Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim jest Duch Święty?
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2006-05-25, 15:58   

Wit
Oto wielka tajemnica wiary- a wszyscy powiedzieli: " Bogu niech będą dzięki."

Tajemnicą zakrytą od wieków , a teraz objawioną nam jest :

"Chrystus w nas - nadzieja chwały".
Natomiast Duch Święty jest osobą jak na to wskazuje Słowo Boże, które oczywiście jest niepodważalne.
Parakletos - Pocieszyciel, ten który stoi u boku. Jezus mówil o nim wyrażnie do uczniów, że pożyteczniej jest aby on odszedł, bo Ojciec da im innego Pocieszyciela
ducha prawdy, który wprowadzi we wszelka prawdę. A to mówil o Duchu Świętym , który został wylany w dniu Pięćdziesiątnicy. Nie ma żadnej wątpiwości, że był to duch Święty.

Może niektorzy uważaja za wskazane spierać sie na temat tego czy Duch Św jest osobą , czy nie - aley my i Duch Świety jesteśmy innego zdania. A sądzę, że ja mam ducha Chrystusowego.
Masz racje wit: Głupota ludzka jest niezmierzona , jak milosierdzie Boże!
Debora Anna usuń ten piekny cytacik, bo jeszcze pomysle, że mowisz o sobie!

Wit
zgrabnie sie wyślizgujesz - jak mydło.
Debora Anna
 
 
wit
Gość
Wysłany: 2006-05-25, 15:58   

Debora Anna napisał/a:

Parakletos - Pocieszyciel, ten który stoi u boku. Jezus mówil o nim wyrażnie do uczniów, że pożyteczniej jest aby on odszedł, bo Ojciec da im innego Pocieszyciela
ducha prawdy, który wprowadzi we wszelka prawdę. A to mówil o Duchu Świętym , który został wylany w dniu Pięćdziesiątnicy. Nie ma żadnej wątpiwości, że był to duch Święty.


Jana 14:10,11
"Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje. Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie."
Ojciec mieszka w Synu, a Syn w Ojcu poprzez swego Ducha... Czy to znaczy, że osoba Ducha Świętego mieszka w Ojcu?
Jana 14:16-21
"Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie. Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki - Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie. Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was. Jeszcze tylko krótki czas i świat mnie oglądać nie będzie; lecz wy oglądać mnie będziecie, bo Ja żyję i wy żyć będziecie. Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was. Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie."
Tych wersetów w zasadzie nie trzeba tłumaczyć. One wyraźnie pokazują, że Duch Święty jest Duchem Chrystusa, a nie inną osobą niż Syn Boży. Ostatni werset powinien wyjaśnić wszystko- OBJAWIĘ MU SAMEGO SIEBIE. To sam Chrystus siebie objawi wierzącym, a nie odrębna osoba (Duch Święty)!
Jana 14:23
"Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy."
W naśladowcach Chrystusa nie zamieszka inna osoba niż Ojciec i Syn. Bóg i Chrystus zamieszkają poprzez swego Ducha.
Nigdzie w Piśmie Świętym nie jest powiedziane, że w wierzących mieszkają jednocześnie 3 osoby: Ojciec, Syn i Duch! Występują na przemian takie stwierdzenia, jak Ojciec i Syn, którzy mieszkają w świętych lub Duch Święty zamieszkujący w chrześcijanach.

Cytat:

Może niektorzy uważaja za wskazane spierać sie na temat tego czy Duch Św jest osobą , czy nie - aley my i Duch Świety jesteśmy innego zdania. A sądzę, że ja mam ducha Chrystusowego.


Nikt się nie spiera. Przecież to polemika, a nie kłótnia. 8 )

Cytat:

zgrabnie sie wyślizgujesz - jak mydło.


:?: :!:
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez 2006-07-31, 15:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Debora Anna
Gość
Wysłany: 2006-05-25, 15:58   

Wit...aj
Wszystkie cytaty , ktęre przytaczasz przeciwko osobie Ducha świętego - świadczą własnie o tym, że jest On osobą.
Pan nakazał chrzest wiary : "W imię Ojca, Syna i Ducha Świętego" - a nie
w imię Ojca, Syna i mocy mojej dzialajacej w was.

