Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pedofilia a religia/narodowość
Autor Wiadomość
pawelm 
Czytam

Wyznanie: Świadek J.
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 965
Wysłany: 2008-04-17, 15:37   Pedofilia a religia/narodowość

Ostatnio podawane są informacje w których papież z ubolewaniem mówi o pedofilach wsród kapłanów w KK w USA co spowodowało u mnie następujące pytania:

1) Czy są jakies religie bardziej narażone na działanie pedofili ( np poprzez wprowadzenie celibatu/lub bardzo rozwiązłych zasad)?
2) Czy są nacje które częściej się tego dopuszczają, czy raczej wynika to z respektowania lub nie zasad moralnych w całym społeczeństwie/narodzie?
 
 
czek0lada_i_sól
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-17, 16:23   

pawelm
jak można w ogóle zadawac takie pytania. Religia nie daje na nie żadnej odpowiedzi.
Człowiek musi się po prostu nawrócic i porzucic grzech. Uwierzyc w Pana Jezusa Chrystusa i przyjac Go jako swego osobistego Zbawiciela i Pana w przeciwnym razie, nie ma granic jakich upadły czlowiek nie byłby w stanie przekroczyc - niezaleznie od denominacji.
 
 
Terebint 


Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 100
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2008-04-17, 17:56   Re: Pedofilia a religia/narodowość

pawelm napisał/a:
Ostatnio podawane są informacje w których papież z ubolewaniem mówi o pedofilach wsród kapłanów w KK w USA co spowodowało u mnie następujące pytania:

1) Czy są jakies religie bardziej narażone na działanie pedofili ( np poprzez wprowadzenie celibatu/lub bardzo rozwiązłych zasad)?
2) Czy są nacje które częściej się tego dopuszczają, czy raczej wynika to z respektowania lub nie zasad moralnych w całym społeczeństwie/narodzie?

W Stanach Zjednoczonych grupy pedofilskie są zorganizowane i współpracują ze sobą poprzez wymianę informacji, doświadczeń.

W tej chwili religie, które rządzą się innymi prawami, gdzie autorytet mają osoby duchowne, jak księża, pastorzy, starsi wydają się być najlepszym gruntem do zakorzenienia się tam i filowania na ofiary.

Pedofilia nie ma nic wspólnego z celibatem i homoseksualizmem.

Np. więcej pedofilów/na osobę przypada w amerykańskich zborach świadków Jehowy, niż w katolickich kościołach.
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-04-17, 19:11   Re: Pedofilia a religia/narodowość

[quote="Terebint"]

Ja słyszałem kiedyś , że złapali pedofila na dworcu w Warszawie i okazało się , że jest Świadkiem Jehowy i to w dodatku jakimś ważniejszym , bo z domu betel czy coś takiego..

Cytat:
Np. więcej pedofilów/na osobę przypada w amerykańskich zborach świadków Jehowy, niż w katolickich kościołach.

Jestem zdumiony ta informacją , bo nie spodziewałem się , że aż taka jest u nich moralna degradacja. :shock:
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2008-04-17, 20:47   

Cytat:
Jestem zdumiony ta informacją , bo nie spodziewałem się , że aż taka jest u nich moralna degradacja

No i nie dziwię się twojemu zdumieniu. Zapytaj jeszcze skąd Terebint takie rewelacje głosi. Nie zdziwiłbym się gdyby powtarzał za stronami antyŚJ w sieci... bo chyba w zborach SJ tego nie podali... ;-)
Cytat:
Ja słyszałem kiedyś

A ja słyszałem kiedy... że sam odłaczyłem się od SJ i rzekomo znajomym radzę się też odłączyć...
Czego to ja nie słyszałem! Kiedyś namietnie facet przekonywał mnie, że był osobiście na 'rajskiej nocy'! Inny nawet oferował mi spore pieniądze myśląc, że jak go zapiszę to dostanie od SJ więcej i na tym zarobi!
Słyszałem, że... obecny papież nie jest mężczyzną ale przebraną kobietą... słyszałem też, że Elwis Presley wciąż żyje, gdyż porwali go kosmici i na Marsie wyrzeźbili w skalach jego twarz. To ostatnie nawet miało posmak sensacji naukowej.
Cóż ja jeszcze słyszałem...? Aha! Że Boga nie ma.
Cóż... skwituję to cytatem:
"Szczęśliwi jesteście, gdy was lżą i prześladują, i ze względu na mnie kłamliwie mówią przeciwko wam wszelką niegodziwość. " (Mat.5:11)
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
pawelm 
Czytam

Wyznanie: Świadek J.
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 965
Wysłany: 2008-04-17, 22:16   

Terebint napisał/a:
Np. więcej pedofilów/na osobę przypada w amerykańskich zborach świadków Jehowy, niż w katolickich kościołach.


