy prawdy ,albo ją poznajemy.
Jedna osoba powie wprost - jestes kłamcą!
Kto inny opisze to szeroko ,ale efekt jest ten sam.

Pozdrawiam.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2008-06-15, 18:02   

Bobo napisał/a:
MM
Cytat:
Wszyscy uważamy się za inteligentnych i rozsądnych ludzi (chyba nikt się nie obrazi, że tak uogólniam:)). Do tego Biblię uważamy za autorytet. Mam więc pytanie.

Czy bieżemy odpowiedzialność za nasze wypowiedzi na FORUM BIBLIJNYM???


Otóż to... wciąż zachęcam innych aby dbali nie tylko o poprawność merytoryczną ale i o formę, ton i ducha wypowiedzi. Szczególnie nad tym zapanować, gdy ktoś uważa, że Forum i dyskusja musi się zakończyć Jego wnioskiem, albo jakimkolwiek wnioskiem ostatecznym. Nie ma i nie będzie czegoś takiego na Forum. Warto o tym pamiętać i nie irytować się, gdy ktoś uważa inaczej niż my. A już nazywanie kogoś kłamcą to nieporozumienie... tak jakby we własnym imieniu nie można było pisać...
Jasne! Odpowiedzialność... tysiące! Ba! Miliony nas czytają! Aż strach pomyśleć! Może sam prezydent RP czasem rzuci okiem na to Forum...?



EMET:
Postawy jedyniesłuszne - nie powinny mieć miejsca.
Wyrokowanie o pobudkach innych, przypisywanie im złej woli - nie powinny mieć miejsca.
Ustawianie Forum pod nasze kryteria rozstrzygające traktowane jako swoisty kanon - nie powinny mieć miejsca.

Powinny się ścierać poglądy, nie zaś aluzyjki i ataki ad personam czy też odreagowywanie antyWyznaniowe.

A nawet wtedy, gdy wręcz za oczywiste uważamy, iż tylko potaknąć naszym wywodom -- to nawet wtedy istnieje wolność podjęcia przez kogoś takiej bądź innej decyzji; niekoniecznie przez nas oczekiwanej.
Zostawmy Bogu i Jezusowi - rozstrzyganie czyichś wyborów; sami zaś nie bądźmy oceniającymi i wyrokującymi.

Wszystko powinno odbywać się zgodnie z tzw. 'złotą regułą': " "Dlatego wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie; takie w istocie jest znaczenie Prawa i Proroków." -- wg Mateusza 7:12 [NŚ].
Też: "niech wasza wypowiedź zawsze będzie wdzięczna, przyprawiona solą, abyście wiedzieli, jak powinniście każdemu odpowiedzieć." -- do Kolossan 4:6.
"Niech z waszych ust nie wychodzi żadna zgniła wypowiedź, lecz wszelka wypowiedź dobra ku zbudowaniu, stosownie do potrzeby, aby słuchającym udzielić czegoś korzystnego." -- do Efezjan 4:29.

"Ale niech wszystko odbywa się przyzwoicie i w sposób uporządkowany." -- 1 do Koryntian 14:40.

Miejmy ponadto świadomość, że jest to tylko internetowe Forum dyskusyjne, nie zaś jakieś "być albo nie być" - rozstrzygające o 'prawdzie prawdziwej'. Miejmy dystans do siebie samych i do innych. Nie uważajmy siebie samych za jakichś ważnych i mądrych.

Osobiście optuję zawsze za podejściem typu: pobudzanie do myślenia, samemu będąc do myślenia pobudzanym.

Nie jestem skłonny do postawy sędziowskiej i 'ustalania regulaminu pod moje wyobrażenie'; czyli: jak ja uważam i rozstrzygam, to i inni też tak mają uważać i rozstrzygać.


Stephanos, ps. EMET
 
 
MM 

Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 394
Wysłany: 2008-06-15, 18:20   

Witam,
więc wiemy już jaka jest definicja kłamstwa.
tanum01
Cytat:
Jeżeli bronimy jakiegoś wyznania wiary ,to czy nie czynimy innych przekonań zakłamanymi ?
Tak własnie jest.

Według owej definicji, którą podałeś tak nie jest. Otóż przekonanie nie może być zakłamaniem lecz może mieć fałszywą podstawę, a to już duża różnica.
Dlatego broniąc mojej wiary i przyjmując odpowiedzialność za słowa nie nazwę nikogo szeroko ani krótko kłamcą, lecz wskażę podstawy mojej wiary zgodnie z moim przekonaniem.
Pozdrawiam.
 
 
tanum01
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-15, 18:37   

MM napisał/a:
Otóż przekonanie nie może być zakłamaniem lecz może mieć fałszywą podstawę, a to już duża różnica.