To juz nie jest polemika z Twojej strony wit, ale odpowiedzialność za prowadzenie
ludzi na manowce doktrynalne. Pomyśl o tym zanim bedzie za póżno i ktos przyjmie twoje "głoszenie" - ktore nazywasz polemiką. Z tego także zdasz sprawę.
Nie bedziesz mógł powiedziec Bogu " Panie , ale to tylko była polemika".
Wez to sobie do serca.
Pozdrawiam
 
 
wit
Gość
Wysłany: 2006-05-25, 15:58   

Debora Anna napisał/a:

Wszystkie cytaty , ktęre przytaczasz przeciwko osobie Ducha świętego - świadczą własnie o tym, że jest On osobą.
Pan nakazał chrzest wiary : "W imię Ojca, Syna i Ducha Świętego" - a nie
w imię Ojca, Syna i mocy mojej dzialajacej w was.


Efezjan 3:14-21
"Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, od którego wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi bierze swoje imię, by sprawił według bogactwa chwały swojej, żebyście byli przez Ducha jego mocą utwierdzeni w wewnętrznym człowieku, żeby Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach waszych, a wy, wkorzenieni i ugruntowani w miłości, zdołali pojąć ze wszystkimi świętymi, jaka jest szerokość i długość, i wysokość, i głębokość, i mogli poznać miłość Chrystusową, która przewyższa wszelkie poznanie, abyście zostali wypełnieni całkowicie pełnią Bożą. Temu zaś, który według mocy działającej w nas potrafi daleko więcej uczynić ponad to wszystko, o co prosimy albo o czym myślimy, temu niech będzie chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia na wieki wieków. Amen."
Kolosan 1:27-29
"Tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego. Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały. Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie; nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa."
Te fragmenty Pisma Świętego są do przemyślenia.

Cytat:

To juz nie jest polemika z Twojej strony wit, ale odpowiedzialność za prowadzenie
ludzi na manowce doktrynalne. Pomyśl o tym zanim bedzie za póżno i ktos przyjmie twoje "głoszenie" - ktore nazywasz polemiką. Z tego także zdasz sprawę.
Nie bedziesz mógł powiedziec Bogu " Panie , ale to tylko była polemika".
Wez to sobie do serca.


Miło mi, że się o mnie martwisz. 8 )
Nie zapominaj, że to jest forum dyskusyjne. Zresztą jeszcze się taki nie narodził co by mi uwierzył. I na razie nie grozi mi to. :P
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez 2006-07-31, 15:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-25, 15:59   

wit,

Cytat:
żebyście byli przez Ducha jego mocą utwierdzeni


czy chcesz przez to powiedziec ze to zdanie powinno brzmiec:

zebyscie byli przez moc jego moca utwierdzeni?


Cytat:

Temu zaś, który według mocy działającej w nas potrafi daleko więcej uczynić ponad to wszystko


Duch Swiety daje nam MOC ktora mozemy czynic wielkie rzeczy... ta sama moca ktora Jezus otrzymal od Ducha Swietego Jezus czynil cuda. Oto dowod:

"Lecz jeśli Ja
Cytat:
mocą Ducha Bożego
wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło do was królestwo Boże." ( Mateusza 12:28 )

jak sam widzisz wit moc nalezy do Ducha a nie jest Duchem.

Cytat:

Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach waszych


nie rozumiem co w tym wersecie widzisz ciekawego. jest to oczywiste z biblii ze w nas mieszka Ojciec, Syn i Duch Swiety

Cytat:

Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie; nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa."


walczac W CZYJEJ MOCY? z kontekstu wynika ze z mocy Jezusa. Jezus tak samo jak Ojciec i Duch swiety POSIADA MOC. Ani Ojciec ani Jezus ani Duch nie sa moca tylko POSIADAJA MOC przez ktora my mozemy rowniez czynic wielkie rzeczy.

wersety godne uwagi:

" A Jezus natychmiast uświadomił sobie, że moc wyszła od Niego." ( Marka 5:30 )

"Potem powrócił Jezus w mocy Ducha do Galilei..." ( Lukasza 4:14 )

"Duch Boży stworzył mnie, a tchnienie Wszechmocnego ożywiło mnie." ( Hiob 33:4 )


na koniec naprawde dobrze radze przeanalizowac ponizszy link bardzo dokladnie:

http://watchtower.org.pl/jz-duch.phtml

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_
Ostatnio zmieniony przez 2006-07-31, 15:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-25, 15:59   

Wyznawco
Wyjąłes mi to z ust!!!

