Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podazajacy za Chrystusem nie powinni bazowac wlasnego ...
Autor Wiadomość
jyakkudesu 
Cyfrowy Jezus


Wiek: 53
Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 120
Skąd: Kolumbia Brytyjska, Kanada
  Wysłany: 2007-09-28, 17:50   Podazajacy za Chrystusem nie powinni bazowac wlasnego ...

... poczucia tozsamosci na opinii innych ludzi dlatego ze ...

Prosze o umotywowanie odpowiedzi.
_________________
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►
 
 
Piotr 
hoti phileO su.

Wiek: 50
Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 108
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2007-09-28, 18:01   

powinni mieć własną społeczność z Bogiem, czyli żyjąc w świętości słuchać Jego głosu i z pomocą działania Ducha Świętego interpretować Słowo Boże i żyć nim na codzień.
_________________
Wyruszcie więc i czyńcie uczniami wszystkie narody, zanurzając ich w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego; ucząc ich zachowywać wszystko, tyle właśnie, ile wam poleciłem; a oto ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca epoki. Amen
 
 
jarek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-28, 19:43   

budują siebie nie na kamieniu którego nic nie przemoże, a na ludzkiej opinii, która gdy ucisk, pryska jak bańka mydlana; a gdy chwała, to ta prózna bańka rosnie i rośnie.
 
 
jyakkudesu 
Cyfrowy Jezus


Wiek: 53
Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 120
Skąd: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Wysłany: 2007-11-12, 14:25   

Przepraszam, ze odpowiem na wlasne pytanie. Ja bym dokonczyl to zdanie tak: ... dlatego ze w Chrystusie otrzymujemy nowa tozsamosc i tylko ta liczy sie przed Bogiem. To Bog, a nie ludzie (wliczajac nas samych) jest ostateczna rzeczywistoscia i jedynym rzetelnym punktem odniesienia. Dlatego powinnismy bazowac wlasne poczucie tozsamosci tylko na Bogu i kim jestesmy w Chrystusie. Pawel pisal w 2gim liscie do Koryntian 5:17 "Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe." Nie ufaj wiec nawet wlasnym uczuciom, tylko patrz na siebie tak jakim widzi Ciebie Bog.

Pozdrawiam,

jyakkudesu
_________________
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►
 
 
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-12, 17:45   


Jacku, to tak cenne i prawdziwe : ogladanie siebie oczami Pana .
Ludzie maja czesto naswz fałszywy obraz, obraz pełen kłamstwa.
Jedynie Bog. ktory zna przeszlosc, teraźniejszosc i naszą przyszłosć, wiedząc o nas wszystko, kocha nas bezwarunkowa miłością i nigdy nas nie poniża, lecz wywyższa.
Sam sie uniżyl, abyśmy my byli wyniesieni do godnosci krolewskiej.
 
 
John_in_grace 
oświecony przez YHWH

Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 302
Wysłany: 2007-11-12, 20:59   

Jak ludzkie opinie nie są ważne, to ciekawe po co Bóg kilkanaście razy krzyczy wręcz w Biblii:
bądzcie solą, bądźcie światłem, niech widzą wasze dobre uczynki, niech się przyglądają waszym dobrym uczynkom ci, co was oskarżają i niech wielbią Boga etc. etc. etc...

Jeżeli ktoś uważa, że ja palę papierosy, bo np. zobaczył jak sobie coś przykładam do buzi a potem bucha dym (smarkałem na mrozie) to mi zależy na tym, żeby on tak nie myślał o mnie, bo to jest cholerna obłuda chodzić do zboru, uważać, że się w nauce jest czystszym od KK a w moralności takim samym!
Oczywiście, jeśli ktoś nas poprostu oczernia, to nie mamy na to wpływu i wtedy należy cierpieć prześladowania dla Pana.
Jednak na ogół powinno nam bardzo zależeć na opinii ludzi.

Absolutnie nie chcę Wam tego przypisać ani zasugerować, że tak jest z wami, ale powiem Wam moje świadectwo:

Kiedyś dokładnie tak samo sobie myślałem: nie ważne jak mnie widzą, tylko jak mnie widzi Bóg..gdy zrobiłem rachunek sumienia dowiedziałem się, co za tym stoi...ja poprostu żyłem tak, jak świat i dlatego musiałem sobie jakoś usprawiedliwić swoje zachowanie-że przecież w oczach Boga jestem czysty...

A Pismo mówi:

1) wiara bez uczynków jest MARTWA
2) każdy zbierze to, co sieje
3) nie każdy kto mówi Panie Panie wejdzie do Królestwa, ale ten, co SPEłNIA wolę Ojca.
_________________
Czytajmy Pismo Święte, aby nie być poganami
 
 
jarek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-12, 23:42   

No nie wiem czy teraz jesteś czystszy w oczch Boga, ale masz rację ze uczynki są wazne, ale to nie uczynki sprawiają ze jesteśmy czyści czy też nie, a raczej ze uczynki czystych są czyste. Człowiek uciwy postępuje według uczciwości, a człowiek nieuczciwy według obłudy. Kazde dzrewo wydaje przypisany owoc, my zas jesteśmy powołani do dobrych uczynków. Jednak to co jest dobre w oczach ludzi nie zawsze musi bys dobre w Bogu i chyba nie na opini innych ludzi winniśmy bazować, a nawet... gdy będa nas chwalić, to moze trzeba zacząć pokutować ;) ?
 
 
John_in_grace 
oświecony przez YHWH

Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 302
Wysłany: 2007-11-13, 22:27   

Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie jestem czystszy?
Obserwujesz moje życie na codzień, czy masz objawienie?
Oczywiście, można naginać we wszystkie strony-ja nie mówie, że jak nas ludzie chwalą to zawsze jest OK.
_________________
Czytajmy Pismo Święte, aby nie być poganami
 
 
jarek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-13, 23:26   

Cytat:
Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie jestem czystszy?

Na takiej że zrozumiałem ciebie że czyte moze być czystsze, a nie ze czyste mozna zabrudzić.

Generalnie się z tobą zgadzam, wiec skąd to obruszenie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10