Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Henryk
2020-07-12, 20:21
Czy pójdziecie na wybory?
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-01, 11:05   Czy pójdziecie na wybory?

Chciałam ankietę utworzyć, ale nie wiem jak się to robi.
Pytam więc i kto się nie boi wyrazić swojej opinii - zapraszam do rozmowy.
Jako pierwsza odpowiem: nie pójdę na pewno. Przez internet nie zagłosuję, jak przyjadą z urną pod blok - wypad.
Dodam, że powody są takie: już postanowiłam nie głosować nigdy więcej, bo mam dość wybierania od lat mniędzy złem a mniejszym złem. W obecnej sytuacji, w świetle tych zniewalających ludzi sytuacji pokazuję im środkowy palec i to tak wielki, jak stąd na Wiejską.
Poza tym, jak widzę rządy karakana z Żoliborza to węgiel mi kiełkuje (no nie dosłownie, ale myślę, że kiełkuje w kopalniach).
(PS. Dopóki w polityce będą te same ryje, co w 89roku to mam ich w czarnej dziurze. Powinni WSZYSCY zostać odsunięci od władzy, a do tego do wszelkich wyborów powinni stawać ludzie młodzi, tak między 25 do max 50-55 rokiem życia. Przymus emerytury kobiet od 60, mężczyzn od 65 powinie obowiązywać także posłów, polityków, księży i każdą grupę zawodową. )
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2020-04-01, 12:07   

Ja pójdę na wybory jak moi rodzice pójdą na wybory, a jak nie pójdą to i ja nie pójdę.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-04-01, 12:09   

Ja nie zamiaruje pójść na wybory z dwóch podstawowych powodów.

1. Nie będę głosował na przedstawicieli formacji politycznych, którzy w moim przekonaniu są zaprzedani interesom różnych grup międzynarodowego kapitału.

2. W Polsce niepotrzebny jest jeszcze jeden figurant zwany prezydentem z całą swoją rozbudowaną strukturą zapełnioną trzodą, a dla poprawności językowej, zwaną kancelarią.
Ten kraj jest już dość zidiociały, będąc rządzony przez tzw. Radę Ministrów i komiczny parlament.
Dodatkowe organy władzy to jeszcze większy chaos.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-04-01, 12:14   

RN napisał/a:
Ja nie zamiaruje pójść na wybory z dwóch podstawowych powodów.

1. Nie będę głosował na przedstawicieli formacji politycznych, którzy w moim przekonaniu są zaprzedani interesom różnych grup międzynarodowego kapitału.

2. W Polsce niepotrzebny jest jeszcze jeden figurant zwany prezydentem z całą swoją rozbudowaną strukturą zapełnioną trzodą, a dla poprawności językowej, zwaną kancelarią.
Ten kraj jest już dość zidiociały, będąc rządzony przez tzw. Radę Ministrów i komiczny parlament.
Dodatkowe organy władzy to jeszcze zwiększy chaos.
A znasz lepszych przedstawicieli? Jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie panstwa bez rządu? Ja będę głosowała, by nadal prawość rządziła w tym kraju. Taki rząd i taki prezydent - to skarb.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-01, 12:28   

wybrana napisał/a:
Taki rząd i taki prezydent - to skarb.

Ja się widocznie na skarbach nie znam :-(

Jeszcze uzupełnię pytanie. Jak widzicie sprawę wyborów - pójścia do urn - w obecnej sytuacji, podobno pandemii, gdzie np.do 18-go roku życia trzeba iść z rodzicem, ale w odległości 2 metrów od niego. Czy rodzice nastolatków mają wyprowadzać młodzież na smyczy i z kagańcem?
Czy kilkanaście tysięcy osób, które muszą zasiąść w komisjach wyborczych, zostaną przymuszone np.groźbą utraty pracy, a może bronią, szantażem? Inne sposoby?
Czy przy takim bałaganie można ufać :xhehe: :xhehe: :xhehe: :xhehe: :crazy: , że głosy będą policzone uczciwie :crazy:
Po co głosować, skoro z góry wiadomo, kto musi wygrać? I wygra?
Dlaczego nie wolno mi iść do apteki poza godzinami wyznaczonymi, a na wybory mam iść/jechać? Zabrano dojazdy do miasta autobusem, nie wolno się poruszać, a tu już wolno?
No i to kuriozum, gdzie zmienia się jak zazwyczaj pod osłoną nocy, prawa wyborcze?
Powtarzam: dopóki nie będzie 100% wymiany osób w rządzie, sejmie, senacie (precz z tymi darmozjadami) nie będę ręki przykładać do zła w czystej postaci.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-04-01, 13:04   