WIT!!! - POlecam ksiązkę pt "Wielkie Doktryny - Bóg Duch Święty" dr Martyna Lioyd-Jones a. Książka została wydana przez Wydawnictwo Chrześćijańskie LEGATIO w 2001 roku.
__________________________
KTO MA USZY DO SŁCHANIA - NIECH SŁUCHA CO MÓWI DUCH DO ZBORÓW
_________________________

Polecam medytacje nad słowem Bożym : ! KOryntian 2 10-15

"Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha;
Gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Bożę.

Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest?
Tak samo, kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży.

A my otrzymaliśmy nie ducha świata,lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łasawie obdarzył.

Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę.

Ale człowiek zmysłowy (taki, który rozumem rozumuje, a nie duchem, przyp. autorki) nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich
poznać, gdyż nalezy je duchowo rozsądzać."
Jeszcze troche dłużej potrwa ta polemika na temat tego, kim jest Duch Święty i złapiesz sie Wiciu, w slidła własnej teologii.
Obys z nich wyszedł przekonany, że jest: Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Świety,
z których każdy mam moc!!!

Pozdrawiam Cie Wit. Debora Anna
 
 
wit
Gość
Wysłany: 2006-05-25, 15:59   

wyznawca_ napisał/a:


Cytat:
żebyście byli przez Ducha jego mocą utwierdzeni


czy chcesz przez to powiedziec ze to zdanie powinno brzmiec:
zebyscie byli przez moc jego moca utwierdzeni?


Specjalnie napisałem ten fragment listu apostoła, od wersetu 14, żeby nie wyrywać go z kontekstu. Owszem, gdy przeczta się ten werset, jak napisałeś powyżej, to można dojść do wniosku, że święci są utwierdzeni przez moc Ducha. Jednak wcześniej jest mowa o Ojcu, i to zdanie należy rozumieć w ten sposób, że chrześcijanie są utwierdzeni mocą Ojca, dzięki jego Duchowi, który im jest dany.

Cytat:

Temu zaś, który według mocy działającej w nas potrafi daleko więcej uczynić ponad to wszystko

Cytat:

Duch Swiety daje nam MOC ktora mozemy czynic wielkie rzeczy... ta sama moca ktora Jezus otrzymal od Ducha Swietego Jezus czynil cuda. Oto dowod:
"Lecz jeśli Ja
Cytat:
mocą Ducha Bożego
wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło do was królestwo Boże." ( Mateusza 12:28 )
jak sam widzisz wit moc nalezy do Ducha a nie jest Duchem.


Ta moc należy do Ojca. Dlatego, powtarzam jeszcze raz, napisałem ten fragment listu Pawła, od wersetu 14, który zaczyna się słowami:
"Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, od którego wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi bierze swoje imię, by sprawił według bogactwa chwały swojej"

Cytat:

Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach waszych

Cytat:

nie rozumiem co w tym wersecie widzisz ciekawego. jest to oczywiste z biblii ze w nas mieszka Ojciec, Syn i Duch Swiety


Chyba nie sądzisz, że osoba Ojca i osoba Syna zamieszkuje w rzeczywistości w sercach wierzących.

Cytat:

Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie; nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa."

Cytat:

walczac W CZYJEJ MOCY? z kontekstu wynika ze z mocy Jezusa. Jezus tak samo jak Ojciec i Duch swiety POSIADA MOC. Ani Ojciec ani Jezus ani Duch nie sa moca tylko POSIADAJA MOC przez ktora my mozemy rowniez czynic wielkie rzeczy.


