Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie znajduje się wielka rzesza?
Autor Wiadomość
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-30, 12:20   

Ja myślę że ci którzy kłócą się o przecinki lub wyrazy, nie rozumieją Biblii i te sprzeczki są po to by mogli niby udowodnić swoje, przeciwko Biblii nauki.
Np. Jezus głosił by nikogo nie tytułować słowem ojcze, a słowem ojcze święty wobec człowieka nawet nie pomyślał. Jezus nie spodziewał się że ludzie tak mocno zgrzeszą.
Jan. 17:11
11. I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, a Ja do ciebie idę. Ojcze święty, zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś, aby byli jedno, jak my.
(BW)

Jezus nawet w modlitwie do Ojca Świętego prosił o zachowanie uczniów w Jego imieniu, ma się rozumieć w imieniu Jahwe. Nie mówił w imieniu swoim, tylko mówił w imieniu twoim.
Ci którzy dziś są zachowani w imieniu Jahwe są prawdziwymi uczniami Jezusa. Nie mówię tu o religii o takiej nazwie, tylko o prawdziwych uczniach Jezusa którzy nie skalali się żadnymi naukami tych religii.

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-30, 13:39   

Jezusowi zależało by jego uczniowie byli zachowani w imieniu Jahwe.
Wielka rzesza ludzi która wyjdzie z wielkiego ucisku, czyli ze wszystkich religii gdy ten wielki ucisk z plagami dwóch świadków nadejdzie, też oni muszą być zachowani w imieniu Najwyższego Boga Jahwe. Takie jest życzenie Jezusa.Obj. 7:14-15
14. I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.
15. Dlatego są przed tronem Bożym i służą mu we dnie i w nocy w świątyni jego, a Ten, który siedzi na tronie, osłoni ich obecnością swoją.
(BW)
Jan. 17:11
11. I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, a Ja do ciebie idę. Ojcze święty, zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś, aby byli jedno, jak my.
(BW)

Warunkiem zachowania życia i wybawienia z nadchodzącej zagłady jest wiara w nauki Jezusa i zachowanie siebie w imieniu Jahwe.Wj 6:2
2. Bóg rozmawiał z Mojżeszem i powiedział mu: Jam jest Jahwe.
(BT)
Jr 16:20-21
20. Czy może człowiek uczynić sobie bogów? To przecież wcale nie są bogowie!
21. Dlatego też pokażę im, tym razem dam im poznać moją rękę i moją siłę; i zrozumieją, że moje imię - Jahwe!
(BT)Iz 42:8-9
8. Ja, któremu na imię jest Jahwe, chwały mojej nie odstąpię innemu ani czci mojej bożkom.
9. Pierwsze wydarzenia oto już nadeszły, nowe zaś Ja zapowiadam, zanim się rozwiną, już wam je ogłaszam.
(BT)
Ps 105:7
7. On, Jahwe, jest naszym Bogiem: Jego wyroki obejmują świat cały.
(BT)
Wj 34:5-6
5. A Pan zstąpił w obłoku, i Mojżesz zatrzymał się koło Niego, i wypowiedział imię Jahwe.
6. Przeszedł Pan przed jego oczyma i wołał: Jahwe, Jahwe, Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność,
(BT)

Jl 3:3-5
3. I uczynię znaki na niebie i na ziemi: krew i ogień, i słupy dymne.
4. Słońce zmieni się w ciemność, a księżyc w krew, gdy przyjdzie dzień Pański, dzień wielki i straszny.
5. Każdy jednak, który wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony, bo na górze Syjon [i w Jeruzalem] będzie wybawienie, jak przepowiedział Pan, i wśród ocalałych będą ci, których wezwał Pan.
(BT)

Aby wezwać imienia Jahwe, trzeba najpierw w tym imieniu chodzić, chodzić z Bogiem.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2006-09-30, 20:45   

[quote="Lucyfer"]Ja myślę że ci którzy kłócą się o przecinki lub wyrazy, nie rozumieją Biblii i te sprzeczki są po to by mogli niby udowodnić swoje, przeciwko Biblii nauki.

EMET:
Osobiście nie mam intencji kłócenia się.

Wykazuję tylko, żeby dyskutować merytorycznie bez tych ciagłych wycieczek, np. antyŚJ.
Jeśli nawet ktoś przywołuje filologię, to takąż filologią staram sie argumentować.
Ponieważ jest to grupa BIBLIA, więc analizy filologiczne są jak najbardziej na miejscu;
poprawny wariant brzmieniowy ma znaczenie, gdyż przecież zapis w językach oryginału, to nie zapis w języku... polskim, lecz hebrajski biblijny [są bowiem inne odmiany hebrajskiego], aramejski biblijny [zachodni] oraz greka koine [są bowiem inne odmiany greki].
Takoż wszelkie solidne opracowania z biblistyki jak najbardziej biorą pod uwagę badanie
tekstu w zapisie języków oryginału.
Są Przekłady interlinearne: do greki "NT" - dosyć dużo; do hebr. - aram. "ST" - coraz więcej, ale ilościowo mniej [jako, że język/i/ bardziej starożytny/e/ i obszerniejszy materiał].