Trochę o tym jest w necie, jak chociażby o stowarzyszeniu 'milczących owiec'. Ale czy znasz jakieś miarodajne badanie, które by potwierdziło tę tezę? Tym bardziej, że do sJ czasami wchodzą zdegenerowani ludzie, wnosząc swoje wcześniejsze zwyczaje. Ale generalnie sJ mają opinię w USA/Polsce lepszą niż wyznawcy KK (moja osobista opinia)
P
Ostatnio zmieniony przez pawelm 2008-04-18, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2008-04-17, 22:43   

W latach piędziesiątych straszne dolary płynęły, do Zborów protestanckich, każdy nam zazdrościł, tych dolarów. Przyszła pewna rodzina,żeby ją zapisać do Zboru, mama mówi,że u nas sie nie zapisuje, tylko kto chce to uczęszcza, potem się chrzci i jest już członkiem Zboru. Chodzili prawie na kolanach, pierwsze ławki zajmowali i na dolary czekali hehe.
Po trzech miesiącach zapytała głowa rodziny kiedy będzie wypłata, jak się zorientowali,że nie ma wypłaty, więcej nie przyszli. Wielu takich było, bo słyszeli,że dolary rozdają. Czasami się słyszy, to co chce się usłyszeć. Tylko,szkoda,że nie dokładnie sprawdzone plotki w taki sposób sie rozpowszechnia. Czasami ktoś odchodzi od danego zgromadzenia i złośliwie wypisuje nie stworzone rzeczy,żeby poniżyć daną społeczność. Ale to już każdego własne sumienie.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Przebudzony75
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-18, 16:49   

Bobo napisał/a:
"Szczęśliwi jesteście, gdy was lżą i prześladują, i ze względu na mnie kłamliwie mówią przeciwko wam wszelką niegodziwość. " (Mat.5:11)


No tak... Tylko, że o Was mówi się źle nie ze względu na Jezusa. A to zasadnicza różnica. Bo przecież werset mówi tutaj o prześladowaniu przez wzgląd na Jezusa.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2008-04-18, 17:54   

Cytat:
No tak... Tylko, że o Was mówi się źle nie ze względu na Jezusa. A to zasadnicza różnica. Bo przecież werset mówi tutaj o prześladowaniu przez wzgląd na Jezusa.

Nie musisz mnie osobiście przekonywać, że wszelka niegodziwość pod adresem ŚJ jest wynikiem czegoś innego niż 'ze względu na Jezusa'.
gdyby nie poważne potraktowanie słów Jezusa: 'Idźcie i nauczajcie...' to siedziałbym sobie spokojnie w domu, oglądał telewizor i zajadał kukurydzę zapijając colą :-D
A tu co mamy? Np. taki oto Bobo, ubiera się ładnie, bierze Biblię i wychodzi z domu i puka do np. niejakiego Przebudzonego75. A tenże na mój widok warczy i mówi niemiłe rzeczy. Więc Bobo sobie mysli: no i po co Jezus kazał mi iść do ludzi głosić? Gdyby nie Jezus, to oszczędzilbym sobie takich typów, czasami wulgarnych, niemiłych i kąśliwych. Zamiast siedzieć w domu, ze względu na Jezusa częściej mnie spotkać u obcych ludzi niż u siebie... Bo jak rozumieć: ze względu na mnie?
Przebudzony75 gdyby nie Jezus, to nawet nie wiedziałbyś, że ktoś taki jak ŚJ istnieją. Może jakieś mgliste informacje by prasa podawała ale byłoby to zupełnie Ci obojetne. Ale SJ? O nie... ŚJ należy tepić gdyż... są SJ i głoszą jak Jezus.
Mimo twojej uwagi, proponuję trzymać się tematu niż wykorzystywać okazję by 'kopnąć' ŚJ.
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2008-04-18, 19:43   