Nie ma nigdzie w Biblii zamieszczonych słów, że Ojciec, Syn i Duch zamieszkują w wierzących. Jest na przemian, że albo Ojciec i Syn zamieszkują, lub też, iż zamieszkuje Duch.
Takie wyrażenia jak "Duch Święty zamieszkuje" w wierzących są metaforycznym określeniem. Natomiast zdania "moc Ojca" lub "moc Syna działa" w naśladowcach Chrystusa należy odczytywać dosłownie. Tą mocą jest Duch.
Pozdrawiam.

Debora Anna napisał/a:

Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest?
Tak samo, kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży.


Fajny werset.
Kim jest człowiek, wie tylko duch ludzki, czyli SAM CZŁOWIEK, natomiast kim jest Bóg, wie tylko Duch Boży, czyli SAM BÓG!
Ostatnio zmieniony przez 2006-07-31, 15:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-25, 15:59   

Wit
Ja myślę, że całkowicie wystarczy mojego pobytu na forum ,a także w pokoju B2.
Pola są gotowe do żniwa. Są ludzie głodni Dobrej Nowiny.
To co tu czytam to jest "Dziwna nowina".
Niech was Bóg błogosławi. Debora Anna
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-25, 15:59   

wit napisal:

Cytat:
Specjalnie napisałem ten fragment listu apostoła, od wersetu 14, żeby nie wyrywać go z kontekstu. Owszem, gdy przeczta się ten werset, jak napisałeś powyżej, to można dojść do wniosku, że święci są utwierdzeni przez moc Ducha. Jednak wcześniej jest mowa o Ojcu, i to zdanie należy rozumieć w ten sposób, że chrześcijanie są utwierdzeni mocą Ojca, dzięki jego Duchowi, który im jest dany.


hmm... ja w tym wersecie widze ze Ojciec przez Ducha a nie przez moc maja byc utwierdzeni. Duch jest poslany do nas wiec to jest Jego rola zeby nas utwierdzac, pouczac i pocieszac.


Cytat:

Ta moc należy do Ojca. Dlatego, powtarzam jeszcze raz, napisałem ten fragment listu Pawła, od wersetu 14, który zaczyna się słowami:
"Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, od którego wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi bierze swoje imię, by sprawił według bogactwa chwały swojej"


Owszem wit, to Ojciec daje nam moc PRZEZ DUCHA. To jest jednak nie to samo ze Duch jest ta wlasnie moca ktora nam Ojciec daje tylko Ojciec daje man moc PRZEZ DUCHA. Duch jest tym DAWCA w Imieniu Ojca w tym przypadku

Cytat:

Chyba nie sądzisz, że osoba Ojca i osoba Syna zamieszkuje w rzeczywistości w sercach wierzących.


owszem tak wlasnie sadze... napisano bowiem:

"W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. " ( Jana 14:23 )

Cytat:

Nie ma nigdzie w Biblii zamieszczonych słów, że Ojciec, Syn i Duch zamieszkują w wierzących. Jest na przemian, że albo Ojciec i Syn zamieszkują, lub też, iż zamieszkuje Duch.


czyzbys nie rozwazal slow biblii w stosunku do CALEJ BIBLII? Jezeli nie to wyrywasz wersety z kontekstu. Jezeli jednak patrzysz na wszystkie wersety na dany temat z biblii to jest to oczywiste ze skoro raz mowa jest o Ojcu i Synu a innym razem o Duchu Swietym zamieszkujacym nas to znaczy ze CALA TROJCA w nas mieszka gdyz jest to po prostu JEDEN BOG. Tak jak mowi Pismo:

"Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? " ( 1 Kor 3:16 )

"Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg: Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. " ( 2 Kor 6:16 )

byc SWIATYNIA to znaczy byc miejscem w ktorym przebywa SAM BOG a nie tylko Jego moc. Radze ci poczytac i przestudiowac ST bo w nim jest dokladnie wytlumaczone znaczenie Swiatyni.


Cytat:

Takie wyrażenia jak "Duch Święty zamieszkuje" w wierzących są metaforycznym określeniem. Natomiast zdania "moc Ojca" lub "moc Syna działa" w naśladowcach Chrystusa należy odczytywać dosłownie. Tą mocą jest Duch.


mozesz to jakos udowodnic ze jest to tylko metafora? czy napelnienie Duchem Swietym i bycie Swiatynia Boga nie znacza doslownie tego ze w nas jest Bog? Czy moze tez nie wierzysz w to ze w czlowieka moze wejsc demon? a jezeli demon moze wejsc (przypomnij sobie legiona) to czemu nie moze Bog?