Istnieje też mnóstwo Przekładów Biblii w różnych językach, też w języku polskim
i to coraz więcej; tak katolickich, jak i protestanckich, też np. ŚJ.

Dlatego nie da się uciec od kwestii lingwistyki.

Jeśli zatem ktoś pisuje w stylu agresywnym traktując innych jako niemal smarkaczy,
to sam o sobie daje świadectwo.

Osobiście zawsze staram się pisywać merytorycznie i kulturalnie; bez wycieczek i aluzji.
Tyle, że nie wszyscy mają takie podejście...

Lucyfer niekoniecznie musi odgrywać rolę opanowanego chrześcijanina, który z siebie robi
ucznia i naśladowcę Boga JHVH i Jego Syna, Jezusa Chrystusa; innym tego prawa jakby odmawiając...
Bowiem uprawnione są rozważania o 'przecinkach i wyrazach'; nie kłótnie, ale rozważania.

Niekiedy nie wystarczy powołać się na taki lub inny Przekład Biblii, bowiem są zagadnienia
wymagające odwołania się do języków oryginału i zapisów Ksiąg Starego i Nowego
Przymierza w tychże językach [j.w.].

Kultura dyskusji - wskazana.
Kłótnie - nie.

Stephanos, ps. EMET

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-30, 21:10   

[quote="EMET"]
Lucyfer napisał/a:
Ja myślę że ci którzy kłócą się o przecinki lub wyrazy, nie rozumieją Biblii i te sprzeczki są po to by mogli niby udowodnić swoje, przeciwko Biblii nauki.

EMET:

Wykazuję tylko, żeby dyskutować merytorycznie bez tych ciagłych wycieczek, np. antyŚJ.

Niekiedy nie wystarczy powołać się na taki lub inny Przekład Biblii, bowiem są zagadnienia

Kłótnie - nie.

Stephanos, ps. EMET
Nie trzeba zapominać o najważniejszym. Zrozumienie Biblii nie polega na tym by być uczonym w Piśmie i znać wszystkie języki i wszystkie przekłady. Tacy przeważnie nigdy nie zrozumieją Biblii bo poszli w niewłaściwym kierunku badając Biblię.
Do zrozumienia potrzebny jest Duch, bo bez tego Ducha żadna prawda nie zostanie odkryta i zrozumiana.
Dan. 12:4
4. Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie.
(BW)
Dan. 12:10
10. ......Żaden bezbożny nie będzie miał poznania, lecz roztropni będą mieli poznanie.
(BW)

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2006-09-30, 22:15   

[quote="Lucyfer"]
EMET napisał/a:
Lucyfer napisał/a:

EMET:

Kłótnie - nie.

Stephanos, ps. EMET
Nie trzeba zapominać o najważniejszym. Zrozumienie Biblii nie polega na tym by być uczonym w Piśmie i znać wszystkie języki i wszystkie przekłady. Tacy przeważnie nigdy nie zrozumieją Biblii bo poszli w niewłaściwym kierunku badając Biblię.
Do zrozumienia potrzebny jest Duch, bo bez tego Ducha żadna prawda nie zostanie odkryta i zrozumiana.
4. Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie.
(BW)
10. ......Żaden bezbożny nie będzie miał poznania, lecz roztropni będą mieli poznanie.
(BW)

EMET:
Nie uważam się za uczonego w Piśmie. Ze znawstwem języków - też różnie.

Jednak odnoszę wrażenie, że niedwuznacznie sugeruje Lucyfer, że inni nie posiadają ducha zrozumienia, natomiast Lucyfer go posiada...
Ba, nawet przytoczył tekst Daniela 12:4, który jednak wiąże wzrost poznania ze wzrostem badania.
Przekład "Revised Standard Version" oddaje Dan 12:4 tak --
"Lecz ty, Danielu, zamknij słowa i zapieczętuj księgi aż do czasu końca. Wielu będzie
przebiegać tam i z powrotem, a wiedza wzrośnie."
Przekład NŚ oddaje tak --
"[...] Wielu będzie przebiegać i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy."
A zatem: w czasach końca miała 'wzrosnąć wiedza' wskutek 'przebiegania' kart Słowa Bożego.
Oczywiście: z pomocą Boga, jak czytamy w [Liście] Jakuba 1:5 - 8.
A już fraza "przebiegać tam i z powrotem" - jest niezwykle chrakterystyczna.
Po hebrajsku mamy zapis < jeszotetu >
Gramatycznie: verb polel imperfect 3rd person masculine plural homonym 1.