Ok. Moje przekonanie ma fałszywą podstawę.
Ty twierdzisz ze znasz prawdę i wyznajesz Prawdziwą religie.
Zastanow sie teraz , jak wygłada moja wiara czy religia w swietle Twojej Prawdziwej ?
 
 
MM 

Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 394
Wysłany: 2008-06-15, 18:48   

Cytat:
EMET:
Postawy jedyniesłuszne - nie powinny mieć miejsca.
Wyrokowanie o pobudkach innych, przypisywanie im złej woli - nie powinny mieć miejsca.
Ustawianie Forum pod nasze kryteria rozstrzygające traktowane jako swoisty kanon - nie powinny mieć miejsca.

Powinny się ścierać poglądy, nie zaś aluzyjki i ataki ad personam czy też odreagowywanie antyWyznaniowe.

A nawet wtedy, gdy wręcz za oczywiste uważamy, iż tylko potaknąć naszym wywodom -- to nawet wtedy istnieje wolność podjęcia przez kogoś takiej bądź innej decyzji; niekoniecznie przez nas oczekiwanej.
Zostawmy Bogu i Jezusowi - rozstrzyganie czyichś wyborów; sami zaś nie bądźmy oceniającymi i wyrokującymi.

Wszystko powinno odbywać się zgodnie z tzw. 'złotą regułą': " "Dlatego wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie; takie w istocie jest znaczenie Prawa i Proroków." -- wg Mateusza 7:12 [NŚ].
Też: "niech wasza wypowiedź zawsze będzie wdzięczna, przyprawiona solą, abyście wiedzieli, jak powinniście każdemu odpowiedzieć." -- do Kolossan 4:6.
"Niech z waszych ust nie wychodzi żadna zgniła wypowiedź, lecz wszelka wypowiedź dobra ku zbudowaniu, stosownie do potrzeby, aby słuchającym udzielić czegoś korzystnego." -- do Efezjan 4:29.

"Ale niech wszystko odbywa się przyzwoicie i w sposób uporządkowany." -- 1 do Koryntian 14:40.

Miejmy ponadto świadomość, że jest to tylko internetowe Forum dyskusyjne, nie zaś jakieś "być albo nie być" - rozstrzygające o 'prawdzie prawdziwej'. Miejmy dystans do siebie samych i do innych. Nie uważajmy siebie samych za jakichś ważnych i mądrych.

Osobiście optuję zawsze za podejściem typu: pobudzanie do myślenia, samemu będąc do myślenia pobudzanym.

Nie jestem skłonny do postawy sędziowskiej i 'ustalania regulaminu pod moje wyobrażenie'; czyli: jak ja uważam i rozstrzygam, to i inni też tak mają uważać i rozstrzygać.


Ale mamy "słuszne podstawy" wszak to FORUM BIBLIJNE.
Uważam, że postawione pytania dla porządku powinny doczekać się odpowiedzi.
"Tylko internetowe forum dyskusyjne" jak je nazwałeś nie zwalnia nas z odpowiedzalności za słowo.
Czym są nieużyteczne słowa z wypowiedzi Pana Jezusa w Mat. 12:36
 
 
MM 

Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 394
Wysłany: 2008-06-15, 19:05   

tanum01 napisał/a:
MM napisał/a:
Otóż przekonanie nie może być zakłamaniem lecz może mieć fałszywą podstawę, a to już duża różnica.



Ok. Moje przekonanie ma fałszywą podstawę.
Ty twierdzisz ze znasz prawdę i wyznajesz Prawdziwą religie.
Zastanow sie teraz , jak wygłada moja wiara czy religia w swietle Twojej Prawdziwej ?