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_
Ostatnio zmieniony przez 2006-07-31, 15:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wit
Gość
Wysłany: 2006-05-25, 16:00   

W chrześcijaninie zamieszkuje Duch Chrystusowy, a nie odrębna osoba od Jezusa. Gdyby Duch Święty był w rzeczywistości osobą, to znaczy, że jest kolejnym pośrednikiem między Bogiem a ludźmi, co jest zupełnie sprzeczne z nauczaniem Pisma Świętego.
Ot, i cała filozofia.
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-05-25, 16:00   

Nie tylko Duch Chrystusowy.
Ale Duch Ojca, Duch Bozy, Duch Swięty, Duch Prawdy.
Wiele jest okreslen na Ducha Swiętego.

Duch Swiety jest Tym, który jednoczy Ojca, Syna i wszyskich wierzących.
On przebywa w Bogu, w Synu i w tych, ktorzy wierza.
Duch bada Boze głebokości.

Duch jest jak woda, Duch jest jak wiatr, ale mozna go zasmucic.
Duch poucza, wprowadza, ustanawia, radzi, objaśnia, przypomina, POCIESZA.

Mowienie , ze Duch Swięty nie jest osoba jest sprzeczne z nauczaniem Pisma Świętego.
 
 
Anna01
Gość
Wysłany: 2006-05-25, 16:01   

Dla mnie DUCH ŚWIĘTY znaczy ZROZUMIENIE.

Wiele razy proszę Boga o odpowiedź na nurtujący mnie temat i wtedy Bóg zsyła na mnie Ducha Świętego czyli ZROZUMIENIE. I wdzięczna jestem za to Bogu.
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-25, 16:01   

wit napisal:

Cytat:
W chrześcijaninie zamieszkuje Duch Chrystusowy, a nie odrębna osoba od Jezusa. Gdyby Duch Święty był w rzeczywistości osobą, to znaczy, że jest kolejnym pośrednikiem między Bogiem a ludźmi, co jest zupełnie sprzeczne z nauczaniem Pisma Świętego.
Ot, i cała filozofia


Duch nie jest posrednikiem gdyz nie modlimy sie PRZEZ Niego tylko W NIM. moze mi powiesz na jakiej podstawie wysnules wniosek ze MUSIALBY byc posrednikiem?

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_
Ostatnio zmieniony przez 2006-07-31, 15:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-25, 16:02   

anna napisala:

Cytat:
Dla mnie DUCH ŚWIĘTY znaczy ZROZUMIENIE.


czy mozesz to poprzec biblia? biblia mowi totalnie co innego anno... radze ci dobrze ja przeanalizowac i trzymac sie jej a nie swoich odczuc.

Cytat:

Wiele razy proszę Boga o odpowiedź na nurtujący mnie temat i wtedy Bóg zsyła na mnie Ducha Świętego czyli ZROZUMIENIE. I wdzięczna jestem za to Bogu.


zsyla na ciebie Ducha ktory DAJE CI zrozumienie a nie jest zrozumieniem. czy widzisz roznice?


wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_[/quote]
Ostatnio zmieniony przez 2006-07-31, 15:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-25, 16:02   

To jest artykuł zamieszczony na stronie jednego z kościołów chrześcijańskich. Co o tym myślicie? bo ja się z tym w 100% zgadzam.

CO BIBLIA MÓWI O DUCHU ŚWIĘTYM

MUSISZ OTRZYMAĆ BOŻEGO DUCHA ŚWIĘTEGO ZE ZNAKIEM MÓWIENIA
INNYMI JĘZYKAMI - JEŻELI CHCESZ OTRZYMAĆ ŻYCIE WIECZNE.



MATEUSZA 3:11 Zapowiedź wylania Ducha Świętego: "Ja was chrzczę wodą, ku upamiętaniu, ale Ten, który po mnie idzie, jest mocniejszy niż ja... On (Jezus) was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem."