Jest wyrażona myśl o przepatrywaniu w te i z powrotem tekstu Biblii.
Do tego celu służą np. konkordancje, słowniki, przekłady i inne.
W niczym takie 'przepatrywanie tam i z powrotem' nie umniejsza roli oddziaływania
ducha Bożego.

A skąd niby Lucyfer wie, że sam posiada poprawne zrozumienie...?
Samo sobiste przekonanie, to przyzna - nie wystarczy.
Nawet mnóstwo przytoczeń z Biblii - to też nie żaden argument; zwłaszcza, że wcześniej
pisywał rzeczy takie jakieś...
Bo przecież to ciągle ten sam Lucyfer pisujący na grupie Biblia; nieprawdaż...?

Stephanos, ps. EMET

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-01, 08:52   

[quote="EMET"]
Lucyfer napisał/a:
EMET napisał/a:
Lucyfer napisał/a:

EMET:

Kłótnie - nie.

Stephanos, ps. EMET

(BW)

EMET:
Nie uważam się za uczonego w Piśmie. Ze znawstwem języków - też różnie.

Jednak odnoszę wrażenie, że niedwuznacznie sugeruje Lucyfer, że inni nie posiadają ducha zrozumienia, natomiast Lucyfer go posiada...

A skąd niby Lucyfer wie, że sam posiada poprawne zrozumienie...?
Samo sobiste przekonanie, to przyzna - nie wystarczy.
Nawet mnóstwo przytoczeń z Biblii - to też nie żaden argument; zwłaszcza, że wcześniej
pisywał rzeczy takie jakieś...
Bo przecież to ciągle ten sam Lucyfer pisujący na grupie Biblia; nieprawdaż...?

Stephanos, ps. EMET

Skąd Lucyfer może wiedzieć że posiada poprawne zrozumienie? Może wiedzieć i może z niego korzystać tak jak uważa by mógł działać roztropnie, jeżeli to słowo ci coś mówi.
Lucyfer wie że nikt nie zrozumie i nie nauczy się tej nowej pieśni, tego nowego zrozumienia, gdyby mu ktoś to tłumaczył, jeżeli nie należy do tych wykupionych z ziemi.
Obj. 14:3
3. I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
(BW)

Zadam podobne pytanie: Czy Emet należy do tych 144 tysięcy i może zrozumieć tę nową pieśń? Bo jeżeli nie, to po co mu ją przedstawiać?."i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, ".
Lucyfer wie że teraz na ziemi rozpocznie się wielki ucisk i upadną wszystkie religie które zwiodły ludzi swoimi interpretacjami.
Obj. 18:23
23. I nie zabłyśnie już w tobie blask świecy, i nie usłyszy się w tobie głosu oblubieńca ani oblubienicy; gdyż kupcy twoi byli wielmożami ziemi, gdyż czarami twymi dały się zwieść wszystkie narody.
(BW)

Lucyfer wie jak odczarować tych ludzi i takie jest jego zadanie które za chwilę wykona. I nikt tego nie wie co wie Lucyfer:Obj. 2:17
17. Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzcy dam nieco z manny ukrytej i kamyk dam mu biały, a na kamyku tym wypisane nowe imię, którego nikt nie zna, jak tylko ten, który je otrzymuje.
(BW)

Lucyfer wie jak wybrać te 200 milionów ludzi, tę wielką rzeszę którą nikt nie mógł zliczyć ze wszystkich religii, by służyli Bogu zamiast Babilonowi.
Dlatego Lucyfer tu zawitał by o tym napomknąć

diakonos 

Wysłany: 2006-10-02, 10:49   

mirek napisał/a:
Może tak na szybko, aby nie uciekły myśli:

EMEN napisał/a:
Czy zapodając wersety z Dz Ap 14:22 oraz wg Jana16:33 -- istotnie chciałeś argumentować odnośnie 'stania wielkiej rzeszy przed tronem w niebie'?

Te wersety podałem, na dowód, że ucisk to okres występujący przez całą historię chrześcijaństwa.
Dyskusja zupełnie zmieniła tory, ja zatem po dłuższej nieobecności zwrócę uwagę na bardzo ciekawe stwierdzenie Mirka, które cytuje wyżej:
Cytat:
Te wersety podałem, na dowód, że ucisk to okres występujący przez całą historię chrześcijaństwa.
Zatem zwróćmy uwagę na te słowa:
Dzieje Apostolskie 14:22:
Cytat:
umacniając dusze uczniów, zachęcając ich do trwania w wierze i mówiąc: „Do królestwa Bożego musimy wejść przez wiele ucisków”.