Po pierwsze-ludzie nie wybieraja tych kandydatow,ktorych chcieliby,a tych ktorych promuja partie.Swojego kandydata wybieralbym,ale taki przyniesiony w teczce mnie nie interesuje.
Po drugie-nie chodze na wybory juz od dawna,bo mieszkam za granica.A jak jeszcze bylem w Polsce nie mialem mozliwosci wyboru za-zawsze musialbym wybierac przeciwko,a to mnie nie interesowalo.Ludzie nie glosowali na Walese dlatego ze byl dobry,a dlatego zeby nie wygral Tyminski.
A obecny rzad to banda misiewiczy-prawa i sprawiedliwosci tam tylko tyle co w nazwie partii,a prezydent to marionetka bez wlasnego zdania.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-04-01, 13:08   

wybrana napisał/a:
Jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie panstwa bez rządu?


Ja nie jestem przeciwko jakiemukolwiek rządowi. Jakiś rząd musi być.
Natomiast urząd prezydenta i senat są niepotrzebne. Takie wynalazki nie są na polską mentalność
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-04-01, 13:09   

wuka napisał/a:
wybrana napisał/a:
Taki rząd i taki prezydent - to skarb.

Ja się widocznie na skarbach nie znam :-(

Jeszcze uzupełnię pytanie. Jak widzicie sprawę wyborów - pójścia do urn - w obecnej sytuacji, podobno pandemii, gdzie np.do 18-go roku życia trzeba iść z rodzicem, ale w odległości 2 metrów od niego. Czy rodzice nastolatków mają wyprowadzać młodzież na smyczy i z kagańcem?
Czy kilkanaście tysięcy osób, które muszą zasiąść w komisjach wyborczych, zostaną przymuszone np.groźbą utraty pracy, a może bronią, szantażem? Inne sposoby?
Czy przy takim bałaganie można ufać :xhehe: :xhehe: :xhehe: :xhehe: :crazy: , że głosy będą policzone uczciwie :crazy:
Po co głosować, skoro z góry wiadomo, kto musi wygrać? I wygra?
Dlaczego nie wolno mi iść do apteki poza godzinami wyznaczonymi, a na wybory mam iść/jechać? Zabrano dojazdy do miasta autobusem, nie wolno się poruszać, a tu już wolno?
No i to kuriozum, gdzie zmienia się jak zazwyczaj pod osłoną nocy, prawa wyborcze?
Powtarzam: dopóki nie będzie 100% wymiany osób w rządzie, sejmie, senacie (precz z tymi darmozjadami) nie będę ręki przykładać do zła w czystej postaci.
Ale po chleb idzie wielu kupować. Jaka wymiana w rządzie ci się śni? A może chcesz powrotu dla tych, co przez 8 lat pokazali co potrafią? A może post komuna ci się śni? A może powrót panów i niewolników? Nie ma idealnej władzy, która wszystkim dogodzi, ale tak wspaniałej jak obecną, to jeszcze w historii Polski jeszcze nie było.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-04-01, 13:17   

RN napisał/a:
wybrana napisał/a:
Jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie panstwa bez rządu?


Ja nie jestem przeciwko jakiemukolwiek rządowi. Jakiś rząd musi być.
Natomiast urząd prezydenta i senat są niepotrzebne. Takie wynalazki nie są na polską mentalność
Masz rację, senat powinien być zlikwidowany, bo to zupełne darmozjady bez żadnego znaczenia. Jednak Prezydent jest reprezentantem kraju i jego urząd jest właściwy. Sejm też ma za duży skład przynajmniej o połowę,
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-04-01, 13:20   

wuka napisał/a:
wybrana napisał/a:
Taki rząd i taki prezydent - to skarb.

Ja się widocznie na skarbach nie znam :-(

Jeszcze uzupełnię pytanie. Jak widzicie sprawę wyborów - pójścia do urn - w obecnej sytuacji, podobno pandemii, gdzie np.do 18-go roku życia trzeba iść z rodzicem, ale w odległości 2 metrów od niego. Czy rodzice nastolatków mają wyprowadzać młodzież na smyczy i z kagańcem?
Czy kilkanaście tysięcy osób, które muszą zasiąść w komisjach wyborczych, zostaną przymuszone np.groźbą utraty pracy, a może bronią, szantażem? Inne sposoby?
Czy przy takim bałaganie można ufać :xhehe: :xhehe: :xhehe: :xhehe: :crazy: , że głosy będą policzone uczciwie :crazy:
Po co głosować, skoro z góry wiadomo, kto musi wygrać? I wygra?
Dlaczego nie wolno mi iść do apteki poza godzinami wyznaczonymi, a na wybory mam iść/jechać? Zabrano dojazdy do miasta autobusem, nie wolno się poruszać, a tu już wolno?
No i to kuriozum, gdzie zmienia się jak zazwyczaj pod osłoną nocy, prawa wyborcze?
Powtarzam: dopóki nie będzie 100% wymiany osób w rządzie, sejmie, senacie (precz z tymi darmozjadami) nie będę ręki przykładać do zła w czystej postaci.