Witaj, powoli.
1) Ja nie wiem czy Twoje przekonanie ma fałszywą podstawę, bo Cię nie znam i nie znam jego podstaw.
2) Ja nie twierdzę, że znam prawdę i wyznaję prawdziwą religię.
Wobec powyższego mogę się zastanawiać lecz wnioski mogą być fałszywe ;-)
Interesuje mnie natomiast odpowiedzialność za słowa, również na tym forum.
Pozdrawiam.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-15, 19:15   

Mysle,ze to akurat forum,jest bardzo odpowiedzialne.
Jest to zasluga niemal wszystkich uczestnikow moderatorow i administratora,ktorzy eliminuja w zarodku ewentualne konflikty.
Nie zauwazylem tu zadnych skordynowanych atakow na nikogo ze wzgledu na kontrowersyjnosc konfesji,a takich jako przedstawiciel unitarialnych zielonoswiatkowcow,doswiadczalem na innych forach,
Moze temu sprzyja fakt ,ze reprezentowane sa tu bardzo rozne poglady.
Rozumiejac apel o jeszcze wieksza odpowiedzialnosc,chce wszystkim podziekowac za to co juz tu jest.Czuje sie na tym forum bardzo dobrze,moge wymieniac sie z inaczejmyslacymi pogladami,bez adresji ponizania i argumentow ad personam
pozdrawiam
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2008-06-15, 19:18   

MM napisał/a:
Cytat:
EMET:
Postawy jedyniesłuszne - nie powinny mieć miejsca.
Wyrokowanie o pobudkach innych, przypisywanie im złej woli - nie powinny mieć miejsca.
Ustawianie Forum pod nasze kryteria rozstrzygające traktowane jako swoisty kanon - nie powinny mieć miejsca.

Powinny się ścierać poglądy, nie zaś aluzyjki i ataki ad personam czy też odreagowywanie antyWyznaniowe.

A nawet wtedy, gdy wręcz za oczywiste uważamy, iż tylko potaknąć naszym wywodom -- to nawet wtedy istnieje wolność podjęcia przez kogoś takiej bądź innej decyzji; niekoniecznie przez nas oczekiwanej.
Zostawmy Bogu i Jezusowi - rozstrzyganie czyichś wyborów; sami zaś nie bądźmy oceniającymi i wyrokującymi.

Wszystko powinno odbywać się zgodnie z tzw. 'złotą regułą': " "Dlatego wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie; takie w istocie jest znaczenie Prawa i Proroków." -- wg Mateusza 7:12 [NŚ].
Też: "niech wasza wypowiedź zawsze będzie wdzięczna, przyprawiona solą, abyście wiedzieli, jak powinniście każdemu odpowiedzieć." -- do Kolossan 4:6.
"Niech z waszych ust nie wychodzi żadna zgniła wypowiedź, lecz wszelka wypowiedź dobra ku zbudowaniu, stosownie do potrzeby, aby słuchającym udzielić czegoś korzystnego." -- do Efezjan 4:29.

"Ale niech wszystko odbywa się przyzwoicie i w sposób uporządkowany." -- 1 do Koryntian 14:40.

Miejmy ponadto świadomość, że jest to tylko internetowe Forum dyskusyjne, nie zaś jakieś "być albo nie być" - rozstrzygające o 'prawdzie prawdziwej'. Miejmy dystans do siebie samych i do innych. Nie uważajmy siebie samych za jakichś ważnych i mądrych.

Osobiście optuję zawsze za podejściem typu: pobudzanie do myślenia, samemu będąc do myślenia pobudzanym.

Nie jestem skłonny do postawy sędziowskiej i 'ustalania regulaminu pod moje wyobrażenie'; czyli: jak ja uważam i rozstrzygam, to i inni też tak mają uważać i rozstrzygać.


Ale mamy "słuszne podstawy" wszak to FORUM BIBLIJNE.
Uważam, że postawione pytania dla porządku powinny doczekać się odpowiedzi.
"Tylko internetowe forum dyskusyjne" jak je nazwałeś nie zwalnia nas z odpowiedzalności za słowo.
Czym są nieużyteczne słowa z wypowiedzi Pana Jezusa w Mat. 12:36



EMET:
Cytaty z Biblii - to jedno. Jest też owych wersetów... interpretacja. A tutaj już szerokie pole manewru.

Postawa jedyniesłuszna to taka, gdzie dany ktoś aż "tupie nogami", że ma być taka wykładnia, jaką on przedkłada i... żadna inna; 'odsądzając od czci i wiary' uważających inaczej.

Owszem, na dane pytanie powinna być dana odpowiedź, lecz nie na zasadzie 'łomotania w drzwi' i 'pokrzykiwania' w stylu: "odpowiesz[cie] w końcu czy nie?(!)"
Nie wolno też żądać kajania się wręcz od tych, którym dany ktoś przypisuje niecne zamiary.

Co do 'odpowiedzialności za słowo', to - zapodane /przez mnie/ - teksty wyraziście o tym są przecież.