Jana 16:33:
Cytat:
Powiedziałem wam to, żebyście dzięki mnie mieli pokój. Na świecie doznajecie ucisku, ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat”.

Czy te słowa argumentują, że wielki ucisk z którego wychodzi wielka rzesza to całe wieki istnienia chrześcijaństwa?
Zwróćmy uwagę najpierw na te dwa wersety: Co one mówią?
Warto zauważyć, że apostoł mówi o "wielu uciskach", zatem mówi o liczbie mnogiej tych ucisków, a przecież Jezus mówił o "wielkim ucisku, jakiego nie było" - zatem mowa tu o jednym ucisku - jednostajnie trwającym czasie. Natomiast ew. Jana mówi o ucisku dla uczniów Jezusa, których ostrzega w ew. Mateusza, że 'będziecie wydawani na śmierć'. Dla każdego z nich w trakcie ich życia spotka ich prześladowanie i takie prześladowanie istotnie miało miejsce przez całe wieki chrześcijaństwa - lecz dla nielicznych, a nie dla wszystkich.
Teraz zwróćmy swą uwagę na słowa Mistrza:
Mateusza 24:21:
Cytat:
bo potem będzie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i już nigdy więcej nie będzie.

Jezus nie mówi tutaj o ucisku, jakiego Jego uczniowie mieli zaznać, za swojego życia, lecz nazywa go "wielkim uciskiem", zatem czymś o wiele większym niż zwykły ucisk, a ten ucisk miał zostać skrócony:
Mateusza 24:22:
Cytat:
Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych owe dni zostaną skrócone

Słowa o ucisku Jezus wypowiada zaraz po tym jak Jego uczniowie dopytują się o obecność swego Mistrza - podaje wówczas znaki (wojny, trzęsienia ziemi itd.). Te znaki były już za czasów Jezusa, lecz Jezus je umiejscowił w przyszłości i rozsądne jest mniemać, że właśnie teraz żyjemy w tym czasie, a ten "wielki ucisk" stanie się ostateczną próba naszej wiary, stając się zakończeniem tych dni.
Apostoł Paweł nazwał te dni „dniami ostatnimi, trudnymi do zniesienia” i to dziś żyjemy w tych dniach, lecz przed nami dni jeszcze gorsze, bowiem takich dni ‘jeszcze nie było i już nigdy nie będzie’.

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-23, 19:56   

diakonos napisał/a:

Apostoł Paweł nazwał te dni „dniami ostatnimi, trudnymi do zniesienia” i to dziś żyjemy w tych dniach, lecz przed nami dni jeszcze gorsze, bowiem takich dni ‘jeszcze nie było i już nigdy nie będzie’.

Dni wielkiego ucisku zostały policzone i zapisane w księdze Daniela, kto wytrwa do końca tych dni, a ostatnie z tych 1335 dni będą jeszcze skrócone by ocalić wybranych do przeżycia końca świata.Powodem ucisku będzie powstanie księcia Michała który z wielką mocą wprowadzi plagi na ten świat zwany w przenośni Sodomą i Egiptem.
Daniel widział dwóch świadków na czas ucisku, dwóch aniołów:Dan. 12:5-7
5. A gdy ja, Daniel, spojrzałem, oto dwaj inni aniołowie stali, jeden z tej strony rzeki, a drugi z tamtej strony rzeki.
6. I rzekłem do mężą obleczonego w szatę lnianą, który stał nad wodą rzeki: Kiedy przyjdzie koniec tych dziwnych rzeczy?
7. Wtedy usłyszałem, jak mąż obleczony w szatę lnianą, który stał nad wodami rzeki, podniósł prawicę i lewicę ku niebu i przysięgał na tego, który żyje wiecznie: Będzie to trwało czas wyznaczony, dwa czasy i pół czasu, a gdy doszczętnie będzie zniszczona, wtedy się to wszystko spełni.
(BW)

Jeden z tych dwóch, czyli książe Michał przysiągł na żyjącego że to będzie trwało 1260 dni, czyli trzy i pół czasu. Potem jeszcze 30 dni dla szatana, czyli razem 1290 dni. Ale te ostatnie dni po tych 1290 będą straszne, bo wybuchnie wojna totalna na całym świecie i tylko ludzie osłonięci obecnością Boga ocaleją i przeżyją ten ogień tak samo jak ci trzej hebrajczycy wrzuceni do rozpalonego pieca.Dan. 12:11-12
11. Od czasu zniesienia stałej ofiary codziennej i postawienia obrzydliwości spustoszenia upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni.
12. Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.
(BW)

Ostatnie 45 dni będą skrócone by ocalić 200 milionów ludzi.
Mat. 24:22
22. A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
(BW)

Odpowiedz do tematu