''Naczelnik Państwa'' chce za wszelką cenę doprowadzić do wyborów, bo obecnie urzędujący rezydent Duda ma ogromne poparcie w ich sondażach. Trzeba koniecznie go przepchnąć i wtedy będą mieli komplet władzy. To nie jest żaden neutralny prezydent, to jest pisowski prezydent.
''Naczelnik'' zdaje sobie sprawę, że w tej chwili państwo stoi i wkrótce zaczną się zwolnienia, a co za tym idzie niezadowolenie w społeczeństwie. Niezadowolenie zawsze odbija się na spadku poparcia dla władzy, niezależnie czy ta władza zawiniła czy nie.
Każdy miesiąc zwłoki będzie na niekorzyść obecnie rządzących.
Rozumie to też doskonale opozycja, dlatego w jej interesie jest odroczenie wyborów, a obecnie jest dobry do tego pretekst.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-01, 13:49   

RN napisał/a:
To nie jest żaden neutralny prezydent, to jest pisowski prezydent.

Właśnie.
Przede wszystkim powinni tego od kota odsunąć trwale od władzy. Całą resztę tych ... też.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-01, 13:57   

wybrana napisał/a:
Jaka wymiana w rządzie ci się śni?

Napisałam jeden post wyżej, ale ty nie umiesz czytać z zrozumieniem.
Poza tym nie śnią mi się, na szczęście żadne koszmary na temat rządu. Jeszcze by tego brakowało.
wybrana napisał/a:
Ale po chleb idzie wielu kupować.

A co to ma do rzeczy?
Czy wiesz ile szkoleń przechodzą przed wyborami członkowie komisji? Jak oni chcą przymusić tych ludzi, jeśli dobrowolnie znajdu takich kamikadze, do chodzenia na szkolenia. W kościołach i innych miejscach zgromadzeń muszą być odległości itd. a tu? Pomyślałaś ilu ludzi może być narażonych?
A lokale wyborcze to chyba na stadionach, na wolnym powietrzu...

Tu się w ogóle jakaś masakra szykuje. Ludzie nie wytrzymają, bo bezzasadnie wprowadza się uciążliwe ustawy, a obawiam się, że powrotu do normalności nie będzie już nigdy.
I jedynie karami potrafią straszyć. Co za syf.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2020-04-01, 14:16   

Moim zdaniem wybory zostaną przełożone.
Nie z troski o zdrowie, tylko z powodu niemożności skompletowania komisji wyborczych, no i z powodu obawy o mizerną frekwencję.
Czekam na orędzie Dudy, w którym oznajmi, że wnosi o przełożenie wyborów.
Że w trosce o obywateli, itd.
Orędzie wygłosi jak już Jaro uzna, że powinien :lol:
Gdyby jednak były, to nie idę, nie z obawy przed CoV, tylko żeby zaniżyć frekwencję.
A mogłem temu wszystkiemu zapobiec ...
Był taki czas, że państwo Dudowie mieszkali po drugiej stronie ruchliwej ulicy :crazy:
Wybaczcie :oops:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-01, 14:24   

BoaDusiciel napisał/a:
Gdyby jednak były, to nie idę, nie z obawy przed CoV, tylko żeby zaniżyć frekwencję.

I super.
Czy ta opcja głosowania przez internet dotyczy tylko starych?, czy każdy kto zechce może tak głosować?
Mnie to wydaje się zupełnie popaprane. To dopiero będą spekulacje i oszustwa...
Wiesz, ktoś, chyba ten przewodniczący krajowej komisji wyb. wypowiadał się, że to wszystko jest niezgodne z konstytucją, zaczynając od tej nocnej zmiany, aż po niemożność przeprowadzania kampanii przez konkurencję pana D.
Ja też sobie nie wyobrażam gromadzenia komisji. Sama przez kilka lat, dawno temu, uczestniczyłam w komisjach i wiem jak to wygląda. Chyba że faktycznie zmuszą niektórych szantażem, rozkazem albo ... ;-)
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-01, 14:28   

BoaDusiciel napisał/a:
Wybaczcie

Przenigdy :mrgreen: Ode mnie rozgrzeszenia w tej sprawie nie ma, na dziś ;-)
A na Żoliborzu jest duży ruch, czy jak u nas na wsi ;-) :-P :xhehe:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13