Bobo napisał/a:
Cytat:
Jestem zdumiony ta informacją , bo nie spodziewałem się , że aż taka jest u nich moralna degradacja

No i nie dziwię się twojemu zdumieniu. Zapytaj jeszcze skąd Terebint takie rewelacje głosi. Nie zdziwiłbym się gdyby powtarzał za stronami antyŚJ w sieci... bo chyba w zborach SJ tego nie podali... ;-)
Cytat:
Ja słyszałem kiedyś

A ja słyszałem kiedy... że sam odłaczyłem się od SJ i rzekomo znajomym radzę się też odłączyć...
Czego to ja nie słyszałem! Kiedyś namietnie facet przekonywał mnie, że był osobiście na 'rajskiej nocy'! Inny nawet oferował mi spore pieniądze myśląc, że jak go zapiszę to dostanie od SJ więcej i na tym zarobi!
Słyszałem, że... obecny papież nie jest mężczyzną ale przebraną kobietą... słyszałem też, że Elwis Presley wciąż żyje, gdyż porwali go kosmici i na Marsie wyrzeźbili w skalach jego twarz. To ostatnie nawet miało posmak sensacji naukowej.
Cóż ja jeszcze słyszałem...? Aha! Że Boga nie ma.
Cóż... skwituję to cytatem:
"Szczęśliwi jesteście, gdy was lżą i prześladują, i ze względu na mnie kłamliwie mówią przeciwko wam wszelką niegodziwość. " (Mat.5:11)


Bobo , ja tę informację usłyszałem z ust Świadka Jehowy.

Tylko nie traktuj tego jako obelgi.Rozumiem twoją wrażliwość , ale tego typu incydenty są częste w dużych religiach.
Kiedyś na przykład okradł mnie jeden z was.Spora sumka była.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2008-04-18, 20:18   

Cytat:
Tylko nie traktuj tego jako obelgi.Rozumiem twoją wrażliwość , ale tego typu incydenty są częste w dużych religiach.
Kiedyś na przykład okradł mnie jeden z was.Spora sumka była.

Nie, nie traktuję jako obelgi. Wszak różni ludzie próbują wejść do zboru i go chcą skazić albo po jakimś czasie bycia SJ coś zaczyna im 'fiksować'. Piszesz, że to się zdarza w 'dużych religiach'? Może i tak, ale... (ja czesto mam to 'ale' nie...;-) ) w dużysz religiach biblijna praktyka wykluczania już tak się nie zdarza czesto jak u SJ.
Mam nadzieję, że sprawka złodzieja została odpowiednio uregulowana...?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
pawelm 
Czytam

Wyznanie: Świadek J.
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 965
Wysłany: 2008-04-18, 23:17   

Ten temat jest trochę jest inny niż atakowanie sJ. Ale nawiązując do do obu spraw to w USA niejedna parafia KK ogłosiła plajtę a pod adresem sJ były zarzuty ale nie były/są aż tak poważne jak w przypadku KK ( a prawo w USA jest dla wszystkich takie same) i spowodowały one takich odszkodowań. To może tyle

Pozdr
 
 
kato

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 472
Wysłany: 2008-04-21, 07:33   

"Każdy sposób dobry".
To co prawda tytuł filmu z C. Eastwoodem i chodziło tam o to, żeby w dowolny sposób dać komuś w gębę.
Pedofilia i pedofile też tak działają. Nie ma znaczenia, czy zaszyją się wśród katolików, prawosławnych, czy ŚJ.
A rozpuszczanie plotek typu "słyszałem od ŚJ", "księdza widzieli" itp. bzdury, tylko ułatwiają "pracę", bo łatwo skrzywdzić niewinnego, a samemu skryć się w oburzonym tłumie.
Z drugiej strony jest to niezły sposób, żeby przywalić konkurencji.
Pamiętam, jak Szymon Niemiec (naczelny gej PL) założył koloratkę i usiłował wcisnąć Bonieckiemu (naczelny Tygodnika Powszechnego), że Jezus pochwalał homoseksualizm. Na prośbę o przytoczenie stosownej wypowiedzi Jezusa odparł, że "i tak zrobimy co chcemy".
Każdy sposób dobry, choć czasem trafia się na lepszego ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10