Osobiste - danego kogoś - upodobania metodologiczne nie muszą być wyborem wszystkich na Forum.
Dla przykładu --
Kocham podejście tzw. konkordancyjne - tzn. wszystkie miejsca w Biblii na dany temat, lecz innym nie narzucam takowego podejścia; czym innym jest bowiem proponowanie komuś czegoś, czym innym zaś - postawa typu narzucanie apodyktyczne mojej optyki patrzenia. Podobnie podejście filologiczne w ramach pola semantycznego wyrażenia czy frazy: hebr., aram. i z greki.

Należy po prostu być uprzejmym i umieć dostrzegać innych, bo w końcu i tak --
"Tak więc każdy z nas sam za siebie zda sprawę Bogu." -- do Rzymian 14:12.

"Bądźcie do drugich tak usposobieni, jak do samych siebie; nie nastawiajcie się na to, co wyniosłe, lecz dajcie się prowadzić temu, co uniżone. nie stawajcie się roztropni we własnych oczach." -- do Rzymian 12:16.

A już najbardziej pożądana byłaby postawa wyrażona w tekście --
"niczego nie czyniąc ze swarliwości czy z próżności, ale z uniżeniem umysłu uważając drugich za wyższych od siebie," [do Filippian 2:3].



Stephanos, ps. EMET
 
 
MM 

Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 394
Wysłany: 2008-06-15, 19:42   

Cytat:
EMET:
Cytaty z Biblii - to jedno. Jest też owych wersetów... interpretacja. A tutaj już szerokie pole manewru.

Postawa jedyniesłuszna to taka, gdzie dany ktoś aż "tupie nogami", że ma być taka wykładnia, jaką on przedkłada i... żadna inna; 'odsądzając od czci i wiary' uważających inaczej.

Owszem, na dane pytanie powinna być dana odpowiedź, lecz nie na zasadzie 'łomotania w drzwi' i 'pokrzykiwania' w stylu: "odpowiesz[cie] w końcu czy nie?(!)"
Nie wolno też żądać kajania się wręcz od tych, którym dany ktoś przypisuje niecne zamiary.

Co do 'odpowiedzialności za słowo', to - zapodane /przez mnie/ - teksty wyraziście o tym są przecież.

Osobiste - danego kogoś - upodobania metodologiczne nie muszą być wyborem wszystkich na Forum.
Dla przykładu --
Kocham podejście tzw. konkordancyjne - tzn. wszystkie miejsca w Biblii na dany temat, lecz innym nie narzucam takowego podejścia; czym innym jest bowiem proponowanie komuś czegoś, czym innym zaś - postawa typu narzucanie apodyktyczne mojej optyki patrzenia. Podobnie podejście filologiczne w ramach pola semantycznego wyrażenia czy frazy: hebr., aram. i z greki.

Należy po prostu być uprzejmym i umieć dostrzegać innych, bo w końcu i tak --
"Tak więc każdy z nas sam za siebie zda sprawę Bogu." -- do Rzymian 14:12.

"Bądźcie do drugich tak usposobieni, jak do samych siebie; nie nastawiajcie się na to, co wyniosłe, lecz dajcie się prowadzić temu, co uniżone. nie stawajcie się roztropni we własnych oczach." -- do Rzymian 12:16.

A już najbardziej pożądana byłaby postawa wyrażona w tekście --
"niczego nie czyniąc ze swarliwości czy z próżności, ale z uniżeniem umysłu uważając drugich za wyższych od siebie," [do Filippian 2:3].

Aż "tupie nogami" to dobre!
EMET zgadzam się z Tobą.
Chciałbym jeszcze poznać Twoje zdanie na temat "nieużytecznych słów".
 
 
MM 

Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 394
Wysłany: 2008-06-15, 19:51   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Mysle,ze to akurat forum,jest bardzo odpowiedzialne.
Jest to zasluga niemal wszystkich uczestnikow moderatorow i administratora,ktorzy eliminuja w zarodku ewentualne konflikty.
Nie zauwazylem tu zadnych skordynowanych atakow na nikogo ze wzgledu na kontrowersyjnosc konfesji,a takich jako przedstawiciel unitarialnych zielonoswiatkowcow,doswiadczalem na innych forach,
Moze temu sprzyja fakt ,ze reprezentowane sa tu bardzo rozne poglady.
Rozumiejac apel o jeszcze wieksza odpowiedzialnosc,chce wszystkim podziekowac za to co juz tu jest.Czuje sie na tym forum bardzo dobrze,moge wymieniac sie z inaczejmyslacymi pogladami,bez adresji ponizania i argumentow ad personam
pozdrawiam