JANA 3:5 "Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego."

RZYMIAN 8:9 "... Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego."
Słowo Boże pokazuje w tej epoce, że każdy pragnący życia wiecznego musi otrzymać Ducha Jego.

ŁUKASZA 24:49 Uczniom powiedziano, aby czekali w Jeruzalem, aż Duch Święty zostanie na nich wylany.

DZ. APOST. 1:8 Duch Święty wnosi Bożą moc w życie człowieka.

ŁUKASZA 11:9-13 "Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą... o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą"

DZ. APOST. 2:4 "I napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym, i zaczęli mówić innymi językami, tak jak im Duch dawał wzmawiać.""
(BOŻE SŁOWO POKAZUJE, że to jest rzeczywiste doświadczenie otrzymania Ducha Świętego).

DZ. APOST.10:44-46 Duch Święty jest dany wszystkim, posłusznym Bożemu Słowu. Korneliuszowi (który był Włochem) dany był natychmiast: "...i na pogan został wylany dar Ducha Świętego; słyszeli ich bowiem jak mówili językami i wielbili Boga."

DZ. APOST. 19:6 "A gdy Paweł włożył na nich ręce, zstąpił na nich Duch Święty i mówili językami, i prorokowali." Przeczytaj wersety 1-7. Bóg żąda posłuszeństwa, wobec wzoru jaki ustanowił w Swym Słowie: nakazuje On wszystkim ludziom naśladować go, by wejść do Jego Królestwa. BOŻE ZBAWIENIE JEST DOŚWIADCZENIEM, a nie tylko formą ludzkich słów i dróg. MUSISZ BYĆ POSŁUSZNY BOGU!

1 KORYNTIAN 14:2 W liście do kościoła w Koryncie, Apostoł Paweł objaśnia ludziom kilka ważnych rzeczy dotyczących modlitwy w językach. W wersecie tym widzimy, że osoba, która modli się w językach, mówi bezpośrednio do Boga. Werset 4: wierzący sam 'buduje' swoją wiarę gdy się modli. Werset 22: Języki są także ZNAKIEM dla niewierzących (zobacz

HEBRAJCZYKÓW 2:4). Werset 39: Paweł zamyka rozdział w Koryntian OSTRZEŻENIEM: "a językami mówić nie zabraniajcie". Zobacz także

MARKA 16:16-18 wręcz przeciwnie: WIERZĄCY BĘDĄ MÓWIĆ JĘZYKAMI.

JANA 14:16-18, 22-26; JANA 15:26; JANA 16:7-14:
Wersety te pokazują, że tylko Duch Święty może objawić nam Boże Słowo.

JANA 7:38-39 "Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej. (A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego wierzyli...)"
JEŻELI NIE NAŚLADUJESZ BOŻEGO WZORU ZBAWIENIA - NIE JESTEŚ ZBAWIONY !

DZ. APOST. 2:37-39 Przykazanie i obietnica dla wszystkich tych którzy chcą naśladować Chrystusa: "A gdy to usłyszeli, byli poruszeni do głębi i rzekli do Piotra i pozostałych apostołów: Co mamy czynić, mężowie bracia? A Piotr do nich: Upamiętajcie się (zmieńcie swój umysł i patrzcie na Boga) i niechaj się każdy z was da ochrzcić (zanurzyć pod wodą) w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego. Obietnica ta bowiem odnosi się do was i do dzieci waszych oraz wszystkich, którzy są z dala, ilu ich Pan, Bóg nasz, powoła."us ceux qui sont au loin, en aussi grand nombre que le Seigneur notre Dieu les appellera."
(Skąd będziemy wiedzieli, że otrzymaliśmy Ducha Świętego? Przeczytaj jeszcze raz

DZ. APOST. 2:4. Gdy Duch Świety napełnia osobę,. sprawia, że zaczyna ona mówić językami).



--------------------------------------------------------------------------------

TO JEST WZÓR ZBAWIENIA USTANOWIONY W BOŻYM SŁOWIE - NIE WOLNO GO ZMIENIAĆ

--------------------------------------------------------------------------------



W miłości Chrystusa,

Esther
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 17