Admini i moderatorzy się ucieszą ;-)
Chciałbym też poznać wasze zdanie na temat "nieużytecznych słów" w kontekście wypowiedzi Pana Jezusa w Mat. 12:33-37
Pozdrawiam.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2008-06-16, 15:18   

tanum 01

Cytat:
Najpierw trzeba wyjaśnić sobie co to jest kłamstwo .
Kłamstwo jest to wypowiedź zawierająca informacje niezgodne z rzeczywistością.
Kłamca przekazuje informacje niezgodne z jego przekonaniem o rzeczywistości z intencją, by zostały one wzięte za prawdziwe. Kłamstwem mogą być także wypowiedzi zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy, o ile autor przekazu nie ma świadomości tego faktu.

Jeżeli bronimy jakiegoś wyznania wiary (religii) ,to czy nie czynimy innych przekonań zakłamanymi ?
Tak własnie jest.Kto powie ze na sto procent poznał prawdę ?Wszyscy szukamy prawdy ,albo ją poznajemy.
Jedna osoba powie wprost - jestes kłamcą!
Kto inny opisze to szeroko ,ale efekt jest ten sam.


Nie sądzę żeby ktoś na tym forum pisał informacje niezgodne z rzeczywistością i jego przekonaniami.Jeśli ktoś pisze kłamstwo ,to najczęściej nieświadomie...jak to ujął Jezus....
i Paweł....


Mk 13:6 NS "Wielu przyjdzie, powołując się na moje imię i mówiąc: 'Ja nim jestem', i w błąd wprowadzą wielu."

2Tm 3:13 NS "Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani."

To forum rzeczywiście jest skarbnicą wiedzy biblijnej ,ale czy każda wypowiedż jest prawdą ?

Nie sądzę .

Dlatego trzeba ducha Bożego aby to pojąć.

Nie mogą tu pisać tylko ci ,co znają prawdę bo wtedy nie byłoby dyskusji.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2008-06-16, 15:52   

tessa napisał/a:
tanum 01

Cytat:
Najpierw trzeba wyjaśnić sobie co to jest kłamstwo .
Kłamstwo jest to wypowiedź zawierająca informacje niezgodne z rzeczywistością.
Kłamca przekazuje informacje niezgodne z jego przekonaniem o rzeczywistości z intencją, by zostały one wzięte za prawdziwe. Kłamstwem mogą być także wypowiedzi zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy, o ile autor przekazu nie ma świadomości tego faktu.

Jeżeli bronimy jakiegoś wyznania wiary (religii) ,to czy nie czynimy innych przekonań zakłamanymi ?
Tak własnie jest.Kto powie ze na sto procent poznał prawdę ?Wszyscy szukamy prawdy ,albo ją poznajemy.
Jedna osoba powie wprost - jestes kłamcą!
Kto inny opisze to szeroko ,ale efekt jest ten sam.


Nie sądzę żeby ktoś na tym forum pisał informacje niezgodne z rzeczywistością i jego przekonaniami.Jeśli ktoś pisze kłamstwo ,to najczęściej nieświadomie...jak to ujął Jezus....
i Paweł....


Mk 13:6 NS "Wielu przyjdzie, powołując się na moje imię i mówiąc: 'Ja nim jestem', i w błąd wprowadzą wielu."

2Tm 3:13 NS "Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani."

To forum rzeczywiście jest skarbnicą wiedzy biblijnej ,ale czy każda wypowiedż jest prawdą ?

Nie sądzę .

Dlatego trzeba ducha Bożego aby to pojąć.

Nie mogą tu pisać tylko ci ,co znają prawdę bo wtedy nie byłoby dyskusji.



EMET:
Osobiście najlepiej mieć rozumienie takie, że: jesteśmy na Forum dyskusyjnym, czyli trzeba być przygotowanym na... dyskusję [właśnie!]; czyli ścieranie się poglądów.

Nikt nikomu nie odbiera prawa do przekonania, że "zna Prawdę i ją oznajmia" - bo nic w takim podejściu nagannego - lecz liczy się jeszcze styl, w jakim dany ktoś prezentuje swoje poglądy.

Mamy regulamin Forum i trzeba się do owego po prostu stosować; nie zaś wygrywać pewne sprawy...

O kwestiach tych pisałem już [nie tylko zresztą ja, E.] wielokrotnie.


Stephanos, ps. EMET
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10